Ugrás tartalomhoz

Fotó

Skirmish játék fejlesztése, segítőt keresek!

• Válasz írásához lépj be
36 hozzászólás érkezett eddig

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 19:53

Bar itt masszivan kockaznak, de ezt azert nezd meg:
www.heroscapers.com

Jaja, már télen néztem. Valóban, hasonló stílusra gondoltam én is, csak kicsit letisztultabb formában.

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 19:34

Bocsi, nem engedte szerkeszteni az előzőt :S (így befejezni se)

Privátban megírtam a címem!

Fajok száma: Maximum (vagyis pontosan) 4 legyen, de azok legyenek egyedi stílusúak, kidolgozottak.

Hősök: klasszikus értelemben nem lennének hősök. (Bár ezzel is lehetne a fajok közti különbségeket növelni, hogy külömböző fejlesztési teknikák lennének). A legideálisabbnak azt gondoltam, hogy kb. 2 képessége lenne minden egységnek (meg valami passzív képesség), és a fejlettebb egységek se simán "táposabbak" lennének, hanem főleg háttértámogató szerepet látnának el. Kb, mint a Starcraft1-ben az arbiter, vagy a DOTÁ-ból a magához rántós Butcher, ha mondanak valamit :). A lehetőségek végtelenek.

Alap koncepció: pontosan az, amit leírtál, a kártyákkal így is jól meglehetne lepni az ellenfelet :)

Rendszer: körökre osztott, bár az ilyen "first strike", meg ellentámadásos dolgok megoldását nem ismerem más játékokból. Játékélmény > Realizmust tartom szem előtt, igazából ehhez ragaszkodom egyedül :)

Tulajdonságok: Itt nem teljesen vágom, de ha minden jól megy, csak az aktuális életerőt (esetleg valami akciópontot/manát/energiát) kell vezetni. "buffparádét", meg mindenféle jelzők, módosítók tobzódását le szeretném szorítani (erre van ötletem).

Cél: Főépület/vezető megsemmisítése, teljesen még képlékeny, bármiben benne vagyok.

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 19:23

Skype/MSN jó ötlet.Tapasztalataim szerint nagyon fontos, hogy minden le legyen írva/rögzítve.
Elsőre érdemes lenne belőni a minimum értékeket:
Világ/háttér: high fantasy
Fajok száma: 4 (ez kezdésnek elég is)
Hősök: lesznek (fejlődés) vagy már eleve mindenki az (DotA)?
Tulajdonságok: mennyire lesz szükség (4-6-12)?
Alap koncepció lefektetése: táblás játék, kártyákkal , kocka (véletlen generálás) nélkül
Rendszer: körökre osztott
Cél: ellenfél (csapatának) megsemmisítése

Privátban megírtam a címem!

Fajok száma: Maximum (vagyis pontosan) 4 legyen, de azok legyenek egyedi stílusúak, kidolgozottak.

Hősök: klasszikus értelemben nem lennének hősök. (Bár ezzel is lehetne a fajok közti különbségeket növelni, hogy külömböző fejlesztési teknikák lennének). A legideálisabbnak azt gondoltam, hogy kb. 2 képessége lenne minden egységnek (meg valami passzív képesség), és a fejlettebb egységek se simán "táposabbak" lennének, hanem főleg háttértámogató szerepet látnának el. Kb, mint a Starcraft1-ben az arbiter, ha mond ez valamit :). A lehetőségek végtelenek.

trolli

trolli

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 16:41

Bar itt masszivan kockaznak, de ezt azert nezd meg:
www.heroscapers.com

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 16:12

Skype/MSN jó ötlet.Tapasztalataim szerint nagyon fontos, hogy minden le legyen írva/rögzítve.
Elsőre érdemes lenne belőni a minimum értékeket:
Világ/háttér: high fantasy
Fajok száma: 4 (ez kezdésnek elég is)
Hősök: lesznek (fejlődés) vagy már eleve mindenki az (DotA)?
Tulajdonságok: mennyire lesz szükség (4-6-12)?
Alap koncepció lefektetése: táblás játék, kártyákkal , kocka (véletlen generálás) nélkül
Rendszer: körökre osztott
Cél: ellenfél (csapatának) megsemmisítése

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 12:14

"A leírásod alapján én inkább egy táblás játékra gondolnék mint egy Skirmish játékra. "

Akkor lehet, hogy hibásan használtam a skirmish szót. Én úgy tudtam, hogy az a legkisebb léptékű játékteret stb. jelenti. Az általatok ismert játékok közül leginkább a cherubionhoz tudnám hasonlítani, talán egy picit a mageknight-hoz (utóbbit csak pár tulajdonsága alapján).

Csinálgatom én magam is, csak jó lenne legalább 1 emberke, aki a háttérsztorit, fajokat, grafikát, képességeket segítene kitalálni, és rendes formába önteni. Ha az eredeti terveim beválnak, szerintem jobb lenne az összes létező játéknál. ;) Ha tényleg tudna valaki segíteni, szabad kezet adnék a tervezésben. Már megérné, ha egy tucat ember bele kóstolhatna a végeredménybe, mert szerintem jobb, mint a vagyonokba kerülő figurákat tologatni 3+ órán keresztül, és ujjnyi szabálykönyv szerint dobkockákkal sziklák mögött bújkáló cowboyok morálját számolgatni. Persze, mindenkinek az jön be, amit szeret. Gondolom, van olyan közületek, aki már elképzelte, milyen lehetne kedvenc hőseit, szörnyeit, egy pörgös stratégiai játékban egymásnak ereszteni, annak itt az alkalom, hogy közös erővel el is készítsük.

...Hát ebben a topickban (Wargame) talán rosszul használtad mivel a mi szótárunkban a Skirmish a kis csapatokkal való összetűzést jelenti . :-)
Azt azért tegyem hozzá halkan, hogy az itt tobzodó emberek többsége igen is szereti az Újjnyi szabkönyveket és a vagyonokba kerülő figuráit. eltekintve a hatalmas összegektől :-) ettől függetlenül biztos találsz pár lelkes embert akik szívesen segítenek de szvsz akkor jársz a legjobban ha a társas topickba is beíród , hoyg te mit szeretnél. Ott még az elkészítéshe is tudnak segítséget nyújtani !

MAC

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 11:31

"A leírásod alapján én inkább egy táblás játékra gondolnék mint egy Skirmish játékra. "

Akkor lehet, hogy hibásan használtam a skirmish szót. Én úgy tudtam, hogy az a legkisebb léptékű játékteret stb. jelenti. Az általatok ismert játékok közül leginkább a cherubionhoz tudnám hasonlítani, talán egy picit a mageknight-hoz (utóbbit csak pár tulajdonsága alapján).

Csinálgatom én magam is, csak jó lenne legalább 1 emberke, aki a háttérsztorit, fajokat, grafikát, képességeket segítene kitalálni, és rendes formába önteni. Ha az eredeti terveim beválnak, szerintem jobb lenne az összes létező játéknál. ;) Ha tényleg tudna valaki segíteni, szabad kezet adnék a tervezésben. Már megérné, ha egy tucat ember bele kóstolhatna a végeredménybe, mert szerintem jobb, mint a vagyonokba kerülő figurákat tologatni 3+ órán keresztül, és ujjnyi szabálykönyv szerint dobkockákkal sziklák mögött bújkáló cowboyok morálját számolgatni. Persze, mindenkinek az jön be, amit szeret. Gondolom, van olyan közületek, aki már elképzelte, milyen lehetne kedvenc hőseit, szörnyeit, egy pörgös stratégiai játékban egymásnak ereszteni, annak itt az alkalom, hogy közös erővel el is készítsük.

Módosította aronmester: 2011.05.03, 11:33

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 05:56

Pár sort írnál az elképzeléseidről? Szívesen segítünk a tervezésben,de számomra nem egyértelmű mit is szeretnél?
Mekkora táblában gondolkozol? Mennyi játékossal? Korszak? Játékmenet?Kártyával?Kockával?Valami más...?

Üdv! Négyzetrácsos pálya, kb 30 mező egy irányba, szikla, folyó, híd tereptárgyak. Ezek csak jelképes, mozgást, támadást korlátozóak lennének, ne Gears of Wars szintű fedezékrendszer a lényeg :)

A játék elsősorban 1v1-re készítve, de nyílván lehetne "könnyen" 2v2-t készíteni belőle.

A világ high fantasy lenne, 4 játszható, egyedi fajjal. 2-nek a stílusát, erősségeit, sztoriját kitaláltam. A többihez kifogyott a szufla :) Ezeket később részletezhetem.

A játék célja az ellenfél "hősének" leverése, minimális nyersanyag management, és megfelelő seregösszeállítás. Igen, lennének kártyák, ezeket szabadon kijátszhatod, ha van elég energiád hozzá.

Kockát nem tervezek a játékba.

További kérdésekre is készségesen válaszolok, szívesen kifejtem részletesen is, ami érdekel.

A leírásod alapján én inkább egy táblás játékra gondolnék mint egy Skirmish játékra.

MAC

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 23:06

Skype, vagy MSN segítségével komolyabban át lehetne beszélni, és tisztázni minden kérdést. Remélem, így korrekt lesz valakinek.

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 19:27

A harci rendszert hogyan képzelted el? Tulajdonság alapúra? Mert kocka vagy kártya nélkül nehéz ezt elképzelni.

Tulajdonság alapúra. Aktuális életerőn kívül semmit se kell jelölni. (max 1 méregjelzőt, vagy kábultságjelzőt, de ezt elég beixelni egy körig). kocka helyett fix sebzésekek lesznek, nincs alaphelyzetben célzó értékek meg ilyen RPG elemek. Jókor, jó egységgel, jó helyen, okos képességhasználattal kell harcolni. Kártyák 1 körös passzív bónuszokat adnának, (pl +1 sebzés és +1 életszívás minden közelharci egységednek a körödben), vagy akár egy "hazateleportálós" reakciókártya. Egy körökre osztott Warcraft3-ra gondolj, picit kreatívabb képességekkel (DOTA szintűek). A kártyákat meg ügyes, trükkös manőverekre lesz érdemes tartogatni, vagy összehangolt támadásaidnál.

Wolflord

Wolflord

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 19:15

Pár sort írnál az elképzeléseidről? Szívesen segítünk a tervezésben,de számomra nem egyértelmű mit is szeretnél?
Mekkora táblában gondolkozol? Mennyi játékossal? Korszak? Játékmenet?Kártyával?Kockával?Valami más...?

Üdv! Négyzetrácsos pálya, kb 30 mező egy irányba, szikla, folyó, híd tereptárgyak. Ezek csak jelképes, mozgást, támadást korlátozóak lennének, ne Gears of Wars szintű fedezékrendszer a lényeg :)

A játék elsősorban 1v1-re készítve, de nyílván lehetne "könnyen" 2v2-t készíteni belőle.

A világ high fantasy lenne, 4 játszható, egyedi fajjal. 2-nek a stílusát, erősségeit, sztoriját kitaláltam. A többihez kifogyott a szufla :) Ezeket később részletezhetem.

A játék célja az ellenfél "hősének" leverése, minimális nyersanyag management, és megfelelő seregösszeállítás. Igen, lennének kártyák, ezeket szabadon kijátszhatod, ha van elég energiád hozzá.

További kérdésekre is készségesen válaszolok, szívesen kifejtem részletesen is, ami érdekel.

A harci rendszert hogyan képzelted el? Tulajdonság alapúra? Mert kocka vagy kártya nélkül nehéz ezt elképzelni.

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 18:48

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 18:34

Ilyesmi erdekel??

http://www.boardgamegeek.com/blogpost/2143/dark-elf-chess-like-thing

Köszi a linket, de nem ilyesmi stílusra gondoltam. A harcrendszer stilizáltságát úgy értettem, hogy repeszgránátok szóródásának dobókockákkal való szimulálása helyett (ilyesmi más játékokban előfordul), inkább ötletes egységekkel, sok stratégiai lehetőséget rejtő varázslatokkal operálnék. Leginkább a Cherubion táblás játékra hajazna, de sokkal ötletesebb karakterekkel, és a szerencse minimumra szorításával.

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4284 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 18:29

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 18:20

http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=18185

Leaxe

Leaxe

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 18:08

Ilyesmi erdekel??

http://www.boardgamegeek.com/blogpost/2143/dark-elf-chess-like-thing

aronmester

aronmester

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.02, 17:16

Üdv, Áron vagyok! Pár hete foglalkoztat a dolog, hogy egy saját készítésű, táblás stratégiai játékot készítsek, hobbi célból. Egy hatalmas táblázatoktól, bonyolult harcrendszertől, kockadobásoktól, vonalzóval méréstől, méregdrága modellektől, és mindenféle körülményes dologtól mentes, viszont pörgős, élvezetes, változatos, és nem utolsó sorban kompetetív játékot gondoltam el.

Az alapkoncepciót, és a játékmenetet, hellyel-közzel már felvázoltam, ami egyszerre gyors, élvezetes, változatos, és komoly stratégiai döntéseket követel.

Én egy 22 éves pesti srác vagyok, és fantasy-ban, szerepjátékokban, stratégiai játékokban járatos, KREATÍV ember(eket) keresek, akik segítenének ötleteikkel, illetve a játék tartalommal való megtöltésével.

Ha kicsit is érdekelne a dolog, kérlek írj ide a topicba, vagy pedig jelentkezz az email címemen: aarchie1224 /kukac/ gmail /pont/ com

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]