Ugrás tartalomhoz

Fotó

Magitorok Yneven

• Válasz írásához lépj be
1387 hozzászólás érkezett eddig

GreenGoblin

GreenGoblin

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.06, 11:59

Mármint a Tuan-os Bestiben van? Mert elvileg az nem hivatalos, de azért köszi az infot, megnézem.

Az nem hivatalos?
Még jó hogy ezt a MAGUS-os káoszt át lehet látni...

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.29, 15:29

Üdv!

(OFF) Ez a kezdeményezés abbamaradt (ami szvsz kár volna) vagy csak átkerült máshová? (/OFF)

Igazság szerint átvándoroltunk az Északi Szövetség varázstudóit kurkászni, ez meg itt lelappant. De ha R'naggol ír választ, szívesen folytatom a felderítést.

Maradok tisztelettel: Alister

Módosította alister: 2010.03.29, 15:29

Diok

Diok

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.29, 12:53

Üdv!

...
Akkor most csak a kaland kedvéért... valószínűleg halvaszületett próbálkozás, de... hogyan rabolnánk ki ugyanezt a bankot mágikus védelem mellett?
...
Tisztelettel:
R'naggol

(OFF)
A fene azt hittem mire visszaérek külhonból, már meg lesz kopasztva a dzsenn emírség krémje... Ez a kezdeményezés abbamaradt (ami szvsz kár volna) vagy csak átkerült máshová? (/OFF)

Diok

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.28, 22:52

tsá!

Lehet hogy rossz helyre de az lenne a problémám hogy a sámánoknak van egy delej nevű varázslatuk ami vmi varázslat semlegesítést vagy visszaverést csinál. arra vagyok kíváncsi hogy is van ez a varázslat pontosan mivel már nem emlékszem rá és a könyveim nincsenek meg, az is jó ha vhol neten meg tudom nézni.

ja és sürgős lenne

köszi

Delej (Szellemtánc)
31 Mp + 16 Fp
2 E / TSz
Varázslás ideje: 1 kör + 4 kör
Hatótáv: Önmaga
Időt.: TSz + 3k10 kör

Egy kaput nyit vele, amin keresztül a mágikus energiák visszaáramlanak a szellemsíkra. A sámán teste így minden rá mondott mágiát elnyel, ha E-je kisebb a Delej E-jénél. Ha vki megérinti így, 1k10 Sp-t veszít...

Módosította Mjolnir: 2010.03.28, 22:53

orkarena

orkarena

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.26, 20:12

tsá!

Lehet hogy rossz helyre de az lenne a problémám hogy a sámánoknak van egy delej nevű varázslatuk ami vmi varázslat semlegesítést vagy visszaverést csinál. arra vagyok kíváncsi hogy is van ez a varázslat pontosan mivel már nem emlékszem rá és a könyveim nincsenek meg, az is jó ha vhol neten meg tudom nézni.

ja és sürgős lenne

köszi

Tehrakin

Tehrakin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 08:55

Üdv, Sziasztok!

A Hetedkort míg lezárják, kijönnek az esetleges kiegészítők, írások,......sok idő még szerintem. Bár sokat várok majd a "tárgyalástól", remélhetőleg tisztázódik a dolog, talán amiatt pang a MAGUS.
Addig is mi már tovább léptünk, kicsi csapatunkkal most éljük át a nyolcadkor elejét, a Fekete Hold feljöttét, és a mágia viszontakságait. ETK, Summarium alapján próbáljuk meg lejátszani a mágia torzulásait, várható változásait. Valóban az ősafajok, és a fegyverek kora, legalábbis úgy indul.

Rengeteg a lehetőség a mágia, és a hétköznapok terén is a Fekete Holdnak "köszönhetően", felhasználjuk azokat a morzsákat, amiket csak össze tudtunk szedni az írásokból. A mágia az érdekesen alakul, teszteljük a házi szabályokat a torzulásokra, elszabaduló varázslatokra, és egyéb meglepetésekre :D .

(OFF)Bocsi ha esetlegesen nem ide illő a megjegyzésem(/OFF)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 00:53

Üdv!

térkapu, teve és óriáskígyó alakú rakodó gólemek

Milyen is a térkapu alakú gólem?

(OFF)Ez ugye humor akart lenni? :D Ha igen: :) Ha nem: ...(/OFF)

Nyolcadkor: nem is tudom... talán majd ha a Hetedkorral kapcsolatos kérdéseinkre lesz egzakt válasz...

Maradok tisztelettel: Alister

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 21:33

Hát igen, ezért írtam, hogy ideiglenesen kapcsol ki :D

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 20:33

Általában a mágiasemlegesítő módszerek nem hatnak a jelmágikus dolgokra. Ez egyértelmű és sztem még a használ szabálykönyvtől sem függ :D A vonalakat kell megtörni. (Mondjuk elvileg létezhet olyan varázslat, ami ideiglenesen kikapcsol egy jelet, de ilyen tudtommal egyelőre nincs)

Ha sikerül "lekapcsolni" a manahálóról a jelet, akkor ideigelenesen kikapcsol. Ez meg leginkább úgy sikerülhet, ha ideiglenesen elvonjuk a területről a manát. Szal van ilyen elvileg :)

Logikusan ha van újra áram=mana akkor meg vissza, csak amíg nincs addig hatás sem érvényesül.
Amúgy UTK szerint ment a dolog.

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 18:49

Általában a mágiasemlegesítő módszerek nem hatnak a jelmágikus dolgokra. Ez egyértelmű és sztem még a használ szabálykönyvtől sem függ :D A vonalakat kell megtörni. (Mondjuk elvileg létezhet olyan varázslat, ami ideiglenesen kikapcsol egy jelet, de ilyen tudtommal egyelőre nincs)

Ha sikerül "lekapcsolni" a manahálóról a jelet, akkor ideigelenesen kikapcsol. Ez meg leginkább úgy sikerülhet, ha ideiglenesen elvonjuk a területről a manát. Szal van ilyen elvileg :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 18:00

Másvmi: papi mágiaszétoszlatással semlegesíthető egy emberre írt asztrál/mentál bélyeg? Sztem nem mert ugye rúnák vonalát kéne megtörni, a KM szerint meg igen.

A vicc az, hogy ezzel a varázslattal az ETK szerint egyáltalán nem lehet varázsló által létrehozott varázslatokra hatni. Hogy miért, gőzöm sincs, sztem marhaság, de ez a hivatalos szabály.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 16:53

Amilyen kavarodás van m* háza táján soká lesz belőle vmi. Újabb szabályrendszert nem hiszem h kiadnak mert egy idő után megunják az emberek ha eddig nem unták meg. A tuan ígéri nyárra a délvidék kiegészítőt (szabálykönyv szerűt) az UTK-hoz.
A varázsláshoz visszatérve: megfordítanám az UTK besti leírását. A lényeg h x idő alatt y mpnél többet nem lehet elkölteni egy adott területen merd nem volt a manahálóban több. A besti szerint nőtt az Y érték, ha kevesebb mágiát akarsz akkor csökkented. De igazából több száz mp-okról volt szó úgy h túl sok gyakorlati hasznát nem láttam a dolognak, km-ként van egyéb dolgom mint a varázslatok varázstárgyak mp igényét számolni.

Másvmi: papi mágiaszétoszlatással semlegesíthető egy emberre írt asztrál/mentál bélyeg? Sztem nem mert ugye rúnák vonalát kéne megtörni, a KM szerint meg igen.

S_Raven

S_Raven

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 16:36

Ez mit hozhat játéktechnikailag? Pl. úgy működik mint Taba El Ibara, vagy pl. csak X Mp-ig lehet létrehozni valamit? Mondjuk gondolom nem nagyon lesz kidolgozva szabályügyileg (de jó szó), azért a véleményetek érdekelne.

Én erre sajnos nem tudok válaszolni.

Ha lesz szabálykönyv ezen a vonalon is, olyan rendszert kell alkotni, ami megállja a helyét a Heted- és Nyolcadkorban is. Nem hinném, hogy lenne értelme M* 7th Age és 8th Age kiadványoknak. Ezért bizony van értelme a dolgot „szabályügyileg kidolgozni”.
Ezért AKÁR az általad említett bármelyik verzió LEHETSÉGES.
De a kérdésed tedd fel a DV honlapján is, és talán ott választ kapsz.

Szerintem ez a fegyverek és az ősfajok kora lesz. De akinek ez a verzió nem lesz szimpatikus, a Hetedkorban azért még lehet kalandozni.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 15:30

térkapu, teve és óriáskígyó alakú rakodó gólemek

Milyen is a térkapu alakú gólem?

Nirak

Nirak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 15:06

...Gyengül a manaháló, erősődik a gépek szerepe...

Ez mit hozhat játéktechnikailag? Pl. úgy működik mint Taba El Ibara, vagy pl. csak X Mp-ig lehet létrehozni valamit? Mondjuk gondolom nem nagyon lesz kidolgozva szabályügyileg (de jó szó), azért a véleményetek érdekelne.

Módosította Nirak: 2010.03.16, 15:06

S_Raven

S_Raven

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 14:49

... visszajön a fekete hold (ami régen zöld volt)

Inkább ezüst.

Ami a Deltás világképet illeti, ha jól tudom, a Chapman féle Geofrámia vonalát követi. Gyengül a manaháló, erősődik a gépek szerepe, bár nem hinném hogy „ipari forradalom” lesz.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 13:01

Igen arra gondoltam. A mi hivatalos - mi nem kérdés már régóta vicc sztem a magus háza táján. De az újabb deltás regényekben egyik világképp mellett se szól semmi, csak h nagy változás lesz meg visszajön a fekete hold (ami régen zöld volt)

Nirak

Nirak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 12:59

Nirak, az új verzió szerint megerősödik. Javaslom olvasatra az Új bestiáriumot annak az eleje foglakozik vele, hogy ahol most ennyi volt a manasűrűség akkor annyi lett belőle.

Mármint a Tuan-os Bestiben van? Mert elvileg az nem hivatalos, de azért köszi az infot, megnézem.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 12:46

Nirak, az új verzió szerint megerősödik. Javaslom olvasatra az Új bestiáriumot annak az eleje foglakozik vele, hogy ahol most ennyi volt a manasűrűség akkor annyi lett belőle.

Nirak

Nirak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 12:41

Üdv!

Más téma, a bankosat már unom olvasni :gyagya:

Olvastam arról, hogy a nyolcadkorban meggyengül a mágia, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek játéktechnikailag ez hogyan fog kinézni?
Vagy bármi erre való utalásról tudtok-e?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]