Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Gorvik Csillaga

• Válasz írásához lépj be
58 hozzászólás érkezett eddig

krystohans

krystohans

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.12, 16:54

Nagyszerű irodalmi alkotás, mely magasan megfelel az authorika egyetemes követelményeinek. A szereplők élvezetes külső-belső leírása, jellemeik aprólékos felépítése nagyszerűen harmonizál a történet hátterében végig jelen lévő, finom groteszkkel, ami néhol kicsattanó helyzet- és jellemkomikumban oldja az egyre magasabbra ívelő feszültséget. A tetőpont katartikus megoldása korunk egyik jellemző társadalmi, etikai problematikájára ad dörgedelmes választ, s a főszereplő világnézeti válsága meglepő, ámde egyszersmind megnyugtató változáson megy keresztül a levezetésben. Az Író (és itt nem véletlen a nagybetű!) a történet lezárásával még azt is megoldotta, hogy ezzel együtt feltegyen egy újabb ki nem mondott kérdést, aminek mély filozófiai vonatkozása nem csak annak reményét ébreszti fel az olvasóban, hogy hamarosan viszont láthatja az itt szívéhez nőtt szereplőket, de azt a varázslatos mesevilágot sem kell nélkülöznie sokáig, amibe a novella olvasásával elröppenhetett képzelete szárnyain. Mindannyian repesve várjuk a folytatást! Iróni-A-Méter: 5 - Szülőhelyem: Irónia

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 03:48

Bevallom, nem bírtam végigolvasni a törzsszöveget, ezért csak a címéhez fűzök megjegyzést. A cím magyarul Gorvik csillaga. Nem "Gorvik Csillaga", mert az úgy hangzik, mint egy angolszász írás címének lejterjakabos ferdítése. Iróni-A-Méter: 2 - Enyhén szarkasztikusan

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 713 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.30, 10:08

Arlen: Tegnap írtam egy hosszabb hozzászólást, elsősorban Ninyának válaszolva, de az neked is érdekes lehet. A sok link miatt egyelőre várósorban van, ha megjelenik, szerintem érdemes lesz átnézned.

Antal

Antal

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.30, 08:33

Oké, akkor ő az ékezetek nélküli ember. Vettem.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.30, 07:48

Antal: BePe nem lustaságból vagy sznobizmusból nem használ ékezeteket, hanem a szakmája miatt. Az informatikusok angol billentyűzeten tanulnak, azt használják a munkájukhoz, stb. Te váltanál kódlapot minden fórumhozzászóláshoz, aztán visszaváltanál a munkádhoz?

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.30, 02:47

Arlen: Raon írásán azért érdemes átrágnod magad, mert ő például nagyon hajlamos volt a burjánzó túlírásra, különösen a nagy M* nyomdokában... Közel 13 éve cserélgetünk vele írásokat, és hidd el, tudja, miről beszél. Nyilván nem áll szándékodban másolni, de olvasóként mégis annak tűnik a stílusod. Ezen úgy tudsz a legtöbbet segíteni, hogy sok mást is olvasol - más stílusú szerzőket, akiktől öntudatlanul más paneleket tanulsz el, más ritmust, stb. Az olvasás nagyon erősen hat az ember passzív tudására, és ez nem csak a nyelvtudásra igaz, de az írásra is. Ha sokat olvasol egy-egy markánsabb stílusú szerzőtől, önkéntelenül is "megtanulod", átveszed a nyelvezetét. Azért érdemes különféle szerzőktől olvasni (ilyen szempontból főleg magyar anyanyelvűektől, vagy tisztességes fordításban megjelent külfölditől), hogy bővüljön ez az eszköztárad, és hogy ne billenjen el túlságosan is egy irányba. A már említett fantasy szerzők többsége stilisztikailag annyiban jobb a M*-barokknál, hogy a szöveg nem olyan cifra és túlzsúfolt. Ez részint azért van, mert az angol nyelv ennek a fajta modorosságnak nem kedvez (épp elég sok másfajta modorosságnak kedvez helyette). De ebből a szempontból lényegesen többet tanulhatsz, ha magyar szerzőket olvasol - Szerb Antal például nem csak gyönyörűen ír, de még fantasztikum sem állt tőle távol. De Kosztolányi prózája is szép, Móriczot pedig azért emelném ki, mert én személy szerint nála döbbentem rá, hogy a stílus mennyire rettentően sokat adhat egy szöveghez. A mai magyar fantasztikumban egyértelműen Juhász Viktor az, aki ilyen szempontból a legkiemelkedőbb - nála a mondatok messze nem csak azt írják le, hogy mi történt. És mégsem barokkos (bár ha vigasztal, 19 évesen ő is úgy kezdte). (Olvasd el pl. ezt, ez rövid http://brainoiz.blogspot.com/2010/05/az-alvas-lassu-erozioja.html ) Elég sok angolszász szerzőt soroltunk föl, és igazából mindegyikük másban jó. Azt ne feledd, hogy azért itt egy olyan piac legjobbjairól van szó, ahol tippem szerint naponta jelenik meg annyi könyv, mint M*-ban egy évben - ez egyszerűen nem ugyanaz a liga. Vannak kifejezetten korrekt M* könyvek, de egyszerűen sokkal kisebb a merítés. Sanderson például nagyon ügyesen mesél, jó drámai érzékkel vezet elő történeteket, borzasztóan olvastatja magát: első olvasatra tökéletes, pörgős kalandregény, de valójában hihetetlenül összetett, ügyes és okos jelképrendszerekkel játszik. Nagyon hősies és romantikus. Ugyanakkor minden világa (én kb. hármat láttam tőle) egy kicsit statikus - épp azért, mert valahol végig szimbólumokkal azonosítja a szereplőket vagy a főbb érdekcsoportokat. A Ködszerzetet én mindenképp javasolnám neked, mert sok M* regényhez hasonlóan abban is harc van, titkok, intrika és mágia - csak sokkal kevesebb szenvelgés és sallang. Miéville szerintem igazából nem jó történetmesélő, de hihetetlen világokat talál ki, és borzasztóan erős hangulatteremtésben. Valójában csak két könyvét olvastam, de mindkettő beteg ötletparádé, és egyértelműen nem az emberek a főszereplők egyikben sem, hanem a helyszín, a nagyváros (ez az angoloknál gyakori). Tőle egyrészt a hangulatteremtésből lehet sokat tanulni, másrészt el lehet lesni azt a rettenetes szabadságot, hogy ha van egy ötleted, akkor azt meg szabad valósítani. Általában az a közös ezekben a szerzőkben, hogy a legtöbbjük valahol vagy kifordítja, vagy megtöri a kliséket. Viszont ehhez ismerni kell a kliséket, és nagyon sok kezdő író már idáig sem jut el. Fontos, hogy amikor olvasol, figyeld, hogy mit látsz: lásd azt, hogy mi ismerős, és azt is, hogy mi új. Elemezd. Hasonlítsd össze. A jó írás titka túlnyomórészt a figyelmes olvasásban rejlik. A M* egyik problémája szerintem az, hogy nem igazán tud megújulni (én legalábbis nem látom, hogy tudna). Ebben benne van az is, hogy ez mégiscsak egy véges és viszonylag kötött világ, az is, hogy (külsős szemmel nézve úgy tűnik) az olvasótábora szinte megkövetel egy elhasznált nyelvezetet, és nyilván még jó néhány összetevője van a dolognak. Sok szempontból olyan, mint egy szoba, amiben rettentő rég nem szellőztettek. És néha érdemes kinyitni az ablakot, és olyasmit keresni, ami újat mutathat, újat taníthat.

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.30, 00:00

Cain8013: Nem húztam fel magam azon amit írtak..Nem ismerem a kommentelőket...ezek csak vélemények amiket az ember vagy megfogad vagy nem. Az, hogy tetszett amit írtam annak örülök de ez a gúnyolódás nem oké. Ahogy ők arctalanul írnak úgy te is azt teszed..utálom ha egy komment csak sérteget, szóljon az bárkinek is. Ezen kívül itt fantasyról van szó, és egy novelláról...az ,hogy ki hány kiló baromira nem érdekes. A magam részéről meg nem láttam 60-70 kilónál nehezebb irodalom és nyelvtan szakos tanárt...mégis lehet jobban adnék a véleményére mint egy 90 kilós izomagynak. Raon: A segítséget köszönöm..de hidd el nem állt szándékomban másolni se Chapmant se Reniert....egyszerűen ez a stílus jött...Próbálok az általad, általatok leírtak szerint javítani magamon. Így éjfélt tájt nincs elég erőm elolvasnia boncolást, de mindenképpen megfogom tenni :). Amúgy engem is az érdekelne amit Ninya kedves is kérdezett. Így a felvételi előtt se időm se energiám ennyi író műveibe beleolvasni...Ha valaki egy kicsit részletezné, hogy az ő könyveik miben mások a MAGUS regényeknél azt megköszönném.

Antal

Antal

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.29, 22:14

Nagyon jókat írsz BEPE,de használhatnál néha ékezeteket is. Engem zavar egy kicsit. (Ezt csak azért, hogy meglegyen az ötvenegyedik hozzászólás.)

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 713 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.29, 21:44

Arlen: Őszinte leszek, nem tudtam végigolvasni az írásod. Viszont az alábbi véleménnyel én alapvetően segíteni szeretnék - és ha te ezt nem így látod, akkor inkább ne foglalkozz vele (de akkor az éllel sem). Egyértelműen van érzéked pár dologhoz, de a munkád összes értéke megfullad abban a borzalmas valamiben, amit hívhatunk rosszul értelmezett és éretlenül megformált M* stílnek, pózkirályságnak, egyéb, meghatározó olvasásélmények hiányosságának. Ha elfogadsz tőlem egy kéretlen jótanácsot, akkor azonnal hagyd abba a Chapman és Renier művek epigonizálását, amíg nem késő (nekem öt évem ment el, míg egyáltalán elindulni sikerült ezen az úton, szerintem tudom, milyen veszélyei lehetnek ennek). Igyekszem megindokolni a miérteket. Chapmant és Reniert eleve régi szokás szidni, ahogy emlékszem, kb. ugyanennyien ütlegelték őket virtuálisan már a kilencvenes évek végén is. Ebből egy író számára az kell legyen a kellő információ, hogy a magyar olvasók egy jelentős részének sosem jöttek be igazán. Ami ennél fontosabb, hogy ez az utánzás még véletlenül sem olyan egyszerű, ahogy azt sokan elképzelik. A helyzet ugyanis az, hogy amit ők csinálnak, az pár szélsőséget leszámítva a legtöbb esetben szakmai szemmel nézve nehezen támadható - tehát alapvetően nagyon jól csinálják ezt, csak ez egy bizonyos olvasói ízlésnek nem jön be. Az utánzókkal viszont az a baj, hogy szakmai szemmel nézve pillanatok alatt elvéreznek a sok hülyeség miatt - náluk az olvasók nem csak ízlés alapon fejezhetik ki a nemtetszésüket, az írásuk sokszor még magyarnak sem magyar, hanem egy rosszul használt fantasy nyelven szól. Egy belsős nézőpont: a jelenség háttere, hogy iszonyat nehéz ez úgy csinálni, ahogy a nagyok. Sokaknak nem megy ez még öt-tíz év gyakorlat után sem. Ami neked információ lehet: az tehát egy dolog, hogy sok olvasónak nem tetszik a Chapman/Renier által képviselt, barokkos M* stílus, de ők még így is minimum egy kategóriával vannak sok más M* szerző felett. És ez nem ízlés kérdése, hanem szakmai tény. Szóval én azt mondanám, nem túl esélyes, hogy te leszel a következő, aki ezt ilyen szinten fogja csinálni - ezért is érdemes más hangot találni. Emellett sok kezdő elfelejti, hogy Chapman/Renier esetében ez az egész nem csak stílus, az ő munkásságuknak sok más értékes részlete van. Ha már mindenképpen tanulni akarsz tőlük, inkább ezeket tanuld: az élettapasztalatok megjelenítésének módjait, a részletgazdag környezet megteremtését, az extravagáns karakterábrázolást, a szövevényes történetvezetést. Ne csak a felszínt lásd, nézz mélyebbre is, mert amit csinálnak, az neked inkább ezek miatt, és nem pusztán a stílusuk miatt tetszik (netes körökben az ilyen távkiértékelésekért szoktak jól kiokosítani, de esezetben a nyakamat tenném rá, hogy így van). És ha írni akarsz, akkor jobban jársz, ha te is ezekkel foglalkozol: a történettel, a karakterekkel, a környezettel, és ha ezekben már jó vagy, csak utána pakolod rá az írásaidra a sok stiláris blikkfangot. Egy tipp: ráadásul ha ezekben jó vagy, az olvasók egy része a stílusod kapcsán is elnézőbb lesz majd. Ha van kedve utánanézni, hogy festhetne a novellád élveboncolása, hadd jöjjek elő egy kis önreklámmal: http://heideldan.freeblog.hu/archives/2010/01/24/Az_kritikrl_2_-_a_pusztt_mdszer/ A cikk alján van egy saját bejáratú élveboncolás is - ilyet sajnos a te novelláddal is meg lehetne csinálni, és a végén a kritikai észrevételek terjedelme többet tenne ki, mint maga a novella. Az viszont, hogy tizenkilenc évesen így próbálkozol, szerintem jó dolog. Remélem lesz gyomrod és lelkierőd átvészelni azokat a buktatókat, amelyeket majd minden kezdő át kell élje ahhoz, hogy jobb író lehessen. Ha kitartasz, és tovább próbálkozol, biztos vagyok abban, hogy néhány év múlva ennek meglesz az eredménye, és akkor már te is csak mosolyogni fogsz pl. ezen az írásodon. Ez egy ilyen szakma, ezt mindenki így kezdte annak idején. üdv, Raon

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 713 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.29, 21:10

Ninya: Egy ideje igyekszem elkerülni az efféle értekezéseket (talán azért is, mert előtte pár éven át a legaktívabb észosztók közé tartoztam ebben a témában), de szerintem most jó témákat vetettél fel, és ha nem fajul el a vita, akkor a válaszoknak meglehet a maguk érdemi tanulsága. A történet szerintem úgy indul, hogy alapvetően sok az irreális az elvárásod. Kezdjük az kollégák által említett írókkal és művekkel. Könyvekkel én eleve úgy vagyok, hogy még a legzseniálisabb mű esetén sem érdemes egy szimpla ajánlásnál többet tenni - esetleg adni egy linket, hogy ezt nézd meg, ez alapján dönts. Az olvasásélmény teljességéhez ugyanis nagymértékben hozzájárul az a katarzis, amikor az olvasó úgy érzi, hogy na most rátalált valamire. Hitem szerint ez nem is teljesen véletlen alapon működik: a legtöbb ember, ha őszintén keres, általában megtalálja a neki szánt műveket, akkor és úgy, ahogy neki kell. Szerintem ezért is nem érdemes azt fejtegetni, hogy ez meg az miért lenne extra jó. Pejoratív felhang nélkül mondom: ezt azért sem lehet eröltetni, mert eltérő érettséggel, ízléssel, lelkialkattal rendelkezve teljesen logikus, ha eltérő dolgokat olvasunk. Az életkor is érdekes jellemző: nem kizárólagos, de nagymértékben meghatározó az ember befogadóképességére nézve. Mondok saját példát: amikor megismerkedtem a fantasyval, Kurt Vonnegutot végig sem tudtam olvasni. Évekkel később döbbentem rá, hogy pl. mekkora egy alapmű A titán szirénjei. Vagy íme egy még durvább példa: egy évvel az első hivatalos megjelenésem után hónapokig nem értettem, hogy a kollégáim miért istenítik annyira egy bizonyos Neil Gaimant Troll című írását. Egy évvel később már szégyelltem magam érte - nem is értettem, hogy nem vettem észre már első olvasásra is az értékeit. Szóval szerintem ne várd el, hogy itt bárki elkezde fejtegetni, miért kategóriákkal jobb pl. Gaiman és Martin, mint a M* fantasy csúcskötetei. Abban biztos vagyok, hogy ha eleget olvasol, egyszer biztos meg fogod érteni. Vannak olyan értékek, amelyek túlmutatnak az ízlésen - ezek tényleg az adott műfaj történelmi jelentőségű remekművei. > Hogy minek kérdezem ” mert nem értem, hogy miért ilyen maximalisták az ittlévők, tisztelet a kivételnek. Ezt én sem tudhatom, de arra tippelnék, talán azért, mert már túlvannak azon a korszakon, amikor elég volt nekik egy M* fantasy az olvasásélményhez. Talán több tucat, több száz sokkal jobb könyvet olvastak már, és az ilyen általában az ember akarata ellenére is megemeli a belső igényeket. > Mert mindennel dobálóznak, csak avval nem, hogy pontosan mivel lenne jobb a novella . Tehát gondoltam megkérdezem hátha végre az építő jelleggel bírna. És legközelebb olyan novella születhetne, ami már a hasznos infókból épülne meg. De tényleg zárjuk ezt le, már én is unom , csak nem bírtam ki hogy ere ne válaszoljak. Erre azért reagálok, mert van itt egy alapvető szemléletbéli különbség. Én nem állítom azt, hogy amit én mondok, az mennyivel jobb a te álláspontodnál - ilyen játékokba szerintem amúgy sem érdemes belemenni -, ellenben fontosnak tartom megjegyezni, hogy a te álláspontodnak a kezdő/még amatőr írókra nézve milyen veszélye van. Sokan és sokszor elmondták már itt, hogy az olvasók kritikája miért nem elég építő, miért csak negatív. Sok ember ezt kizárólag úgy látja, hogy ez egy téves/rossz jelenség, és ennek nyomán meg is lesz benne a kellő minősítés is (ti: aki ilyet ír, az leírhatatlan mocsadék, stb, lásd Cain8013, aki remekül hozta az ilyen esetben már milliószor látott fordulatot). Abba azonban kevesen gondolnak bele, hogy egy olvasónak alapvetően nem dolga, de még csak nem is erkölcsi kötelessége megadni azt a segítséget, amit te is várnál. Eleve óriási segítséget ad azzal, ha itt megszólal - és aki ír, az tudja, hogy még a negatív vélemény is jobb, mint a nagy büdös hallgatás. Ha sok az író számára nem túl kedvező vélemény, azt nyilván nem egyszerű indulatok nélkül elfogadni, lenyelni, de ha valaki komolyan akar fglalkozni az írással, ez is a tanulási folyamat egy nagyon fontos része. A következő lépés meg az efféle vélemények tanulságainak helyes értelmezése - merthogy ez mindig megvan, függetlenül attól, hogy elsőre úgy tűnik, nincs semmi építő ebben a negatívkodásban. Már hogy az istenbe ne lenne, ez csak az író hozzáállásának kérdése. A másik pikantériája az efféle jelzéseknek, hogy amit itt sokan konstruktív, éptő kritikának gondolnak, az szakmai szemmel nézve már rég nem olvasói vélemény, hanem szerkesztői munka. Persze nyilván egy olvasó is ráérezhet olyan dolgokra, amelyek szakmailag is teljesen jól megállják a helyüket, de ha reálisan nézzük, nem érdemes bízni abban, hogy bármennyi olvasói vélemény érdemben helyettesíteni tudja egy hozzáértő szerkesztő alapos szakmai munkáját. Egyébként van egy marha egyszerű törvényszerűsége ennek az egésznek, ami a sok magyar író/fordító/szerkesztő aktív itteni jelenléte végett már évek óta működik ezen az oldalon (függetlenül atól, hogy ezt másik elismerik vagy sem). Ha az adott írás elég jó, akkor megjelennek majd azok az észrevételek is, amelyekkel még jobbá lehetne tenni. Ha nincsenek ilyen észrevételek, az sajnos azért van, mert az adott írás nem üti meg azt a szintet, hogy szakmai szemmel nézve érdemes legyen javítgatni. Ezt egy lelkes szerzőnek nyilván szintén nem lehet egyszerű megemészteni, de ez az igazság. Summa summárum: ha valakit tényleg a tanulság érdekel, abszolút adott előtte a lehetőség, hogy a látszólagosan bántó itteni vélemények mögé lásson. Ha ugyanis ezeknek megvan a szakmai alapja, akkor az mindjárt nem csak pusztán bántó vélemény, hanem érdemi tanulság, ez csak értelmezés és hozzáállás kérdése. Segíteni nem csak úgy lehet valakinek, hogy dícsérjük. Végezetül pár link, ha pár jobb nevű serzőnek jobban utána akarsz nézni: A Valhalla 1995-ös írói szemináriumának ajánlott olvasmányai, az ajánlás Gáspár Andrástól: http://www.deltavision.hu/forum/archivum/viewtopic.php?pid=10834#p10834 Pár - 2010-ben aktuális -, objetktívnek szánt kiegészítés tőlem: http://www.deltavision.hu/forum/archivum/viewtopic.php?pid=10822#p10822 Megspékelve egy bevallottan szubjektív listával: http://www.deltavision.hu/forum/archivum/viewtopic.php?pid=11664#p11664 Ha hozzáértő és lelkes kollégák ismertetői érdekelnének, akkor az lfg.hu rendszerén túl ide érdemes menni: http://endless.hu/ És egy endless-es példa a már említett George R.R. Martin-ról, szerintem talán a legjobb magyar ismertető a gigasorozatáról: http://www.endless.hu/?p=66 üdv, Raon

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.29, 20:33

Cain8013 pontosan mennyivel vagy oxigenhianyosabb erkolcsi magaslaton ezzel az arrogans, tevkepzeten alapulo eloiteletektol hemzsego, altalanosito es bicskanyito stilusu hozzaszolasoddal azoknal, akiket eppen leszolsz? csak mert szo szerint magadra is erheted amit leirtal. /mellesleg nem gondolnam, hogy a latogatok a maguk atlag 25-30-35+ eletevukkel meglett felnottkent, sajat velemennyel, 30 kilosak lennenek. na de oszinten.. csak ezert regisztraltal ide ma, hogy ezt elso kommentkent jol megird? :-/ mondjuk ha csak egy masodnickrol van szo, akkor elnezest kerek. az megint mas luzerologiai eset. /

Cain8013

Cain8013

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.29, 17:11

Kedves Arlen! Ne hagyd magad felhúzni ezen a sok kis szerencsétlenen. Korunkban sajnos a kritika lett az érték. Nekik az a gyönyör, h arc nélkül bárkit fikázhatnak 30 kilósan. Ne alacsonyodj le hozzájuk azzal, h vitába szállsz velük. Épp erre várnak. Máshoz nem értenek. Te értéket teremtesz azzal, h írsz. Korodhoz képest meglepően jól. Elismerésem. Csak így tovább!:)

Ninya

Ninya

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 21:47

Még egy !! " Hogy minek kérdezem " mert nem értem, hogy miért ilyen maximalisták az ittlévők, tisztelet a kivételnek. Mert mindennel dobálóznak, csak avval nem, hogy pontosan mivel lenne jobb a novella . Tehát gondoltam megkérdezem hátha végre az építő jelleggel bírna. És legközelebb olyan novella születhetne, ami már a hasznos infókból épülne meg. De tényleg zárjuk ezt le, már én is unom , csak nem bírtam ki hogy ere ne válaszoljak.

Ninya

Ninya

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 21:41

Nem olvasok M-t nem is írtam ilyet !! Az viszont igen, hogy mást olvasok illetve másféle regények érdekelnek és ,hogy csak játszom a játékot mint írtam . + az említetteket nincs időm elolvasni és afelől érdeklődtem , de valóban már túl van ez tárgyalva , nehezen megrágva stb..... Nos igazából a véleményt leírtam a novellát illetően, ami ehhez a dologhoz fűzött .

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 20:32

Az onminosites megtortent, javaslom, hogy zarjuk le ezt a fejezetet, mert begotulok. El Fogathajto

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 19:58

Ninya, ha se pénzed, se időd nincs mást olvasni M*-on kívül, akkor minek kérdezed? (Mintegy mellesleg: könyvtár. Illetve mi szoktunk körbeadni nehezebben beszerezhető könyveket, biztos neked is vannak barátaid.)

Ninya

Ninya

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 19:29

Nem írókra vagyok kíváncsi, pontosítok, hanem hogy ezeknek az íróknak a regényei miben mások a mostani mokus regényektől ? Mi elfogatható bennük pl: történet , stílus ??? Pontosan miben másak (se pénzem, se időm belefogni elolvasni a felsoroltakat)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 14:33

Megint csak a visszatekerést tudom javasolni, mondtunk pár ezret.

Ninya

Ninya

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 13:10

Amúgy engem érdekelne, hogy milyen regényeket, műveket tartotok érdemesnek vagy inkább példaértékűnek ,hogy érteni lehessen a ti igényeiteket . Mi az, ami felülemelkedik a mostani választékon .

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.28, 11:05

Arlen: Az igazi alkotások nem öncélúak.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]