Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

TORG

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.03, 18:48

orrorsh - horrors. Argh.

Decado_Arkel

Decado_Arkel

Szőke herceg

• Archívum
  • 1288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 14:52

Attila : nagy szemét vagy, most kedvet kaptam egy játékhoz, amit sehol sem mesélnek :)

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.30, 00:24

Sokat szemeztem vele, de soha nem játszottam. Kössz az ismertetőt.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.29, 10:55

Orastes: részint a realitás miatt kissé elbonyolított rendszer, részint világ szinten meg a már akkor is elég fáradt kiberpunk mindenhová beszuszakolása miatt nagyon 90-es évek nálam a játék.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.28, 15:54

Játékon belül így nevezik azt az állapotot, amit a támadó valóságok főgonoszai szeretnének elérni az energiákkal. Játékon kívül a west end gamesnél hívták the other roleplaying game néven a játékot és végül nem jutott eszükbe jobb név a rövidítésnél.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.28, 15:39

A "TORG" jelent valamit?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4436 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.28, 10:50

A RIFTS és az Arduin mellett az alaposan összekutyult világok egyik etalonja, maga kategóriájában egy igen jól összerakott rendszerrel. Az ismertető szintén ott van.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.27, 20:23

Emlékszem, a kétezres évek elején, amikor a cinematikusság lázában égtem, mindenáron a TORG skálájából akartam házirendszert fabrikálni :) Ezekről a vágyakról azóta letettem, de a játék azóta is közel áll a szívemhez, mert ugyan soha nem játszottam vele, de sokat tanultam belőle. Köszi az ismertetőt!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.27, 12:35

Annak idején a Dragonban volt róla cikk meg egy fanyalgó kritika a Bíborholdban, Sebő Ferinek asszem az nem tetszett, hogy kártya van benne v. nem volt elég művészi, ki tudja már. Szívesen játszanék vele, a tragikusnak értékelt vonásokat meg fel lehet fogni akár viccesnek is, ha akarjuk (camp vagy grindhouse vagy mi a bánat, ami oly divatos manapság).

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.27, 12:07

Ez volt az a játék, amivel sohasem játszottam, de egy csomó új RPG-nél visszaköszöntek olyan elemek, amiket hajdanán a TORG-ban olvastam először. Sajna a mi csapatunkban a RIFTS és a GURPS (jé, csupa nagybetűs RPG) domináltak ("sajna" egy fenét, hisz imádtam őket, de azért kipróbáltam volna a TORG-ot is).

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.27, 09:19

"A TORG rendszere a kilencvenes évekből származik, amikor még igazi férfiak igazi rendszereket írtak" :D Sokat hangoztatom, hogy egy jó világnak mindegy a rendszere, de a Torgéval valahogy sosem tudtam igazán megbarátkozni. Pl az eksönkártyákkal. Na meg valamelyik kiegben ott a varázslattervező: állítólag ebben én sem vagyok kispályás, de ennyi fölösleges számot én még játékban nem láttam... Asszem, az első regény megvan valahol pdf-ben, azzal begyújtani nehéz lesz, igaz nem is olvastam soha, úh nincs rá késztetés :D A világok pedig valóban nagyon jók, mondjuk nekem az utólag megjelentek (Tarkhold, Csillagszféra) kifejezetten bejönnek, a régiekből pedig a Nílus és a Kiberpápa. Egyszer próbáltam tervezni hozzá egy ősmagyar alapú hard fantasy világot, de fél oldalnál többet sosem írtam le róla :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.13, 10:52

Cikk: http://lfg.hu/41882/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]