Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Boruzs Gergely Gábor: Ifini éjszakák

• Válasz írásához lépj be
52 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.01, 14:34

A Mókust már '93 óta temetik folyamatosan és még mindig nem döglött meg. Ha másért nem, hát a szívósságáért megsüvegelendő.:D

valahogy olyan ez a M*-dolog, mint Rasputyin: megmérgezik, folyóba dobják, agyonverik, de mindig mindent túlél, és a következő verzió egy sokkal rosszabb zombi lesz, mint bármelyik elődje volt -ehhez még hozzá lehet venni a "hullámzó" színvonalú regényeket, és pl. az itteni fórumokon levő belterjes hülyeséghalmozást. Ha már temetjük, akkor minél mélyebbre kéne, és ha előmászik, akkor odacsapni az ásóval egy szépet. Hihetetlennek tűnik, hogy '93 óta nem lehetett egy értelmes (és főleg hivatalos) és koherens világképet összeütni ehhez a játékhoz.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 18:30

('93-ban mé' temették volna? Éppen megjelent és fénykorát élte...)

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 14:15

A Mókust már '93 óta temetik folyamatosan és még mindig nem döglött meg. Ha másért nem, hát a szívósságáért megsüvegelendő.:D

Gergi_X

Gergi_X

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.26, 23:02

Szerintem egy trilógia simán belefér annál a figuránál, aki annyira jó, hogy három novelláját is megjelentették a Világ Közepe novelláskötetben, ahová a kiírás szerint max. két írással lehetett pályázni. Ezek közül egy olyan koppintás - bocsánat, adaptáció - volt, hogy nem hittem a szememnek.

Amúgy szerintem a kereslet abszolút nem egy statikus dolog, persze ha a minimumot lövik be, mint kockázatmentes befektetést, akkor a magyar fantasy, mint olyan eltengődik még egy darabig, azután tetszhalálba kerül, és pár év múlva tér vissza. MAGUS nélkül, az tuti.

Pricomtur

Pricomtur

Uwel Kegyeltje

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.25, 22:22

Igazából a gond nem csak azzal van, hogy tehetetlen/béna/megkötött kezű a szerkesztő és/vagy béna az író, hanem azzal is, hogy nincs bennük egyéni ötlet. Persze tisztelet a kivételnek. Értem én, hogy fenteziben nem sok új van a Nap alatt, de azért futhatná kicsit többre koppintásoknál. Nem ez az első olyan M* regény, amin egyértelműen látszik, hogy melyik író műve "inspirálta".

Engem nem érdekel egy M*-os Fekete Sereg (Godorai őrjárat), vagy egy Martin spinoff.

Mert ez így már halmozottan hátrányos. Nem elég, hogy önmagában nem jó a mű, önkéntelenül is hasonlítjuk ahhoz, ami alapján íródott és így még mélyebb a szakadék.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.22, 19:22

A kereslet-kínálat témához: Mivel egy Hobb, Pratchett Keyes és hasonló kaliberű szerző műve beszerzése manapság eredeti nyelven gyakorlatilag nem kerül többe, mint a magyar változaté (én az angol Pratchett könyveket 2000 Ft alatt veszem a Pendragonban, a magyar változatot 2500Ft körüli áron látom), így szerintem azok sem fogják megvenni magyarul, akik tudnak és hajlandóak eredeti nyelven olvasni. Marad bevételnek a "hazai", amit máshonnan nem lehet megvenni; és ahogy a véleményeket elnézem, ha csak a minőségit adnák ki, tényleg éhhalál lenne a vége. Eddig négy M* regényre adtam ki pénzt, még régen; a mai árfolyamon szerintem egyiket se venném meg. (Az egyiket az eredeti áron se kellett volna, háromszor kezdtem bele, egyszer sem jutottam a felénél tovább...)

A kritika pedig szórakoztató volt, szerencsére nem objektív, mert akkor nem is érdekelne. :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4622 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.22, 12:34

ariam
idealis helyeken valoban igy van, ilyet sajnos a valosagban meg nem lattam piaci alapon uzemelni.

ariam

ariam

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.22, 12:19

Ja, még valami: amit alább leírtam, az ideális körülmények közt működik, olyan helyen, ahol van pénz jó szerkesztőre, és van elég szerző, tehát vissza lehet dobni a rossz írásokat. Ám ha a kiadó nem túl gazdag, és szerzőknek sincs éppen bőviben, akkor azt teszi, ami a mai gazdasági helyzetben bevett stratégia: odaadja valakinek, aki látott már betűt, és viszonylag folyamatosan olvas, és megkéri, hogy fussa át, meg vegye ki az elgépeléseket. Erre van max. 1 hete, és akkor még nagyvonalú volt. Az a fő, hogy megvan a regény, be van tördelve, van hozzá szép, színes borító, van sorozatcíme, meg fogják venni. Ha szerencséje van, tényleg megveszik, és akkor megint álmodhat jó könyvekről, szerkesztőkről és színvonalas könyvek kiadásáról.

ariam

ariam

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.22, 12:04

Körmi: „...a szerkesztő nem érdemli meg az ekézést, ő csak annyit tehet, hogy felhívja az író figyelmét arra, hogy mit kéne kijavítania és miért.”

Nem. Normális helyen a szerkesztő fogja, és kijavítja azt, ami szar. Maximum olyan dolgoknál kell szólnia, amelyek abszolút megváltoztatják a művet, pl. új szereplőt tenni bele vagy egyet kihúzni, helyszínt megváltoztatni, bekezdéseket, fejezeteket kihúzni. Az író meg bevonhatja a könyvét, ha nem tetszik neki a változtatás. Természetesen itt olyan szerkesztőről beszélek, aki megbecsült, értékelik a véleményét a kiadónál, és elfogadják a szerzők is. Van ilyen manapság?

Szóval: az a baj, hogy túlzottan szent tehénnek képzelik a szerzőket, holott egy kis kurtítás, vágás, szabás csak hasznára válhat a legtöbb műnek. Az én mottóm: minden cikkből lehet mínuszos hírt csinálni. (Regénynél értsd: novellát, egypercest.) A legtöbbnek nem is ártana...

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 702 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 21:12

ariam, Marvin:
Na ja, az is igaz - a kereslet eléggé befolyásolja a kínálatot. Nem biztos, hogy túl sok értékes sorozatot lehet bevállalni, ha a kutya sem veszi le a polcokról. :sad:

Efti

Efti

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 18:24

Hát. Amúgy sem voltam soha elájulva a M* könyvektől, de ezek az újabb regények egyszerűen színvonal alattiak. És ez azért ijesztő.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 16:46

A kritika jó, üdítő változatosság az elmúlt időkhöz képest, amikben többször szerepelt a könyvek falhozcsapkodása, mint a mulatságos részek, amiért igazából olvasni érdemes ezeket a cikkeket. A vége kicsit összecsapottnak, esetleg ötlettelennek tűnt, illetve eltűnt belőle a humor is.
Összességében tisztességes iparosmunka.

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 10:34

Orastes:
Egyetértek,nyilván nem fogsz még egy példányt venni Hobb könyveiből.Bár akadhat pár rajongó,aki megveszi az újabb kiadást is.Viszont nem hinném,hogy a magyar olvasók körében sikeres lett volna.Az Élőhajók-ciklust be sem fejezték.
2-3 éve várom,hogy végre kiadják Sapkowski Vaják novelláit,regényeit.Most végre kiadták.Őszintén remélem nem csak egy könyv jelenik meg,hanem kiadják az összes Vaják történetet.
Üdv!

Kormi

Kormi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 10:34

Hehe... :)

A könyvnek csak a felénél járok még, úgyhogy egyelőre nem nyilvánítok véleményt - de a szerkesztő nem érdemli meg az ekézést, ő csak annyit tehet, hogy felhívja az író figyelmét arra, hogy mit kéne kijavítania és miért.

Körmi

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 09:53

Egyetértek a többséggel,a magyar rajongóknak nem kell Sanderson,Hobb,Keyes.

Lehet, hogy azért sincs rá igény, mert ezek némelyikének voltak korábbi kiadásai is: nyilván nem fogom újra megvenni Hobb és Moorcock könyveit, ha már egyszer megvannak.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 09:25

Marvin: Azért ez erős általánosítás. Ennél lehetnénk kissé pozitívabbak. :)

Egyébként a borító engem konkrétan elriasztott. Néha megnézem a kínálatot, hátha találok valami bizalomgerjesztő magyar fantasy-t, de egyre kevésbé tudok választani. Biztos a korral jár... :-/

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 09:14

Dícsérni a könyvet nem érdemes,de szidni sem fogom.Inomi idejében sokkal rosszabb regényeket sikerült kiadni,mondjuk ettől még nem lesz jobb minőségű.Elolvastam és szerintem voltak a történetnek világos pillanatai.

Egyetértek a többséggel,a magyar rajongóknak nem kell Sanderson,Hobb,Keyes.Szomorú,de pl. Sanderson könyveit csak pár százan vásárolták meg.Valószínűleg a Ködszerzet trilógiát sikerül a kiadónak befejezni,utána kötve hiszem,hogy adnak még ki Sanderson regényt.Örülnék,ha tévednék.

Szeretek M* olvasni.Más magyar fantasyt nem is olvasok.Akad köztük pár jó is,pl. a Karnevál,Acél és oroszlán a Garmacor regények.Nálam ezek a regények simán elférnek Martin,Erikson,Gemmell művei mellett,akik szintén a kedvenc íróim.

Remélem változni fog a siralmas állapot,és az olvasók végre elkezdenek minőségi fantasyt vásárolni,olvasni.

Üdv!

Módosította Leonidas: 2011.04.21, 09:21

bz249

bz249

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.21, 09:11

Bar nem olvastam ezt az izet, de el tudom kepzelni, hogy tenyleg igy van. Amit kulonosen erdekesnek tartok, hogy mennyire jellemzo a tulvallalas, amikor valaki nagyon szovevenyes-nagyon sok szalon futo akarmit akar elkovetni, mert a nyugati meno irok is ezt csinaljak (amugy a nyugati meno irok se ilyennel kezdtek, maximum ez az elso, amit kiadtak toluk).

Csakhat egy rendesen kitalalt fohos/fogonosz (hatter, motivaciok, cel, jellem... szoval valami olyasmi, ami egy nem Dr. Veér István tipusu szerepjatekostol is elvarhato minimum) egy rendesen vegiggondolt helyszin nemi mellekszereplokkel (bonusz, ha ok is birnak elettel es motivacioval, azonban egy otperces karakternek eleg egyetlen lenyeges tulajdonsagot adni, mert ugyse derul ki rola tobb) es ebbol kihozni egy ketsegkivul primitiv, am technikailag korrekt linearis tortenetet az smafu a magyar irodalom csillagainak. Kulon elony, ha mindezt valaki megcsinalta, akkor a tortenet mar megirja sajat magat, merthogy egyszeruen csak el kell engedni a szereplok kezet es hagyni cselekedni oket a motivaciojuk es az altaluk elerheto informacio fuggvenyeben.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.20, 22:43

Szomorú dolgok ezek, a kiadó gondolom nem jókedvében hozza ki az efféle vackokat, hanem mert miután látnia kellett, hogy kitörési kísérletei sorra elbuknak, visszatért jól bejáratott piacához. Az ócska irodalom ócska olvasókat szül és viszont, a kör bezárul.

Mindenki tanuljon meg angolul, a magyar fantasztikumnak meg annyi? Engem eléggé elszomorítana.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.20, 21:17

Ebben a zordon vilagban kis remenysugar, hogy a kommentelok kozul csak az nyilatkozott dicseroleg, akinek az irassal (igy feltehetoleg az olvasassal is) komoly gondjai vannak. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]