Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Gamma World RPG

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2916 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.05, 08:31

Kipróbálás szervezésére nyitottam egy apróhírdetés-topikot, ott lehet jelentkezni, vagy csak kérdezni róla. http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=18485 ELGABOR: tényleg :))) LADYCROW: Gondoltam, hogy tetszene. Ráadásul különleges képességként savas büdös visszaöklendezett trutyival le tudja köpni az ellenséget!

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.05, 01:19

ELGABOR: :))))

kissp

kissp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 23:36

GLOWFACE: ebben az online kipróbálásban benne lennék, csak akkor valami angol szótárt kell rendszeresíteni ide mellém, hogy labdába rúghassak az angolul tudókkal szemben. De nagyon tetszik az ötlet.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 21:20

Hú, talán még valamelyik ősrégi D&D Artbookban láttam, hogy van ilyen is. De azokból a képekből olyan erős retro-scifi hangulat áradt, poszt-apokaliptikus sivatagban repkedő, ezüstszínű pizsit és hozzáillő csúcsos sisakot viselő emberkékkel, hogy nem is nagyon érdeklődtem már utána többet. Iróni-A-Méter: 2 - Enyhén szarkasztikusan

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 20:25

Komolyan kíváncsi lettem, hogy mi fog történni Prágában. :) Egy próbajátékban én is benne lennék, csak érjen véget a téli káosz.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2916 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 18:50

KISSP: á, Gamma World magyarul nem jelent meg. (Vagy én legalábbis soha nem hallottam még csak házi fordításról se). Ez is az angolul tudók kiváltsága... kipróbálás: jópáran jeleztétek, hogy tennétek egy próbát. Meg én is... Nem próbálunk meg összehozni valamikor egy játszmát? Nem tudom, földrajzilag egy helyre terelhetőek vagyunk-e (én lenni Budapest), de ha másként nem, egy online játszma is kipróbálásra érdekes lehet. Én DnD-t mesélgetek hetenete egyszer-kétszer online, ugyanaz a felület (Maptool) szerintem alkalmas Gamma World játékra is. A kártyákat kell maximum megoldani valahogy. Valamelyik fórumon meg kellene beszélni.

kissp

kissp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 18:37

Nagyon jó ismertető! Gratulálok hozzá! Csak egy kérdésem lenne: Magyar nyelven hol lehet kapni? Vagy lehet-e egyáltalán? (Hopsz ez 2 kérdés volt. :D )

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4338 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 15:03

Ladycrow: "Amikor egy reggel Gregor Samsa nyugtalan álmából felébredt, szörnyű csótánnyá változva találta magát ágyában. Páncélszerűen kemény hátán feküdt, és ha kissé fölemelte a fejét, meglátta domború, barna, ív alakú, kemény szelvényekkel ízelt hasát, amelyen alig maradt már meg végleg lecsúszni készülő paplana. Számtalan, testének egyéb méreteihez képest siralmasan vékony lába tehetetlenül kapálódzott szeme előtt. (...) Gregor elégedetten mérte végig magát a borotválkozótükörben. "Ez a telekinetikus sugár egészen jó, a VO-m kifejezetten magas, és a halálos radioaktív feromonokkal sem lehetek elégedetlen. Az utazó ügynökségnek is megvoltak a maga előnyei, de azt hiszem, az újdonságokkal elleszek egy darabig." A posztómintákat félresöpörve kitárta az ajtót, a nővérére és leesett állú anyjára ügyet sem vetve átviharzott a nappalin, majd gyors, kopogó léptekkel Prága belvárosa felé vette az útját."

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 14:37

A radioaktív óriáscsótány, mint játszható karakter fölöttébb tetszetős. :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 12:35

jó kis ismertető, köszi! Ezt én is szívesen kipróbálnám, akár az újabb, akár a régebbi verziók valamelyikével.

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 12:35

Bulldy: alap-példa, h olyan szívből jövően és eredendően jó és segítőkész vagyok, h erőltetve sem tudom hozni a gonoszt. De továbbra is, kinek a pap, kinek a papné.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6511 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 12:14

Grof: A dolog lényege pont az, hogy valami olyasmit hozzál ki a véletlenszerűen meghatározott értékekből, tulajdonságokból, amit tudsz és akarsz is majd játszani. Az ilyen karakteralkotásnál a véletlenszerűen meghatározott dolgok egyfajta fantázia-katalizátorként működnek, amik kiszakítanak a megszokott környezetedből, elgondolkodtatásra késztetnek. Így kapsz egy karakter-magot, ami majd a játékok folyamán "kel ki" és alakult át igazzy karakterré mind az átélt kalandok, mind a csapattársak hatására. Szvsz minden karakter így működik, még azok is, akik 10+ előtörténettel indulnak neki a kampánynak. Az ilyen esetekben az a rossz, hogy az ember végig igyekszik az előre lefektetett dolgokhoz ragaszkodni és nem engedi, hogy maga a játék hatást gyakoroljon a karakterre. Röviden: ki kell próbálni! ;) Bulldy

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 12:04

BLOB: biztosan meg van a maga varázsa, de nekem nem jön be; nálam úgy kezdődött a játék, h előbb volt meg a karakter és csak utána a játékrendszer, világ és más "lényegtelen részletek" :-) Sajnos tudom, h van olyan karakter-arhetípus, amivel nem tudok játszani. Nem _jól_ játszani, hanem egyáltalán.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 12:03

HÚÚÚÚ, még az őssel játszottam utoljára vagy 15 éve! Nincs valahol (pestközelben...) egy party ahová be lehet társulni? :)

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 11:20

"bár nem tudom mennyire jönne be, h “Szemben más játékokkal, a Gamma Világon nem karakterkoncepcióval kezdjük a karakteralkotást. Az majd idomulni fog a dobásokhoz.”" Pont ezt ecseteltem a múltkor, mennyire izgalmas is a Pendragon 4. kiadása szerinti karakteralkotás - akár mindent (származási hely, tulajdonságok, előtörténet, jellem(!!!) - kockadobás dönthet el.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4338 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 10:44

Glowface: Figyelünk ám! Még egy ilyen hiba és a játékrendőrség fogja bevonni az engedélyedet. :D

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2916 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 09:34

DRAGONDARK: kösz. MARVIN: ómega: nem tudom, kérdez a magyar helyesírási szabályzat megalkotóit. Gondolom, valami klasszikus ógörög-magyar átírási szabályzatból jön. Ja, fejlődik a korszak, ma már nukleáris háború helyett LHC meg szingularitás-pánik van. :) Mondjuk, az eredemény ugyanaz, ha összekeveredik a Föld ezer másik olyan Földdel, ahol meg volt atomháború... Amúgy az ősi leleteket szerintem most két mechanizmus kezeli. Vannak óriási táblázatok, "Ancient Junk Table" címszóval - innen van például a doki gyufája, pillanatragasztója, laptopja. Meg vannak az ómega tech kártyák, amikben a hipertechnikás (de korlátozott ideig használható) kütyük vannak. Letépett KRESZ-tábla meg parkolóóra még mindig van, jó fegyverek. :) AMÚGY: tegnap este jöttem rá, hogy kritikusan hibás az anyag, amit beküldtem. A Dokinak csak +2 bónusza van sötét energia mutáns képesség túltöltés próbákra, a két eredet bónusza közül csak az elsődleges számít, nem összeadódik a kettő. :hamu a fejre:

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 09:28

Remek leírás, egy hangulatos játékról, bár nem tudom mennyire jönne be, h "Szemben más játékokkal, a Gamma Világon nem karakterkoncepcióval kezdjük a karakteralkotást. Az majd idomulni fog a dobásokhoz."

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6511 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 09:20

"legjobb indok arra, hogy a kalandozók minek töltik minden idejüket mániákusan földalatti lukakban." Erre kell külön indok? Aki nem akar kalandozni, ne jöjjön el játszani! :) Ezt a lightos verziót szívesen kipróbálnám, de valamiért úgy sejtem, hogy nincs a környékemen elég elvetemült alak egy efféle mókához. :(

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.04, 08:28

Én a d20Modern alapú kiadással futottam össze futólag. Az kicsivel komolyabb hangvételűnek tűnt, mint amit a legrégebbi és legújabb változatokról hallottam, csak a szörnykönyvben engedte igazán elszállni magát (intelligens kólaautomata, emberevő pingvinek...). Ami még érdekes volt benne, az a nanotech: ez amolyan szabadmágia-szerűségként működött

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]