Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mage - Magyarul?!

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
1495 hozzászólás érkezett eddig

Blasius

Blasius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 21:11

Hi mindenkinek. Nem tudom, figyeltétek-e, de ma a dv kiadta e-könyvként Hanna regényét, ráadásul ott is felvetették, hogy a jövőben is terveznek más e-könyveket kiadni. Ott is felvetettem, hogy esetleg nem lehetne a Mage-et (WW, Hunter stb-ről ne is beszéljünk) is hasonlóképpen kiadni?

Koteltancos

Koteltancos

nyuszifül

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 17:50

A nép persze anyáz

Ezzel azért lehet bajom? Másként is ki lehet fejezni a szomorúságom.

Ezzel együtt azt sugallni, hogy a topic tobbet ártott, mint használt,

A hangos kisebbség, sajnos sokszor rányomja a bélyegét a nyugodt többségre. Ettől függetlenül remélem nincs igazam, az anyázás és veresszájú hiszti viszont szerintem gáz. Tök mindegy ki adja elő, miért és kinek.

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 14:16

Kötéltáncos!

A DV későbbi terveit szerintem sehogy sem befolyásolja egy fórum tartalma. Akár anyázhatnak is a tisztelt júzerek a névtelenség homályából, akár nevükkel vállalhatják, hogy szerintük kinek mit és hova...

Talán, ha a fordítók anyáznak, akkor elgondolkodik, hogy a jövőben érdemes-e ezzel a réteggel foglalkozni...

Addig is, pénz beszél, a nép ugat (a karaván meg halad) ...A nép pedig miután kiugatta magát, megy, és megveszi, amit elétálalnak. Igen, még a csupa "egyéniségekből" és "nonkonform individuumokból" álló, a fogyasztói társadalmat mélységesen megvető rpg.hu törzsközönség is.

Na most ki ne szeretne a karácsonyfa alá egy táblás warcraftot, vagy bármi más táblás játékot? Na ugye...

A nép persze anyáz, mert beleélte magát a M:TA magyar kiadásába, és most csalódott. És akkor a kiadó szempontjából mi van?

Semmi.

Ld. fent.

Szóval Kötéltáncos, szerintem kár ezt a témát feszegetni.

(A tisztesség úgy kívánja, hogy nyíltan vállaljam, a project semmilyen részével nem kerültem kapcsolatba (a werewolfot fordítottam, de ez itt most irreveláns). Nincs nekem sem több infóm, mint ami itt a fórumon elhangzott, nem is akarom magam ebben a színben feltüntetni.) Ezzel együtt azt sugallni, hogy a topic tobbet ártott, mint használt,

Bár meg kell jegyezzem, hogy nem ismerem a DV munkatársait, illetve belső renszerét, de hogy ez a topik tuti elérte, hogy a nem előre tervezett és általuk fordításba kiadott kiadványokkal és hobbi fordítókkal többet nem hajlandóak az itt tapasztalt hiszti miatt leülni az tuti. Éljen a fölösleges hiszti és rinyálás.

igazán nem volt szép dolog (részben a fordítók felé), másrészt a következtetésed is teljesen téves...

Hétfőig biztos nem leszek, addig ne várjatok tőlem választ semmilyen érvre... :)

Kerecsen

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 13:22

Ez így van... ezért kértem a topic bezárását.

Szóval, aki le szeretné menteni, az szerintem mentse...

Koteltancos

Koteltancos

nyuszifül

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 13:07

Phobos: a kiadót se védtem, de egy félresikerült üzlet utáni, szinte anyázásig fajuló fórum nem tesz jót a rugalmasságának.

Koteltancos

Koteltancos

nyuszifül

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 12:57

Bocsánat, de egy rossz szót se mondtam a fordítokra! Csak és kizárólag a szájtépő megmondóemberekre utaltam.

Módosította Kötéltáncos: 2005.12.09, 12:58

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 12:46

Azzal együtt, hogy a szájtépés nem a fordítók kenyere volt...

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 11:57

Bár meg kell jegyezzem, hogy nem ismerem a DV munkatársait, illetve belső renszerét, de hogy ez a topik tuti elérte, hogy a nem előre tervezett és általuk fordításba kiadott kiadványokkal és hobbi fordítókkal többet nem hajlandóak az itt tapasztalt hiszti miatt leülni az tuti.
Éljen a fölösleges hiszti és rinyálás.

Tehát semmit sem ismersz az ügyből, de jól megmondod a frankót. Már hiányoltuk a hozzád hasonlókat... vezesd a népet, mester! :)

Módosította _Phobos_: 2005.12.09, 11:58

Koteltancos

Koteltancos

nyuszifül

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.09, 10:50

Bár meg kell jegyezzem, hogy nem ismerem a DV munkatársait, illetve belső renszerét, de hogy ez a topik tuti elérte, hogy a nem előre tervezett és általuk fordításba kiadott kiadványokkal és hobbi fordítókkal többet nem hajlandóak az itt tapasztalt hiszti miatt leülni az tuti.
Éljen a fölösleges hiszti és rinyálás.

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 21:21

nem vonulunk ki a dv vagy a ww elé ilyen MÉDZSET AKARUNK, meg NEM KELL CSONKA WOD nyelestáblákkal?

Vonulj, vazze. Aztán vonulj fel Detroitban is, és követeld a Ford T sorozatgyártásának ismételt megkezdését. :titok:

Metod1

Metod1

Szürke Falka

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 15:28

nem vonulunk ki a dv vagy a ww elé ilyen MÉDZSET AKARUNK, meg NEM KELL CSONKA WOD nyelestáblákkal?

Metod1

Metod1

Szürke Falka

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 15:26

bocsánat

ha én leülök a tv elé azért ülök le, hogy nézzem a rajzfilmet nem érdekel, hogy hogy műkszik a tv, és nem is akarok belelátni. esetleg megnézem a tvmüsort mi lesz amit nézni szeretnék, de a tvbe nem nézek bele.
= az van műsoron, hogy van egy csonka játékrendszer, amit kiadtak (elvégre kis népnek elég egy ötöd dark szerepjáték is) hogy a gótok gótulhassanak. A müsorujságba azt látom, hogy 1-2 (persze min 5) év múlva majd elkezdik lefordítani (tapasztalatokból ez +1-2 év)) és lassan kiadni az újalapkönyvet (nem az első verzióban már lefordíytott mage részt, az még +2-3 év).
tehát 5-8 év múlva majd eljutunk ugyan ide, mer addigra biztos kitalálják, hogy WOD 3.00, vagy csődbe megy a (méllyentisztelt) DV.

Tehát én a tévében látok egy cs****tt monoszpókot, mikőzben az újságban ottvan hogy "persze lesz mese meg minden" és a (méllyentisztelt) csatorna arról próbál meggyőzni, hogy van meséjük raktáron, csak nem aggyák le mer majd jobbat akarnak leadni, és milyen szemét vagyok, hogy ezt nem értem meg.

1Nem szeretlek (méllyentisztelt) DV
2Nem szeretlek Hanna
3Nem szeretlek WOD X.00 ahol X>1
4Nem szeretlek üzleti megfontolás
5Nem szeretlek WW
6Nem szeretlek kiadói terv

Tie_de_Fire

Tie_de_Fire

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.02, 22:05

Esetleg arról lehet tudni vmit, h az aktuálisan fútó sorozatokból mi lesz kiadva?
A klánkönyvere célzok a fenti kijelentéssel. Akkor abból sem fog kijönni a maradék öt?

Tryptich01

Tryptich01

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.02, 20:33

Hát, akárhogy is lett, köszönet a Mage-fordítóknak, akik megpróbálták!

:rohog::leborul::D:leborul::):leborul::pirul::leborul::aboci::leborul::P:leborul::leborul:

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.02, 11:59

Hümm-hümm...
Szinte a saját jóslatomat látom beteljesülni... mintha éppen először én pedzettem volna Olman felé, hogy a WW nem fog hagyni WoD 1.0-ás könyvet megjelentetni a 2.0 megszületése után... ennyi már akkor anno, bő egy éve is látszott. Ennyire nehezen érzékelhető egy üzleti cég üzleti logikája?

Ezek szerint nem fog nálunk se megjelenni többé wod 1.o-ás kiadvány? :D
vagy szerinted érzékelhető valami más logika is a dologban?

Módosította Cruzifix: 2005.12.02, 11:59

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.02, 11:17

Hümm-hümm...
Szinte a saját jóslatomat látom beteljesülni... mintha éppen először én pedzettem volna Olman felé, hogy a WW nem fog hagyni WoD 1.0-ás könyvet megjelentetni a 2.0 megszületése után... ennyi már akkor anno, bő egy éve is látszott. Ennyire nehezen érzékelhető egy üzleti cég üzleti logikája?

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 20:37

Azt hiszem, felesleges itt szót csépelni. A helyzeten nem lehet változtatni. :normaalis: Így legalábbis semmiképpen.

Szeretnék kérni mindenkit, hogy máshol folytassa ezt a beszélgetést. Köszönöm.

Módosította Olman: 2005.11.24, 20:39

Brutalis

Brutalis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 19:31

Üdvözlet!

És egy gazdasági alapon végre csak, és a kelleténél jóval később meghozott döntésnél ugyan hol számít, hány bicska nyílik ki benned, hogy klasszikust idézzek?

Miért vegyék figyelembe épp a te érzéseidet, amikor az anyakiadó úgy döntött, hogy az új kiadások érdekében pusztulásra ítéli a régit? Miért kéne jövőbeli hasznot bukniuk a te kedvedért? Miért kéne tovább forgácsolniuk ezt az amúgy is elég mikroszkopikus piacot a "régi Mage/új WOD" vonalak mentén?

Valaki a realitás falára szögelte a mézesmadzagot, és most sikerült lefejelni? Kínos. Kellemetlen, hogy nem sikerült idejében kihüvelyezni a "Vigyázat! WOD2.0!" felirat értelmét, de hisztizni miatta nincs sok értelme. Amúgy meg hülyeség volt idáig elvinni a dolgot a kiadó részéről, de ez sem az én pénzem, ugye.

Üdvözlettel:
Brutalis

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 19:23

"Abban nincs igazad továbbra sem, hogy az új és a régi Mage két külön rendszer, nem következik abból, hogy megveszed az elsőt az, hogy megveszed a másodikat. Ez a kétszer kiadok pénzt hülyeség. Tudod, pl. a Mágus D20-t sem vette meg mindenki, jéééé. Hamár az alapigazságoknál tartunk."

Vazze, nem értem. Ez most valami mellett, vagy valami ellen érvel? Lefordítaná valaki a #953251-ast? Tökmindegy, hogy sikerül, majd kiadja a DV. :normaalis:

Módosította Redguy: 2005.11.24, 19:24

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 19:22

Attila: Olyat max te szoktál. :normaalis:

Nem vagyok Max. :mittomen:

De a beírásod valahogy nem koherens. Ha magad is belátod, hogy a Mage kiadása nem logikus ötlet - már ha a görcsös M*-példádat jól értelmezem -, akkor a kiadás forszírozása a fordítók részéről már nem volt eleve hülye ötlet?

Akkor meg? :nyenye:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]