Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Predoci közjáték - MAGUS modul

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

_jaqs (NPC/NJK)

_jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.04, 14:21

Asthring: Feltételezem, hogy mindenkinek van egy saját, szubjektív világképe az adott kampányvilágról.Ez (elvileg) feltételezi, hogy van valami logikája is. Ha nincs, akkor logika sincs, és ilyenkor lesz 25 méteres városfallal körülvett dombságra épült középkori kikötőváros, parkokkal és magamutogató nemezisekkel. :(

asthring

asthring

baltásgyilkos

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 13:48

Jaqs: ha a játékvilág (és tegyük hozzá a szabályok sem) koherensek akkor a mese sem lesz az. Hogyan is lehetne, ha egy világ- és rendszerspecifikus meséről van szó? A többiben egyetértek.

_jaqs (NPC/NJK)

_jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.04, 12:31

Asthring: Attól, hogy egy játékvilág nem következetes és nem koherens, a mese még lehetne az. Felnőtt mesélő, felnőtt játékosok előtt nem állhatna meg ezzel a történettel. Gyerekfejjel én is írtam hasonlóan nyögvenyelős kalandokat, de ott még nem volt annyi tapasztalata az életről senkinek, hogy rámutasson arra, hogy ez vagy az esetleg nem működhet egy ilyen társadalomban. Ja, és a M* a kőkorszaktól egészen az ipari forradalom előtti időszakig terjedő technikai (és olykor társadalmi) fejlettsége mellett középkorról beszélni... :D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 11:49

Don_Quijote: Na ja. Aki a középkorral szokott példálózni egy fantasy világ esetében, annak az Ars Magica-t szoktam ajánlani, arra van kitalálva. Asthring: Az "Ynev kidolgozott és koherens világ" a magyar RPG-történelem egyik legviccesebb mondása, amin manapság ugyanolyan jókat tudok kacagni, mint az első RÚNA magazin idejében... :-)

asthring

asthring

baltásgyilkos

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 11:01

szerintem ez egy tökéletes magus modul, bár nem annyira játszható, de féloldalas kommentekben lehet érvelni miért nem illik, vagy éppen miért igen a -egyébként ugyebár legendásan következetes és koherens ;) - világba ^^ egy fontos dolog nem derült ki, leszbikus-e a boszorkány?

Don_Quijote

Don_Quijote

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.04, 10:41

nagyon rég játszottam mókust, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor meséltem, de predoc egy faja hely, gondoltam elolvasom :) az apró szépséghibákkal nem is foglalkozom, azt már véres cafatokra cincálták előttem mások, de egy alapvető dolgot azért megjegyeznék neked (kötekedés nélkül, nem szívózásból, csak úgy), Armaron, amit, mint mesélő, szerintem figyelembe vehetnél ynevhez meríthetsz az irl középkorból, pyar területeken pláne csak az nem mindegy, hogy mit mert pl a környezet, az eszközök, egyes társadalmi elemek, az épületek, stb., stb. működHET úgy, mint itt anno viszont az emberek nem úgy működnek, ennek pedig két igen egyszerű oka van, az egyik az istenek, a másik meg a mágia mindkét dolog valós, létező, kézzel fogható, bárki számára megtapasztalható dolog, és mint ilyen, komoly hatással van az emberi személyiségre irl egy papot megvesztegetsz, nem történik semmi (semmi olyan, amit megcáfolhatatlanul bizonyosnak találhatnánk), yneven viszont elveszti a hatalmát, az erejét, és az istenét, egyszóval MINDENT, amire az egész életét feltette szvsz nincs akkora zacskó arany... van, amit át lehet emelni irl-ből, és van, amit nem igazságszolgáltatás, pallosjog: HA lehetne is valami hasonló, HA, akkor sem hiszem, hogy mindenáron ugrálna a birtokosa, mert itt többtényezős a hatalmi felállás ha yneven valaki elb.sz valamit, azt nem nagyon lehet elkenni, elmismásolni, egyszerűen mert túl sokan vannak, akik a körmére nézhetnek a kedves elkövetőnek, és rá is néznek, hiszen akkor talán ők is előrébb juthatnak a modulból kiindulva ha egy hefremin méretű városban a báró ezt meg ezt megengedheti magának, az azt jelenti, hogy: - a helyi kisnemesség a zsebében van, és nem állnak neki hangoztatni a jogaikat - a helyi papság (az összes istené és az összes pap, mint személy) a zsebében van, mégpedig valamilyen megszállásos dologal, amivel az elvesztett isteni varázserejüket ideig-óráig imitálni tudják a köznép előtt - a városőrség, és a hozzájuk csatolható helyi erők - magánhadsereg (sereg, de minimum jópár tucat harcedzett veterán, ha már hefremin méretű város, nem pedig egy boszorkány a két megbűvölt testőrével) szvsz egyik sem a vállalható kategória, esetleg, talán egy lepkef.gnyi kisvárosban (max. 1000 fő, nulla gazdasági, társadalmi, mágikus "súly") valamelyik eldugott öbölben, de ott is nagyon-nagyon nyögvenyelősen yneven máshogy működnek az emberek, más a kapcsolati háló, mások az érdekek és az értékek, mindennek pedig az istenek és a mágia az oka, ennyi ezt pedig figyelembe kell venni, ha ynevet mesélsz egyébként alapvetően nem rossz, ízlés dolga, hogy mit hoz ki belőle az ember, a lényeg a jó szórakozás :)

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 13:20

És persze a koncepciós tárgyaláson én mint báró személyesen jelenek meg és a bíró mögött állva suttogom az ítéletet. Így legalább a karakterek jól megnézhetik, hogy ki is vagyok én, a főkolompos. Mert egy csuklyát hátrahúzni pszivel vagy magic-kel 5-6. szinten biztos nem tudnak. Ennyi klisét rég láttam: tényleg csak a fogadó sarkában egyedül ülő fekete csuklyás megbízót hiányoltam. :)

_jaqs (NPC/NJK)

_jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.03, 11:15

Nemár,troll is lesz? És most etettem? Tiszta oldszkúl mókus! :) Oké...Nálam már itt meghalt a sztori: ha már könnyen eltüntethető, külhoni munkaerővel dolgoztatok és egykisstílű bűnöző közvetítővel, akkor a város uraként nem jelent nekem feltünésmentesen eltüntetni őket. Pláne, ha rengeteg vazallusom és hűséges követőm van. Ha már középkor - amire annyira jellemző ugye a zsúfolt, fallal körülvett városokban fekvő parkok léte. De nem, nekem meg kell rendeztetnem egy gyilkosságot, ráadaásul nem helyi polgároknak álcázott fejvadászokat küldök, hanem két tájidegen vikinget meg egy férfiruhába öltöztetett, feltünően csinos nőt. Gigalol! :D Így jobb?

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 10:55

Jaqs: Jaj, ilyet ne írj, mert mindjárt jön valaki, hogy "Ha nem tetszik, írj jobbat!" :-)

_jaqs (NPC/NJK)

_jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.01.03, 10:48

Több komoly sebtől vérző kezdő mesélő által írt kaland. Elfogott a nosztalgia! :D

armaron

armaron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.03, 09:22

Csak hogy védjem egy kicsit a mundért próbálok reagálni a felvetésekre… és a kritikákra. Fisfhblood Az ereklye… első körben valószínű semmi nem tűnne fel a karaktereknek, de ha néhány év múlva újra ha erre járnak, s azt tapasztalják hogy ez a bárócska már hercegecske, s még okoz is valami galibát ami esetleg szemet szúr. Ne adj isten még a karakterek „érdekeit” nézeteit is sérti. Akkor van rá esély hogy a karakterek visszagondolnak erre a szitura és rájönnek, hogy az a tárgy nem csak egy családi emlék. S lehet hogy rámozdulnak az ügyre és megpróbálják visszaszerezni az ereklyét. Szó az én elgondolásomba ezért kell a karaktereket félre állítani. alister A paranoia nálunk is él, bár ettől függetlenül isznak min t a gödény a srácok. S hogy miért nem a karaktereket ölik meg. Mert nem helyi lakosok akikről sokat még nem sikerült kideríteni. S ki tudja ki kinek a rokona és jó barátja. Nem kell a felesleges „felhajtás,” még a végén olyan ember is ide téved akinek nem kellene. Egy hivatalos per, az én nézetemben kisebb feltűnéssel jár. Orastes Amit írtál azzal egyet tudok érteni. Itt tényleg korlátozva vannak a karakterek. Bár valószínű a mesélési stílusom hibája. Én még mindig úgy hiszem hogy inkább legyen egy fő vezérfonál, amitől el lehet távolodni ugyan, lehet más megoldást keresni, de valami mindig visszarántja a karaktereket a fő „motívumhoz, itt is ez érvényesült. Magyargergely Hosszú lettél így ha valami kimarad előre bocsánat. Világnézeti kérdés ez a kyr nem kyr. Nálunk belefér hogy egy kyr vérű legyen Predocban báró. Ha a hat város szövetségéig eljutottak. A déli oldalig miért nem? számomra ez inkább színesítés. Még mindig jobb mintha dzsad ne adj isten elf rosszabb esetben udvari ork báró lett volna nem?:-) bár igazából ez lett volna az igazi színesítés.:_) A gorviki név… na igen ez nagyon jó észrevétel erre legközelebb figyelek. Az egyházakkal ítélkezéssel egész Predoccal nem tudok egyet érteni. Valószínű most is az én hibám de én világnézetemben a Pyarroni-államközösséget úgy képzelem el mint a középkori Német-Római bir.-at. Külön hercegségek külön törvényekkel külön szokásjoggal, stb. ahol bizony egy bárónak pallosjoga van. Ahol a kivizsgáló ügyben eljáró egyházi személyt meg lehet vesztegetni. Itt a személyen van a hangsúly nem a szervezeten. A méreg általad felvetett problémakörére látok benne rációt… ugyanakkor abba is, hogy akár minden héten megkenegeti méreggel a fegyverét a felhajtó. Mert azért ha ez faggyús keverékkel kerül a fegyverre. Az bíz akár hetekig használható lesz. Ne feledjük nem csak folyékony, illékony mérgek léteznek. Zsírba, faggyúba keverve tovább megőrizhetik hatásukat. A börtönös rész nekem sem tetszik de „show must go on.” Azon még tudom alakítani kellett volna, ha a saját játékunkban nem is de míg megosztom a nagyközönséggel mindenképpen. Tonfa vagy furkós vagy rövid bot. Mindhármat el tudom fogadni mint fegyver egy tárgyaláson. Sőt valami hasonlót olvastam is. Abba igazad van hogy az elnevezése nem pont jó lett, jobb lett volna ha rövid botot írok. A zárszerkezetek s a +20%, akárhány régi „vár-börtönben” voltam, az ott lévő zárak nem tűntek valami „svájci-szerkezetnek.” Bár nem vagyok zárfeltörő, de számomra egyszerűnek tűntek. Térgát témakör. Na igen mekkora. Ez kimaradt… Kastély. A toscanai stílus, csak azért, írtam mert hátha valaki hasonlóan vizuális mint én és egyből megjelenik lelki szeme előtt egy ilyesmi épület. A varázslat ami véd a fekete mágiától. Ez nincs leírva, de az én felfogásomban ha egy „jó” pap csinál egy szertartást fohászt az-az felszenteli az épületet, elképzelhető válik számomra ez a hatás. Tudom ez olyan, „mert km vagyok alkothatok egyedi varázslatok” magyarázat. Démon. Igen én is a furudra gondoltam, s ha jól emlékszem ez a kettő megnevezés így szerepel is. Furud (vadász) de szokták mondani rá, hogy felice démon. A démon és a lélek. Lehet, hogy rosszul értelmeztem az új bestiárum démon leírását. De egy démon a nekik feláldozott vagy általuk megszerzett lélektől erősödnek. S mennyivel jobb egy olyan démonnal „tárgyalni” aki a neki ajánlott áldozattól esetleg nyugodtabb „jó lakottabb.” Itt is beszélhetünk némi „lekenyerezésről.” Szerintem ez amolyan világnézeti kérdés. S a végére mint mondtam semmi sem szentírás, bármi változtatható benne a hibák is javíthatóak. „mindenki máskép csinálja…”

magyargergely

magyargergely

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.01, 19:43

Üdv! Elolvasva a modult nekem is az tűnt ki, hogy ez inkább amolyan "így játszott a csapatom" beszámoló, mint modul. Találtam benne olyan részeket, amik tetszettek, például látszik, hogy az alkotó elolvasta a Predocról leírtakat, és próbál ötletet vinni a játékba, az igazi kalandot pedig nem a megszokott csuklyás megbízó sablonnal vezeti be. Ellenben ahogy előttem is mondták, maga a fő téma elég sablonos, volt már sokszor, és emellett egyedi újdonság nem párosul hozzá. Pár észrevétel: Szerencsésnek érezném a báró kilétének, helyzetének tisztázását. Az első Zászló körébe tartozóként elég hatalmas személy, így akár lehet az egész város ura (a modulíró bölcsen nem a fővárosba tette.), ám vajon miért van szüksége ilyen problémás áldozatokra, és ilyen sérülékeny tervre az elveszejtésükre? A báró hogy származik kyr vérből? Pyarront godoniak alapították. Azok leszármazottainak egy része Psz. 1000 körül elvándorolt Predoc felé, nemeseikből lettek a Zászlók köreibe sorolt predoci nemesek. SEMMI közük a kyrekhez, a kyr vér a Hat Városban tűnik fel a nemei körökben, nem itt. Alig hiszem, hogy egy a fenti folyamatba közbeiktatott kívülálló eljutott volna az Első Zászló körébe... (Ja, a zászlók köreiből négy, és plusz egy, nem 7 van... lásd Rúna IV/3.) A nemesnek miért van gorviki előneve? A con oda való ugyanis. Lásd előző mondat... nem hinném, hogy bármi köze lenne hozzájuk... számtalan példa van a Pyarroni nemesi előnevekre is a háttérirodalomban, tessék onnan választani! Sem a kyr vér, sem a gorviki név nem feltétele (ahogy itt látom) annak, hogy egy karakteres, tekintélyes nemes figuráját megalkossuk. Értem én, hogy a nemes mindenbe beleszól és hatalma is van, de azért pont egy ilyen helyzet.. a modulban is sokszor hangsúlyozod, hogy Pyarron egyik bástyája, itt a gyilkosságot nem szeretik... igen, és éppen ezért a bűntényeket több egyház göngyölíti fel. A "három pyar igazság" egyike sem nyelné le szerintem az ilyen semmi bizonyítékok alapján hozott ítéletet. A lovagot, aki csak szállít egy ereklyét nem lehet megvesztegetni, de egy egész egyházszervezetet, akik ráadásul Predocban ugyancsak előkelő helyen szerepelnek, azt igen? Arról nem is beszélek, hogy igen, Predocban rendes igazságszolgáltatás van, és nem a nemesnek van pallosjoga. "ruhája alatt mérgezett dobótőr"... ez elég játékos gondolkodás. A méreg, ha felkenik a fegyverre, elég hamar tönkremegy. NEM kenik csak úgy fel, nem rohangálnak mérgezett fegyverekkel, csak mert úgy többet sebez... Csak a meghatározó ütközet, pontosabban szólva orvtámadás, mert ott a divat, előtt teszik ezt. A valós középkorra alapozva így lenne valósághűbb... és ráadásul a felhajtó csak mulatni ment aznap. Mi az, hogy Felice démon? Gondolom, a Furud lenne... tessék azt odaírni. És ki a boszorkány? Ezt nagyon kellene tisztázni! Ugyanis a boszorkánynak semmi köze a "Felice-démonhoz". Vagy egy boszorkánynak (=gonosz ellenfél) mindent szabad, mindenre képes, ami éppen kell a KM-nek, csak a játékosok keze van megkötve a Mp-okkal és a szabályokkal? Aztán miért kell lélek a furud idézéséhez? nem kell. Csak vérre van hozzá szükség, már akkor, HA azt egy beavatott Felice-papnő idézi a megfelelő varázslattal (Rúna I/10 Felice szektája). A "sima" boszorkánynak meg semmi köze a démonidézéshez, olyat Yneven a varázslók tudnak. Az Adron-pap mit rajzol a homlokukra? Ez a misztikusság szép dolog, csak közöttük is lehet varázsló, pap, akinek van/lehet fogalma az ilyesmiről. Arról nem is beszélek, hogy HA már odarajzolta, akkor szerepet fog kapni... kíváncsi lennék, milyen jel/varázslat ez, másképp ugyanis nincs értelme... lásd fent: A KM karakterei mindent tudnak? Az őröknél mit keres a tonfa? A tonfa Yneven niarei-tiadlani fegyver, ott mori-mitarinak hívják, és elsősorban a harcművészek használják. Véleményem szerint egyszerű bot is elég, a célját értem, nem kell mindenkit miszlikbe vágni. Persze a mai börtönőröknél lehet ilyen... de arról volt szó, hogy középkorból merítünk, meg ugye ez mellesleg Ynev. A börtönből való szökés érdekes - szintén előttem elmondták - nagyon erőltetett. A KM megajándékozza a játékosokat az események továbbgörgetésével... és a modulban sem logikus. Az a báró, aki lecseréli a TELJES nemesi negyed őrségét Manifesztációs háborút megjárt elit veteránokra, akik még az új területen tájékozódva is elkapják a helyi, ide született, egérként osonó tolvajok mindegyikét, aki befolyása alatt tartja Pyarron egy bástyájának teljes igazságszolgáltatását (és saját titkosrendőrsége van...), olyan őröket állítana a csellel elveszejteni szándékozó kalandozókhoz (akik előzőleg vertek át két pyarroni elit titkosszolgálatost), akik leisszák magukat és alszanak, mialatt a foglyok +20-szal nyitják a nyilván legjobb cella zárját? Az egész nemesi negyedet térgát védi? Az szép... és az E-je mennyi? Mert ez elég lényeges információ, ha alkalmazni akarjuk. Máűr, ha nem azt kell belőle kiolvasni, hogy a JK-k bármivel próbálkoznak, "-nem lehet, térgát!" felkiáltással felelünk. A báró palotája miért "toscanai" stílusú? Az ilyen számomra nagyon illúzióromboló. Miért nem valami Ynevi stílusra hajaz - ilyen is van sok! De ha nincs megfelelő, miért nem írod le egyszerűen pár mondatban az áhított toecanai stílus palotán is megjelenő jellegzetességeit? Szintén itt: a kestély védve van a feketemágiától... mégis, milyen mágikus módszer képes ilyesmire? (A KM helytelen "nekem mindent lehet" elvén kívül? bocsánat, de ez már tényleg ilyen kategória) Az egész "modul" amolyan ötlet inkább. Ha az egyenes kényszerszálban szakadás keletkezik, ami az általam látott csapatok (még a pozitív gondolkodású, jó hírére kínosan ügyelő, 5-6 Tszű!! is) esetében elég valószínű lehet, onnantól nem ér sokat, hiszen nincs mit vakon követni. Én használhatóbbnak éreznék egy probléma felvetést, pontos környezet és szereplőleírást (és nem a pontos Ké-re vagy Té-re utalok most, hanem múltra, motivációra, stb.), bedobható mellékszálakat, és a karakterek majd eldöntik, a mese során kiforrja magát, hogy a tömlöcből +20%-os zárnyitással, vagy esetleg egyéb módon akarnak majd menekülni. Nem leszólni akarom a kalandot, már az is dicséretre méltó, hogy valaki veszi a fáradtságot, és megír egy ilyen kalandmodult, ami a saját olvashatatlan vázlattól eltérően mások számára is hasznos lehet. És vannak jó törekvések benne, pl. egyes NJK-k taktikái, a háttér egyes elemei, nagyon tetszett, hogy az író vette a fáradságot a helyszín rajzainak elkészítésére is. Csak finomítani kell rajta, ügyelni a részletekre, és jó lesz, így tovább!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.01, 16:21

Kabal,ha játszottál már igazán jó dungeont, akkor sejtheted, hogy egy több szintes kazamatában csak a falak azok, amik behatárolnak, az pedig, hogy egy adott helyszínen belül mi történik, rengeteg dologtól függ. Ebben a modulban inkább az: "akármit csinálsz, az történik, amit a modul írója kitalált" jelleg a domináns.másrészt attól, hogy a dungeon-jellegű kalandok falak között játszódnak, és vannak korlátozó tényezők, és ebben meg csak korlátozó tényezők vannak, attól még ez a modul nem lesz jó :hmmm:

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.01, 01:59

Kár, hogy nálunk már a legelején elvérezne ez a modul... kábé az esti lerészegedésnél, de legkésőbb a bizonyíték szobájukba csempészésénél. Ennél már sokkal paranoiásabbak a játékosaim (vajon miért?) Amúgy ha a báró meg akarna szabadulni tőlük, akkor a jk-kat öletné meg (többek között), nem (csak) a közvetítőt. Már szerintem.

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.31, 19:22

Asszem ez a "valakit megolnek es megprobaljak a karakterekre kenni, akiknek meg kell szokniuk es be kell bizonyitaniuk az artatlansagukat" tipusu kaland a masodik legnepszerubb, kozvetlenul a "mentsuk meg a parasztfalut a tamado goblinoktol" utan.... Hogy kicsit konstruktivabb legyek: 1. Ha a karakterek nem tudjak, hogy mire szolgal az ereklye, akkor miert jelentenek akkora veszelyt a barora, hogy el kelljen oket tenni lab alol? 2. Ha pedig tudjak, hogy mire szolgal, akkor miert lopjak el neki ill. miert adjak at neki?

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.31, 18:41

Orastes: Ugyebár pont erről vitáztunk néhányan minap a "Kezdő mesélő vagyok, segítsééég!" topicban. Pl. én egy ilyen "ha nem azt csináljátok, amit én kitaláltam, végetek" típusú kalandban ezerszer inkább falak közé zárva érzem magam, mint egy dungeon-ban.

armaron

armaron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.31, 18:26

Na látom van reag. Amire érdemben reagálni is fogok. Troykan Fekete vizek könyvben volt egy novella ami predocról szólt. Auer: Igen egy adott csapatra készült de ezt az elején le is írtam. Ők egy viszonylag „jónak mondható” csapat volt. Shadoni és pyar karakterekkel. Akik érzékenyek a jó hírükre. S ők életutat játszanak aminél fontos, hogy miként alakul a csapat hírneve. Orastes A csapat elvállalta a lovagos részt. Leginkább anyagi megfontolásból. hellguard666 Lovag kergeti őket ez igaz de nem tudja kiket is kell kergetni. Vagyis nálunk így alakult a történet. Egy nagyon egyszerű trükkel ellopták az ereklyét és azt sem tudták kit keressenek. Kényszerítősdivel egyet kell értenem kevés mozgásteret ad a karaktereknek a kaland. De arra azért kíváncsi lennék, hogy mennek el a városból nem hiába írtam hogy az alvilág is kergeti őket. S ők életutat játszottak akiknek fontos volt a hírnév… Istenítéletről…írtam mindent megígérnek nekik de semmit sem kapnak. S miértre a válasz igen mert a báró mondja. Alapvetően szeretek realistán játszani és a középkorból meríteni. S ott egy báró ha úgy akarta simán kihagyta az egyházi vezetést. Tudom teokrácia, de azért a papok sem szentek, gondolj csak bele a kalandozó papokra(sokszor igen tágan értelmezik az egyházi regulát), mi van ha a jelen lévő istenítélkező papot megvesztegették? Azért nem láncolják pl a falhoz őket, mert nem kínozzák őket. Hogyan jutnak ki a cellából nálunk a tolvaj csizmájából került elő a tolvajkulcs.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.31, 16:10

Nem érzek túl sok potenciált ebben a kalandban, mert: 1. Ellopják az ereklyét, de a lovag és kísérői túlélik -> már kapásból kergetni fogják őket. 2. Utána még a báró is szívatja őket -> Maga az egész kényszerítősdi gázos. Miért? Mert bármelyik hívő kérhet istenítéletet - feltéve, hogy pyar istenről beszélünk - és ott se perc alatt kiderül, hogy nem ők ölték meg a muksót. Megtagadja az ítélőszék az istenítéletet, az egyházi közbenjárást, és úgy általában a normális tárgyalást? Mi alapján? Csak mert a báró kéri? :titok: 3. Mi a halálért tudnák kinyitni a zárat a sitten? +20%-as bónusszal? Mit használnak, a szalmát, vagy a patkánycsontot álkulcsnak? Miért nincsenek felláncolva a falra? Ez itt érezhetően arról szól, hogy "hadd jussanak ki a karik, mert akkor megy tovább a sztori". Nem sorolom, én őszintén szólva a dutyirésznél mondtam volna azt a KM-nek, hogy "Jó tesó, akkor most vegyük úgy hogy fellógatták a karim, és menjünk sörözni, mert ez ma nem megy neked.". Szvsz ez egy gyenge modul -> 4-es a 10-es skálán.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.31, 14:34

sajnos az a baj vele, hogy sok benne a "kényszerítőzés" vagyis adott esetben sokszor nem is érdemes küzdenie a partinak, hiszen lenyomják így is, úgy is. Valahogy nem látok benne sok olyat, hogy a karaktereknek sok mozgási szabadsága lenne. Mi van akkor, ha a lovagos részt sem vállalják el? Egyszerűen elmennek a városból? Fejvadászok vagy inkvizítorok hozzák őket vissza? Nem sok értelmét látom. Versenymodulnak talán, de inkább annak se...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.31, 12:21

A predoci nemesek zászlók alá vannak osztályozva az első leghatalmasabb. (6-7 ilyen kategória van) Modulról: Érezhetően adott partira készült. Tapasztalt vén rókák lehet h már a fogadóban eltűnnek amikor a városőrség keresi őket. Speciel ha megszökök marhára nem érezném szükségét h még bizonyítgassam is az ártatlanságom. Van elég sok másik hely kalandozni. Ha parti bele van kényszerítve akkor egész jó modul lehet, ha viszont szeretnek a saját fejük után menni akkor kínszenvedés. 5/3

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]