Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vampire kérdezz-felelek # 7

• Válasz írásához lépj be
1426 hozzászólás érkezett eddig

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 21:21

Szóval az egyetlen szitu amikor ez előjöhet amikor a JK megfeledkezik a képességéről, és akkor is inkább a fentihez hasonló bosszantó dolgok történnek, amiken a parti aztán jól mosolyog.
Konkrétan semmilyen helyzetet nem tudok elképzelni amit horrorisztikusabbá tehet, de hozz te is pár példát, akkor lehet hogy világos lesz miért is olyan jó ez a szabály. :sor:

Hát, én például nem mosolyognék azon, amikor a kotéria magas őserővel rendelkező tagja kezébe kerülne mondjuk a karakterem szívét rejtő agyag kanópusz... vagy egy lélekkristály, aminek megszerzésével a tremere elsőszülött bízta meg a kotériát.

Máris nem lennék boldog, ha a karakterem ghouljának élete múlna a pontos időzítésen, miközben a drogos toreador, aki magas gyorsasággal rendelkezik, időérzék-vesztésben elszalasztaná a megfelelő pillanatot a halandó kiszabadításakor...

Akkor sem repdesnék vámpírként az örömtől, ha mondjuk puszta testemmel szeretném megvédeni az utolsó, hozzám legközelebb álló személyt, miközben a rám kilőtt lövedékek áthatolva a testemen, őt is szétszaggatnák... vagy egy szövetségesem mélyálomban lévő testével rohannék keresztül egy lángoló épületen, tudva tudván, engem nem sebeznek komolyan a lángok...

... egyébként így leírva természetesen (főleg, ha kötekedő kedvében van az ember, vagy nulla kb. a fantáziája) mindenbe bele lehet kötni... valójában a hangulat és a mesélés közepette, ezeket a jeleneteket és az általad leírt jeleneteket is, drámaian és megfelelő hangsúlyozással bizony félelmetes és feszült helyzetekként lehet megjeleníteni. :freud:

Módosította Itelethozo: 2010.12.09, 21:22

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 21:02

Egy gyors példa:
Vámpír (őserő 3) aki még ragaszkodik halandóságához, féltékenységből (és a fenevadtól tüzelve) lekever egy pofont a halandó szerelmének vagy ghouljának... :ok:

Az első szempontot figyelembe véve, erre te dobatnál? :titok:
Meg azt nyilvánvalónak vettem hogy ha egy karakter dühös akkor nem fogja vissza magát, szóval még mindig nem vagyok kisegítve.

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 20:27

Úgy értem hogy ha nem visszafogható az őserő az kb olyan szituációkat eredményez a játékban mint:

Ancilla 4es őserővel:
"Hopp, ezek a hülye 20. századi ajtók, már kopogni se lehet rajtuk."

Brujah az elíziumban:
"Affene, még egy kristálypohár."

Gangrel:
"Franc, pedig csak meg akartam simogatni."

stb. stb.

Gondoltam, hogy ezek a példák jönnek... :ok: ...itt fel is tenném a kérdést, hogy egy kopogáshoz, egy kristálypohár felemeléséhez vagy egy simogatáshoz Erő dobás kell? ;) Ha jól válaszol és megnézed az Őserő rendszer részét, akkor azonnal megérted miről is beszélek... :ok:

Szóval az egyetlen szitu amikor ez előjöhet amikor a JK megfeledkezik a képességéről, és akkor is inkább a fentihez hasonló bosszantó dolgok történnek, amiken a parti aztán jól mosolyog.
Konkrétan semmilyen helyzetet nem tudok elképzelni amit horrorisztikusabbá tehet, de hozz te is pár példát, akkor lehet hogy világos lesz miért is olyan jó ez a szabály. :sor:

Egy gyors példa:
Vámpír (őserő 3) aki még ragaszkodik halandóságához, féltékenységből (és a fenevadtól tüzelve) lekever egy pofont a halandó szerelmének vagy ghouljának... :ok:

elnézést, de nem a könyvről nyilvánítok véleményt. Nem mondom, hogy jó, sem, hogy rossz, sem, hogy használhatatlan, vagy nagyon jó, mivel csak átlapoztam. Én eddig is azt írtam, NEKEM nincsen szükségem rá, mert anélkül, a sima alap Vampire könyvel is lehet és tudok bármilyen korszakban. Lehetséges, hogy ad hozzá hangulat szinten, elhiszem Neked, végül is sok éve koptatjuk itt a billentyűzetet Te és én, így tudom, hogy nem szoktál hülyeségeket beszélni:) De amíg a partymnak, nekem megfelel úgy, ahogy mesélünk, játszunk, nem hiányzik a könyv. Aztán ha elolvasom, lehet más lesz a véleményem, meglehet, de lehet, hogy nem. Mindenesetre a gépemen van a könyv ( :ok: ), meglátjuk. Ha így lesz, hidd el, el is fogom ismerni, hogy igen, igazad volt:)

Értem és ezért nem is ítéltelek el vagy mondom, hogy ez rossz. Mindenesetre, ha van kedved és energiád most már el tudod olvasni - ha elég időd van, akkor olvasd mellé az alapkönyvet is, úgy jönnek ki igazán a különbségek... :ok: :sor:

Módosította RedSign: 2010.12.09, 20:28

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 20:13

No jó... :cool: akkor nem támadom meg a grófi címed... :felvon: :sor: :lol:

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 20:06

Én ezt alap dolgnak tartottam és már azelőtt is ugyanígy meséltem, mielőtt a DA-t olvastam. :ignore: Hidd el, ha egy könyv mondja meg a frankót, az valóban tényleg a világvége... :aaaaa: ebben egyetértek. :ok: De! Én nem is ezt írtam, ha mögé is gondoltál a hsz-nek. :freud: :freud: :freud:

Persze, hogy nem ezt írtad, azért is volt a röhögés odaírva. Abban is van igazság amit a vérről meg a potens disziplínákról írtál, tudom én.

Itelethozo

Itelethozo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1873 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 19:55

Értem, tehát ha felmerül egy ilyen kérdés, és nem olvastam a Da-t, akkor meg vagyok lőve, mert egy ilyen rohadt nagy kardinális kérdésben anélkül nem is lehet döntést hozni? :rohog: :gyagya:
Na komolyan ne vedd már, nálam nem lényeges egy ilyen kérdés, megbeszéljük a partyval, ők hogy gondolják, azt döntünk, úgy, ahogy nekünk jó:)

Én ezt alap dolgnak tartottam és már azelőtt is ugyanígy meséltem, mielőtt a DA-t olvastam. :ignore: Hidd el, ha egy könyv mondja meg a frankót, az valóban tényleg a világvége... :aaaaa: ebben egyetértek. :ok: De! Én nem is ezt írtam, ha mögé is gondoltál a hsz-nek. :freud: :freud: :freud:

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.09, 19:38

Itt lehet folytatni a Kérdezz-felek topikot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]