Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kis Kütyük És mágikus Izék Sarki Boltja

• Zárt téma Téma lezárva
901 hozzászólás érkezett eddig

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 19:15

Oh, hogyne...a kis számszeríjak. Nyolc darab volt, ugye? Nos...lássuk.

*Din átveti a vállán a kezében tartott ékszíjköteget, majd a pult alatt csörögve-zörögve elkezd turkálni. Kis idő múlva egy érdekes szerkezetet vesz elő. Olyan, mint egy alkarvért, aminek a bőségét két szíj szabályozza, amúgy fémből van...a vékony női kartól kezdve a páncélba bújtott vastag félork karig bármire állítható...s ennek szíjakkal ellentétes oldalán van maga a számszeríj...de sehol sincs rajta íves fémkeret, meg viaszozott húr...inkább nyílvetőnek lehet nevezni...alkar hosszúságú, ököl szélességű fa test, mely hagyományos számszeríjak alapja is. Ebben a fa testben fut két párhuzamos vágat, melyekben egy-egy igen erős, hosszú spirálrugó ül, végükön pöcökkel, mely magát a vesszőt löki meg. A két rugót egy oldalt kilógó karral lehet felhúzni, mely a tengelyében csúszni is képes, így nem csak körkörös mozdulatokkal, hanem félkörös húzásokkal és áttolásokkal is használható. Tulajdonképpen az íjvázat és a húrt egy-egy erős rugó helyettesíti, melyek egyenesen előre lökik ki a vesszőt. Din gyorsan felhúzza a fegyvert, majd felhúzza alkarjára, ráigazítja a szíjakat, és mindkét vágatba egy-egy vesszőt helyez, majd másik kezével megpöccinti a kioldópöcköt, és a két vessző egyenesen a szemközti falon lévő árlista kellős közepébe csapódik.*

Megfelel?

//Ha nem érthető a leírás, akkor megpróbálom majd még egyszer. :felvon://

Grasco

Grasco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.17, 16:06

... homálylábain belibben a ShadowKnight, majd udvariasan érdeklődik a számszeríjai után. És hogy miféle mágikus dolgokat ajánlanának neki (vért, fegyver, esetleg egyéb "hasznos" holmi)...

_Frank Allard (NPC/NJK)

_Frank Allard (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.14, 17:41

Köszönöm,reméleb a közeljövőben is találkozunk...A viszont látásra.
*miután megkapta a pénzt Glow felé meghajol,majd távozik az embereivel együtt egy térkapunk amit persze nem ő teremtett*

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.13, 18:42

Meglesznek a számszeríjacskák...meg lesz velük elégedve. Hétfőn jöjjön értük... *Komiszul mosolyog.* A mágikus cuccokhoz nem értek. Azt a Királytól kérdezze...

Grasco

Grasco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.13, 17:56

... az Árnylovag még utána szól a technokratának.

"Uram, nem tudom milyen mérethez kellene... Ha arra gondol, akkor az embereink fogják használni őket. De esetleg lehet egy kicsit erősebb fajta, de gyorsan lehessen lőni vele és ha eltalálja a célpontot, akkor az ne kelljen fel többet!" Ebből is látszik, hogy Ashur nemcsak nem ismeri, de nem is kedveli a lőfegyvereket.

"És a Kapitány most üzente, hogy 6000 KA-t szánhatok a vértekre és fegyverekre, nem tudom, hogy ennyiért milyen mágikus cuccot adhatna..."

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.13, 17:20

Ahogy gondolja...én csak örülök. Hát, akkor Gilron adjon jó napot! *Meghajol kissé, és betotyog a műhelybe.*

_Frank Allard (NPC/NJK)

_Frank Allard (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.12, 12:37

//Hát, nem sokkal segítettél ki Frank....//

*Din megnézegeti a fegyvereket, végigsimít a véseteken, megemeli egyiket-másikat, az ágyúkat kis kalapácsával megkopogtatja, a muskétákat vállához emeli.* Ehhh...nem sokkal ér többet a benne lévő fém áránál. De jó napja van, mégis csak elég jó áruk, van bennük valami megragadó...adok értük együtt az öt ágyúrét és a tíz szakállasért 3500 KA-t. Megfelel?

*Glowface felé meghajol*
Királyom.

*majd ismét Din felé fordu,ügyelve arra,hogy a királynak ne fordítson hátat*
Nekem jó lesz,annak is örülök,hogy megszabadulok tőle és nem nekem kell fizetni...mivelnincs rá engedélyem,s ráadásul az embereim sem szeretik ezeket...
*most őszinte volt :pirul: *

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.12, 12:04

//Hát, nem sokkal segítettél ki Frank....//

*Din megnézegeti a fegyvereket, végigsimít a véseteken, megemeli egyiket-másikat, az ágyúkat kis kalapácsával megkopogtatja, a muskétákat vállához emeli.* Ehhh...nem sokkal ér többet a benne lévő fém áránál. De jó napja van, mégis csak elég jó áruk, van bennük valami megragadó...adok értük együtt az öt ágyúrét és a tíz szakállasért 3500 KA-t. Megfelel?

*Din aztán Ashur-ra néz.* Hát jónapot nagy lovag uram. *Néz föl a lovagnak alig derekáig érő gnóm.* Mi nem foglalkozunk hagyományos fegyverekkel. Itt mágikus tárgyakat és mechanikus kütyüket adunk el. A szerszámíjakat meg tudom csinálni, de a vértekkel és kézifegyverekkel keresse a törpét a piacon, ő üzemeltet fegyverkovácsműhelyt. Valamilyen Gommel.

És a nyílpuskák milyen mérethez legyenek?

Oh, nini, hát Wunder úr...Glow, ő itt kollegám a Gárdánál, von der Wunder hadnagy, vívás és illemkiképző az újoncok számára. *Mutatja be Din a Királynak a tisztet.* Wunder úr, ő itt Glowface, Terália Királya...bár tagadja. *Elmosolyodik, és megigazítja a hegesztőszemüveget a homlokán.*

Érdekes ötletek egy kastélyon? Én már csináltam egy-két érdekes dolgot Vin Terac őrgróf kastélyán...zsilipgát, vízcsatonák, árasztómedence, csörlős sziklakapuk, miegymás...de persze, szíve...hogy mágikus utazás? *Din kicsit elsápad és hátra lép.* Glow, tudod hogy mi a véleményem az egész mágia dologról...

Grasco

Grasco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 20:21

...meghajol a gnóm felé - bár nem tudja, hogy Ő a Király :ugri: , de elvégre Lovag, ha Sötét is...

"Uram, összesen van rá 4500 KA-unk, ha ebből ki tud hozni valamilyen mágikus felszerelést, akkor szívesen vesszük azt is. Persze, csak akkor ha megfelel a belétáplált varázs... :felvon: "

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 19:28

*beliheg a boltba* Jé, mennyi kedves vevő. Üdv! Bajszos úr, miben segíthetek?

Az meg ott... izé, ShadowKnight, ugye? Nos, hagyományos fegyverekkel és páncélokkal ritkábban foglalkozunk... Din, itt vagy? Vagy közben beindítottatok egy ilyen üzletet is?

No, mindegy. Egy kis türelmet, kedves vevő úr!

Din, egyébként ha van egy kis időd, gyere, kérlek. Egy régi barátomnak, Inlandermágusnak némi építészeti segítségre van szükséges: a kastélyát kellene felújítani. Mindenféle érdekes ötleteinket kiélhetnénk ott. ÉS nagyonsok pénze is van, állítólag.

Csak kicsit nehéz elérni, valami túlvilági helyen van. De ő hajlandó átmágiázni oda minket. Először is fel kellene mérni a teendőket, aztán sok pénzt kérni. Aztán meg meglátjuk.

_von der Wunder (NPC/NJK)

_von der Wunder (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.11, 19:24

Izé. Halló?

Módosította von der Wunder: 2005.01.11, 19:25

Grasco

Grasco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.10, 21:03

... mivel a Bolt mágikus védelmén nem tud átjutni, inkább besétál Ashur ShadowKnight, illendőn meghajol a bentlévők felé, majd egy eladót keres, akinek leadhatja a rendelését.

8 db új teljespáncél - sisak nélkül
10 db kétvájatú közepes számszeríj mindegyikhez kéttucat vessző
10 db egykezes csatabárd

_Frank Allard (NPC/NJK)

_Frank Allard (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.10, 13:20

*a fegyverek tényleg régmódiak,alapos kidolgozású,jól karbantartottak*

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.08, 16:52

//Kaphatnék egy viszonylag részletes leírást a fegyverekről?//

*Din undorodva nézi végig a mágikus műveletet, a szemét is becsukja, ne is lássa...pfujj...aztán végigméri a szekérnyi fegyvert és lőport...*

Hát elég régimódi...de elmegy. Lássuk... *Megsimogatja, megvizsgálgatja a fegyvereket.* Talán lehet kezdeni velük valamit...talán...

_Frank Allard (NPC/NJK)

_Frank Allard (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.07, 08:31

*ha a puskapor biztonságos helyen van,egy férfi lép oda hozzá,valamit a fülébe sú,frank issúg neki valamit,a férfi kimegy,elhangzik pár parancs,térkapu nyílik,az alakulat eltűnik rajta keresztül,majd kb egy óra múlva érkezik kb 50 lovas+2 szekér,az egyiken a fegyverek,a másikon a por maradéka van*

Tessék,megérkezett a maradék kráni por és a fegyvereket is lehet ellenőrizni

*tényleg jó állapotban vannak*

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.07, 00:37

Ne nézzen gőzben főtt tojásnak. Előbb had lássam a fegyvereket, aztán majd mondok árat. Bár a szakállas puska nem túl modern...de azért érhet valamicskét. Tetszik az ötlet, főleg ha még nincsenek pozdorjává lőve. Várom...

_Frank Allard (NPC/NJK)

_Frank Allard (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.06, 14:03

És azokat mennyiért venné meg?...Vagy inkább tudja mit?Vannak fegyverei,a szakállaspuskákat és az ágyúkat is becserélem,bár még az életben nem voltak használva,csak mikor próbálva lettek készítés után....Mit szól hozzá?...Tehát 5 ágyú és és 10 szakállaspuska és mégegy ilyen szekér puskapor...Már nekem áll érdekemben megszabadulni tőlük,maximum az embereim egy része fordul egyet...

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.05, 14:57

Hehe... *Din elvigyorodik* ...arra külön kell engedélyt kérnie a Marsalltól, mert az amúgy tiltott dolog. Itt Teráliában nagyon komolyan veszik a lőfegyvereket és a puskaport. Nekem van rájuk monopóliumom. Nem, nem kell szerezni, én is tudok gyártani. Az eljárásra lettem volna kíváncsi. No, akkor hozom a pénzt...

_Frank Allard (NPC/NJK)

_Frank Allard (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.05, 13:27

Tökéletesen jó lesz így.

*mosolyog*

Az,hogy honnan való,hadd maradjon az én titkom,ha nem probléma.Bár tudnék még szerezni,a kapcsolataim megv annak,én a helytartó kérésére idehoztam,hisz nekünk csak öt darab ágyúnk és valami 10 szakállas puskánk van,tehát a legnagyobb ostromhoz is elég egy ilyen szekérnyi por...

_Din Baarek (NPC/NJK)

_Din Baarek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.05, 13:22

*Din szemei úgy csillannak fel a lőpor láttán, mint Ramon üres szemgördrei szoktak mikor pénzt lát...vagy még jobban. Totyogó lépteivel siet Frank Allard elé, és vigyorogva int neki.* Erre-erre jó uram, erre... *Vezeti be egyből a bárót a boltba, miközben két segédje, Góin és Thóin már értő szemekkel vizsgálgatják a lőport. Közben Din hadarva beszél Allardhoz.*

És a Helytartó mondta, hogy ide hozza...hát ez remek...igen remek. Úgy is lőporhiányunk van. No, azt csináljuk, hogy én most magának kifizetek ezért a hat szekér jó minőségű lőporért szekerenként mondjuk 18000 KA-t, és a továbbiakban, ha eladok belőle, még az eladási ár 5%-a a magáé. Így megfelel? *Közben már számol, hány ezer lövést lehet ennyi puskaporral leadni.* Mondja, ezt maguk állították elő, vagy honnan van maguknak ennyi lőpor?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]