Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Odalent társasjáték + video ismertető

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

WolfG

WolfG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.22, 09:13

Azt látom, hogy a karakterek neve és artworkje ( de még a hozzá kiadott figurák is) megegyeznek a rúnamesterével... A kérdés, hogy megéri-e megvenni, ha a rúnamester már megvan, illetve miben nyújt újat ez a játék?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6587 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 14:14

Szerintem ennek a játéknak nem a szerepjátékosok a célcsoportja. Van, aki nem élvezi a játék narratív részeit, de szörnyekkel harcolni, haverokkal összejönni szeret. Ráadásul - a közhiedelem szerint - egy szerepjátékos üléshez több rákészülés kell (ezt cáfolom, de most nem tartozik a tárgyhoz) mind a mesélő, mind a játékosok részéről (meg kell ismerni a rendszert, életképes karaktert kell alkotni, stb.), így nem minden ismerőst lehet belerángatni a hobbiba. Az Odalent-el nincs ilyen gond, a szabályrendszer egyszerű és pörgős, érdekes és szépen megrajzolt előre elkészített karakterek vannak, maga a hentelés és a kazamata pedig gyakran komoly kihívást jelent, főleg ha a mesélő is odateszi magát és valóban a játékosok ellen játszik. Ideális lehet még vegyes társaságoknak, ahol van szerepjátékos és nem-szerepjátékos is.Szerepjátékosokból álló csapatnak nagyon meggondolandó. Időnként jól jöhet, de csak ezért nem éri meg beruházni. Ha azonban kell egy szépen kidolgozott figuraszett és egy csomó labirintus-elem a szerepjátékhoz, akkor lehet jobban megéri, mint egyenként megveszegetni. Ráadásul kapsz mellé egy jó társasjátékot is! :)Bulldy

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 11:55

Bulldynak osztom a véleményét. Bár a videó ismertetőt nincs időm végignézni, hátha abban megtudnám a választ, de egy szerepjátékos csapatnak is ad annyi "pluszt" a játék hogy érdemes legyen 10+ezer forintot rákölteni?

Antiserver

Antiserver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 11:45

Kabal: köszönöm :) Savior: Carcassone mellett meg lehet említeni a rovatban már bemutatott 2 társasjátékot is, a Citadellát, és a Drakont (legalábbis utóbbit én 5 ezer Ft alatt vettem anno, most is akörül mozog). De ide sorolható a Kragmortha is, amely üzlettől függően szintén kb 5 ezer Ft. Emellett számos kártyás játék is megtalálható az 5 ezer alatti árkategóriában, illetve említhetnék még magyar társasjátékokat is (Árnyékháború, Shuluri Viadal), de azok sajnos már nem ez a szint...

Savior

Savior

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 09:25

Ha már így beszúrtad, akkor nyugodtan megemlíthetnél pár 5000 forint alatti társasjátékot is, mert az egy Carcassone kivételével én nagyon nem látok olyat...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6587 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 09:12

Az egyik barátomnak megvan, játszottunk is vele néhányszor, hangulatos, mutatós, jó rendszerű játék. A mi kezünkben hamar átment szerepjátékba a dolog, és ez meg is adta (számunkra) a végét: ha már van annyi időnk, hogy leüljünk Odalent-et játszani, akkor lehet villámgyorsan alkotni néhány D&D karaktert (mondjuk a régebbi kiadásokból) és szerepjátékozni egyet, mert ugye mégiscsak több a lehetőség. Talán azoknak jó igazán, akik szeretik a társasjátékokat meg a fantasy hangulatát, de a szerepjáték már "sok" nekik. De szerintem is megéri az árát, az elemeket fel lehet használni egy-egy szerepjátékos kazamatában és a bábúk is jól jönnek a játékhoz.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1268 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 02:10

Ha annak idején nem öltem volna bele több száz órát a Warhammer Quest-be, sokkal jobban tudtam volna élvezni a Descent-et. A harcrendszere viszont tényleg nagyon jó. A videó-ismertető eddig a legjobb a sorozatban, mintha csak a saját csapatunkat látnám... :-)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6530 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.13, 10:52

Cikk: http://lfg.hu/41853/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]