Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mage - Magyarul?!

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
1495 hozzászólás érkezett eddig

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 18:39

Ami nem jelent meg kiadványban (vagyis rajongói cucc), az nem számít illegálisnak, a készítő saját szellemi terméke. Persze a felhasznált kifejezések jogvédettek, így pénzt távolról sem láthat belőle az író.

Attilának igaza van:
KÉRJÜK A TOPIC BEZÁRÁSÁT, SOK AZ OFF. :titok:

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 18:11

Minden, amit ingyen töltünk le, károsít valakit... még az is, ami ingyen letölthető, hiszen azt akár el is adhatná valaki. (és van, hogy el is adja)
Az rpg kiadványokat digitális formában és az antikvár példányok vásárlására pedig mindig lesz lehetőség a neten. -és ezek közűl, csak a digitális után kap némi pénzt. /persze az antikvárt már egyszer megvette valaki/ (csak meg kell találni a forrást)
Gyakorlatilag az összes WoD témájú cucc a letöltések rovatban "illegális" itt az rpg.hu-n. (vérvonalak, setita varázslatok, stb.) - Az más kérdés, hogy ki mennyit dolgozott vele a közösségnek ingyen... term. elismerem ezzel kárt okoztak a ww-nek.

(OFF)Attilának marhára igaza van, be kéne zárni a topicot, mert miután kiderült, hogy nem lesz kiadás, azóta itt csak az értelmetlen feszkó van! (/OFF)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 17:18

Ymdar: ha én ezt a könyvet megrendelném, abból az általad megkárosítottnak vélt kiadó egy forintot se látna. Se dollárt, se más valutát. Ez a könyv ugyanis nem a WW tulajdona, hanem a Drive-é. Ők nagykerben vettek száz ilyent a WW-től, és fizettek érte.

Nem. A DriveThruRPG elektronikus formában árusítja azt a könyvet és fogadni mernék, hogy a WW-nek is van némi részesedése a bevételből.

Legközelebb nézz utána a dolgoknak.

(OFF)Nem kéne bezárni a topikot?(/OFF)

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 17:15

Ymdar: ha én ezt a könyvet megrendelném, abból az általad megkárosítottnak vélt kiadó egy forintot se látna. Se dollárt, se más valutát. Ez a könyv ugyanis nem a WW tulajdona, hanem a Drive-é. Ők nagykerben vettek száz ilyent a WW-től, és fizettek érte. A WW számára édesmindegy, te megveszed-e egy webes bolttól a nevezzük úgy, antikvár példányt. (arról nem beszélve, hogy a hivatalos magyar terjesztőnél még rendelést sem tudsz feladni egy ilyenre, mert nem szállítanak kis hazánkba. )
Merhogy a WW beszüntette a gyártást, bezúzta a készleteit, és bár pl. egy magyar nyomdai megjelentetése a fordításnak már valóban szerzői jogot sértene, az ingyenes és csonka (hisz illusztrációkat nem tartalmaz) terjesztése nem.
Innentől hol látod a kiadó megkárosítását? :titok:

Ha ez még igaz is (amit én nem láttam, de ebből a szempontból tökmindegy) valakit mindenképp megkárosítasz. Jelen esetben a DrivethroughRPG-t. Ilyen szempontból a helyreigazításod (talán) igaz, de lényegtelen. :rohog:

Módosította Ymdar: 2006.02.15, 17:16

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 16:31

Ymdar: ha én ezt a könyvet megrendelném, abból az általad megkárosítottnak vélt kiadó egy forintot se látna. Se dollárt, se más valutát. Ez a könyv ugyanis nem a WW tulajdona, hanem a Drive-é. Ők nagykerben vettek száz ilyent a WW-től, és fizettek érte. A WW számára édesmindegy, te megveszed-e egy webes bolttól a nevezzük úgy, antikvár példányt. (arról nem beszélve, hogy a hivatalos magyar terjesztőnél még rendelést sem tudsz feladni egy ilyenre, mert nem szállítanak kis hazánkba. )
Merhogy a WW beszüntette a gyártást, bezúzta a készleteit, és bár pl. egy magyar nyomdai megjelentetése a fordításnak már valóban szerzői jogot sértene, az ingyenes és csonka (hisz illusztrációkat nem tartalmaz) terjesztése nem.
Innentől hol látod a kiadó megkárosítását? :titok:

BePe: az illegális szó jelentése:
törvénybe ütköző, törvényellenes, törvénytelen, jogellenes. S mint mondtam nincs olyan magyar vagy EU-s szerzői jogi törvény, amit egy ilyen fordítás sértene. Persze, megértem, ha nem rakod ki az oldaladra, hisz jobb a biztonság, de valakit azért a kispadra küldeni, mert megkérdezte, kaphat-e belőle?

Tökmindegy, ez felesleges szócséplés és háttértár-pazarlás a részemről, meg off is, úgyhogy mégegyszer elnézést a zavarkeltésért,

vadász

Módosította kalandvadász: 2006.02.15, 16:33

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 16:02

kalandvadász
pedig megkoszonnem, az en munkamat konnyitened meg vele.
az elmult evekben 200-300 olyan filet toroltem le a letoltes rovatbol, amelyekrol kiderult hogy illegalis a megosztasuk. szivesen latok javaslatokat ezzel kapcsolatban.

/hogy ontopik legyek: sztem az illegalis kifejezes azt takarja, amelyre nincs irasbeli engedely. nonprofitsagtol, kifutottsagtol fuggetlenul. /

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 16:01

Hát én nem vagyok valami nagy WoD, vagy jogi szakértő, de szerinted ez alapján, egy ingyenes magyar fordítás közzététele a neten nem károsítaná meg a kiadót minden letöltött példánynál 14.98 dollárral? :titok:

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 15:07

BePe: inkább nem tenném.

Engem nem zavar, hogy ott vannak, sőt, hála érte, és az se zavarna, ha a Mage néhány fejezete is felkerülne közéjük, ha az egész nem is. Ugyanis egy olyan fordítás, amelyen nincs anyagi haszon, nem sért jogokat (hisz kifutott project, és nincs a boltban olyan termék, melynek fogyasztását visszavetné) és nem károsít meg senkit (hiszen nem elérhető magyarországon sem eredeti nyelven, sem magyarul, és nem is lesz soha) nem nevezhető illegálisnak. A Mage fordítás pedig ilyen.

mégegyszer mondom, no offense, elnézést, ha valakit sért,

M.T.
vadász

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 09:35

Illegális  Nézz be a letöltések rovatba, ahol annyi az illegális cucc, hogyha BÁRKIT is érdekelnek hazánkban a szerepjáték fordítások jogsértésének tényállása, már rég bezárták volna ezt a site-ot. 

egy kicsit pontosits kerlek..
akar url-ek elkuldesevel is.

koszonom.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 09:31

A mondat második részét miként gondolod? Ugyanis se kishazánkban, se külföldön már egy ideje nem kapható az alapkönyv...

http://www.nobleknight.com/ProductDetail.a...12_A_GenreID_E_

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 09:20

Ymdar:

Ezzel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy tavaly amikor személyesen beszéltem Hannával, akkor mondta, hogy simitások vannak, és decemberre kijön. Amikor decemberben kérdeztem a DV-ben, akkor pedi kijelentették, hogy egyenlőre nem tervezik a megjelentetését, mert ez az üzletág veszteséges.

És ez erkölcsileg felsőbbrendűvé teszi a mostani rinyálásodat? :titok:

Innentől kezdve viszont én mint felhasználó szeretném használni a amget, mert az a kevés, amit tudok rőla, az alapján nagyon tetszik, viszont nincs megfelelő angol tudásom, hogy az egészet érsem, így pl a rezonanciáról, valamint a paradox hatásokről semmi foglamam nincs, mert nem értettem az angol szöveget.

Én meg nem tudok kínaiul. Pedig szeretném érteni. :rohog:

Tehát én először próbáltam hivatalosan beszerezni...

...aztán inkább úgy döntöttél, megfelel a fórumozók által fordított kiadásra váró, licensz nélküli dokumentum is, és ezt hírdetni szándékozod még most is ezen az oldalon. Ééééértem.

Csak szerintem vagy egy barom? :rohog:

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 09:19

(OFF)

1. tanács: Tanulj meg külföldiül, és vedd meg a könyvet pénzért.

A mondat második részét miként gondolod? Ugyanis se kishazánkban, se külföldön már egy ideje nem kapható az alapkönyv...

2. tanács: Ha minden áron illegálisan akarsz beszerezni valamit, ne nyilvános site-on tedd, és főleg ne itt. Rühellném ugyanis, ha egy magadfajta félanalfabéta miatt gondja támadna az rpg.hu-nak.

Illegális :titok: :rohog: Nézz be a letöltések rovatba, ahol annyi az illegális cucc, hogyha BÁRKIT is érdekelnek hazánkban a szerepjáték fordítások jogsértésének tényállása, már rég bezárták volna ezt a site-ot. :rohog:

(És abba pedig, hogy egy semmilyen formában anyagi hasznot nem hozó, senkit meg nem károsító, saját szellemi termékként készült, jogilag tehát önálló fordítás mi a büdös franctól illegális [mer' a DV ilyen f***sággal riogat?], szóval abba már ne is menjünk bele... )

No offense, remélem senki se sértődik meg,

vadász

(/OFF)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 09:11

tie de fire
szabadsagodban all masik oldalt keresni vagy csinalni. de amig itt vagy, kerlek ne maseval verd a csalant. koszonom.

loke
nem bookwarezolunk. az ezert jaro nehanynapos letiltast tekintsd nevelo celzatu figyelmeztetesnek.

tovabbi boldog eletet!

Tie_de_Fire

Tie_de_Fire

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 09:02

Redguy
Eggyel kevesebb flame oldal lenne a neten! Mit számit...

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.15, 01:02

ha egy magadfajta félanalfabéta

???

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.14, 19:24

Loke,

Két tanács, mert rohadtul jóságos vagyok.

1. tanács: Tanulj meg külföldiül, és vedd meg a könyvet pénzért.

2. tanács: Ha minden áron illegálisan akarsz beszerezni valamit, ne nyilvános site-on tedd, és főleg ne itt. Rühellném ugyanis, ha egy magadfajta félanalfabéta miatt gondja támadna az rpg.hu-nak.

loke

loke

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.14, 16:14

Ymdar:

Ezzel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy tavaly amikor személyesen beszéltem Hannával, akkor mondta, hogy simitások vannak, és decemberre kijön. Amikor decemberben kérdeztem a DV-ben, akkor pedi kijelentették, hogy egyenlőre nem tervezik a megjelentetését, mert ez az üzletág veszteséges. Innentől kezdve viszont én mint felhasználó szeretném használni a amget, mert az a kevés, amit tudok rőla, az alapján nagyon tetszik, viszont nincs megfelelő angol tudásom, hogy az egészet érsem, így pl a rezonanciáról, valamint a paradox hatásokről semmi foglamam nincs, mert nem értettem az angol szöveget. Tehát én először próbáltam hivatalosan beszerezni, sőt fentartom, hogy ha magyarul megjelenik, akkor az elsők közt leszek, aki megszerzik, mert maga a könyv is nagyon tetszik, (már amennyiben olyan kinézetü lesz, mint az angol, de ez eddig mindig stimmelt) de szeretném használni a maget, amit így viszont nem tudok.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.08, 09:25

Még _Phobos_ írta, de amikor legutóbb láttam, nagyon megtetszett. :D

Kész ? És valahonnan le lehet tölteni vagy vki el tudja küldeni U2U-ra vagy e-mailre ??? :)

A továbbiakban esetlegesen felmerülő tévedések elkerülése végett:
lóf@szt :D

loke: Amúgy gratulálok, hogy (egykori?) rpg szeminárium szervezőként ezen a fórumon népszerűsíted az illegális e-bookokat. :(

loke

loke

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.02.07, 14:07

Úgy olvasom, hogy van valamennyi lefordítva mage-ből. Kérhetném, hogy azt valaki elküldi nekem?

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 23:33

Most már tényleg zárjuk le a topicot, ennek az üres szócséplésnek már rég nincs értelme...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]