Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Odalent társasjáték + video ismertető

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

petmark

petmark

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.25, 13:54

Üdv!
Meg tudná mondani valaki, akinek megvan a játék, hogy hány centiméter (és milliméter) a térképelemeken látható négyzetek oldalhossza? Az, hogy miért kérdezem az nagyon hosszú történet.
Előre is köszönöm.

Szia, a négyzetek oldalhosszúsága pontosan 2,5 cm (25 mm).

gisz

gisz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.10, 13:52

Üdv!
Meg tudná mondani valaki, akinek megvan a játék, hogy hány centiméter (és milliméter) a térképelemeken látható négyzetek oldalhossza? Az, hogy miért kérdezem az nagyon hosszú történet.
Előre is köszönöm.

Jonny

Jonny

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.02.14, 19:26

Sziasztok, akinek megvan a játék az örülni fog ennek a kis programnak: http://fredmethot.wikispaces.com/file/view/iamsFantasyCardeditorSetup.zip/121165387/iamsFantasyCardeditorSetup.zip Ez egy kártya és hős alkotó program. nagyon könnyen kezelhető. Amúgy egy kicsit a saját benyomásom a játékról: a mesélő baromi gyenge, iszonyatosan kevés mannát kap, míg a játékosok ultratápak még a kezdő felszerelésükkel is... (már ha nem teljesen fogyatékosak a játékosok akik játszanak velük és optimális felszerelést vásárolnak nekik). Iszonyatosan kevés mannát (bocsánat fenyegetés jelzőt) kap amikből tud idézni szörnyeket, kijátszani csapdákat, vagy aktiválni eseményeket. Példa: 7 mannáért tud aktiválni egy egy verem csapdát ami 3-at sebez a játékoson aki belesik, de persze még van ellene dobás is ami ha sikeres a játékos egyáltalán nem sérül. Egy átlag játékosnak olyan 10 életereje van, a mesélő pedig körönként 1 mannát kap. Szóval csapdákkal és eseményekkel szinte lehetetlen játékost megölni, ezért inkább szörnyeket érdemes belőle idézni, akik ugyan nagyon kevés életerővel rendelkeznek (értsd az átlag játékos 1 vagy 2 hiteli őket) de viszonylag jól sebeznek... ettől viszont nagyon monotonná válik a játék... Összegezve: tök jó játék, de erősíteni kéne az eseményeket és az idézés lapok meg úgy kéne hogy működjenek hogy ahelyett, hogy 3-4 gyengébb unitot idéz 1 erőset kellene... mindenesetre ezek könnyen orvosolhatók házi szabályokkal. UI: ez a magánvéleményem volt, nem kívánok vitatkozni senkivel, a magyar erratát nem használom, még nem olvastam. Jó játékot mindenkinek :)

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.03, 18:55

Zoba, Petmark: Mi az első négy modult játszottuk le, továbbá megnéztem az ötödiket is. Négynél kevesebb karaktert indítani nem jó ötlet: a lények nem igazán gyengébbek - fejenként 2HP-val van kevesebbjük, mint 4 játékos esetén, de minden mást megtartanak. A legalapabb lény (embervadnak fordították) két kör alatt egy átlagos karaktert meg tud ölni, főleg a játék elején, és ha kártyával idézed, akkor jön kettő meg még egy boss változat is, ami 3 mezőn belül +1 támadást és +1 sebzést ad MINDEN ellenséges lénynek. Tegyél hozzá egy hallhatatlan csontit, aki az előbújik-lő-visszabújik taktikát használja, és overkill. Főleg, ha használod az erratat, ami a magyar kiadáshoz erősen kell. Namost spoiler, de az 5. küldetés úgy kezdődik, hogy a partival egy teremben van egy ilyen embervad boss, akit ők nem tudnak megsebezni, amíg a legutolsó teremben nem szerzik meg az artifaktot, viszont ő simán ütheti őket, ráadásul az ajtókat is nyithatja, mivel boss.

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.05, 17:46

ANTISERVER: Scott bemutatja a Descentet ÉS másik három dungeon hack játékot 38 perc alatt: De hogy még jobb példát hozzak, az Untitled Flash-Based Review Thing sorozat, amiben Paul Springer 5-6 perc alatt mutat be játékokat: http://www.youtube.com/user/UvulaBob Szerintem ilyen hosszú videóknál a te munkád is több, és a végeredmény is nehezebben befogadható. De ahogy gondolod. Mindenképp elismerésem azért amit csinálsz.

harigeri

harigeri

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.05, 10:00

Üdv mindenkinek! Már elkelt a társasjáték.

koac

koac

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.05, 00:30

Azok a figurák a Drakonból valók. Antiserver már azt is bemutatta. http://lfg.hu/16500/ismerteto/drakon-tarsasjatek-video-ismerteto/

Jonny

Jonny

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 20:34

hali, az első videóban rögtön az elején vannak színes figurák, azok is ehhez a játékhoz tartoznak? Vagy azok ecsetkoptatók? Vagy te festetted ki őket? honnan lehetne olyanokat szerezni?

petmark

petmark

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 04:13

Drasworth, nagyjából így van, sajnos. Ha a játék elején-közepén mindenkit ki tudsz nyírni legalább egyszer az eléggé korlátozza a fejlődésüket ahhoz hogy kihívást jelentsen táposabb cuccokkal is a játék, és eléggé lecsökkenti a pontjaikat hogy meg lehessen fogni őket. Nem kis részt szerencse, és van 1-2 varázslat ill. képesség ami nagyban rontja a kihívást.

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.29, 21:11

Na, tegnap kipróbáltuk a játékot - én voltam a KM és nagyon tetszett :) Nagyon klasszul lehet szivatni benne a játékosokat, szóval jól szórakoztam, de szerintem ők is. A tapasztalatom egyelőre csak az első modulra korlátozódik, de úgy vettem észre, hogy a játék későbbi fázisában, amikor már telepakolták magukat pénzzel meg cuccokkal, jóval kevesebb a lehetőség a játékosok megfogására - legalábbis a dungeon nem durvul annyival mint amennyire ők erősödnek. De lehet, hogy ez később más lesz :)

petmark

petmark

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.29, 20:08

Az én baráti társaságom nagyon rákapott a játékra, úgyhogy szerintem pár felmerült kérdést meg tudok válaszolni. Először is: egy játék nem 2-4 óra hanem inkább 6-8 (4 játékos +1 KM felállásban). Szerepjátékosoknak is élvezetes, mert megadja a hangulatot, hozza a közös erőfeszítés érzését (ha nincs nagyon szoros csapatmunka, könnyen el lehet bukni), ugyanakkor olyanok is könnyen belejönnek akiknek nincs szerepjátékos múltja. Ilyen szempontból teljesen más mint a Rúnamester, ahol volt egy halom egymástól független karakter, akik még versenyeztek is egymással - itt muszáj együttműködni, de hasznos is. Felkészülési idő kb. fél óra, ha a szabályokat már ismeritek, és sokkal könnyebb összehozni azt a pár embert mint egy szerepjáték partit. A szabályok kicsit rosszul vannak sajnos fordítva, pár dolog csak 2-3 játék után, többszöri olvasásra tisztázódott le. Kiegészítőt még nem próbáltunk, de barátom eleve az angol verziót vette meg, hogy a nyelvi eltérésekből ne legyenek problémák (a Call of Cthulhu játékkal rossz tapasztalataink vannak ilyen szempontból, tudniillik a kiegészítőket már nem fordítják le magyarra). Egyelőre azonban még nem untuk meg annyira hogy kiegészítőt akarjunk hozzá venni. Létszámhoz még annyit, hogy kevesebb játékossal valamivel gyorsabban pörögnek a körök, viszont a rendszer ki van egyensúlyozva: kevesebb JK esetén a szörnyek is gyengébbek és a KM is kevesebb lehetőséget kap a szivatásra. Összességében javaslom mindenkinek, nagyon addiktív tud lenni (főleg egy hozzám hasonlóan kegyetlen KM-mel).

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.24, 17:56

A kiegészitő dobozokról vannak tapasztalatai valakinek? Mennyire kapcsolódnak, miben különböznek, van valami plussz a dologban? Uff!

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.24, 17:40

Remek kis ismertető! Megmondom őszintén, ennek hatására úgy döntöttem, meglepem magam a játékkal karácsonyra. Jövő héten ki is próbáljuk a csapattal :)

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.24, 13:17

A játéknak van egy hatalmas hibája: iszonyatosan kiegyenlítetlen. Négy karakternél kevesebbet nincs értelme indítani, mert bedarálják őket a szörnyek. Az első kb. 5 kör alatt a mesélő - hacsak nem tökéletesen kezdő és nincs semmilyen taktikai érzéke - úgy darálja be a csapatot, ahogy akarja. A játékhoz adott kalandmodul még a "szintfejlődéses" módszerrel is esélytelenné válik az 5. pályára... Kivéve, ha a mesélő állandóan X-et dob, a játékosok meg soha. Mindezt hosszú tesztelés és több játék tapasztalata alapján mondom. Több háziszabállyal próbáltuk kiegyenlítettebbé tenni, de nem sikerült. Kár érte, mert tényleg egy igényes, ötletes játék. :(

Antiserver

Antiserver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.23, 21:06

Guildenstern: először is köszönöm az észrevételedet, valóban elég sok munkám van egy-egy ilyen ismertető elkészítésével, nem egy napig tart, amíg elkészül egy epizód.Olvastam a korábban írt hozzászólásodat is (amit még az első részhez, a Lifeboat bemutatásához írtál, ha jól emlékszem), és hidd el, igyekeztem megfogadni a tanácsodat. Az az ismertető közel fél órás volt, miközben egy viszonylag kicsi kártyás játékról szólt. Ha arányaiban nézném, ez alapján a jóval nagyobb, részletesebb Odalent ismertetőjének legalább másfél órásnak kellene lennie, azonban igyekszem minél sűrűbben bemutatni a játékot, ami egy ekkora társas esetében már nem kis feladat. Rengeteg dologról nem beszéltem itt (a tulajdonságlapokról, kincsesládákról, különböző varázslatokról, tárgyakról, különleges képességekről jórészt annyit említettem csak meg, hogy "van"), valamint nem kevés dolgot ki is vágok minden videóból, hogy beférjek fél-háromnegyed óra közé (ez a rész most egyébként kb. 43 perc lett).Ugyanakkor tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenkinek van ideje végignézni az összes részt. Ezért írok minden ismertetőhöz szöveges leírást is, illetve ezért készítek újabban pluszban egy "Játék közben" videót, amik rendre 10 perc alatt vannak, és menet közben, élesben bele lehet nézni egy-egy játékmenetbe. Utóbbi egyébként a korábbi részekben is megtalálható volt, a 3. epizódok utolsó 4-5 perce szólt erről, de az előző 1-2 részben már direkt külön szedtem. Ha más nem, ebből már kialakul az olvasóban - legalábbis szerintem - egy kép az adott játékról, legalábbis annyi biztos, hogy tetszik-e neki, vagy teljesen élvezhetetlen lenne számára. Ha pedig valaki ennél még részletesebb ismereteket akar szerezni, annak ott a többi három videó.Nem garantálom, hogy a későbbi videók sokkal rövidebbek lesznek (legalábbis ekkora társasjátékok esetében biztosan nem), de azt igen, hogy ennél egyik sem lesz hosszabb. Remélem ez azért így elfogadható :)

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.23, 20:00

Üdv! Kb. 3 hete vettem meg, görcsöt kapott a kezem, mire hazaértem vele, de azt hiszem megérte. Remélem van olyan jó mint anno a Quest volt. Y

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.23, 15:32

Már írtam valamikor, hogy hosszúak a videók, jobban meg kéne vágni, de ahogy nézem a helyzet egyre romlik. Majd egy óra kéne, hogy a fenti videókat végignézzem. Minden tiszteletem és elismerésem a készítőké az elvégzett munkáért, de nem tudok a napi 24-ből egy órát erre szánni. Pedig tényleg érdekelne a játék. Valóban érdemes minden kis dobozrészletet meg kártyaképet alaposan megszemlélni, és minden szabályt elmagyarázni? Nekem csak annyi információra lenne szükségem, ami alapján el tudom dönteni, hogy tetszik-e a játék vagy sem.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.22, 16:17

Savior: "Ha már így beszúrtad, akkor nyugodtan megemlíthetnél pár 5000 forint alatti társasjátékot is" http://lfg.hu/13215/ismerteto/sucking-vacuum-ultimate-edition/

harigeri

harigeri

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.22, 14:43

nekem van egy eladó Odalent játékom - bontatlan. bolti ár: 18 000. én 10 000-ért odaadom. érd: harigeri@gmail.com

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.22, 11:50

Wolfg: Teljesen különböző a kettő. Az egyik egy hexrácson kalandozós, egyéni célokat teljesítős játék, a másik egy véletlenszerűen variálható labirintust felderítő kooperatív móka.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]