Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szabó Sándor: A PROF választása

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.13, 22:29

Nagyon tetszett, de volt egy kis hiányérzetem a végén.
Szerintem a történet nincs elég jól lezárva, ahhoz pedig
túlságosan rövid, hogy nyitvahagyva is "megálljon a levegőben".

aliasGG

aliasGG

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.10, 04:32

Megérdemelt első hely. Érdekes erkölcsi dilemma, az alternatív történelem nem volt lebilincselő, de megfelelő hátteret adott a történetnek. Bár a hasonló kivándorlási dilemmához valóbban nem szükséges atomkatasztrófa, de végül is ez volt a kiírt téma.

sultankalifa

sultankalifa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.09, 08:07

Kellemes olvasmány, köszönet érte! a 3. AZ ELSŐ NÁLAM IS!

szs

szs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.09, 06:31

Köszönöm a véleményeket, észrevételeket.

Az atomozós rész indoklása az lenne, hogy egy olyan 56-ról van szó, ahol a nyugati hatalmak tevékenyen beavatkoztak és a SZU így statuált példát, utóbb letagadva, hogy felső szintről jött az utasítás. (Az ötletet az adta, hogy állítólag a levegőből hívtak vissza anno egy Tu-4-es (B-29 koppintás) köteléket, ami a Corvin-közt szőnyegbombázta volna, csak javult a harci helyzet.)

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.08, 18:11

Megérdemelt győzelem, legalábbis az eddig látott háromból.

A legszörnyűbb az, amit jclayton is pedzegetett - és ehhez nem kell felvidéki magyarnak lenni...

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.08, 13:38

Minden tiszteletem SZ. S.-é, már csak Ómagyarország miatt is, de ez határozottan gyenge.

Üdv,

Tilleo

MatMynor

MatMynor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.07, 02:25

Fene tudja, közvetlenül a 2. helyezett után olvasva a stílus először elég darabosnak tűnt, az atomkatasztrófa első felbukkanásakor meg arra gondoltam, biztos a fiktív '56-os vonal belekeverése (ami kicsit erőltetett nekem) repítette a másik kettő elé.

Ehhez képest a novella jól működött, mert a végére egyik érzés sem igazán maradt meg, a fiktív valóságba helyezett morális téma egészen aktuális, és a fásultság okozta "megtörés" remekül illik a képbe. Nekem külön tetszett, hogy igazából csattanó sem volt, jobban kihangsúlyozta ezt a fásultságot, a belső harc lassú feladását.

Én lehet, hogy a 3.-at hoztam ki volna győztesnek, de hajszálnyi az eltérés, igazából mindhárom bőven megérte az olvasással eltöltött időt. :)

kozik

kozik

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 15:10

Egyertelmuen ez a legjobb a harombol.
Nem mellesleg ez teljesiti leginkabb a kiirast.
Moralis dontesek a pusztulaton.

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 14:41

Számomra valahogy pont fordított a helyezési sorrend....
Nálam a Harmadik viszi a prímet.
De ugyebár ízlések és pofonok.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 13:40

jó írás, valóban megérdemli a helyezést!

zserbo

zserbo

Junki

• Fórumita
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 12:59

Nagyon tetszett, mondjuk én személy szerint Fallout ízű novellákban reménykedtem, de jó lett ez is nagyon... Kicsit tényleg hirtelen van vége, de talán így jobb, elkezdesz rajta agyalni, és máris részese lettél ;)
grats

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 11:46

Jó volt, tetszik, hogy nincs lezárva a dilemma, így nem erőltet rá erkölcsi példázatot az olvasóra.

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 10:46

Igen, tényleg élmény volt olvasni. Nagyon élő az egész írás. (Ó, de szép lett volna, ha nem megy el a főhős. :) Tudom, ne legyek mohó.)

Aki még olvasni szeretne a szerzőtől, nézzen el errefelé: http://szabosandor.blog.hu/

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 09:50

Gratulálok az első helyhez, élmény volt olvasni. :) Armand összehasonlítása a Hozsánna néked, Leibowitzcal olvasás közben fel sem tűnt, de utólag belegondolva tényleg hajaz rá kicsit az írás hangulatában, világában, és a benne boncolgatott kérdésekben (ami csak előnyére válik).

Teljesen jó amúgy a témát ennyire különböző módon megközelítő novellákat olvasni, kíváncsian várom a közönségdíjasokat. :)

SzodasLova

SzodasLova

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 08:40

Ez egy igen jó novella. Tényleg az. :nod:

jclayton

jclayton

szótlan szemtanú

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 06:56

Engem megérintett, bár ironikus módon azért, mert a kivándorlási dilemma a közegemben éppen hasonló dilemmákat vet fel, és még csak atomkatasztrófa sem kell hozzá (Szlovákia, marginalizálódott magyar közösség no flamewar pls.).
Az atomkatasztrófás vonal meg érdekes gondolati szál, a japán történések miatt még aktualitása is van. Mégis, talán a legjobban az zavart, hogy nehezen tudtam elképzelni, a Szovjetuniónak miféle oka lett volna atombombát dobni Magyarországra 56-ban.
Összességében szép munka, a három novella közül én is ezt hoztam volna ki győztesnek, azzal együtt, hogy mindhármat öröm volt olvasni.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 05:57

Tetszett. A végére vártam valami csattanót vagy csavart. Viszont az eddigiek közül a 3. helyezett jött be leginkább.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 00:26

Korrekt, eletszagu darab, gratulalok. Tegnap este fejeztem be ismetelten a Hozsanna neked, Leibowitzot, igy szinte az erzesem, mintha be se fejeztem volna.;)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.06, 00:26

‘A harcok véget értek’ c. novellapályázatunkon I. helyezést elért novella. *** Riporter: Valóban azt gondolja, hogy a most elítélt szovjet tábornok felettesei tudta és beleegyezése nélkül rendelte el az atomcsapásokat a magyar felkelők által ellenőrzött nagyvárosok ellen? Szabó Sándor: A PROF választása

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]