Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vampire kérdezz-felelek # 7

• Válasz írásához lépj be
1391 hozzászólás érkezett eddig

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.10, 13:10

Egy profi testépítő kézfogása is lehet erős már csak azért is mert nem érzékelni a másik fél ellenállását.
De gondoljatok bele abba,hogy egy Őserős Vámpír azért nem olyan mint elefánt a porcelánboltban. Tény ,hogy olykor vannak pillanatok mikor képtelen kontrollálni, de az Őserőt én igazából csak a harcban alkalmaznám meg persze az erő alapú dolgokhoz amire rendeltetett.

Ez az Őserő + Üvegpohár meg teljesen normális dolog ugyan is tény,hogy nem az a célod,hogy összezúzd a poharat hanem hogy megfogd.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.10, 09:06

Örülök megint a lekezelő hangnemnek, de ugyebár RedSign eredeti felvetése szerint őserőt visszafogni nem lehet, ergo mindig teljes erővel működik.
És épp ezért ötlött a fejembe az hogy akkor egy őserővel rendelkező vámpír nem tud megfogni egy poharat? Vagy a szabály kiköti hogy ennek rutinfeladatnál nincs értelme? Ha meg csak akkor kell figyelembe venni amikor amúgy dobatni kell rá akkor mi értelme visszafogni?
Egyedül harci szituációban van értelme, ha nem akarnék valakit nagyon megütni?

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.10, 08:24

A beszakadó ajtón jót röhögtem. Egy ajtón kopogni, meg ököllel verni vagy rúgni, hogy beszakadjon, két külön dolog. Feltételezem az erőművész emberek is képesek lennének betörni egy ajtót, ha neki esik erőből. A kopogáshoz meg kb semmi erőt nem nagyon visz bele az ember.
De ugyan ez a kristálypohár. Azt is csak finoman megfogja az ember, és nem pedig erővel elkezdi szerencsétlen poharat "fojtogatni".

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 21:29

Egy gyors példa:
Vámpír (őserő 3) aki még ragaszkodik halandóságához, féltékenységből (és a fenevadtól tüzelve) lekever egy pofont a halandó szerelmének vagy ghouljának... :ok:

Az első szempontot figyelembe véve, erre te dobatnál? :titok:
Meg azt nyilvánvalónak vettem hogy ha egy karakter dühös akkor nem fogja vissza magát, szóval még mindig nem vagyok kisegítve.

Az hogy én dobatnék-e vagy, hogy a rendszer szempontjából az őserő ilyenkor számít-e, nem ugyanaz a kérdés... :ok:

Akkor egy másik példa:
Az említett vámpír meg akarja védeni az egyik csatlósát és szembekerül egy utcai tolvajjal. Behúz neki egy normálisat, nem dühösen csak megüti. Nyilvánvalóan számít az őserő.

A példáid rendszerkedve, hogy értsd mire is gondolok... :ok:

Ugyanez a karakter normális esetben kopog egy ajtón, miért kellene az ajtónak beszakadnia? 3-as őserővel még nem képes beszakítani az ajtót, csak kicsit hangosabb lesz a kopogás... :ok:

Ugyanez a karakter megfog egy kristálypoharat, ami ugye Ügyesség alapú próba, mivel erő nem kell a minimális súly miatt. Tehát nem számít az őserő... :ok:

Ugyanezen karakter megsimogat egy állatot, az érzék vagy ügyesség alapú próba, tehát nem számít az őserő... :ok:

Borg

Borg

Lasombra Antitribu

• Fórumita
  • 1502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 21:26

Nálam azért megeshetnek a felsorolt események. Nem vagyok tapasztalt mesélő, de annál gonoszabb. Legalábbis ezen a téren. Ha egy karakter szerintem indokolatlanul sokat használja az egyik diszciplínáját/diszciplínáit, "büntetéseket" kap. Az őserőnél például a Baka által leírt, olykor "blőd" példákat. Akinél először alkalmaztam játékos, lassan megértette, hogy miért történnek hasonló dolgok. A karaktere viszont megőrült :kirohog: :gyagya:

Módosította Borg: 2010.12.09, 21:27

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 21:21

Szóval az egyetlen szitu amikor ez előjöhet amikor a JK megfeledkezik a képességéről, és akkor is inkább a fentihez hasonló bosszantó dolgok történnek, amiken a parti aztán jól mosolyog.
Konkrétan semmilyen helyzetet nem tudok elképzelni amit horrorisztikusabbá tehet, de hozz te is pár példát, akkor lehet hogy világos lesz miért is olyan jó ez a szabály. :sor:

Hát, én például nem mosolyognék azon, amikor a kotéria magas őserővel rendelkező tagja kezébe kerülne mondjuk a karakterem szívét rejtő agyag kanópusz... vagy egy lélekkristály, aminek megszerzésével a tremere elsőszülött bízta meg a kotériát.

Máris nem lennék boldog, ha a karakterem ghouljának élete múlna a pontos időzítésen, miközben a drogos toreador, aki magas gyorsasággal rendelkezik, időérzék-vesztésben elszalasztaná a megfelelő pillanatot a halandó kiszabadításakor...

Akkor sem repdesnék vámpírként az örömtől, ha mondjuk puszta testemmel szeretném megvédeni az utolsó, hozzám legközelebb álló személyt, miközben a rám kilőtt lövedékek áthatolva a testemen, őt is szétszaggatnák... vagy egy szövetségesem mélyálomban lévő testével rohannék keresztül egy lángoló épületen, tudva tudván, engem nem sebeznek komolyan a lángok...

... egyébként így leírva természetesen (főleg, ha kötekedő kedvében van az ember, vagy nulla kb. a fantáziája) mindenbe bele lehet kötni... valójában a hangulat és a mesélés közepette, ezeket a jeleneteket és az általad leírt jeleneteket is, drámaian és megfelelő hangsúlyozással bizony félelmetes és feszült helyzetekként lehet megjeleníteni. :freud:

Módosította Itelethozo: 2010.12.09, 21:22

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 21:02

Egy gyors példa:
Vámpír (őserő 3) aki még ragaszkodik halandóságához, féltékenységből (és a fenevadtól tüzelve) lekever egy pofont a halandó szerelmének vagy ghouljának... :ok:

Az első szempontot figyelembe véve, erre te dobatnál? :titok:
Meg azt nyilvánvalónak vettem hogy ha egy karakter dühös akkor nem fogja vissza magát, szóval még mindig nem vagyok kisegítve.

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 20:27

Úgy értem hogy ha nem visszafogható az őserő az kb olyan szituációkat eredményez a játékban mint:

Ancilla 4es őserővel:
"Hopp, ezek a hülye 20. századi ajtók, már kopogni se lehet rajtuk."

Brujah az elíziumban:
"Affene, még egy kristálypohár."

Gangrel:
"Franc, pedig csak meg akartam simogatni."

stb. stb.

Gondoltam, hogy ezek a példák jönnek... :ok: ...itt fel is tenném a kérdést, hogy egy kopogáshoz, egy kristálypohár felemeléséhez vagy egy simogatáshoz Erő dobás kell? ;) Ha jól válaszol és megnézed az Őserő rendszer részét, akkor azonnal megérted miről is beszélek... :ok:

Szóval az egyetlen szitu amikor ez előjöhet amikor a JK megfeledkezik a képességéről, és akkor is inkább a fentihez hasonló bosszantó dolgok történnek, amiken a parti aztán jól mosolyog.
Konkrétan semmilyen helyzetet nem tudok elképzelni amit horrorisztikusabbá tehet, de hozz te is pár példát, akkor lehet hogy világos lesz miért is olyan jó ez a szabály. :sor:

Egy gyors példa:

elnézést, de nem a könyvről nyilvánítok véleményt. Nem mondom, hogy jó, sem, hogy rossz, sem, hogy használhatatlan, vagy nagyon jó, mivel csak átlapoztam. Én eddig is azt írtam, NEKEM nincsen szükségem rá, mert anélkül, a sima alap Vampire könyvel is lehet és tudok bármilyen korszakban. Lehetséges, hogy ad hozzá hangulat szinten, elhiszem Neked, végül is sok éve koptatjuk itt a billentyűzetet Te és én, így tudom, hogy nem szoktál hülyeségeket beszélni:) De amíg a partymnak, nekem megfelel úgy, ahogy mesélünk, játszunk, nem hiányzik a könyv. Aztán ha elolvasom, lehet más lesz a véleményem, meglehet, de lehet, hogy nem. Mindenesetre a gépemen van a könyv ( :ok: ), meglátjuk. Ha így lesz, hidd el, el is fogom ismerni, hogy igen, igazad volt:)

Értem és ezért nem is ítéltelek el vagy mondom, hogy ez rossz. Mindenesetre, ha van kedved és energiád most már el tudod olvasni - ha elég időd van, akkor olvasd mellé az alapkönyvet is, úgy jönnek ki igazán a különbségek... :ok: :sor:

Módosította RedSign: 2010.12.09, 20:28

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 20:13

No jó... :cool: akkor nem támadom meg a grófi címed... :felvon: :sor: :lol:

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 20:06

Én ezt alap dolgnak tartottam és már azelőtt is ugyanígy meséltem, mielőtt a DA-t olvastam. :ignore: Hidd el, ha egy könyv mondja meg a frankót, az valóban tényleg a világvége... :aaaaa: ebben egyetértek. :ok: De! Én nem is ezt írtam, ha mögé is gondoltál a hsz-nek. :freud: :freud: :freud:

Persze, hogy nem ezt írtad, azért is volt a röhögés odaírva. Abban is van igazság amit a vérről meg a potens disziplínákról írtál, tudom én.

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 19:55

Értem, tehát ha felmerül egy ilyen kérdés, és nem olvastam a Da-t, akkor meg vagyok lőve, mert egy ilyen rohadt nagy kardinális kérdésben anélkül nem is lehet döntést hozni? :rohog: :gyagya:
Na komolyan ne vedd már, nálam nem lényeges egy ilyen kérdés, megbeszéljük a partyval, ők hogy gondolják, azt döntünk, úgy, ahogy nekünk jó:)

Én ezt alap dolgnak tartottam és már azelőtt is ugyanígy meséltem, mielőtt a DA-t olvastam. :ignore: Hidd el, ha egy könyv mondja meg a frankót, az valóban tényleg a világvége... :aaaaa: ebben egyetértek. :ok: De! Én nem is ezt írtam, ha mögé is gondoltál a hsz-nek. :freud: :freud: :freud:

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 19:38

Itt lehet folytatni a Kérdezz-felek topikot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]