Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vampire kérdezz-felelek # 7

• Válasz írásához lépj be
1426 hozzászólás érkezett eddig

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.20, 23:23

Hozd el a Toreador Primogen egyik festményét
Lopj egy Ravnostól valami értékeset.

Ezek nekem nem tűnnek kihívásnak egy szabbat falka számára...
... a hozd el a toreador elsőszülött fejét, vagy lopj el egy ravnost már ígéretesebbnek hangzik. :felvon: :freud: :ninja:

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.20, 23:21

Az egyik Krónikában melyben részt vettem volt hasonló.
Egy Szabbat falka 3 részre vált és csapatként működött.

Ilyen feladatokkal: Hozd el a Toreador Primogen egyik festményét
Lopj egy Ravnostól valami értékeset.
stb

Ismerős :felvon:

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.19, 22:39

szerintem jó, kicsit több tiltás kéne azért, de jó, egy magas rangú káinita pl egy érsek, így választhatja ki pl egy adott feladatra legmegfelelőbb csoportot :felvon:

miklas

miklas

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.19, 22:32

Nem igazán kérdés, de tegnap jutott eszembe egy újfajta Szabbat szórakozási forma amire akár egy akcióorientált kalandot vagy küldetészálat is lehetne építeni. Erről kérném kicsit a véleményeteket.

Az alapszabályok hasonlítanak az FPS játékok multijában jelenlévő capture the flag játékmódra. A különbség abban leledzik, hogy több csapat is játszhatja és több "zászlót" lehet megszerezni.

Előkészület gyanánt a résztvevő falkák egyeztetnek egy listát, amin szerepelnek a zászlónak szánt áldozatok, akik leginkább más szekták tagjai közül kerülnek ki, esetleg néhány jelentéktelen vagy jelentős független vámpírt és halandót is kijelölhetnek a zászló szerepére.

A játékok előre megbeszélt napon játsszák napnyugtától hajnalhasadtáig. A listán szereplő személyeket sorrendben kell felkutatnia a csapatoknak, lekarózni vagy más módon csapdába ejteni és elvinni a közös menedékükbe. A zászlót nem birtokló csapat(ok) a célszemély megszerzése érdekében bármit megtehetnek a menedék közvetlen lerohanásán kívül.

Értelemszerűen az a csapat nyer, akik több áldozatot szállítottak le magukhoz.

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 17:49

ha egy vámpírt bevisznek a rendőrök, hogy szokás kikeverednie?

Karakter-, helyzet- és szektafüggő. :szomoru:

Specializációt lehet felvenni úgy is hogy pl "az én manipulációm specializációja az Uralom diszciplína" esetleg "... az uralom diszciplína 3. szintje" ? :felvon:

Nem.

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 16:13

Specializációt lehet felvenni úgy is hogy pl "az én manipulációm specializációja az Uralom diszciplína" esetleg "... az uralom diszciplína 3. szintje" ? :felvon:

Sokféle képen. Persze helyzet és vámpír függő. Dominate, Presence, egyéb diszciplínák. Bár ha ezek megvannak, akkor eleve hogy került a sittre?
De egyébként meg...nem kell diszciplína. Lefizetés, zsarolás, fenyegetőzés, jó szerepjáték.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 14:50

Az én egyik régebbi Krónikámban egy Koldun egy egész lovaskocsit fogott le mind a 4 kerékre, és a szegény 8 ló az elején sem volt képes kihúzni.

Ha bekerül a rendőrségre, akkor az a játékos találékonyságán múlik,hogy jut ki. Példaként nézd meg a "Vámpír Brooklynban" című filmet, ahol a vámpír egy halandó agyába sugározta,hogy ölje meg az egyik rendőr. Amíg a nő balhézott addig a vámpír kisurrant hátul.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 14:23

Kiken

Kiken

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 13:32

Nálam is felvetődött egy jó kis kérdés: Koldun mágia, Föld útja 1. szintje. A koldun fel tudja kúszatni a földet valakinek a lábára kb. combközépig, hogy mozgásképtelenné tegye. Az még oké, hogy állatokon is végrehajtható ez, de tárgyakon (például autókon) is? És ha igen, akkor azt mind a négy kerékre megy vagy csak egyre? Valamint egy autónak mekkora "Ereje" lenne ahhoz, hogy ki tud-e törni belőle?

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.13, 22:02

ha egy lasombra árnyjárás 5-el nyomja akkor mire hasonlít leginkább? folyadékra? És tudja e a térfogatát változtatni, esetleg több részre válni mint a terminátor( :normaalis: )?

Egy tinta fekete tócsára, mely rettentően sűrű, átláthatatlan és elnyeli a fényt. A térfogatát nem nagyon tudja változtatni, bár elképzelhető, ahogy áramlik (meglehetősen természetellenesen, akár a gravitációt is meghazudtolva), csapódnak hozzá kisebb árnyékok, hol mintha növekedne, hol mintha vékonyodna. Ez már mesélés kérdése, és természetesen a fantáziádé.

ilyen állapotban lehet pl árnycsápokat növeszteni tárgyakat használni stb stb?

Semmi sem tiltja. Az éjfekete átváltozást például nem alkalmazhatod (ez az átmenet az Éjalak és az emberi alakod között), de a testhez nem kötött diszciplínáid nyugodtan használhatod (jelenés), árnycsápokat is nyugodtan növeszthetsz, bár ilyenkor én emelni szoktam a célszámot, vagy vérpontköltést kérek a játékostól.
Tárgyakat nem tudsz használni, fizikailag egy árnyék összes tulajdonságával rendelkezel (folyékony sötétség), ami nem képes tárgyak mozgatására, emelésre, vagy harcra. A fizikai dolgokat én a helyedben elfelejteném, hiszen pont ez az éjalak egyik legnagyobb hátránya, de előnye is egyben (sebezhetetlenség fizikailag).

Módosította Itelethozo: 2010.12.13, 22:03

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.13, 20:14

ha egy lasombra árnyjárás 5-el nyomja akkor mire hasonlít leginkább? folyadékra? És tudja e a térfogatát változtatni, esetleg több részre válni mint a terminátor( :normaalis: )?

ilyen állapotban lehet pl árnycsápokat növeszteni tárgyakat használni stb stb?

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 23:53

Magyaránt Gépiessé válik tőle, érzelmileg üres lesz? :nos:
Mert ez így egész jól hangzik.

Igen ez az első verzió... :ok:

De akkor ez az empátiaalapú dobásoknál kemény mínuszokkal fog visszacsengeni.

Miért? Nála jobban senki sem fogja ismerni az érzelmeket... ;) ...aztán később megtehet érte mindent, hogy visszaszerezze amit elvesztett vagy ami baalisabb, "elpusztítson" mindenkit aki olyan érzelemmel rendelkezik, amivel Ő nem... :ok:

Módosította RedSign: 2010.12.12, 23:53

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 22:35

Magyaránt Gépiessé válik tőle, érzelmileg üres lesz? :nos:
Mert ez így egész jól hangzik.

De akkor ez az empátiaalapú dobásoknál kemény mínuszokkal fog visszacsengeni.

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 21:50

Ugyanis élő példa egy játékosom aki folyton az érzelmekkel játszik a diszciplinán keresztül. Jól hozza a Balli megrontó alakot de olykor igen sokszor alkalmazza eme diszciplináját.

Mondjuk egy jó megoldás, ha az érzelmek ezzel együtt teljesen kiégnek belőle vagy másik megoldás lehet, hogy mikor alkalmazza a képességet az ellenkező érzelmet sugároz a környezetébe... :ok:

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 20:00

Amint azt Ítélethozó is jól leírta,hogy a diszciplináknak árnyoldalaik vannak.
Nos itt egy kérdés nektek.
Mi lehetne a Baalik Démonizmus diszciplinájának folytonos használati hátránya (azon kívül,hogy démonoktól származik :felvon: )

Tudom, hozom a formám kérdések terén...csak érdekelne ti mit adnátok hátrányként.
Ugyanis élő példa egy játékosom aki folyton az érzelmekkel játszik a diszciplinán keresztül. Jól hozza a Balli megrontó alakot de olykor igen sokszor alkalmazza eme diszciplináját.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 12:20

Köszi a válaszokat

ez durva, ezen a fórumon vigyázni kell mit kérdezek, mert egy oldalas vitát generálhatok vele :elajul:

amúgy csak arra lettem volna kíváncsi őserővel kapcsolatban(és ha már ott vagyok akkor szívósság is)annó, hogy magas őserővel meg tudok kedvesen csikizni egy kisgyereket, vagy törvényszerűen kitépem e a bordáját...

erre azt hiszem kaptam elég választ, és minek ezen ennyit vitázni? :lecsap:

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 11:25

Rossz példa de még a Hihetetlen Hulk is képes gyengéd lenni Betty-hez :lol:

Jó példa. Bár ha elkapja az ősharag, valószínűleg nem tudná olyan kedvesen megsimogatni. :gugye:

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 09:37

Én régebben a visszafogást nem pont a discziplinára értettem hanem annak hatásaira. Mármint az erejét bárki kordában tarthatja,de az Őserő és a Szívósság passzív szóval azokat képtelen. Rossz példa de még a Hihetetlen Hulk is képes gyengéd lenni Betty-hez :lol:
kb. 3 oldal szólt erről a "vitáról"...én nem látom értelmét. :lol:

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 00:56

Az őserő/szívósság pedig nem visszafogható, hanem passzív képesség és így mindig aktív - tehát nem kell koncentrálni vagy vért költeni a használathoz

:ok:

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 00:54

Felteszem a kérdést, egy Fekete Laci tud gyengén megfogni egy poharat, vagy kopogni az ajtón, vagy a poharat egyből töri, ahogy az ajtót is? A képlet nagyon egyszerű, mivel az Őserőnek csak akkor van szerepe, mikor dobni kell erőt. Azaz sebzésnél, vagy, ha valamit be akarsz törni, vagy valamit felemelni, vagy valami olyan dolgot cselekedni, ami nagy erőkifejtést igényel. Na már most, vajon egy kopogásra vagy egy pohár megfogására te szoktál dobatni erőt? Gondolom nem,, azaz nyilván valóan attól, mert valaki rohadt erős, még tud gyengén kopogni meg fogni is.

Igen. Azaz vissza tudja fogni az erejét. Vagy tudja kontrollálni. Az eredeti kérdés arra vonatkozott hogy mi értelme van az őserőnek amit nem lehet visszafogni?
Erre volt Redsign válasza hogy "amire nem dobunk annál nem jelenik meg az őserő".
(Amit speciel baromira nem értek, mert akkor most az őserőt vagy vissza lehet fogni vagy nem, függetlenül attól dobsz-e rá vagy sem...Tehát Redsign esetében mégis vissza lehet fogni.)

Most lehet hogy baromi mást értünk azon mit tekintünk visszafogásnak. A kiemelt szövegrész alapján te is úgy kezeled hogy vissza lehet fogni.
Lényegében összegezve elmondhatnánk hogy Redsign eredeti válasza ("Az Őserővel ugyanez a helyzet, ugyanott lehet olvasni róla (teljesen ugyanúgy működik, mint az Aberrant Mega-ereje - amit szintén nem lehet visszafogni alapesetben, csak jóval gyengébb")nem helytálló, vagy marhaság hiszen ő sem így használja.
és Itelethozo beidézett szövegrésze alapján így is van (már ha szintén a DA-ból van).

Attól, hogy nem roppantja még szét a poharat vagy nem zúzza be az ajtót, de az Őserő még aktív. Ennyi a lényege a sok hsznek, de látom felesleges a billentyűzetet koptatnom. Az aberrant hasonlatot pedig akkor fogod megérteni, ha ismered a játékot! Így marhaság amit írtál róla... :punny: Az őserő/szívósság pedig nem visszafogható, hanem passzív képesség és így mindig aktív - tehát nem kell koncentrálni vagy vért költeni a használathoz, mint más esetekben vagy mondhatjuk automatikusnak is! Akkor érezni ezt igazán, ha 5 vagy 5+ érték, de ezt már Itelethozo is leírta. Mit nem értesz ezen?

Módosította RedSign: 2010.12.12, 00:55

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]