Ugrás tartalomhoz

Fotó

Warhammer 40k kezdő

• Válasz írásához lépj be
55 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 22:28

Mindegyikhez létezik ún. Battleforce doboz, ami egy kis sereg, vagy egy sereg magja. Illetve az új alapdobozban az egyik frakció DA. A másik sajnos káosz.

Üdv

Megint én vagyok és olyan kérdésem lenne hogy egy alap kezdő space marine és ork csapatot menyibe tudnék beszerezni? vagy mivel érdemes elindítanom ezt a 2-őt vannake erre alapcsomagok?

Üdv
Tora

ToraDzsobu

ToraDzsobu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.05, 19:44

Üdv

Megint én vagyok és olyan kérdésem lenne hogy egy alap kezdő space marine és ork csapatot menyibe tudnék beszerezni? vagy mivel érdemes elindítanom ezt a 2-őt vannake erre alapcsomagok?

Üdv
Tora

ToraDzsobu

ToraDzsobu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.30, 15:44

Köszi szépen sajnos nem vagyok valami jó angolos (németet tanultam) de tudok várni XD.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.26, 16:29

A Szukits (?) Most kezdte kiadni a HH sorozatot magyarul, de a scribden fent voltak angolul.

ToraDzsobu

ToraDzsobu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.26, 14:51

Szeretnék olyat kérdezni hogy az istencsászárról honnan tudok regény szerválni vagy történetet, szeretnék jobban elmélyülni a Hórusz árulás témájában is.
Üdv
Tora

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 10:07

Sajnos nem.

ToraDzsobu

ToraDzsobu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 18:15

Köszönöm szépen így már világos esetleg hozzá tartozó regényeket tudsz ajánlani?

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 16:04

Mert a Tauk egy raliteve semleges, nem túl expanzív politikát folytató faj, akik készek bárkivel együttműködni. Ezzel pár rendház képes együttélni. Pár meg nem.

Sikeresen átolvasgattam a szabálykönyvet igaz játszva tanul az ember majd remélhetőleg hamarosan ez is bekövetkezik de történetileg egy kérdésem lenne amit nem igazán értek, hogy lehet az hogy az Ürgárdisták és a A tau lehetnek csatatestvérek? (sajnos a tauról nagyon keveset tudok pár regényhez volt eddig még csak szerencsém).

ToraDzsobu

ToraDzsobu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.22, 10:15

Sikeresen átolvasgattam a szabálykönyvet igaz játszva tanul az ember majd remélhetőleg hamarosan ez is bekövetkezik de történetileg egy kérdésem lenne amit nem igazán értek, hogy lehet az hogy az Ürgárdisták és a A tau lehetnek csatatestvérek? (sajnos a tauról nagyon keveset tudok pár regényhez volt eddig még csak szerencsém).

xsipix

xsipix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 778 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 20:05

warhammerhez való 6 oldalú 36dbos dobókocka készleteket hol lehet itthon beszerezni ?

ToraDzsobu

ToraDzsobu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.12.12, 12:35

Köszöntem :)

btk666

btk666

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2436 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.12, 09:35

magyar nyelvű szabálykönyv segédlet: http://tengersam.blog.hu/2012/11/27/tratta_tratta_tara-tara-tara-tara-tratta

by: btk

ToraDzsobu

ToraDzsobu

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.12.12, 09:21

Helló

Szeretnék segítséget kérni én is elég nagy fantasy bolond vagyok és szerenék elkezdani terepasztalozni a haverokkal de sajna a közelbe nem sok lehetőség van rá és nincs ki segítsen hogyan kezdjük el? (space marine sereget szeretnék Az angollal egy kicsit hadi lábon vagyok)

Üdv
Tora

Melankolia

Melankolia

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.02, 15:26

Leszedtem a szabályokat és az Errata-t is.
Ha valakinek kellene akkor itt van.
http://galaxyinflames.blogspot.com/

Még nem néztem meg majd holnap.
Kíváncsi vagyok rá.
Még egyszer köszönöm!

csirke

csirke

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.02, 13:34

Ha ilyen kispontos, küldetésközpontú játékokat akartok játszani, akkor a Killzone nevű fanmade rendszert javaslom, ami a 40k világában játszódik, és 5-10 figura a szükséglet hozzá. Inkvizítoron van hozzá topik (most nem találom :@), oda asszem Drek felrakta a linkeket, ahonnan leszedheted abszolút ingyenesen a szabályokat. Ha nem találnád, csak dobj egy PM-et a mailcímeddel és átküldöm őket.

Melankolia

Melankolia

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.02, 11:16

Megnéztem az általad ajánlott oldalakat.... maradok a 40K-nál. De azért nagyon köszönöm!
A nagy sereghiányt azzal pótolnánk, hogy kisebb missziókat mesélnénk kisebb egységeknek.
PL: A másik srác most akar venni egy adag Guardman-t a Birodalmi Gárdából. (ők ki lennének festve)
Az első történet szerint egy hajó lezuhanna egy planétán, természetesen mentőkabinokkal menekülne mindenki. Az egyik mentőkabinban van 4 túlélő Guardman alapfelszereléssel. Na ők nekivágnak a dzsungelnek, mivel az egyetlen lakott település (egy giga-város) a bolygó túloldalán van és nekik fontos csomagot kell odavinni. Természetesen ez a vidék sem lakatlan. Vannak itt helyi kis ragadozók és más nyalánkságok. Eleinte a feladat, hogy meg kell találni a mentőkabinokat az általuk leadott jel alapján. Attól függően, hogy mennyire siet és, hogy milyen jól halad a srác akár még plusz egységet is kaphat, vagy felszerelést.

Persze azért itt még sok érdekesség van ami nincs teljesen kidolgozva. A Végkifejlet az lenne, hogy a játékos megjelenik a szedet-vetett seregével és megakadályozza a város elfoglalását (ha sikerül neki) az orkok elől.

Kénytelenek vagyunk ilyen sztorikat kidolgozni, mert így kb fél évig el vagyunk egy modullal, lesz, hogy a csapathoz csatlakozik ilyen-olyan extra egység (csak hogy azokat is kipróbáljuk harcban) és most tervezem a tapasztalati rendszert.
Tudom elég öszvér egy játék, de ha nem működni még mindig fel tudom áldozni a fizetésemet, egy csomag A/4-es papírra. :D

csirke

csirke

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.11.01, 22:16

Szerintem hanyagold a nyomtatást. Inkább ruházz be egy csomag félfamentes A4-es papírra, rajzolj be és vágj ki x darab kicsi, y darab közepes base méretű kört és ceruzával írd rá, mit képvisel éppen. Amíg kitapasztalod és beszerzed, tanuló- és sörmeccsekre jobb nem is nagyon kell.
BTW sok sikert a 40k-hoz. Abból a pénzeszközből, ami neked a rendelkezésedre áll, én inkább valami skirmish játékba kezdenék a helyedben (Malifaux, Infinity). Így sok csalódástól és idegeskedéstől kímélnéd meg magadat. Mindenesetre egy kalappal!

Melankolia

Melankolia

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.01, 19:39

Üdv! Kezdő játékos vagyok és lenne egy pár kérdésem!
Nem kell aggódni, igyekszem kíméletes lenni. :D

Elsősorban jelezni szeretném, hogy minimálbért éppen megkereső úriember vagyok, tehát az anyagi lehetőségeim ugyancsak korlátozottak.

Hosszas vívódás és tervezgetés után úgy döntöttem, hogy belevágok a terepasztalos stratégiai játékok világába, azon belül is a Warhammer 40.000-be. Nagy nehezen találtam is egy olyan úriembert aki venné a fáradságot és néha napján odaállna a terepasztal mellé és hadba indulna ellenem. És itt jött az első (de nem az utolsó) pofon. Ezek a figurák eszméletlen drágák! No de se baj, majd lassan kispórolom (már most büszke tulajdonosa vagyok egy osztag Space Marine-nak és egy Tiranid Termagants rajnak. De lássuk be ezekkel ygy még csücskös játszani. És itt térnék rá az érdemi részre.
Paperhammer. Szeretném a !MÉG! meg nem vásárolt figurákat egy-egy papír figurával helyettesíteni. Egyrészt így kipróbálhatok sokféle egységet és nem esek olyan hibába, hogy a pár ezer forintért megvett, kifestett, szívemhez nőt figurát a polcra kelljen tennem, mert mégsem illik a taktikámba. Sajnos mint említettem, nagyon nem úgy állok anyagilag, hogy ennek a játéknak a gyűjtögetős verzióját űzzem.
Na tehát a nyakamba vettem a netet, de sehol se találtam olyan képeket amiket ki lehetne nyomtatni és kivágva figuraként használhatnánk. Azért azt mégsem akarom, hogy pl. én legyek a kékre festet gyufásdobozzal te pedig a sárgára festettekkel.
Tudnátok olyan honlapot mutatni, ahol az összes faj, összes játszható egysége fent van? Vagyis ezekről elég ha van egy jó minőségű kép. Persze össze tudnám én is ollózni, csak azért fontos lenne, hogy egységes grafikai megvalósítása legyen minden figurának.

Ó igen és ha ez a gondolat menet valakit sért vagy bánt, akkor elnézést, de mint mondottam én is pénzből élek. Egy évben kb olyan 20-30.000-et tudok rászánni a játékra. És abból sokáig nem lesz sereg. :(

Mohamad

Mohamad

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 200 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.11, 10:04

Hell-o!!!

Ha 2.ED kell, akkor nekem van. Nagyából 95-98%-ban meg van hozzá minden. WD-k, wargear-ek, DM, AB, szóval elég sok minden.
Viszont egyuttal keresnék is érdeklödő embereket, akik szívesen nosztalgiáznának, vagy olyan szabályrendszerrel szeretnének elkezdeni játszni, ahol nem az a lényeg, hogy hány marék kockát dobsz el egyszerre és van hangulata a játéknak!!!

Üdv:
MohaMad

Wolflord

Wolflord

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.03, 22:39

A mostani verseny seregek, 5. kiadáshoz (ebből megy a verseny), ha nem használtan veszed és nem konvertálsz mindent agyon (space wolves farkaslovasok), akkor 80-100 ezer FT körül mozognak. 2. kiadás... Jó pár dolog kerülő úton enteken keresztül fellelhető, megvenni viszont aranyárban lelhetőek fel e-bayen. :(
Viszont épp látok egyet, normális áron:
ebay- 2nd ed rulebook
Itt pedig a wargear:
2nd ed wargear

Módosította Wolflord: 2011.04.03, 22:40

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]