Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dealing in Lead - a mi vadnyugatunk

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.21, 22:04

Bad_Angel: kérlek idézd, hol írtuk azt, h a kép a "Pár $al többért" c. filmből van? Sehol. elGabor csak arra hozta fel Mortimert példának, h nem játszik mindig gonosz karaktert és valóban, van kivétel. Abban igazad van, valóban a lovat lövi ki a fickó alól, ebben tévedtem, a képben viszont te lőttél mellé, úgyhogy "gyakorolj önkritikát" :-D

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.16, 22:29

Bár nagy valószínűséggel nem olvass senki, de azért leírom. Kedves Grof és elGabor: ezt a sok a baromságot amit írtatok. Először is a kép nem az Pár dollárt többért-ből van. Szerintem a Jó, a rossz és a csúf-ból van és Angyalszemet látjuk, aki tényleg egy görény volt, nem véletlen Ő volt a rossz és itt éppen egy család apát írt ki. Kettő Motimer nem volt gonosz, ő is csak egy fejvadász volt, mint Eastwood, ráadásul a halott húgáért eredt Indio nyomába. Amúgy az elején nem lő senkit hátba, hanem a lovat lövi ki a menekülő alól, majd az amikor feláll és szemben van vele, akkor küld egy headshot-ot neki, miután vagy 4-szer rálő az ellen. Ha már gonosz fejvadász, akkor Klinski a Il Grande Silenzio-ból, na Ő egy fő ge.i volt, a film meg üt, gyomrost, de kegyetlenül. Amúgy meg, amiért az egész hozzászólást írtam: Chuck Norris exists because Clint Eastwood said it was okay.

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.07, 08:19

Feleim, ha ti legózni akartok, nem állok utatokba :-D Az én hibám, elnéztem a korosztályt.

Asyles

Asyles

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 16:55

Nem azt mondtam, hogy a LiD-ezéshez azonnal vegyük meg az összes elérhető western-Legót! :D Bár elismerem, nem utolsó ötlet. Viszont ha van otthon, barátoknak, rokonoknak és nem használják, miért is ne éljünk velük? :D

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 15:08

Legoemberkék mint kompromisszum? A minifigek az egyik leghangulatosabb figurák az összes játék közül úgy általában :) Csak az árával van gond, de egy legó western-városnál nem sok szebb megoldást tudok elképzelni.

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 12:10

Asyles: lehet úgy is, de minek? Remekebbnél remekebb figurákat lehet venni (ráadásul olcsón), amelyek szépen kifestve egy jól felrakott asztalon élményszámba mennek; persze, lehet legóemberekkel is, ha csak a taktikai részét nézzük a wargame-hobbinak, de sokkal teljesebb az élmény, ha nem kötünk kompromisszumot :-)

Asyles

Asyles

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.06, 10:55

Igaz, ezzel saját fiatalságom árulom el, node sebaj! Lenne még egy felvetésem a figurákat illetően. :) Gyermekkorunk másik nagy kedvencének, a LEGO-nak is voltak vadnyugati témájú készletei. Indiánok, banditák, katonák és békés - vagy nem annyira békés - városlakók. Akár ezeket a figurákat is fel lehet használni, akár a saját bedobozolt játékainkat kell feltúrnunk, akár fiainkét. (Vagy fiaink fiaiét, vagy fiaink fiainak fiaiét... :D)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 13:13

Grof: jogos az érvelés. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 12:10

Grof, rendben, így már világos :csingcsung:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 11:21

jó írás, köszi.:) igen, anno mi is játszottunk ilyesmit, nem kis nosztalgia van az írásban, Gojko Mitics meg a többiek, királyság :rohog: viszont a "Nevem Senki" c. klasszikus kimaradt, ami ízig-vérig western, még akkor is, ha itt-ott humorosra veszi a figurát (Terence Hil, ugye -bár a többi, Bud Spencerrel közös "western" is mókás, nem egészen ez a műfaj) (ami kicsit zavaró: ha már magyar western-társas, miért nem magyar a címe?)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 11:11

Wolfg: Próbáltál már fröccsöntött PVC figurát festeni? Nem sok sikerrel kecsegtet... Ha a léptéket és távolságokat megváltoztatjuk, akkor a nagyobb figurák sem fognak belekavarni a játékmenetbe.

WolfG

WolfG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 11:06

Szerintem ha 25-28 mm az adott műanyag katona, és 30 milis talpra kerül, majd kifested akkor megfelelő lehet. Egyébként bekavar a játékmenetbe. De vadnyugati babákat tényleg olcsón lehet szerezni...

Arflo

Arflo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 11:04

Hihetetlen, hogy egyetlen egy nagyker sem rendelkezik azzal a jófajta műanyag katonákkal :O

Arflo

Arflo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 10:48

Rendben akkor igyekszek utána nézni, merre és hol lehetne ilyet találni. Emlékszem apámnak még olyan indiánja volt ami még gumiból volt és Rézdrótból hajlítottak rá díszeket. Na ma megyek is nagyanyóhoz és szétnézek megvannak-e még :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 10:43

Arflo: Nézz utána, mert sokakat érdekelne a műanyag kovboj! Komolyan, a mi áruházunkban is rengetegen keresnek ilyesmit, de egyik nagyker sem forgalmazza őket. Dinoszauruszok meg afrikai állatok, azok dögivel. Hmm... Cowboys vs. Dinosaurs... Nem is rossz ötlet! :) Érdemes néha körülnézni a hagyományos játékboltokban is- a múltkor egy készségfejlesztő cuccokkal foglalkozó üzletben sikerült bevásárolnom egy rakat hihetetlenül jó minőségű dobókockát, zsetont, jelzőt, üres kártyát, stb.

Arflo

Arflo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 10:11

Hát ha jól emlékszek bármelyik játékboltban lehet találni bár nem tudom az üzlet lánc nevét de ilyen kínai boltok nem tudom máskép nevezni. De Debrecenben ha jól emlékszek a Régió nevezetű játéknagykerben lehet kapni vagy a Müller játék polcain is láttam figurákat. De szerintem érdemes körbe nézni piacokon is játék árusoknál ha még vannak :D

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2390 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 09:44

Az utolsó műanyag kovbojom is elhagytam legalább 20 éve, most rohadtul sajnálom. Arflo, hol vannak azok a kínai boltok?

Arflo

Arflo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 09:36

Istenem imádlak titeket :) igaz nem harmincas vagyok hanem inkább 20-as :D de attól még az egyik kedvenc témám. Egy rövid hozzá szólás a műanyag katonák nem felelnek meg amit tonna számra lehet vásárolni egyes kínai boltokban???

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 08:40

Necromunda western magyar módra? Zsír! :) De engem iszonyatosan zavarnak az angol nyelvű szakkifejezések, rövidítések. Hit-and-run, quickdraw, MOV, DEF, stb.- tényleg nem lehetett volna ezeket is magyarul?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.01.31, 08:37

"Kimerevítettem a képet és megkérdeztem (épp Lee Van Cleef menyétarcát szemlélhettük nagytotálban): szerinted ez a jófiú vagy a rossz? Hát hogy kérdezheted, persze, hogy a rossz!" Szegény Mortimer ezredes forog a sírjában. :pipe:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]