Ugrás tartalomhoz

Fotó

Magitorok Yneven

• Válasz írásához lépj be
1387 hozzászólás érkezett eddig

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 11:24

Ennél az egésznél persze lehet egyszerűbb, ha hamis iratokkal, valamelyik gazdag részvényes alakját felvébe (bárdként vagy varázslóként) bemassírozunk, majd közöljük, hogy kivennénk a pénzünket. Sokkal kevesebb energiabefektetéssel jár, mint feltörni a bank teljes védelmét. Igaz a profit is kisebb, de sok kicsi sokra megy :gyagya:

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 10:51

Üdv!

Feltétlen szeretnéd még fokozni? :D :)

(OFF) ;) Inspiráló a környezet... :( :ok:(/OFF)

Ha nem lett volna észrevehető, mindig széfekről beszéltem.

Na most ha a te széfben elférő őreid levágják az én tevególemcsordámat... :sor:

Egy nagy darab mágikus (azaz színes neonfényekkel kivilágított) páncélteremmel a bank minden egy lapra tenne fel egy olyan világban, ahol aquirok, gnómok, óelfek, démonok és egyéb olyan lények/egyebek léteznek, akik ellen egy rúnaterem semmit sem ér.

A démonokat egy jól megépített és karbantartott rúnaterem mondjuk teljesen kivédi, a gnómok meg az óelfek elég marginális problémát jelentenek (előbbiek amúgy is csak alkotó hatalomszavakat ismernek, utóbbiból Kránon kívül ha tucatnyi akad), az aquirok ellen meg nyilván tök mindegy, mit csinálsz - de hogy meglepjelek: egy rúnaterem egy csapat 1. szintű beduin rabló ellen sem ér semmit, mert passzív, mágia elleni védekezés.

Tegyük fel, hogy a partid elkapja Juszufot, aki a pénzt teszi a helyére. Juszuf egy pofon után a következőket mondja:
V: Ha a zsákon piros szalag van, akkor az őrök kíséretében a 3. emelet 12. sz szobában lévő nyílásba helyezem, ha sárga akkor az őrök kíséretében a 3. em 15. szoba ajtóval szemben lévő faliszőnyeg mögötti ledobóba dobom.
K: Ha más színű a szalag?
V: Ha kék, akkor a 2. em 3. szobában lévő üres ládában helyezem el az őrök kíséretében.

Igazat mond, semmiféle mágikus hatás alatt sem áll, ennyit tud mert ennyi a feladata.

Más mesélőnél nagyjából itt ölnék meg minden olyan szemtanút, aki nem tud semmit és teleportálnék el azokkal, akik segítségével a nyomomra bukkanhatnak.
Nálad adnék a csávónak egy emlékírás-akaratárvitel kezelést, hogy legközelebb dobja át a zóna varázsjelem/a nálam lévő kővel szimpatikus viszonyban álló másik követ, aztán lásd korábban.

Hol van a pénz? Hol van a széf?

Mikor érted már meg végre, hogy ha mágiával dolgozunk, ez abszolút lényegtelen információ? Szimpatikus híd, zóna varázsjeles kő teleportja, varázstekercses-láthatatlan-légies-terepbiztosító famulus teleportja (aki egy csúnya elemi erő fallal kizárja a biztonságiakat és feltartja a varázslókat), térkapu, teve és óriáskígyó alakú rakodó gólemek át, széfek akár egészben át az én idegen mágiától védett pincémbe (természetesen minél többet, hogy ne legyen feltűnő, melyikre utaztam), aztán mindeni vissza, famulus még felolvas egy időzített elemi tűzkitörés tekercset, aztán átjön, térkapu bezár, biztonságiak bejutnak, majd meghalnak. :)
Profit.

Az aranyérme egyik felét bármilyen jellel mágikussá teszed, akkor nem lesz igaz az anyagmegmaradás törvénye az átformázásnál. Mellesleg a Zónajelet nem tudtuk elrejteni, tehát ez immár felesleges részletkérdés lett.

Milyen anyagmegmaradás? :gyagya: Hol ír ilyet a könyv? És ha fel is tesszük a vita kedvéért: ott van az összes anyag az érmében, legfeljebb nem pontosan ott, ahol volt...
A zóna érzékelés kijátszásáról meg már leírtam, hogy lehet kijátszani.

Esetleg az alant ismételten idézett kérdésekre valami válaszféle?

Maradok tisztelettel: Alister

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 09:24

Igazat mond, semmiféle mágikus hatás alatt sem áll, ennyit tud mert ennyi a feladata. Hol van a pénz? Hol van a széf?

Barátom, akkor bizony rossz embert vallatsz. Ennyi erővel azt is faggathatnád, aki a bankod kertjét gondozza.

Nem az kell, aki leküldi, hanem az, aki felhozza/akik felhozzák. Ők ugyanis tutira tudják, hogy hol a pénz, és fizikailag is mozgatják.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 09:13

Tegyük fel, hogy a partid elkapja Juszufot, aki a pénzt teszi a helyére. Juszuf egy pofon után a következőket mondja:
V: Ha a zsákon piros szalag van, akkor az őrök kíséretében a 3. emelet 12. sz szobában lévő nyílásba helyezem, ha sárga akkor az őrök kíséretében a 3. em 15. szoba ajtóval szemben lévő faliszőnyeg mögötti ledobóba dobom.
V: Ha kék, akkor a 2. em 3. szobában lévő üres ládában helyezem el az őrök kíséretében.

Igazat mond, semmiféle mágikus hatás alatt sem áll, ennyit tud mert ennyi a feladata. Hol van a pénz? Hol van a széf?

Az aranyérme egyik felét bármilyen jellel mágikussá teszed, akkor nem lesz igaz az anyagmegmaradás törvénye az átformázásnál. Mellesleg a Zónajelet nem tudtuk elrejteni, tehát ez immár felesleges részletkérdés lett.

És a szimpatikus mágia elvezet oda minket és nem szórakozunk a zónával, mint már tucatszor leírtuk...

Amúgy TAM tekintetében én is arra hajlok h kicsit megerőszakolása a szabályoknak.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 09:00

a tevecsordádat az őrség meg szépen lemészárolja.

Akkor most döntsd már el végre, hogy kis, 20*20-as széfekről vagy hatalmas pánvéltermekről beszélsz, jó?

Ha nem lett volna észrevehető, mindig széfekről beszéltem. Egy nagy darab mágikus (azaz színes neonfényekkel kivilágított) páncélteremmel a bank minden egy lapra tenne fel egy olyan világban, ahol aquirok, gnómok, óelfek, démonok és egyéb olyan lények/egyebek léteznek, akik ellen egy rúnaterem semmit sem ér.

Módosította Dallasz: 2010.03.16, 09:01

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 23:04

Amúgy te ki is vagy?

Kukac vagyok.

:gyagya: You made my day. :(

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 22:04

Üdv!

Jöhet a tevecsorda, mert nem fog elférni.

Akkor egy óriáskígyó alakú gólem kiharapja és lenyeli az egész széfet, aztán perisztaltikával áttolja a zsebkendő méretű térkapun :gyagya:

Feltétlen szeretnéd még fokozni? :( :)

A láthatatlan és légies betolakodó meg nem tud lapátolni, csak ha elmúlik a két effekt.

Az attól függ kérlek. Bár még soha nem próbáltam meg láthatatlanul lapátolni, de gyanúm szerint egy fokkal könnyebb, mint mondjuk csukott szemmel lapátolni, az meg nem tűnik teljes képtelenségnek.
A légies lapátolás a légiesség fokától függ, mert ha ugye kettes fokú a légiesség, akkor a lapátkezű tevególem a hármas anyagkategóriába eső aranyat... no. Gond nélkül.

Amúgy te ki is vagy? Mert Alisternek címeztem azt, amikre te válaszolgatsz.

Van egy olyan érzésem, hogy ezt a fórum dolgot nem egészen látod át. ;) Ahogy a neve is mutatja, ez... egy közösségi tér, ahol jól beleugatunk mindenbe, ami izgat bennünket, akkor is, ha azt alkalomadtán nem nekünk címezték.

szerintem nem Alisternek címezted, mert ahhoz előbb be kellett volna lépned a U2U menübe - akkor viszont nem ide került volna az üzeneted :)

:D

Tisztelettel:
R'naggol

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 21:25

A láthatatlan és légies betolakodó meg nem tud lapátolni, csak ha elmúlik a két effekt.

VS

Aki meg már tevecsordát beküldött, az egy tűzkitöréssel/emlékátítással a "mágiamentes" "őrséget" is el tudja intézni. Majd utána leszedi a légiességet (felőlem fenn maradhat a láthatatlanság).

Dallasz-Kukac: 0:1

Amúgy te ki is vagy?

Kukac vagyok.

Mert Alisternek címeztem azt, amikre te válaszolgatsz.

Ég a pofámon a bőr (bár mondjuk nem viseli meg, mert igen vastag), hogy ilyen alpári módon képes voltam csatlakozni a fórumközösséghez :gyagya: De szerintem nem Alisternek címezted, mert ahhoz előbb be kellett volna lépned a U2U menübe - akkor viszont nem ide került volna az üzeneted :(

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 19:29

Egy ekkora dobozkát meg szépel el lehet rejteni. Jöhet a tevecsorda, mert nem fog elférni. Ja, egyébként még nem nyitottál térkaput, a tevecsordádat az őrség meg szépen lemészárolja. A lényeg az, hogy fizikailag is meg kell jelenni a lapátoláshoz.

Akkor majd az egész dobozt viszem el, majd utána ráérek kicsomagolni. A láthatatlan légies tevecsordát meg érdekesen mészárolja le az őrséged. (ha csak van nekik mágikus cuccuk a mágiamentes bankházadban)

Tisztázzuk: semmilyen dobozt nem találtál még meg. Egyenlőre még bizonytalan a kapunyitásod is, úgyhogy a pezsgőt tedd vissza a hűtőbe. A láthatatlan és légies betolakodó meg nem tud lapátolni, csak ha elmúlik a két effekt. Amúgy te ki is vagy? Mert Alisternek címeztem azt, amikre te válaszolgatsz.

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 19:27

nekem meg cirka 300.000 m2-e többszintes épületem.

Ööö... :( gondold ezt át még egyszer... :)

Gyerekek, gyerekek - mi ez az 500 m vastag Erioni városfalhoz képest... :gyagya:

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 19:24

Üdv!

Egy ekkora dobozkát meg szépel el lehet rejteni.

Hányszor kell még leírni, hogy felfogd: ha nincs mágia elleni védelem, akkor kábé mindegy, hol van fizikailag az a rohadt széf? A mágiát baromira nem érdekli, hogy a fal mögött, vagy a kontinens túlsó felén van-e az a nyüves értékmegőrző...

Jöhet a tevecsorda, mert nem fog elférni.

Akkor egy óriáskígyó alakú gólem kiharapja és lenyeli az egész széfet, aztán perisztaltikával áttolja a zsebkendő méretű térkapun :(

a tevecsordádat az őrség meg szépen lemészárolja.

Akkor most döntsd már el végre, hogy kis, 20*20-as széfekről vagy hatalmas pánvéltermekről beszélsz, jó?

A lényeg az, hogy fizikailag is meg kell jelenni a lapátoláshoz.

Ami zavartalanságára egy 50+-es Elemi Erő fallal biztosítja a varázsló, ahogy azt már leírtam párszor...

nekem meg cirka 300.000 m2-e többszintes épületem.

Ööö... :) gondold ezt át még egyszer... :D

Ja, csak ezt elfelejtetted hamarabb közölni.

Ha abból nem volt egyértelmű, hogy leírtam, mire akarom használni...

Nem érthetetlen, csak elég logikátlan: ugyanis a Zónajellel mágikussá teszed a fél érmét. Azaz vagy nem tudsz mágikus jelet rárajzolni, vagy nem fog a két fél összeforrni a mágia miatt.

Utoljára: NEM VARÁZSOLUNK MÁGIKUS ANYAGRA TERMÉSZETES ANYAGOK MÁGIÁJÁT!!! A már működő mágia megszűnése forrasztja egybe a két fél érmét, ahogy az a mozaik leírásából kiderül.

A TAM melyik részével próbáljuk kettévenni az érmét? Mert szvsz az nem ilyen preciziós munkára van kitalálva.

Aha, tehát átformázással ki lehet alakítani egy famulus testét, de egy aranyérmét nem lehet kettéválasztani, mert az túl precíziós munka.... :gyagya:

Maradok tisztelettel: Alister

Módosította alister: 2010.03.15, 19:27

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 19:22

No, akkor a két kiemelést külön-külön. Első eset. Nem akarunk semmit rárajzolni, csak a zónát. Az, hogy a zóna esetleg mágikussá teszi, minket nem zavar, mert már végeztünk a rajzolgatással, hiszen épp azt a fránya zónát akartuk rárajzolni, ami mágikussá tenné. Hol a probléma? :gyagya:
Második eset: a TAM-nál az van leírva, hogy az átalakítás hatása időleges, az időtartam lejártával a változások visszaalakulnak, tehát a két darab össze fog forrni, mert eddig épp a mágia tartotta szétválasztva őket, aminek lejár a hatóideje. Jó, gyanítom, hogy ha nem egymás mellett vannak, akkor azért egymáshoz teleportálni nem fognak, de ha egymásra illeszted őket, akkor bizony tényleg összeforrnak. Erre semmilyen hatása nincs annak, hogy te közben az egyik darabot megváltoztattad, azaz összekarcoltad. A változás ráadásul megmarad az időtartam lejárta (azaz az összeforrás) után is. Megintcsak... hol a probléma? :(

A TAM melyik részével próbáljuk kettévenni az érmét? Mert szvsz az nem ilyen preciziós munkára van kitalálva. Másrészt a kiemelt részen gondolkodtam én is, és szvsz keresztbe tesz a leírtaknak, ha eltávolodik a két fél egymástól. A probléma nekem ott van, hogy a két fél, ha az egyikre rákarcolsz egy Zónajelet akkor az eredeti állapotot megváltoztattad és nem jelenteném ki egyértelműen, hogy összeforrnak a hatóidő lejártával.

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 16:41

Hali!

Ehhez még hozzácsaphatjuk, hogy aranyat teremtenek, és érméket veretnek belőle - mivel eddig senki szerint nincs hamisítás elleni védelem szerencsétlen érméken :gyagya:

Aranyérmén nem is kell. Mondjuk azért egy 6 grammos érme 30 MP vagy mennyi, szóval erre tényleg ne süllyedjen le
egy mozaikmágus, hogy nagyüzemben aranyat gyártson. (max. párszor, ha nagyon megszorul 1-2 arany, bár még mindig
célravezetőbb, ha kaját, vizet, ruhát teremt).

Adios
KLM

teremt egy darab acélt, emgformázza karddá, eladja aztán sipirc, amíg az időtartam hat

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 16:07

Hali!

Ehhez még hozzácsaphatjuk, hogy aranyat teremtenek, és érméket veretnek belőle - mivel eddig senki szerint nincs hamisítás elleni védelem szerencsétlen érméken :gyagya:

Aranyérmén nem is kell. Mondjuk azért egy 6 grammos érme 30 MP vagy mennyi, szóval erre tényleg ne süllyedjen le
egy mozaikmágus, hogy nagyüzemben aranyat gyártson. (max. párszor, ha nagyon megszorul 1-2 arany, bár még mindig
célravezetőbb, ha kaját, vizet, ruhát teremt).

Adios
KLM

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 14:52

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 13:15

Üdv!

A Szürkecsuklyásoké több tízezer tagot számláló klán. Tagjai nem kizárólag tolvajok, akadnak köztük harcosok, boszorkánymesterek, de még varázslók is.

Ennyit a nem tolvaj, erkölcsös, nem leereszkedő varázslókról. Mostmár tényleg kell mágia elleni védelem, ha ezek a fránya Szürkecsuklyások ilyenben utaznak :) (ha meg mi 14 intelligenciával nem tudjuk kitalálni, hogy kell bankot rabolni, majd ők 18-20-assal kitalálják :( )

Erre homályosan emlékeztem, mert egyszer volt egy full szürkecsuklyás partink, tolvajjal, fejvadásszal, varázslóval, mind a klánból, és úgy rémlett, hogy biztos forrásból vettük, hogy ez lehetséges - csak éppen nem emlékeztem, hogy honnan. :D Szóval köszönöm az idézetet, ezzel megspóroltál nekem egy keresgélős kört! :gyagya:

Tisztelettel:
R'naggol

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 12:55

Üdv!

@Kukac: Dallasz bankját már régen kipakoltuk. Gondolkodni se kellett nagyon :)

@Dallasz:

Egy uzsorásnak. Nem egy banknak. Számolj nyugodtan 2-4 ezer m2-tel. A 20x20 kb. az előtér ugyanis....

Tudom, tudom, építész vagy, és te sz*tad a Parlamentet, de azért ugyan már, gondolkodj is néha! Google Earth jó barátod, méricskélj már egy kicsit történelmi városmagokban! :gyagya:

nekem meg cirka 300.000 m2-e többszintes épületem

Méricskéld le szépen, a Magyar Nemzeti Bank mekkora alapterülettel rendelkezik, jó? :(

10teletem

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 11:26

A Szürkecsuklyásoké több tízezer tagot számláló klán. Tagjai nem kizárólag tolvajok, akadnak köztük harcosok, boszorkánymesterek, de még varázslók is.

Ennyit a nem tolvaj, erkölcsös, nem leereszkedő varázslókról. Mostmár tényleg kell mágia elleni védelem, ha ezek a fránya Szürkecsuklyások ilyenben utaznak :) (ha meg mi 14 intelligenciával nem tudjuk kitalálni, hogy kell bankot rabolni, majd ők 18-20-assal kitalálják :( )

Megyek is, kidolgozom a Szürkecsuklyás magiszteremet :gyagya:

Módosította kukac: 2010.03.15, 11:27

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 11:06

Üdv!

1. Veszünk egy közönséges aranyérmét (nem mágikus)
2. TAM-mal kettéválasztjuk, az időtartamot Időmágiával kitoljuk.
3. Az érme egyik belső felszínére odabiggyesztjük a Zóna varázsjelet.
4. Az érme két felét összeillesztjük.
5. Amikor az Időmágia kitelik, az eredeti TAM megszűnik, és az érmén végrehajtott változás (a kettéválasztás) megszűnik, az érme két fele ismét egybeforr.
Így már világos? Abszolút nem varázsolunk mágikus anyagra.

Nem érthetetlen, csak elég logikátlan: ugyanis a Zónajellel mágikussá teszed a fél érmét. Azaz vagy nem tudsz mágikus jelet rárajzolni, vagy nem fog a két fél összeforrni a mágia miatt.

No, akkor a két kiemelést külön-külön. Első eset. Nem akarunk semmit rárajzolni, csak a zónát. Az, hogy a zóna esetleg mágikussá teszi, minket nem zavar, mert már végeztünk a rajzolgatással, hiszen épp azt a fránya zónát akartuk rárajzolni, ami mágikussá tenné. Hol a probléma? :gyagya:
Második eset: a TAM-nál az van leírva, hogy az átalakítás hatása időleges, az időtartam lejártával a változások visszaalakulnak, tehát a két darab össze fog forrni, mert eddig épp a mágia tartotta szétválasztva őket, aminek lejár a hatóideje. Jó, gyanítom, hogy ha nem egymás mellett vannak, akkor azért egymáshoz teleportálni nem fognak, de ha egymásra illeszted őket, akkor bizony tényleg összeforrnak. Erre semmilyen hatása nincs annak, hogy te közben az egyik darabot megváltoztattad, azaz összekarcoltad. A változás ráadásul megmarad az időtartam lejárta (azaz az összeforrás) után is. Megintcsak... hol a probléma? :(

Tisztelettel:
R'naggol

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 11:05

Egy ekkora dobozkát meg szépel el lehet rejteni. Jöhet a tevecsorda, mert nem fog elférni. Ja, egyébként még nem nyitottál térkaput, a tevecsordádat az őrség meg szépen lemészárolja. A lényeg az, hogy fizikailag is meg kell jelenni a lapátoláshoz.

Akkor majd az egész dobozt viszem el, majd utána ráérek kicsomagolni. A láthatatlan légies tevecsordát meg érdekesen mészárolja le az őrséged. (ha csak van nekik mágikus cuccuk a mágiamentes bankházadban)

Aki meg már tevecsordát beküldött, az egy tűzkitöréssel/emlékátítással a "mágiamentes" "őrséget" is el tudja intézni. Majd utána leszedi a légiességet (felőlem fenn maradhat a láthatatlanság).

Amúgy inkább térben kéne gondolkodni, a zóna térfogata 33 510.3216 köbméter. csapj hozzá még egy dimenziót, utána számolgathatunk, hogy hányszor kell ezt eljátszani, hogy a lefedettség teljes legyen :D

Ja, csak ezt elfelejtetted hamarabb közölni. Márpedig ha avarázslód nem szólt a mesélőnek, hogy márpedig ő feljeszteni óhajtja a varázslatot, akkor pofára esett.

Ja, hogy már most elkezdtük a játékot? :(

Ráfestem temperával a jelemet, majd a széleit hegesztővel összeforrasztom. Most jobb?

Na, megpróbáljunk egy kaland erejéig betörni Dallasz bankjába? :gyagya: (ami azt illeti, elég manával az egész bankot elviszem, de mindegy :) )

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]