Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ostromjáték

• Válasz írásához lépj be
1799 hozzászólás érkezett eddig

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.06, 21:04

Pár napig (hétig) nem nagyon voltam fórumközelben.

Gyors válaszok tehát:

virsubuster: egykezes bárdot nem ajánlom kezdő fegyvernek, nem jó azzal kezdeni. Szerintem az a tuti, ha egy sima kardnál maradsz az elején, a többi meg kialakul. Kár belerohanni valmi olyan holmiba az elején, amit te is, mi is megbánunk :D
A bárd ugyanis olyan fegyver, amit nehéz visszafogni, ergo nehezebb biztonságosan forgatni. Kezdőknek ezért nem ajánljuk, néha meg kifejezetten nem engedjük (a fegyver kidolgozásától és az embertől függően). No offense, csak felkészítelek ;)

ShaakTi: larp bőrvérteket tudtommal senki nem gyárt rendelésre (mármint kis hazánkban). Bőrvérteket készítenek hagyományőrző csapatok bőrösei, de elég ritkák azok is. Konkrétan nem is tudnék neked reflexből senkit sem mondani. A net tele van leírásokkal, azokkal akár házilag is neki lehet kezdeni, csak készülj fel, mert időtemető. Mire megszewrzed a szükséges alapanyagokat, szerszámokat és a minimális gyakorlatot, addigra megőszülsz. :D

Módosította SirThomas: 2009.04.06, 21:05

ShaakTi

ShaakTi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 810 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.02, 20:26

Kösz! Megpróbálom.

coolwater

coolwater

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.31, 12:25

Hello

Elsősorban én itt nézelődnék/kérdezősködnék. Az itteni szakik megmondják mit és mivel érdemes fabrikálni, csak legyen egy elképzelésed miből és mekkorát szeretnél, és hogy mekkora védelmet adjon (jól nézzen ki, vagy tényleg védjen)

ShaakTi

ShaakTi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 810 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.30, 11:37

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mivel ti élő szerepjátékkal foglalkoztok, gondolom vannak fegyvereitek és páncéljaitok. Én egy egyedi bőr páncélt szeretnék csináltatni, de nem tudom, hogy kit, hol lehet ezzel megkerseni. Gondoltam, talán ti tudtok benne segíteni.
Köszi

virusbuster

virusbuster

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.29, 11:20

Hmm most nézegettem az Ostromjátékok.hu-t és azt tapasztaltam hogy elég régi hírek vannak kint... lehet csak én nem vettem észre az újabbakat nem tudom... milyen gyakran vannak ilyen játékok ? szoktak még lenni egyáltalán?

virusbuster

virusbuster

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.29, 07:20

Egyébként fegyverről annyi hogy egy egykezes bárdot képzeltem el a nagy kérdés az lenne hogy milyen anyaggal kell lefedni az élét és hol vehetek olyat?

virusbuster

virusbuster

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.29, 07:16

hát... az a baj hogy nem nagyon van... max majd szerzek valahonnan... vagy ha mást nem akkor felveszek egy sima fekete pulcsit meg egy farmert... az elég egyszerű jobb nem jut eszembe....

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.28, 22:10

Azt talán azért mégse, ha lehet. Inkább bármilyen egyszinűben, mint metálpólóban... Csak találsz otthon valamit...

virusbuster

virusbuster

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.28, 21:00

Sziasztok
Most hallottam erről a dologról először. Nagy rajongója vagyok az airsoft nevű sportnak így ez is könnyedén felkeltette az érdeklődésemet annyira hogy szerintem holnap neki is kezdek a fegyveremnek. Arra lennék kíváncsi hogy az öltözetben mennyire kell hitelesnek, korhűnek lenni? Mert ha az jó én el vagyok terepszínű gatyában meg egy fekete kapucnis-zenekaros pulcsiban csak nem tudom hogy ez nem baj e... a választ előre is köszi üdv: Márk

Wedge

Wedge

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.25, 06:44

Üdvözletem!

A csekély érdeklődés miatt végül is csak Gyakorló Ostromot tartottunk február 22-én, ezért hivatalosan most vasárnap lesz a 80. Ostromjáték.

A fontosabb tudnivalók:

#### Ostromjáték 80 ####
Találkozó: Moszkva tér, Metró kijárat
Ideje: 2009. Március 29., vasárnap, 9:00-kor
Játék helye: A játék új terepen lesz
Feltételek: fegyver, pótfegyver, fekete és fehér felsőruházat
Stílus: BURKOLT fegyver
Időjárás: 11 fok, borús idő

A játék új terepen lesz, Kata és Joseph vezetésével indulunk a Moszkva térről.

Továbbra is kérünk mindenkit, aki el akar jönni az ostromokra, hogy töltse (kiskorúak esetében a szüleivel töltesse) ki a honlapunkról letölthető felelősségi nyilatkozatot, és hozza magával a játékra! Itt megtalálható a letölthető változat:
Felelősségi Nyilatkozat

Jó készülődést, várunk titeket a 80. játékon!

Tisztelettel: Joseph

Wedge

Wedge

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.21, 06:47

Üdvözletem!

Kissé figyelmetlenek voltunk, így elnéztük az idei év első Ostromjátékának dátumát, ami holnapra esik!

A fontosabb tudnivalók:

#### Ostromjáték 80 ####
Találkozó: Örs Vezér tere, Örs Vezér tere, HÉV megálló
Ideje: 2009. február 22., vasárnap, 9:00-kor
Játék helye: Gödöllő, Erzsébet park
Feltételek: fegyver, pótfegyver, fekete és fehér felsőruházat
Időjárás: 0 fok, havazás

"Kissé tévhitben voltam, azt hittem, hogy van még két hét az első ostromig. Ellenőriztem a decemberben meghatározott dátumokat, s lám; vasárnap OSTROM!!!

A helyszínt még a közgyűlésen megbeszéltük, de akkor még nem havazott. Készüljetek a mély hóra, szerintem 10-15 centi is lehet, ha igy haladunk.

Talalkozunk vasárnap!"

Továbbra is kérünk mindenkit, aki el akar jönni az ostromokra, hogy töltse (kiskorúak esetében a szüleivel töltesse) ki a honlapunkról letölthető felelősségi nyilatkozatot, és hozza magával a játékra! Itt megtalálható a letölthető változat:
Felelősségi Nyilatkozat

Jó készülődést, várunk titeket a 80. játékon!

Wedge

Wedge

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.05, 05:31

A szürke fejkendő szerintem tökéletesen elegendő lesz War.

war

war

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.04, 18:32

ok srácok akkor rohan szinünk a kék! de ezűst/szürke megkülömböztetéssel.
gondolom egy szürke fejkendö megfelel.
WAR.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.02, 09:33

Úgy tűnik, Rohan lesz a végleges változat.
De ezen belül olyan pökhendi, rusnya, kis berzerker ember lehetsz, amilyen csak akarsz! :)

Viszont kétséges, hogy ki tudok-e menni egyáltalán, szóval sok sikert, meg minden jót a csapatnak.
Meglátjuk, hogy alakul a napom...

Módosította SirThomas: 2009.02.02, 09:35

war

war

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.01, 09:29

ez nem tőlem füg:( én tuti berzerker tőrpe lennék vagy valami beképzelt gőgős elf:)
lényeg a változatosság.

ha forro csokira gondoltál tuti benne vagyok:)

srácok jo lenne végre a pofimba köpni mivel készűljek :gyagya:(

WAR.

Karom

Karom

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.01.31, 22:36

Hello!

Gyertek csak gyertek! :D Rohani ember csoport létre van hozzva csak nektek! :D Persze ha szeretnétek más fajhoz csatlakozni az is rendben van :gyagya: Ígérem, hogy jó lesz a játék!

War: Mulkor CDFŰben nem ittunk eleget. Tessék jönni játékra utána leborítunk pár sört :)

war

war

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.01.31, 09:43

üdv.

:gyagya:(

valami dilis kéne elf v tőrpe:)

Wedge

Wedge

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.29, 02:04

Szia War!

Thomas küldött ki körlevelet, és elvileg azt is meg kellett kapnod, amit én küldtem nektek a témában vasárnap.
Egyenlőre várom a visszajelzéseket a többiektől, hogy milyen fajúak legyetek, addig is minden ostromos, aki menni akar beregisztrálhat a rohani emberek csoportba, és utána legfeljebb átkéredzkedünk másik fajhoz.

war

war

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.01.28, 14:10

üdv.
megyünk akkor a fagyotra ostromosok együt?

ha igen mely fajjal ?
WAR.

Wedge

Wedge

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.23, 06:50

Sziasztok!

A Vezéri Tanács és a magam nevében szeretnék mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket, és sikerekben gazdag, eredményes Új Esztendőt kívánni!

Köszönjük mindazoknak, akik idén résztvettek az Ostromjátékon, és remélem jövőre is sokatokkal találkozhatunk újra!

MÁS:

A tavalyi évhez hasonlóan, idén is tartanánk egy Gyakorló Ostromot az év utolsó hétvégéjén. Remélem néhányotoknak lesz kedve egy kis harcra, és utána beülni valahova beszélgetni! A várható időjárásról nem tudok még semmit, de annyira nem lehet sem hideg, sem pedig csapadékos, hogy ne tartsuk meg a játékot :kirohog:!

#### Gyakorló Ostrom, 2008/3. ####
A játék ideje: 2008 december 28-án, vasárnap, 9:00-kor
Játék helye: Szilas Patak környéke (Pólus Center mögött)
Találkozó: Pólus Center, Pólus busz végállomása
Feltételek: fekete és fehér poló, élelem, víz, fegyver, (és ha van) pótfegyver

kérek mindenkit, aki jön, hogy öltözzön fel rendesen, és ha egy mód van rá, akkor olyan öltözékbe, ami többé-kevébé vízhatlan, és tegyen be a táskájába pár tartalék pólót és pulóvert, biztos, ami biztos. Hozzatok magatokkal fegyvert, élelmet, (ha tudtok) meleg folyadékot! Ezenkívül aki még nem tette meg, töltse (kiskorúak esetében a szüleivel töltesse) ki a honlapról letölthető felelősségi nyilatkozatot és hozza magával! Itt megtalálható a letölthető változat:
Felelősségi Nyilatkozat

A játékra továbbra is az Ostromjáték szabályzata vonatkozik! Ez kiemelten érvényes a fegyverekre, amik ellenörzését szigorúan betartjuk, és ha egy fegyver nem megfelelő, vagyis nincs eléggé burkolva, vagy túl veszélyes, nem vehet részt a játékban! A fegyverek méretében most nagyobb szabadságot engedünk, ám ez nem érvényes a pajzsokra! Ott az Ostromos méretek a mérvadóak!

Módosította Wedge: 2008.12.23, 06:55

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]