Ugrás tartalomhoz

Első Törvékönyv + Új Tekercsek + Reneszánsz = ?

• Válasz írásához lépj be
106 hozzászólás érkezett eddig

Atuder

Atuder

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 83 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.17, 18:30

Sziasztok!

Elolvastam a Reneszánsz rendszerét és engem meggyőzött!

Már csak csapatot kell hozzá találnom( további info itt )

Üdv:
Atuder

ILL1418

ILL1418

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.14, 16:59

Üdv én Deszki vagyok, olvasgattam a Reneszánsz-t, és igazából az is egy olyan rendszer, ami csak úgy volna jó, ha nem lenne mindenki olyan "lusta" , hogy inkább mégis az ETK szerint jáccon... Én párszor már felvetettem a dolgot, hogy a partyban próbáljuk ki az így előállított kiegyensújozottabb karaktereket, de persze nagy ellenzés volt, mert a partyban még alap tulajdonságokat is szívesen dobnak kockákkal, a pontelosztás/ 120-130 pont átlagolással... Szóval ahol én mesélek, ott nem mennek az efféle "új dolgok"

Zorakrish

Zorakrish

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 11:09

Üdv!
Szegedi vagyok és szívesen tagja lennék valamely fejlesztő csapatnak, vagy olyanoknak akik saját rendszereket dolgoznak.

Rannien

Rannien

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.21, 14:04

Mohreb:

Nekem megvan a teljes beszkennelt könyv, csak épp nincs ezen a gépen. Ha jövő héten is jó, akkor el tudom küldeni a hiányzó oldalakat.

malyclose

malyclose

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 63 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.14, 20:53

Helló!

Nemrég bevezettünk egy apró kis szabálymódosítást UT/Reneszánszhoz:

Eddig nem nagyon volt lehetősége a karakternek, hogy fejlessze valamelyik tulajdonságát. (Ha jól emlékszem, erre a fegyverforgatás 3. fok adott lehetőséget, illetve egy egész szint feláldozása egyetlen tulajdonságnövekedésért.)

Mi erre azt a háziszabályt használjuk, hogy minden 5. Tsz-en növelhető egy képesség egy ponttal. Természetesen azt mondanom sem kell, hogy ez a játékos és a km közti diskurzus végeredménye lesz, melyben rendkívül hansúlyos az addigi játék. Egy egyszerű példával szeretném megvilágítani mire is gondolok itt: teszem azt a játékos szeretné az egészségét növelni egyel, mert mondjuk kéne neki a kíntűrés következő fokához akkor ennek indolkoltnak kell lennie a kalandok és a játék alapján (pl a csapatból mindig ő szívta be a mérgezett nyilakat és általában elrontotta az Eg próbát is. Ezáltal a szervezete ellenállóbbá vált, mely egy idő után (5 Tsz) már képesség értékben is kifejeződik).

A mostani partink 11. és 9. Tsz között mozog, így már majdnem mindenki kétszer növelhetett. A tapasztalatom ezzel kapcsolatban pozitív, nem borult meg egyik kaszt sem, továbbá a játékosok igen boldogok voltak amikor ezáltal az utolsó akadály is elmúlt egy képzettség fejlesztésével kapcsolatban. Hangsúlyoznám még egyszer, hogy indokoltnak kellett lennie! Így egy varázsló nem nagyon fog erőt növelni - habár ki tudja? :D

Én egyébként ÚT párti vagyok erős háziszabályokkal kiegészítve. Én továbbá szint és kaszt párti vagyok, bár az előbbi a játékban csak közvetetten jelenik meg (pl domvik papoknál a használható előnevek). Ha kíváncsiak vagytok, akkor írok még a nálunk használt haziszabályokról (elhagyott, átírt, illetve új szabályok), természetesen a megfelelő fórum témában :)

maly

mohreb

mohreb

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 63 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.10, 11:00

(OFF)Lenne egy nagyon OFF kerdesem, van valakinek ET-je es szkennerje? (nem kerek sokat csak ket oldal hianyzik a boldogsagomhoz :normaalis: mert az en Nagy zoldem sajna messzevan (es nem is zold hanem meg a fekete verzio :para:) szoval ha valaki ki tudna segiteni akor plíz egy kis uzit irjon ... a reszletekkel mar tenyleg nem akarom e forumot szemetelni...
(/OFF)

Udvozlettel Mohreb el Yasim

_aurry (NPC/NJK)

_aurry (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.12, 00:33

Jula:
Köszi, megtaláltam és itt is megragadnám az alkalmat, hogy megköszönjem és bár a két üzenetem nem ugyanaz szóról szóra (a másik máshogy kezdődik :normaalis: ) ... de igazad van, mert a vége dettó ua. , akárcsak a mondanivalója.

Jula

Jula

Dandárkugli

• Fórumita
  • 1146 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.11, 23:46

Sziasztok!!

(OFF)aurry: a kérdésedet megválaszoltam már egy előző helyen. Ám azt azért elmondom, hogy nem túl szerencsés dolog ugyan azt, ráadásul szóról szóra ugyan azt begépelni két külön topikba...(/OFF)

Válasz itt:
Anvaria

Üdv.: Jula ;)

_aurry (NPC/NJK)

_aurry (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.11, 21:38

Tiszteletem!
Nem tudna nekem segíteni vki? Néhány fejezet címre és a hozzátartozó oldalszámra lennék kiváncsi a Summariumból. Teljesen mindegy hogy melyik fejezetek, lehet akár az aquir nyelv dialektusai, vagy hogy hol van benne az od, mindegy de még néhány általam nem felsoroltra is kiváncsi lennék. Plz, írjatok!

cs2160

cs2160

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.20, 16:58

Vagy az elsőnél 150, majd a következőnél 160?

Az elképzelés szerint így működne a dolog. Egyébként nagyobb mennyiségben nem érdemes így növelni a tulajdonságokat, mert túl sok TP-t vinne el. (A képességkövetelményeket leszámítva talán az egészség növelése az egyetlen, ami mindenképpen megéri, hiszen így lehet növelni az ép-k számát is, esetleg még erő növelése lehet kifizetődő a sebzésjárulék miatt. Harcértékeknél viszont már "olcsóbb", ha nem az ügyességet/gyorsaságot tuningolod, hanem közvetlenül a harcértékeket.)

Persze, lehetne ennél is bonyolultabb dolgot kitalálni, de reálisabb úgysem lesz, kiskapuk meg mindenhol vannak. :sor:

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.19, 16:58

Üdv

Azért ez nem a spanyolviasz, hiszen rengeteg rendszer használ hasonlót :wow:

Reneszánszban ízlés dolga, hogy kell-e ilyen vagy sem, hiszen a főjellemzőket nagyon jól fel lehet tápolni már karakteralkotáskor.

Egy dolgot nem értettem tisztán: "Ha 14-ről 16-ra szeretné növelni, akkor 150+160=310tp kell majd." Ez azt jelenti, hogy a második növelésnél ki kell fizetni mind a 310-et? Vagy az elsőnél 150, majd a következőnél 160?

(OFF)(Az utóbbi a kézenfekvő, de láttam már a másikat is: pl Earthdawn-ban rögzítik a kezdőértékeket, és nem mindegy, hogy ehhez képest először növelsz, másodszor, stb, egyre több pont kell)(/OFF)

cs2160

cs2160

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.19, 10:02

Helló!

Nemrég bevezettünk egy apró kis szabálymódosítást UT/Reneszánszhoz:

Eddig nem nagyon volt lehetősége a karakternek, hogy fejlessze valamelyik tulajdonságát. (Ha jól emlékszem, erre a fegyverforgatás 3. fok adott lehetőséget, illetve egy egész szint feláldozása egyetlen tulajdonságnövekedésért.)

Így ha egy karakter akart egy magasabb (4-5. fokú ) képzettséget, akkor már induláskor nagyon fel kellett pumpálni az adott tulajdonságokat. Ha pedig valaki nem tervezte meg jó előre a karakterét, akkor már csak a KM jóindulatában bízhatott. Ami nem mindíg ér fel egy életbiztosítással. :rohog:

Ennek kiküszöbölésére vezettük be reneszánszhoz az alábbi lehetőséget: (Itt ugye 1000 TP-nként történik a szintlépés, és ebből lehet értékeket venni, a köv TP értékekért: 1 kp-15tp, 1 ké/té/vé-30tp, 1 cé-45tp, 1fp-30tp, 1 pp-45tp, 1mp-60tp)

A karakter a tp-iből költhet egyes tulajdonságai növelésére is, mégpedig úgy, hogy egy tulajdonság 1 ponttal való növeléséhez 10x annyi tp kell, mint amekkora a megnövelt tulajdonság lesz.

Ez így elég zavaros megfogalmazás, szóval egy példa: Ha valakinek 14-es az ereje, és ezt szeretné 15-re növelni, akkorehhez 15*10, azaz 150 tp kell. Ha 14-ről 16-ra szeretné növelni, akkor 150+160=310tp kell majd.

A táposság/tápolás témához: Nem hinném, hogy így túlságosan el lehetne szállni egy karakterrel, mivel +1 tulajdonság nem olyan eget rengető dolog, ráadásul az ebbe fektetett pontokért lehetne akár fp-t, hm-et vagy más egyéb értékeket venni, ami valószínűleg jobban erősítené a karaktert.

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.02, 10:42

Hali!

A Reneszánsz letölthető többek között innen is:
Reneszánsz és egyebek

Agasvary

Agasvary

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.31, 17:15

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a Reneszánsz rendszert le lehet tölteni valahonnan?

:rohog:

lipty

lipty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.07.29, 09:42

Üdv!

Szerintem érdemes megpróbálni a váltást(bár még nem láttam az új rendszert,neki álltam lapozgatni a könyvet egy áruházban, de nem sokra jutottam)
Én bízok abban, amit kiad a szerkesztőség(és hivatalos), eddig nem sokat csalódtam.Habár most nagyváltozáson mentek át nem?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.09, 14:35

Jula:

Te még bizakodsz?

Ismered a közhelyet: "a remény..."
Mindenesetre talán nyáron (június után) kipróbáljuk, addig senkinek nincs ideje új rendszert tanulni. Ha beválik váltunk, ha nem... ÚT rulez! :sor:

Még mindig! És egy ideig maradni is fog - legalábbis nálunk!!!

A váltás mellett két érv szól:
;) Megvettem a könyvet :ugri:
;) Az új anyagok ebben a rendszerben fognak majd kijönni, és amiket úgyis megvennék, és így konvertálni sem kell.

Ellene:
;) Nincs bajom az ÚT-val. :ugri: ;) :)

Jula

Jula

Dandárkugli

• Fórumita
  • 1146 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.05, 18:59

Sziasztok!

Dronner:

Bizakodjunk, hátha érdemes váltani...

Te még bizakodsz? ;)

Ha meg nem, még mindig ott az ÚT:buszke:

Még mindig! És egy ideig maradni is fog - legalábbis nálunk!!!

:titok:

Üdv.: Jula

Sogroon

Sogroon

Visszavonult

• Archívum
  • 2247 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.04, 20:02

TOTAL COLLAPSE!

Nagash

Nagash

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 534 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.04, 19:49

Első Törvénykönyv + Új Tekercsek + Reneszánsz + AlapKönyv = ?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.25, 15:33

ditho:
Szerintem minden megy tovább a régi mederben: vagy sikerült megnyerniük a népet az új rendszerrel, vagy plusz egy alternatív rendszer lesz. :(

Bizakodjunk, hátha érdemes váltani... Ha meg nem, még mindig ott az ÚT ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]