Ugrás tartalomhoz

Első Törvékönyv + Új Tekercsek + Reneszánsz = ?

• Válasz írásához lépj be
106 hozzászólás érkezett eddig

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.20, 09:04

Az érettségivel csak az a baj, hogy ott nem lépsz semmiféle szintet!

Ha megvan, vagy ninc meg, attől még a tudásod ugyanannyi marad, csak a megléte esetén ezt mások is elhiszik, de ez nem jelent semmiféle többletett a karakterlap képzettség rovataiban.
(max egy kevés xp az izgulásért, de csak ha jól játszottad ki...)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.20, 08:03

szahvad:

Dronner szerinted, most mit csináltam, ha nem az elmúlt idők évei alatt kikristályodott mesélői taasztalatomat tettem közkincsé az ifjú titánok számára?

Ezért szvsz minden ifjú titán rendhívül hálás! :punny:

lirion:
Szintek ügyében egyetértek szahvaddal, csak annyival egészíteném ki, hogy a szintlépés nem 1 mp-es folyamat. Vissza kell menned a mesteredhez, ott összegzitek a tapasztalatokat, új képzettségeket tanulsz, vagy a meglévőket fejleszted, stb.

szahvad

szahvad

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.20, 06:45

Üdv!

Dronner szerinted, most mit csináltam, ha nem az elmúlt idők évei alatt kikristályodott mesélői taasztalatomat tettem közkincsé az ifjú titánok számára? :)

Lirion: Az élet is tele van szintekkel, csak észre sem veszed.

Érettségizel? Ha megvan akkor semmi, de ha nincs meg akkor te vagy gyak. semmi - ritka kivételtől eltekintve -, hosszú évek tanulása után "1 mp" alatt eldől, hogy szintet lépsz-e vagy sem?

Vagy nem lenne igazam és megint rosszul látom a dolgokat? :punny:

Lirion

Lirion

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 720 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.19, 21:40

Én személy szerint azért nem nagyon szeretem a szintes rendszert, mert imho nagy marhaság, hogy valaki hipp-hopp 1 mp alatt erősödik...

Ha találkozol valami nagyon újszerűvel, akkor nem mind1, hogy 20 évesen vagy 50 évesen? A hatás ugyanaz lesz (ha nem nagyobb), ez pedig százalékértékben megfelelő arányú jutalmat érdemel. :punny:

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 13:53

Szahvad:

Tudom, de erre van meg nekem a mesélői tapasztalatom.

Igen, nekem is, de most általánosságokat nézünk, alapelveket fogalmazunk meg az "ifjú titánok" esetleges okulására. Nekik azonban nincs. Ilyen alapon nekem az ÚT-vel semmi komolyabb bajom (csak az elsődleges...-dolgot, meg a max...képzettség kaptuk ki belőle), mindent le tudok kezelni vele, tehát mindenki nyomulhat ÚT-vel? :)

szahvad

szahvad

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 13:39

Tudom, de erre van meg nekem a mesélői tapasztalatom.

Nálam a gyakorlatban ez kb. így csapódott le az elmúlt években, hogy akkor lesz a legjobb, ha kb. ezzel az elvvel osztok Tp-t, az ET v. a kaszt-alapú MAGUS rendszerekben.

A B. szörnyei soha sem votlak támpontok, mert annak idején nem sokkal a kijövetel után a 2. szintű csapat véletlenül összefutott egy manaséval, és tök véletlenül rájöttek elsőre a gyenge pontjára. Na most én erre adok 15.000 Tp-t még szétosztva is, akkor is irreális lett volna. Ergo nem használtam és azóta sem használom.

Szahvad

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 12:37

szahvad:
Ez eddig igaz is, csakhogy:
:) az adott szintek között nincs akkora szakadék, hogy ez könnyen belőhető legyen (mármint mennyi Tp-t ér ezazamaz). Egyedüli támpont a B* szörnyei, ami ugyebár kerülendő...
:D ha eltörlöd a Tsz-t, akkor ez a módszer maximálisan kerülendő, ugyanis akkor a szintlépés nemhogy nem nehezedik, hanem ellenkezőleg: gyorsul!

szahvad

szahvad

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 12:11

Ebben igazad van Dronner, de ahogy lépsz egyre feljebb a szinteken, úgy egyre kevesebb olyan ellenfeled lesz, aki igazi kíhívást jelent majd neked. Mivel ritkábban találkozzol ilyen kihívásokkal ezért, ténylegesen is lassabban fogsz fejlődni.

Én amondó vagyok, hogy egy szint meglépése 6-10 igazi kihívás leküzdését jelenti. Alcsonyabb szinten könnyebb ilyennel összefutni, mint magasabban.

Remélem érthető volt, hogy mire gondolok.

Szahvad

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 11:58

Szahvad:

Szerintem a szintlépéshez szükséges Tp-mennyiség %-ában értendő az ugyanannyi. ET figyelembe vételével.

De miért? _Ekkor_ tényleg nem lenne értelme a szinteknek! Ha nominálisan nem, de reálértéken u. annyi Tp-t kap a játékos, és reálértéken u. annyi Tp kell a szintlépéshez, akkor a szintek elvesztik valóban a jelentőségüket. Kérdés, hogy ez tényleg célravezető-e?

szahvad

szahvad

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 10:40

Üdv!

Dronner:

Szerintem a szintlépéshez szükséges Tp-mennyiség %-ában értendő az ugyanannyi. ET figyelembe vételével.

Szahvad

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 09:48

Sziasztok!
Érdekes, errefelé kevesen vevők az iróniára...

Mivel hogy ebben az esetben az ellenfél valószínűleg minden létező trükköt bedobott és sok meglepetést(!) is okozott, kaphat ua. TP-t (ET-ben meg gyakorlatilag többet, elvileg ua.-t).

És ez a Tp-mennyiség mennyi lenne? Mihez viszonyítanád? 1. vagy a 10. Tsz-hez?

Lirion

Lirion

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 720 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.15, 10:07

Egyetértek szahvaddal, nem jó, ha nagyon hamar nagyon erősek lesznek a karakterek. :)

Mellékesen akkor, ha egy 1. Tsz-ű karakter legyak egy városőrt és éppenhogycsak 4 Ép-n és 1 Fp-n megússza, újdonság szempontjából u.az, mintha egy 10. Tsz-ű harcos legyak egy 9. Tsz-ű harcost, vagy annak megfelelő szörnyet hasonló eredménnyel. Nem hiszem, hogy sokan lennének azok, akik u. annyi Tp-t adnának a két procedúráért! 
Vagy ha Te mégis így tennél: mennyi Tp-t ér Szerinted?

Mivel hogy ebben az esetben az ellenfél valószínűleg minden létező trükköt bedobott és sok meglepetést(!) is okozott, kaphat ua. TP-t (ET-ben meg gyakorlatilag többet, elvileg ua.-t).

Ez az újdonság=Tp-dolog egyébként már számos vita forrása volt már korábban is. Ha ezt így veszed, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy vérpistikés modult kapsz: mi az újdonság a jó szerepjátékban? Mi az újdonság abban, hogy megoldottál egy rejtélyt? Minimális. Viszont legyaktál egy ősaquirt? Húúúúúú!

No igen, milyen újdonság is lehet a 100. kalandban? Mondjuk még a legkeményebb harcos is megszenvedne azzal, hogy tisztázza magát mondjuk egy cuki tolvajcéh előtt. Nem hiszem, hogy egy harcos nagyon tudná, hogy éppen mit is kéne tennie.
Vagy ha a karakter pont ilyen beállítottságú (mármint hogy gondolkodós típus) akkor az lesz neki az új, ha éppen egy ork hordát kell egyedül kipucolnia egy faluból.
De azért te se szállj el az ősaquirokkal! Ha valaki egy olyat megöl, az utána már nem lesz túl beszédes, sem jókedvű, ráadásul nagy esélye van, hogy örök életére nyomorék lesz! Ha meg nincs védőtalizmánja, akkor megütni sem tudja az aquirt... Ráadásul egy aquir elleni harcot azért igencsak gondosan elő kell készíteni, tanulmányozni az aquir(oka)t, hogy mindenre (vagy majdnem mindenre) legyen válaszlépésed...

máskor meg elszálnak a sok ezer tp-s szörnyek, akik semmik.

Ja igen, a kis gyenge vacak szörnyecskéért jár a 100k TP, az ultraerős aquirért meg a 60k TP...;)

Amúgy megjegyzem azt is, hogy egy papnak nem az aquir gyakás fogja a legnagyobb "újdonságot" nyújtani, hanem mondjuk hogy vált néhány szót az istenével... De szerintem a tolvaj is jobban örül annak, ha egy ökölnyi méretű smaragdot sikerül ellopnia Ifin legjoban őrzött bankából a klánjának, minthogy leverjen egy ősaquirt...

szahvad

szahvad

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 13:42

Üdv!

Tény %-ra gondoltam, csak lemaradt.

Az is tény, hogy én jobban szeretem ha egy kicsit lassabban fejlődnek a karakterek, mert akkor jobban kiforrott személyiséggé tud fejlődni a karijuk, ha nem rohannak felfele a szinteken.

Szahvad

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 13:22

Thorin:

És Szahvad szvsz %-ra gondolt

Upsz! Bocsi. Ezt tényleg elnéztem.

Lehet elvinek is tekinte, de szvsz baromira nem mindegy milyen rendszerben vagyunk éppen, mert (hogy kicsit OFF legyek) ha az SW rendszerében vizsgáljuk (D6) az esetet, akkor egyetlen árva TP-t sem dsz, mert nincs benne olyan (meg szintek sem...), hanem adsz 2-5 Karakter pontot.

Azért ne essünk át a paci.... Itt ÚT és Reneszánsz közötti eltérésről beszélünk, és nem ED, CoC vagy SW vs. M*-ről!

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 13:10

Lehet elvinek is tekinte, de szvsz baromira nem mindegy milyen rendszerben vagyunk éppen, mert (hogy kicsit OFF legyek) ha az SW rendszerében vizsgáljuk (D6) az esetet, akkor egyetlen árva TP-t sem dsz, mert nincs benne olyan (meg szintek sem...), hanem adsz 2-5 Karakter pontot.

És Szahvad szvsz %-ra gondolt.
A kettönk közti értékbeli eltérés meg attól fűgg, hogy ki milyen gyors fejlődést szeretne...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 12:12

Thorin:

Rendszertől fűgg

Miért? Ez nem rendszerbeli, hanem elvi kérdés... Másrészt Szahvadot szerinted mi motiválta a 10-15 Tp-re?

szahvad

szahvad

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 321 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 10:39

Üdv!

Thorin én inkább 10-15 mellé tenném le a voksot, de csak abban az esetben, ha minden képességét alkalmazta ő és az ellenfele is.

A többivel egyetértek.

Szahvad

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 08:44

Dronner:
Rendszertől fűgg, ha a szintes rendszert használod, akkor egy éppen tűlélt harc ha élvezetes és a karakter szempontjából reális volt, akkor a szint 15%-25%-át éri, szvzs.
A reneszánszban erre (a fenti kitételekkel) 200-300 TP-t mondanék.

A relytvényekben az újdonság nem eldönthető, ha úgy vesszük nem valószínű, hogy kétszer találkozik egyforma feladattal a karakter, mind tökéletesen új., de persze ez sem lenne igaz.

A jó szerepjáték viszont mindig nagyon sokat ér, főleg ha élvezetes is.

A B* tp-i sajnos használhatattlanok, egyik szörnyek alig adnak tp-t (főleg az erejükhőz képest (egy farkasfalka vagy 100 TP, de egy negyedik zintű partit is megölnek akár.)), máskor meg elszálnak a sok ezer tp-s szörnyek, akik semmik.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 07:47

Lirion:
Életemben nem adtam B* alapján Tp-t!
:vitatkozik:

Ez az újdonság=Tp-dolog egyébként már számos vita forrása volt már korábban is. Ha ezt így veszed, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy vérpistikés modult kapsz: mi az újdonság a jó szerepjátékban? Mi az újdonság abban, hogy megoldottál egy rejtélyt? Minimális. Viszont legyaktál egy ősaquirt? Húúúúúú!

Mellékesen akkor, ha egy 1. Tsz-ű karakter legyak egy városőrt és éppenhogycsak 4 Ép-n és 1 Fp-n megússza, újdonság szempontjából u.az, mintha egy 10. Tsz-ű harcos legyak egy 9. Tsz-ű harcost, vagy annak megfelelő szörnyet hasonló eredménnyel. Nem hiszem, hogy sokan lennének azok, akik u. annyi Tp-t adnának a két procedúráért! :vitatkozik:
Vagy ha Te mégis így tennél: mennyi Tp-t ér Szerinted?

_Khiradh (NPC/NJK)

_Khiradh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.13, 07:20

Üdv
Véleményem az lenne, hogy az UT egy nagyon részletes (talán túl részletes) kidolgozású és jobban törekszik a tökéletességre, a realitásra, mint az elsö törvénykönyv.

Az új tekercsek képzettségrendszerét látva, röhögögörcsöt kaptam ha az ET-re pillantottam. Sokat játszottam az ET-vel is, mégis úgy gondolom be kell látni ha valami jó.

Nagyon sokan szídják az UT-t, én róluk azt gondolom maradiak. Haladni kell a korral. Nem Járhatunk szekérrel amikor már feltalálták a repülöt!

Senkit nem akartam megbántani én így gomdolom. Végül is mindenkinek joga van azzal és úgy játszani, ahogy ö kívánja.
A lényeg: JÁTSZON MINDENKI MINÉL TÖBBET!!!!!!! :vitatkozik:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]