Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Senji - társasjáték ismertető

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

bobby

bobby

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.18, 03:21

Nagyon közel áll a szívemhez ez a játék, annak ellenére, hogy csak kétszer játszottam vele és az alap szabályokkal kicsit aránytalannak érzem a pontozást. Messze a csatával lehet a legtöbb pontot nyerni, ahogy Chtulhu is írta akár 30-40 pontot, ami a győzelemhez szükséges 60-nak igen tekintélyes rész. Nem véletlenül írtam csatát és nem csatákat, mivel egy játékos akár eggyetlen nagy ütközettel biztosíthatja győzelmét. Mivel a harcokban mindenképp meghal a katonák nagy része ezért nem nagyon mernek a játékosok támadni, amíg fel nem pakolták az összes katonájukat a táblára. Vagyis mire beindulnak a harcok a játék hamarosan véget is ér (ez nekünk azért eltartott 2-2,5 órát) mivel valaki elérte a 60+ pontot. A kereskedelem, vagyis a kártyakombinációk gyűjtögetése, némileg kiegyensúlyozottabb, bár jelentős szerepe van a szerencsének, és ahogy látjuk így is lehet egy kör alatt begyűjteni a győzelemhez szükséges összes pontot.
Az artwork szempontjából nekem a Senji közel tökéletes. A tábla maga egy műalkotás, szó szerint, hiszen Japán térképe mögött Hokusai A nagy hullám Kanagavánál című képe látható, ami nekem nagy kedvencem. Nekem nem hiányzik a millió műanyag katona, az ízléses színes karton korongok teljesen megfelelőek. A szamurájok egyedi figurája tényleg jól nézne ki, talán egy special editionbe.

Köszi az ismertetőt!

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.15, 14:32

Hát valahogy a videós ismertetők jobban bejönnek. Össze kéne hozni a két lelkes embert.
Mondjuk 4-5-6 ember, akkor már inkább rpg :-)

Uff!

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.15, 10:03

Nagyon jó játéknak tűnik, kár hogy ha megvenném valószínűleg kihasználatlan lenne. :(

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.15, 08:44

Az Asmodee adta ki, aki rövid idö alatt igen jelentös kiadova kuzdötte fel magat, erdemes ra odafigyelni.
Beszerzes tekinteteben, pedig legolcsobb megoldas csoportos kulfoldi tarsasrendeleshez csatlakozni, az 12spiel.de-nel 15 euro a jatek. Ennyit dalolva meger.

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 683 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.15, 08:12

Nem akartam hogy reklám-szagú legyen a dolog, azért nem nagyon írtam a beszerzési lehetőségekről.
Én speciel a Szellemlovasból vettem a játékot, ott most 9 ezer HUF-ért kínálják, de emlékeim szerint anno olcsóbb volt. Ezen kívül úgy rémlik, hogy láttam játék- és könyvesboltokban is (nagyobb hálózatokra kell gondolni).
Ha rákeresel a neten, biztosan kidob legalább 2-3 boltot ahol meg lehet kapni...

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4612 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.15, 06:14

Hoild
Fejleszto: Asmodee ( mas jatekai: http://us.asmodee.com/ressources/jeux/ )
Az ara 12k korul van ( pl http://www.gemklub.hu/jatek/56905/senji )

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.14, 22:34

Szívesen olvastam volna arról, hogy kik fejlesztették a játékot, és ki forgalmazza azt, kitérve a hazai beszerezhetőségére is.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.14, 22:34

Japánban a XV. század közepétől nagyjából a XVII. század elejéig ugyanis egymással rivalizáló klánok és hadurak próbálták magukhoz ragadni az abszolút hatalmat, hogy saját zászlójuk alatt egyesíthessék a széttagolt országot. A játékosok egy-egy klán vezetőjét személyesítik meg, céljuk pedig hogy megszerezzék a sóguni címet, vagyis hogy a birodalom totalitariánus katonai vezetőjévé váljanak. Senji - társasjáték ismertető

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]