Ugrás tartalomhoz

Fotó

Warhammer 40k kezdő

• Válasz írásához lépj be
55 hozzászólás érkezett eddig

Matusy

Matusy

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.03, 09:36

Ez sereg és koncepció függő. Lehet 1500 pontos sereged akár 40ezerből de lehet akár 100k-ból is. Pl Egy BA aki dedikálva hozhat LR-t simán lehet 2-3 LR az 1500pontban az meg 30k és még nem vettél 1db gyalogost, HQ-t, semmit.

Garvey

Garvey

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.29, 09:20

Aldor én nem 40k zok hanem fantasy vonalon nyomultam amig ki nem jött a 8. kiadás de a fantasyból kiindulva egy 1500 pontot nem fogsz 40-50k alatt meguszni hacsak nem csinálsz valami nagyon extrém sereget vagy mindent mastól használtan szerzel be. Ez az összeg csak a figurákra vonatkozik Ha variálhatót is akarsz akkor olyan 100k. 2. kiadáshoz a neten simán rá lehet találni

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.29, 03:51

Üdv!

Jómagam is dédelgetem magamban, hogy beszálljak a 40k világába. Egyfelől azért, mert nagyon megtetszett az univerzuma másfelől meg hangulatosak a figurák (volt alkalmam közelről szaglászni, méghozzá élesben, egy verseny során) és végezetül, mert egy remek stratégiai játék telis tele változatos taktikai lehetőségekkel...
Kár, hogy ez utóbbi teljesen elveszett a szabályrendszer 5. kiadásával.
Itt Zotyo megemlítette, illetve ama bizonyos versenyen is utána érdeklődve megtudtam, hogy az 1. és 2. kiadásnak még köze volt a táblás stratégiákhoz vagy legalább is okosabbak voltak, mint egy ötödikes.
Ebből következően a kérdésem a következő: Hozzá lehet jutni valahonnan a korábbi kiadásokhoz is?
Valamint nagyjából mennyi magyar forintot kóstálna egy ütős sereg összeépítése? (Úgy vettem észre, hogy itthon olyan 1500 pont az átlag, legalábbis versenyek szempontjából, de persze tévedhetek.)
Úgy is kérdezhetném, hogy akik versenyeztek, mégis mennyit tettek bele, mire felállították a seregüket? (amibe beleértek mindent, a figurákat, kockákat, sablonokat, kódexet, szab.könyvet stb. mindent.)

demate

demate

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.17, 12:30

Kedves Warhammer 40k veteránok!

Egy Munchkin paklit akarok összerakni a Warhammer 40K témájában.
Fókuszban az emberekkel, azon belül az űrgárdistákkal és inkvizítorokkal, azon belül Ian Watson regényeivel.
Én elég műveletlen vagyok w40K téren, a Watson könyveken kívül nem sok anyagom van (A Gaunt sorozatot most fogom elkezdeni), szóval kellene a segítség.
Első nekifutásra leírtam pár dolgot, de kellenének még kifigurázandó jellegzetességek. Tudtok segíteni?

BePe! Előre is elnézést, ha a leírt tartalom korhatáros, igyekszem majd úgy beírni, hogy ne zavarjak vele senkit.

Spoiler

Módosította demate: 2011.03.17, 12:33

Zozo

Zozo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 14:55

Szívesen :)

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 14:54

Köszi! Pötty félreértés volt bennem mert megtaláltam amit javasoltál de bele nem olvastam de mondom jó lesz ez is csak épp az volt odaírva v2.0...csak, hogy én azt hittem 2. kiadású szabályok :D De nem, hanem javított szk és az új.. köszönöm!

Sziasztok! Keresek 4. vagy 5. kiadású magyar nyelvű szabályfordítást bármilyen formában. Egy srác Vaterán írja, hogy könyvel együtt adja a CD-t amin fentvan a magyar szk de nem tudom megvenni tőle mert a hülye Vatera nem igazolja vissza a regemet és nem vagyok visszaigazolt felhasználó vagymi.. tudna valaki segíteni?

Az szerintem az AoBR-es doboz tartalma lesz :) Nézz PM-et ;)

Zozo

Zozo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 12:08

Sziasztok! Keresek 4. vagy 5. kiadású magyar nyelvű szabályfordítást bármilyen formában. Egy srác Vaterán írja, hogy könyvel együtt adja a CD-t amin fentvan a magyar szk de nem tudom megvenni tőle mert a hülye Vatera nem igazolja vissza a regemet és nem vagyok visszaigazolt felhasználó vagymi.. tudna valaki segíteni?

Az szerintem az AoBR-es doboz tartalma lesz :) Nézz PM-et ;)

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 11:17

soloka

soloka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.18, 17:17

A 89-es társasjátékra gondolok. Az inkvizitoron találtam olyan emberkéket akikkel tudok társalogni erről a témáról, érdekelne van-e itt is olyan ember aki játszogat ezzel a játékkal ?

Részemről egy 3. kiadású készletet birtoklok, illetve egy régebbi (2. kiadású) szettet is összehoztam.

PC játékkal kapcsolatosan játszottam a Space Hulk-al, de a Blood ven... nincs meg sajnos.
Mostanság a Chaos Gate-al szenvedek, de sajnos ezt a progit nagyon nehéz beüzemelni.

Solo

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.18, 13:42

Melyikre gondolsz én most kezdtem el játszani a:
Vengance of the Blood Angels-t, ez PS1-es game.
de az Amigára írodottat is játszom (kegyetlen nehéz).
vagy a 89 társasra gondolsz?

Más, ez megvan valakinek:
http://www.mywargame.com/2010/04/26/horus-heresy-ffg-boardgame-review/

néztem róla videókat is és nekem nagyon tetszik, 26e Ft-ért akár holnap itt is lenne :)

soloka

soloka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.16, 13:05

Sziasztok !

Van itt olyan ember és fórum, ahol Space Hulk játékkal foglalkoztok ?

:ninja: :nuke: :ninja:

SgtStalker

SgtStalker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 22:36

Mondjuk ha két sereget szeretnél, amivel te és a haverod játszana, akkor a Black Reach doboz a legjobb ötlet, bár abban orkok és űrgárdisták vannak. azok is kb 5-600 pont értékben, viszont kezdőseregnek ideálisak....
Ja és bőven belefér az írt összegbe, még marad is pénzed....
Ja és van benne magyar szabálykönyv, (igaz az új kiadás, de nekem az még soha nem mondta, hogy hülye vagyok, egész jól eljátszogattam pedig vele. Lehet, hogy nem a legjobb, de elég illemtudónak ismertem meg :P )

Módosította SgtStalker: 2011.01.03, 22:39

csirke

csirke

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.02, 21:36

Látom, kaposvári vagy. Ha keresgélsz az Inkvizítoron, ajánlom az [ADD]Kaposvár fórumot. Eléggé aktív ott a 40k-s élet, biztos örömmel bevezetnek a játékba.
Seregépítés tekintetében azt ajánlom, először szorítkozz 1 seregre, kettő egyszerre nagyon sok tud lenni. Abból az összegből, amit kezdésre szánsz, az Eldar sereghez egy 'Battleforce' és egy 'HQ' valamint a kezdéshez nélkülözhetetlen festékek, ecsetek beszerezhetőek a korábban már említett Maelstormtól igencsak jóárasítva.
A fém figurák minden gond nélkül lemoshatók acetonban, a műanyagokra viszont vigyázni kell, mert azokat oldja. Műanyagokra legjobb a fékolaj. Lemosás után viszont nem árt lemosni meleg, szappanos vízzel a figurákat.
Kötött sémák nincsenek, minden a fantáziádra és ízlésedre van bízva.

Sok sikert és üdv a wargame családban!

[Szigorúan zárójeles: kódex beszerzése erősen ajánlott, hogy ismerd az egységeid karakterisztikáit, felszereléseit, képességeit. Amíg nem tudod máshogy megszerezni, Szilszakáll öccse jó forrás.]

augur92

augur92

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.02, 18:16

Köszönöm!

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.02, 17:39

Hello!
A helyzet, hogy már durván egy éve fontolgatom a Warhammer 40k terepasztalos játék elkezdését. Ehhez kérnék tanácsot:
[*] kipróbálni lehet e valahol őket (ahol én lakok, sajnos nem volt rá lehetőség ennyi idő alatt sem)?

Ehhez utaznod kell. Olyan klubot vagy boltot kell keresned, ahol aktív 40k-s közösség van. Budapesten válogathatsz is, vidéken fogalmam sincs, de biztosan van, a legváratlanabb helyeken is. Mondjuk kétlem, hogy bárki ismeretlenül a kezedbe adná a soktízezer forintos, esetleg festett, konvertált seregét, de próbálkozni, azt lehet. A budapesti KCS-ben például hivatali kötelesség az oktatójáték, ráadásul ők ebből üzleti hasznot is remélnek - te játszol, neked megtetszik, ők eladják neked.

[*] melyik bolt kínálja őket a legolcsóbban (olyan 25000, esetleg 30000 forintot tudok most maximum rá szánni)?

A Maelstrom Games. Csak az Angliában van. Mondjuk kit érdekel, neten szoktunk rendelni. www.maelstromgames.co.uk Most épp van náluk egy 17%-os akció, de enélkül is a legolcsóbbak egész Európában.

[*] ha beruházok, mindenképpen két kisebb sereget akarok venni, amit akár magamban, akár egy haverral ki tudok próbálni. A Tyrannidákra és az Eldarokra gondoltam, mert a frakciók közül, amik tetszenek, ezekből tudnék két viszonylag elégséges sereget kihozni (a wargammers.hu kínálata alapján), amik tartalmaznak vezetőt, két csapatot és egy rohamcsapatot. Ehhez véleményt kérnék, ajánljátok e ezt kezdőknek, vagy jobb/gazdaságosabb ha mással próbálkozok?

A Wargammers az ország egyik legdrágább boltja, de hát onnal veszel bármit, ahonnét szeretnél. Fogalmam sincs, hogy Eldából vagy Nidából és kis zsebpénzből mennyit lehet kitenni, erről a megfelelő fórumon kéne érdeklődni (www.inkvizitor.hu).

[*] Nem csak a játék része, hanem a festegetés is érdekel. Festékből milyet érdemes venni? Sima makettfesték megteszi? Újrafesthetőek a bábuk, ha valamit elrontok? Saját ízlésem szerint is kipingálhatom e a figurákat, vagy van egy többé-kevésbé kötött és elfogadott kifestése mindnek (ezt a versenyek miatt kérdezem, hogy ha odáig eljutok esetleg)?

Erre nem igazán lehet röviden és velősen válaszolni. Tessék utána olvasni, használd a guglit, hónapok kérdése csak, és képben leszel, milyen technikák vanak. További évek kérdése, hogy ezeket magabiztosan és profin használd.

[*] Egyéb tanácsok?

A 40k világha zseniális, a játékrendszere primitív és téged néz hülyének. Ha már 40k, akkor a 2. kiadást javaslom, az még összetett, bonyolult és változatos volt. A mostani kimerül abban, hogy 15 vagy 16 kockát dobsz el.

augur92

augur92

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.02, 14:25

Hello!
A helyzet, hogy már durván egy éve fontolgatom a Warhammer 40k terepasztalos játék elkezdését. Ehhez kérnék tanácsot:
  • kipróbálni lehet e valahol őket (ahol én lakok, sajnos nem volt rá lehetőség ennyi idő alatt sem)?
  • melyik bolt kínálja őket a legolcsóbban (olyan 25000, esetleg 30000 forintot tudok most maximum rá szánni)?
  • ha beruházok, mindenképpen két kisebb sereget akarok venni, amit akár magamban, akár egy haverral ki tudok próbálni. A Tyrannidákra és az Eldarokra gondoltam, mert a frakciók közül, amik tetszenek, ezekből tudnék két viszonylag elégséges sereget kihozni (a wargammers.hu kínálata alapján), amik tartalmaznak vezetőt, két csapatot és egy rohamcsapatot. Ehhez véleményt kérnék, ajánljátok e ezt kezdőknek, vagy jobb/gazdaságosabb ha mással próbálkozok?
  • Nem csak a játék része, hanem a festegetés is érdekel. Festékből milyet érdemes venni? Sima makettfesték megteszi? Újrafesthetőek a bábuk, ha valamit elrontok? Saját ízlésem szerint is kipingálhatom e a figurákat, vagy van egy többé-kevésbé kötött és elfogadott kifestése mindnek (ezt a versenyek miatt kérdezem, hogy ha odáig eljutok esetleg)?
  • Egyéb tanácsok?

Ennyi jutott eszembe most hirtelen. Előre is köszönöm a normális válaszadóknak!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]