Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ostromjáték

• Válasz írásához lépj be
1799 hozzászólás érkezett eddig

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 18:56

Sziasztok! Lesz Ostrom, amíg lesz hó?
Nem akarjátok (illetve akarjuk) kipróbálni?
Nehéz terep, no káoszos rejtőzködés, etc... biztos nagy élmény.
A legközelebbi ostrom mikorra várható?

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 15:58

Drac0: ???
Szerintem a fegyverzet egyre kevésbé olyan seprűnyeles mint régebben.

"Oszt Sir Thomas, meg van-e még a lemezvértezeted?"
Ilyenem meg sose volt. Egyszer próbálkoztam egy szőrmés bőrvérttel, de nagyon zavart a mozgásban és irdatlan meleg volt.

Egyébként mikor volt az a rég?

eryona

eryona

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 11:24

Szerintem jó irányba fejlődik, én egyre jobban élvezem!
Tényleg lehetne változatosabb helyszíneken játszani.
Bocs, most erre van időm, jön a tanár... :D :P :)

Drac0

Drac0

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.14, 11:11

Helló! Rég voltam már ostromon, akkor se gyakran (2-3),de azér kiváncsi vagyok mi lett belőle...
Kérdések:
Mivé fejlődtek a fegyverek, amikor én mentem, utána kezdtek előtérbe kerülni a háromkezes, ultrakönnyű, very fast seprűnyelek, semmi reális kard, balta, stb. mozgással?
Oszt Sir Thomas, meg van-e még a lemezvértezeted? :D
No mindegy, további szép napot nektek, meg új év, meg stb...:P

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 21:20

Az egyetlen baj ezzel, hogy a terepnézés egy kicsit macerás dolog, főleg ilyen időben. Svéddel még a nyáron megbeszéltük, hogy megnézünk egy helyet, még mielőtt odacsábítanánk a többieket, aztán valahogy nem jött össze. :virag:
A naplásnál tényleg egybemosódnak a dolgok, de a pólusnál nyert egyszer a káosz, meg ott volt a három csapatos buli is. Farkaserdő pl. sokkal emlékezetesebbre sikeredett, bár ez a kis esőnek és a hátizsák keresésének is köszönhető volt :D :P :)

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.12, 12:12

Ogre, ez jogos. Tavaly 3 új helyszínt is kipróbáltunk!
Idén ez csak Eger és Hűvösvölgy volt...
Ebben lehetne valóban erősíteni.
Akár minden játékot máshol játszani.
Mit szóltok ehhez?
Kicsit macerás, de talán megéri, mert egy csomó új élménnyel gazdagodunk.

Az sem utolsó, hogy az embereknek lesznek emlékeik a játékokról. Nekem például teljesen összefolyik az elmúlt 8 játék a Napláson, meg 8 játék a Pólusnál.
Vagy több... már a fene sem tudja :)))))

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.11, 11:04

Tom, mivel beszkennelem az egész könyv képanyagát, az rákerül a gépemre, és minden további nélkül kiírom az anyagot cd-re, ha kell. Ami hátráltat, egyedül a lustaság :(
A játék szerintem jó irányba halad, bár attól függ ugye, honnan nézzük. Sokan vagyunk, és ez jó. Alapvetően kevés a konfliktus, ez megintcsak jó. De mint már említettem, eléggé szedett-vedett a társaság felszerelése. És az egész csak apróságokon múlik. Nem kell full plate, vagy láncing, de Bi felvett egy szürke kötött pulcsit, és olyan volt, mintha az lenne rajta. Asszem érthető, amit ezzel mondani akarok. Szerintem itt ragadtunk le, és többek közt ezért kevés az olyan újonc, aki háromnál több játékon vesz részt.
Mondjuk ez visszavezethető arra, hogy végülis ezt mindenki hobbiból csinálja, nem történik semmi, ha nincs jó felszerelése valakinek.
A helyszíneket lehetne egy kicsit bővíteni, és az is dobhatná a dolgot. Ez a budai terep pl. teljesen jó volt.

_grizli (NPC/NJK)

_grizli (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.11, 09:15

Ogre:
Hát ha majd egyszer kell, akkor ez a vezércsere jó lesz. Persze az első, hogy az egész rendben legyen. Sajna arról nem tudok nyilatkozni, hogy hogyan fejlődnek a játékok, de múltkor jól éreztem magam.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 14:05

Ogre!
A könyv, amit említettél. Tényleg érdekel!
Továbbra is várom ezzel kapcsolatban a válaszodat!

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 16:18

:szent:)
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Mi a vélemény at eddigi fejlődésekről?
Jó irányba megyünk?
Tetszik mindenkinek?

Erről nyilván annak lehet véleménye, aki régebb óta jár Ostromra... Csak kiváncsi vagyok...

Ciao

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 00:11

Grizli, az már nagyon durva lenne, ha körönként változna a vezérkar létszáma. Igaz, elvileg ott vannak a jelzőszalagok, de beidegződésből könnyen a volt vezért kezdhetik el ütni, noha nem sok értelme. Persze most egy kicsit sarkítok. Ha az összes vezér beleegyezik, akkor ki lehet próbálni. Bár ha az utóbbi néhány ostromot nézem, nincs szükség frissítésre, mert egyre jobban sikerülnek a játékok. :szent: :aboci: :D

war

war

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.08, 21:48

min 4?
hoppá

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 14:12

Nem tudom, hogy írtam-e már:
régebben (értsd: több, mint 2 éve) így működött, aztán szigorítottunk. Ha a fővezérek/alvezérek egyetértenek vele a köv. játékon, akkor vissza lehet térni rá.

A vezéri szerep továbbra is bizalmi funkció. Aki tehetségesnek találtatik, szívesen csinálná, megbízható, higgadt, ismeri a szabályokat, van már harci tapasztalata, jól bánik az emberekkel és kedvelik a többiek, az vezér lesz előbb-utóbb.
Természetsen minimum 4 Ostromjátékon való részvétel feltétel.

Üdv!

_grizli (NPC/NJK)

_grizli (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.06, 11:37

Elvégre külön stratégikat lehet épiteni kis és nagy osztagokra. Hogy mennyi vezér van arról a fővezér dönt. Például lehetne, hogy az egyik körben valaki osztagot vezet, s a következőben (mondjuk mert egybeolvadt egy másikkal) már "csak" katona.

eryona

eryona

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 10:56

Én is támogatom a szabadabb osztaglétszámot!
Úgy, hogy az elején csak a vezérek fixek, aztám meg az oldalak elosztják magukat.
Boldog új évet!

eryona

eryona

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.06, 10:55

Én is támogatom a szabadabb osztaglétszámot!
Úgy, hogy az elején csak a vezérek fixek, aztám meg az oldalak elosztják magukat.
Boldog új évet!

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.04, 15:27

Köszi Ogre!

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.04, 13:34

Nem, hanem a viking egyesület. Emlékeim szerint Schola Artiis Gladum et Armorum, oder sowas. Valszeg rosszul írtam, de csak ennyire telik. És véletlenül ennek a rövidítése megegyezik a hősénekek nevével. No mindegy. Már megint okosnak akartam látszani. :sor: :D

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.02, 14:41

SAGA az micsoda/kicsoda?

Nem ifjú SaGa, aki maga is szokott ostromra jönni?

Draakenlinge

Draakenlinge

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.01, 21:11

Épp azon vagyok. A SAGA saját cd-jére scannelünk mindenféle képanyagot. De ezeken kívül még találtam neten is néhány nagyon jó tunikát, meg rengeteg középkori lábbelit. Persze nem biztos, hogy praktikusak, de azért majd csinálok magamnak, hátha nem az első lépésnél vágódom hanyatt. :felvon: :) :ejj:
Emlékeim szerint már volt próbálkozás nagyobb mennyiségű ruha készítésére, de nem jött össze. Ezenkívül nem biztos, hogy az átalvető mindenkinek bejön. Én kb. három ostromon használtam, aztán csináltam helyette mást, mert nem tetszett. Mindegy, ez az én hülyeségem.
A bt-re meg volna egy ötletem, csak ahhoz kéne várni februárig, mert az aquincumi amphiteátrumra gondoltam. A Saga tavasszal, nyáron ott tartja az edzéseket, lehet, hogy meg lehet szervezni. Biztos ami biztos, megkérdezem. A mostani termünk csak a tulajdonos miatt nem jó. Mi is éppen elég vagyunk nekik. :P
No, egyelőre ennyit.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]