Ugrás tartalomhoz

Fotó

MERCS

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Borgia

Borgia

Capo del Palermo

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.22, 15:32

Texico tervek: http://www.mercsminis.com/Forums/index.php?topic=3687.0
(western kedvelőknek azt hiszem kötelező figura lesz a marshal akár mercseznek akár nem)

Borgia

Borgia

Capo del Palermo

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 13:57

A két új csapat figurái:

Keizai Waza

Sefadu

,hátha valaki kedvet kap egy kis taktikus lövöldözéshez, bár mostanában nekünk sem sok idő jutott rá.

Borgia

Borgia

Capo del Palermo

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.04, 15:14

Szia,

ha jól tudom van még mind a négy csapatból a Tuannál (FCC, CCC, KemVar, USCR). Sefaduból nem rendeltünk.
Bocs, ha késve írok, de nem sok élet volt itt a fórumon.

Tudom squad dealt kérdeztél, ha mind a négyet megveszed biztos tudnak vmi kedvezményt adni.

Módosította Borgia: 2011.08.04, 15:15

LordRaven

LordRaven

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.01, 17:29

Az alap csomag maga a squad deal (mondjuk úgy teljes csomag). Tehát 5 figura külön blisterben meg egy kis csomag kártya ez az eleje és a vége együtt egy frakciónak. Ha jól tudom még van mind a négy kiadott csapatból ott, ahol mi vettük. (Nekem azért is tetszett meg a játék, mert egy csapatot egyben olyan 14k-ért megveszel és többet nem is kell rá költeni.)
Egyelőre máshol nem lehet kapni idehaza- sokáig rágtam egy régi barátom fülét, hogy hozassa be. A gyártótól persze lehet rendelni külön.

Szia!

A Tuannál még mindíg lehet kapni MERCS squad deal csomagokat, vagy csak egyszeri alkalom volt?

Borgia

Borgia

Capo del Palermo

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.18, 09:16

Sefadu concept art

vaskarom

vaskarom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 14:57

Csütörtökön délután 13:00 órakor KemVar vs FCC a Borgia által megadott helyen. Ott meg lehet nézni a CCC és az USCR csomagokat is.

Borgia

Borgia

Capo del Palermo

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 14:36

Csütörtökön délután egy órától tervezünk pár összecsapást itt. Ha van érdeklődő szívesen bemutatjuk a játékot.

vaskarom

vaskarom

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.18, 15:50

Ennyi erővel ki sem kell festeni azokat az FCC figurákat. Én sem tettem meg - eddig -. Ha a mod pack-et használja valaki, elérhet egy kis egyhangú változatosságot. Viszont az FCC srácok jól el vannak engedve mocskos kis trükkökkel. Persze másoknak is vannak trükkjeik, de az FCC bűvészkedésből él. Nics láthatatlan és nanoidos páncélja, nem a legerősebbek a fegyverei, de jók a statisztikák. Szívás a kezdő játékosnak, de élvezetes. Kihívást jelent FCC-vel kezdeni KemVar ellen, de lehet győzni is és ha valaki kitartó, nem is rossz választás.

Dark_Phoenix

Dark_Phoenix

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.18, 00:51

Nos az FCC figurákat aránylag könnyű kifesteni :rohog:
Ahogy elnéztem elég krómfestékkel lefújni...

A figurák eléggé egyformának tűnnek.

Borgia

Borgia

Capo del Palermo

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 13:58

Minden csapatban 6 féle szerep van, ez azt jelenti, hogy minden frakciónak 6 különböző karaktere van egy-egy stat kártyával (a KemVar pl: Leader, Assassin, Demolition, monkeywrench, Sniper, Heavy Assault) minden szerephez egy figura kapcsolódik, de a hatodik figurákat még nem adták ki (KemVar-nál a demolitionnek nincs figurája így ha őt viszem az a figura jelöli, akit otthonhagyok).

5 vs 5 ugye úgy lesz a hatból, hogy valakit nem vihetsz a bevetésre. Nem minden csapatnak vannak azonos szerepei (a CCC-nek és USCR-nek van csak Medic-je például) és két különböző csapat azonos szerepe (két Leader mondjuk)is jelentősen eltér egymástól.

A pálya 2 láb x 3 láb (megközelítőleg 66cm x 99cm), mi olyan 4-5 házikót, tornyot és ugyanennyi falat, félfedezéket szoktunk felpakolni- az épületek 1-3 emeletesek.

Igen, statkártyája van minden résztvevőnek teljesen egyedi képességekkel és számokkal. Amit még nem mondtam, hogy a mozgás mérésére és a fegyverek sablonjaihoz is ezek a statkártyák szolgálnak alapul. (Tehát a kártyát a figura talpához teszed és így derül, ki, hogy egy mozgás pontból meddig juthat el.)

A modellek szerintem nagyon hangulatosak KemVar: http://mercsminis.com/store/t/mercs-miniatures/kemvar/ A fórumukon van pár kipingált mondjuk ez az USCR heavy Behemoth . Jellemzően 1-3 darabban jönnek (átlag egy felragasztandó kar vagy cumó) 30mm-es talppal.

Az alap csomag maga a squad deal (mondjuk úgy teljes csomag). Tehát 5 figura külön blisterben meg egy kis csomag kártya ez az eleje és a vége együtt egy frakciónak. Ha jól tudom még van mind a négy kiadott csapatból ott, ahol mi vettük. (Nekem azért is tetszett meg a játék, mert egy csapatot egyben olyan 14k-ért megveszel és többet nem is kell rá költeni.)
Egyelőre máshol nem lehet kapni idehaza- sokáig rágtam egy régi barátom fülét, hogy hozassa be. A gyártótól persze lehet rendelni külön.

Módosította Borgia: 2010.12.17, 14:02

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 13:23

Elsőre ígéretesnek hangzik!
Viszont :
-Azt mondod , hogy 5 vs 5 modell egymással szemben. Ez azt jelenti , hoyg mindenki hoz egy Leadert , egy nehéz fegy , egy Medicet stb , stb tehát kötött szerepek vannak ?
- Minden cégnél csak 5 típusú modell létezik ? Vagy a többi Skhirmis játékhoz hasonlóan csak modellek vannak és azt hozol amit akarsz ?
- Mekkora pályán zajlanak az ütközetek ?
- Mennyi tereptárgy kell a pályára ?
- Stat kártyás rendszer?
- Milyenek az Ofisál modellek?
- Van belőlük alap csomag?
- Honnan lehet rendelni ?

MAC

Borgia

Borgia

Capo del Palermo

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 11:37

Először is köszönöm Bala!

A játék világa egy cyberpunkos beütésű közeljövő (ha a XXII. századot nevezhetjük annak), ahol a hatalmat megakonglomerátumok (megacons) gyakorolják, ők töltik be az államok szerepét is. Ezek gyakorlatilag a frakciók, akik mind rendelkeznek olyan különleges kiképzésű katonai alakulatokkal, amelyek a problémásabb nézeteltéréseket hivatottak kezelni.

Olyan taktikai bevetésekre küldik őket, ahol harci járművek vagy a légierő nem tud hathatósan közreműködni. (Jellemzően kis területről, tereptárgyakkal szűkre szabdalt utcai hadviselésről van szó.)

A csapatok 6 szereplőből állnak, de a játékosnak a pálya megtekintése és az ellenséges cég/frakció tudatában döntenie kell kit nem visz a bevetésre. Így 5 vs 5 figura csatázik. Gyors, pörgős taktikák válnak így játszhatóvá (minden szereplőnek külön kezdeményezése van, tehát nincs én köröm- te köröd).

A játék ugye viszonylag új, így a majdan 11-re hízó frakciószámból egyelőre 4 választható és jövőre még kettővel bővül:

CCC- Észak-amerikai vállalat, kifejlesztettek egy különösen hajlékony és ellenálló acélfajtát- a titkos formulát természetesen minden eszközzel védik. (Tipikusan jó kezdőcsapat, a felszerelésük kiváló minőségű. Páncéljuk szinte sosem hibásodik meg és ha mégis két kör alatt megjavítja önmagát hála a nanotechnológiának. Több nehézfegyveres is van a csapatban- klasszikus USA izomkommandó.)

KemVar- Brazília és Venezuela területén működő energetikai vállalat, akiknek a specialitása, hogy a páncéljuk gyakorlatilag láthatatlanná teszi őket (Ghost in the Shelles kaméleonpáncél). Fürgék, a közelharcban is jók, de a páncél könnyen meghibásodik- emiatt törékenyek. A kvázi láthatatlanság miatt nehezebb őket eltalálni így szintén ajánlhatók kezdő csapatnak (kezdő játékosnak), mert ez kompenzálja a kisebb taktikai hibákat. (Én is őket futtatom.)

USCR- A területileg legnagyobb konglomerátum- orosz... mit kell még mondanom. Lassúak, agyonpáncélozottak és különleges képességüknek hála remekül tudnak fedezőtűzzel és egyébbel megbénítani ellenfeleket. Ha be tudnak foglalni kulcspozíciókat igazán lehengerlőek tudnak lenni.

FCC- Nem cég, hanem a régi eltaposott megakonok maradványa. Anarchista szabotázsakciókat végrehajtó "terroristák" laza csoportjaiból áll. Különlegességük, hogy mivel gyakran bérlik fel őket megakonok másik cég elleni támadáshoz vihetnek magukkal külsőst egy másik frakcióból- így csapatösszeállításuk igencsak változatos is lehet.

...és akik jövőre jönnek.

Sefadu: Az afrikai gyémántbányász cég. Berzerker is lesz köztük és jól fognak teljesíteni közelharcban (is).

Keizai Waza: Japán- ausztrál súlyosan főellenségnek tűnő "gonosz" cég, akik nukleáris lőszerekkel képesek átlőni a fedezékeken- és állítólag lesz vmi olyan opciójuk, hogy még úgyis veszíthetnek, hogy likvidálnak mindenkit a pályán. ...rejtélyes...

Elsőre ennyi. A honlapjuk www.mercsminis.com

Módosította Borgia: 2010.12.17, 11:41

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 10:59

Valami rövid leírás ? Részletek? Miben más mint a többi hasonó game ???

MAC

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 09:43

"Ez egy viszonylag új, a sötét jövőben játszódó skirmish figurás játék, egyelőre kevesen játszunk, de szeretnénk népszerüsíteni ezen a fórumon."

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]