Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Társasjáték vásárlási tanácsok

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Antiserver

Antiserver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 23:46

H-alga: köszönöm, mostmár szinte biztos, hogy megveszem majd :)

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.16, 15:09

Kunadam: Gyerekjátékok: Nézd meg az Appenzell sajtvárát.

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.16, 13:36

Antiserver: Ajánlom Lacxox blogjából a Tikal bemutatót: http://www.sarok.org/users/lacxox/m_301876

Antiserver

Antiserver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.16, 00:02

Nagyon jó ismertető, köszönjük szépen! Való igaz, a "tecsós társasok" között is vannak igen csak élvezetes, kimondottan használható darabok, jó hogy ezek nagyjából össze lettek foglalva. 1-2 játék talán még belekerülhetett volna (mint pl. a Bagdadi Tolvaj, ahogy alattam is írta már Kunadam - halkan jegyzem meg, nem magamat reklámozva, ebből csináltam ismertetőt is :) ), de ez már részletkérdés. A Tikal-t ez alapján valószínűleg meg is lesem.

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 18:17

Zooloretto és Aquarettot az én apróim még nem fogták fel teljesen (5-6 évesek), s nekem zavaró, ha nem értik meg, hogy nincs enyém és tied teherautó. No meg mindig a kis állatok megszerzésére hajtanak rá. Ők élvezik, tehát a célnak megfelel. De ezeket felnőttesen is lehet játszani. A Carcassone Kid viszont telilalálat. Teljesen felfogható gyerekeknek is. A rajzok bűbájosak. És felnőttként is szórakoztató (a Hófehérkés lépkedős pl. nem annyira). Most majd ki fogok próbálni pár másik gyerekjátékot, remélem azok is bejönnek. Amúgy a magyarul kaphatók közül a Bagdadi Tolvaj és a Alhambra is nagyon jó.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 11:18

A Perudo-t annak idején a baromi jó minőségű D6-okért vettem meg, aztán az aktuális GURPS-ülésünk elmaradt, mert végig Perudo-ztunk. A Carcassone fantasztikus-kár, hogy senkit sem tudok rávenni, hogy játsszunk vele. A Granna játékai közül melegen ajánlom a Szuperfarmert, a Farkasok és Bárányokat, és a Forma 1-et.

xsipix

xsipix

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 778 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 10:43

Blokus most az ősszel végig le volt árazva Tescoban 3000ft körülre,amúgy előtte és most kb:6-7000ft volt...ami bár nagyon jó és időt álló játék,irdatlan sok érte szerintem... Citadella-t nem hagynám ki a felsorolásból,hiszen könnyen tanulható sokan is játszható,aránylag olcsó is...ráadásul a magyar kiadásban benne van a kiegészítő is.. Amúgy egy kis reklám értékű hírrel adjak tanácsot,most a tescokban 20% van,minden társasra..így a drágábbakat is könnyebben megveszi az ember..lásd Dominion amire a 9000ft sokallom...de a 7200 már elgondolkodtat,ami így ár csökkentetten,már a a fenti listában a helye hiszen nem érdemtelenül lett az év játéka !!

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.15, 00:18

Tavaly a feleségemmel úgy döntöttünk, hogy egy társasjátékkal lepjük meg magunkat és a Catan telepesei kártyaverziója mellett döntöttünk és nem bántuk meg sőt. Idén meg nyertem egy Hadurakat, és két barátommal próbáltuk ki. Az első játék vagy 10 órán keresztül zajlott.

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.14, 21:21

Aki 6-10 év közötti gyereknek akar társasjátékot vásárolni, annak csak ajánlani tudom mind a Zoolorettot, mind az Aquarettot. Egyszerűek, de igényelnek némi taktikai érzéket, és megvan benne a többi játékossal történő kiszúrás lehetősége is!

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.14, 19:38

Sajna, a TtR-nek nincs magyar kiadása. (Ha pl. a Piatnik kiadta volna, lenne a Tescóban.) Tehát kell magyar kiadás, plusz még az is, hogy bekerüljön a forgalmazási csatornákba. (Pl. a DV-s játékok inkább találhatók meg szerepjátékboltokban meg Alexandrákban, mint egy Tescóban.)

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.14, 17:02

Tikal-t láttam a soroksári Tesco-ban kb 4500-ért, amiért szerintem igencsak megéri. Akciós volt, nem tudom, tart-e még.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.14, 16:49

Thaur: Jó hogy mondon, nem is értettem mi alapján válogatják a TECSÓ és társai ezeket. pld Montego Bay tv reklámot láttam mée. ennyi erővel a TTR is lehetne TECSÓ termék. megértem hogy a BSG nem oda való, de a TTR?

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.14, 16:17

Mosómdve: TtR, BSG, Power Grid - ezek mind csak szakboltban kaphatók, sem bevásárlóközpontban, sem általános játékboltban nem találkozhatsz velük.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.14, 16:11

Ticket to Ride-ot szintén ajánlom. nem láttam még gyereket vagy felnőttet akinek nem tetszett volna. Ha battlestar rajongó a célpont mehet neki a BSG társas. power grid-et imádják a barátnől, hiába a műszaki téma, mert licitálca kell sok pénzt elkölteni.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.13, 10:52

Cikk: http://lfg.hu/41762/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]