Ugrás tartalomhoz

Első Törvékönyv + Új Tekercsek + Reneszánsz = ?

• Válasz írásához lépj be
106 hozzászólás érkezett eddig

_An'Aghar (NPC/NJK)

_An'Aghar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.12, 15:44

LIthas!
Mi lessz velünk régi M.A.G.U.S-osokkal ha kijön az új törvénykönyv.Sutba dobhatjuk az eddigi tudásunkat?  :rohog:

- mosoly -

kijött... :nono:

Sogroon

Sogroon

Visszavonult

• Archívum
  • 2247 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.31, 11:38

Kimegyünk tüntetni a Margit hídra. :rohog:

_ditho (NPC/NJK)

_ditho (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.30, 16:08

LIthas!
Mi lessz velünk régi M.A.G.U.S-osokkal ha kijön az új törvénykönyv.Sutba dobhatjuk az eddigi tudásunkat? :gyagya:

_D3us (NPC/NJK)

_D3us (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.14, 17:21

Udv!

Lehet nem jo helyet valasztottam erre, de a Keres-Kinal-ban nem tudtam irni. Szal: eladnam a M.A.G.U.S. elso torvenykonyvet. Tok uj allapotban van, 4x ha fellapoztam. Az arban megegyezhetunk, alkudozni is lehet. E-mail: darkspell@freemail.hu

Jula

Jula

Dandárkugli

• Fórumita
  • 1146 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.23, 22:04

Sziasztok!

Inlander:

"Ezt a képzettséget sokan fejlesztették lélegzetelállító tökélyre. Különösen az Északi Szövetség területén és Yllinorban közkedveltek a lövészversenyek, ahol a kiválók legkiválóbbjai mérik össze tudásukat, nemegyszer egészen elképesztő teljesítményt nyújtva. A pálmát azonban kétségkívül az a névtelen Ködfivér viszi el, aki P. Sz. 3248-ban kalandos körülmények között szökött meg Sinog Kul félelmetes, föld alá vájt tömlöcéből. Cellája ajtaját egy hosszú gyökerű zápfoggal nyitotta ki, melyet a saját állkapcsából húzott ki puszta kézzel. A börtöntraktus folyosóin járőrőző strázsákat hosszúra növesztett körmeivel ölte meg, melyeket a kőpadlón köszörült borotvaélesre: hárman voltak, de egyiküknek sem maradt ideje riadót kiáltani. Ezután addig kerülgette az agyafúrt csapdákat a vaksötétben, míg a bejárati aknához nem ért. Volt egy hitványul összetákolt íja: a húrját a tulajdon hajából fonta, az ívét a cellája ajtajáról hosszanti irányban lehasogatott f***ilánkokból eszkábálta, ragasztóanyagnak pedig megtette a falat alkotó kváderkövek közül kikapart száraz habarcs is, ami alaposan megrágva, nyálával összekeverve puhított újra lággyá és képlékennyé. A folyosótorkolatot a felszínre vezető nyílástól függőleges, szuroksötét kürtő választotta el; odafönt éppen éjszaka volt. A Ködfivér türelmesen megvárta, míg kinyitották az aknafödelet, hogy élelmiszerszállítmányt bocsássanak alá, és ezzel a gyatra szerszámmal halálos biztonsággal torkon lőtte a nyílásnál posztoló őrszemek egyikét. A társainak természetesen eszébe sem jutott, hogy a támadás a föld alól jön; nyomban riadót vertek és harcállást foglaltak, felkészülve a külső ellenség rohamára. A Fejvadász közben a hátuk mögött felmászott a kürtő tükörsima sziklafalán, rajtuk ütött és megölte őket, majd - klánja híréhez méltóan - egyszerűen köddé vált. A percek múlva érkező erősítés már csak hűlt helyét találta - meg a hevenyészett íjat a földön."

Remélem, erre gondoltál! :dilis:

Üdv.: Jula

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.12.01, 14:02

Nekem egy darabig meg nem lesz UT a kezem ugyeben ;)

Inlander

Inlander

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 183 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.30, 20:48

Hello! Újra itt.

Valaki nem írná be nekem a mesterlövészet képzettségnél lévő kis történeett az UT-ből.
Köszike!

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.03, 14:29

Amras:
Bocsi, sajnalom, hogy nem tudtam segiteni... :sor: :D

Ha van barmi mas kerdesed allok elebe! :)

_Amras (NPC/NJK)

_Amras (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.11.01, 01:09

Líthas!

Azt az övön aluli támadást nem kell komolyan venni, csak arra akartam utalni, hogy igen erősen "megdolgoztattál" azzal a nem kevés olvasnivalóval a mágia fórumon. Mint mondtam hasznos volt, csak rajtunk (Amrod és én) nem segített. Bár mostmár lényegtelen is, ugyanis azt hittem, hogy ti is (ÚT-sek) úgy használjátok a mágiát, mint kb a Reneszánszban. Azonban így, hogy nálatok megmaradt a kasztrendszer, nemigen tudtok mit segíteni a kérdésünkön.
Nem azért mert nem sikerült megoldani a problémát, csak kíváncsiak lettünk volna más megoldásokra is, hátha van jobb is...

Azért köszi,
Amras

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.31, 13:40

Dronner: ez övön aluli volt...

Ooooo. Micsoda?

Hasznos volt elolvasni, de nem láttam semmi konkrétumot a "normális" mágiaformákról: pap, BM, varázsló stb.

Annak orulok, hogy hasznosnak talaltad, de ha szimbolummagiarol olvastal benne, akkor pl. a varazslo kipipalva... Igazabol az lett volna a fo tema.

Konkretan mi a kerdesed? Ha tudok, segitek itt, es nem zavarlak el mashova foloslegesen olvasgatni... :cool: :sor:

Nem, a kaszt az UT-ben megmaradt. Pl. a varazslas kaszt-specko. Magasmagiat mindenki tanulhat (ha van lehetosege), de varazsolni csak a varazslo tud. Ezert a speckoert a varazsloi szintlepes-tablaval "fizet". A Fv +sebzesei ill. a kezdemenyezesi bonuszai szinten kasztspeckok. A Slan pszi kasztspecko. A bardmagia _alkalmazasa_ kasztspecko. A gladiator spc. bonuszai (arena, egy-az-egy ellen) szinten ide minosulnek.

_Amras (NPC/NJK)

_Amras (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.10.24, 19:26

Líthas!

Dronner: ez övön aluli volt... nem kevés idő alatt végigolvastam az említett fórumot (igaz kissé felületesen), de én ott inkább csak a mágikus módszerekre (szimbólum-, drágakő-,mestermágia és demonológia) és repülő hajókra vonatkozó írásokat láttam (bár azrendesen kivesézve). Hasznos volt elolvasni, de nem láttam semmi konkrétumot a "normális" mágiaformákról: pap, BM, varázsló stb. Igaz én is Reneszánszos vagyok, de ti is UT-sek lévén, elvileg nektek is problémát kéne, hogy okozzon a mágiahasználat, mivel azt senki sem kapja, hanem KAP-ból, TP-ből tanulni kell. Mi az Amrod által említett honlapon leírt rendszerrel játszunk, ami nagyrészt MAD rendszerét használja, csak egy kicsit átdolgoztuk. Félreértések elkerülésére: nem akarok senkit áttéríteni R*-ra, csak azért írom ezt, hogy jó lenne ha más is megnézné és összehasonlítaná a saját véleményeikkel (és persze megírná). Illetve ha van vaalmi egyszerűbb, jobb megoldása, akkor azt megírná. Mivel mi még az ÚT megjelenése óta nem találtam semmit a mágiarendszer megoldására, ezért is dolgoztuk ki a saját rendszerünket.
Amúgy meg az eddigi írások alatt mindig a kaszt, stb szóval találkoztam én is, amit elvileg már az ÚT is elfelejtett... vagy nem?

bye,
Amras

_Amrod (NPC/NJK)

_Amrod (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.25, 13:47

Hello

Azért köszi hogy elnéztetek :D

Szerintem a reneszánsz és az UT nem különböznek, csak a szintek eltörlésében van különbség, ha jól értelmezem, mivel minden kaszt, elsődleges-másodlagos és egyéb ellentmondást ti is kiküszöböltetek

Majd ha időm engedi megnézem a fórumokat

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.24, 10:17

Amrod:
Hali! Én egrögzött ÚT-s vagyok, így nem csábulok el! :D
A mágia-témakörben ajánlom fgyelmedbe az Új Tekercsek mágiaformái topicot.

_Amrod (NPC/NJK)

_Amrod (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.09.20, 18:03

Hello mindenkinek

Aki nem megrögzött ET-s azt szívesen várjuk a Reneszánsz fórumon.
A Tp osztási módszerem is megtalálható, ha valakinek gondot okoz
(bár miért okozna) a Tp osztás.

Persze ET-s ek is jöhetnek, de kérem tartózkodjanak a rendszer szapulásától,
valamint a kaszt és szint szavak használatától.
Ezek nélkül is jól meg van az ember, csak a mágiarendszernél nem sikerült teljesen kiküszöbölni.
Egyébként (mivel én is azzal játszom) a reneszánszt jó rendszernek tartom, az UT logikus továbbfejlesztésének.

Látogassatok el az amras.uw.hu-ra A barátom lapja és sok hasznos van ott a Reneszánszhoz. A nagyját UT-sok is használhatják azt hiszem.

Szerintem az UT vel is az a baj hogy nem voltak elég merészek, és nem szabadultak meg a megszokott formáktól pl:kaszt, szint stb. és akikpl. a karaskteralkotást becsmérlik azoknak is az a legfőbb baja, hogy "a varázslóm nem olyan mint a Varázsló az ET-ben" bla bla Ez egy rossz felfogás következménye, mert

1. annyi KAP- ból csinálsz karit amennyiben megegyeztek 300, 460 mindegy
2. inkább azt vizsgálnák illik-e a karihoz a tulajdonság ill. képzettség
értem ez alatt az előtörténetet, jellemet, személyiséget
3. reális, elfogadható-e az az előtörténet
4. ez nem az ET. Légy nyitott

Végül pedig szeretném segítségeteket kérni a mágiarendszer kialakításához, mert ez mindezidáig tisztázatlan mind UT-ben mind Reneszánszban. Ha lehet a Reneszánsz fórumra írjatok ezzel kapcsolatban.

Minden jót mindenkinek

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.11, 13:02

Atarax:
Olvass bele a Reneszansz forumok vmelyikebe, ott biztos talalsz linket...

_Atarax (NPC/NJK)

_Atarax (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.27, 16:47

Hopsz, elnézést azt hiszem már megint előbb szóltam és aztán gondolkoztam (olvastam), bocsi!

Ha hozzászólhatok, szerintem tökéletes az a rendszer melyben a karakterek a játék időtartalmáért kapnak adott óra/TP-t, így a szintlépés állandó üteművé válik, és nem fordul elő az, hogy egy "csodaszörny" legyőzéséért a karakterek megugranak és túl rövid idő ( 1 mp) alatt lépjenek szintet.

Mára csak ennyi okosság jutott. :aaaaa:

Ja és ha szépen megkérlek benneteket eláruljátok hol lehet elolvasni a Reneszánszt?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.26, 20:26

Üdv Atarax!

Szerintem olvasd végig a fórumot, és körvonalazódik majd a fórumiták véleménye. Én az ÚT mellett vagyok. Ha végigolvastad a topicot és még mindig van kérdésed, szívesen válaszolok rá. :aaaaa:

Jó olvasást!

_Atarax (NPC/NJK)

_Atarax (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.26, 16:17

Khm, khm. Elnézést, hogy beleszólok, de nem igazán fogtam fel mire is jó ez az új rendszer. Ha valóban Kap pontokból építem fel a karaktert elég irreális dolgok jönnek ki. Egy varázsló ugyanolyan jó fegyverforgató, mint egy harcos. Mellesleg a képzettségek iszonyú mennyiségű Kp-be kerülnek.
Ezen nem segít az sem, hogy mindenki saját kiegészítőket készít, de hivatalosan semmi sincs rendbe téve.
Segítség?

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.21, 08:28

Igazad van, és az amit írtam, részben csak kukacoskodás.

De nem azért vagy első szintű mikor kijösz az iskolából, mert leraktad a a vizsgát és azért kaptál annyi tp-t, hogy legyen belőle egy szinted, hanem amiért volt annyi tp-d, hogy meglegyen már az első szinted, ezért le tudtad rakni a vizsgát.

Vagyis nem azért élsz túl egy harcot, mert sok tp-t kapsz érte, hanem mert elég jól harcolsz... :felvon:

szahvad

szahvad

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.20, 19:28

Üdv!

Thorin ez nézőpont kérdése: szerintem ekkor lettél 1. tsz átlagember, habár ezt nem rögzíti a szabálykönyv v. más, de nagyjából lehet kötni hozzá dolgokat, mert ekkora fejezed be az alapdolgok elsajátítását, vagy nem?

A játékban is ha kijösz az "iskoládból" letéve a mestervizsgát akkor leszel 1. tsz, vagy nem jól látom?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]