Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Stephen King: Napnyugta után

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.06, 17:04

Alfdam:

Novellákat még tud írni. Az egyik kedvencem, az "1408" pl. az eggyel korábbi novelláskötetében jelent meg.

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.06, 17:02

gorduin19:

Miért, szerinted a "Cujo" miről szól? Szerintem arról, hogy milyen fatális véletlenek egész sorozata vezetett el a veszett bernáthegyivel való találkozáshoz...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.06, 15:33

gorduin19:

"Máshol már leugatták a fejem ezért, de csak itt is elmondom..."

Ízlések, pofonok, sznobulás, miegyebek...

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.01, 09:19

gorduin19: http://hu.wikipedia.org/wiki/Hal%C3%A1los_%C3%A1rny%C3%A9k_(reg%C3%A9ny)

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.01, 09:16

@gorduin19 hát lehet, hogy a horror (vagy legalábbis ezen részei) neki olyan hobbija, amit kívülálló nem tud megérteni csak enyhe megütközéssel szemlélni.
Megmaradt kiskamasz szemüveges gyereknek, aki ponyva képregényeket gyűjt, és egyszerű trancsírozós sztorikat képzel.
(Ez nem az én véleményem Kingről, csak egy teória a felvetésedre.)
Hol van az "It" a sorban?

gorduin19

gorduin19

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 20:35

Máshol már leugatták a fejem ezért, de csak itt is elmondom...
Számomra King egy örök rejtély, hogy hogy képes valaki egyszerre olyan műveket alkotni mint az Atlantiszi Szívek, Halálsoron, Eminens és Remény Rabjai - amik egyszerűen fantasztikusak és lehengerlően jók - és papírra csapatni utána Cujót, langóriereket és társait. A "horrormunkássága" számomra egyszerűen élvezhetetlen, könyvben még inkább mint vásznon, de a nem vagy kvázi misztikus témájú munkái a kedvencek közt szerepelnek. Számomra megfejthetetlen, és igazából ezek miatt tényleg csak mint 2 külön indivídumra, csupán névrokon szerzőre tudok gondolni rá - a kontextustól függ hogy milyen érzésekkel.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 20:19

Jó ez az összefoglaló, nekem is többé-kevésbé ez az összbenyomásom a kötetről.

King örök kedvenc marad.

Az N-t már korábban elkészítette a netre, amolyan "animált képregényként", én már akkor végig borzongtam ezt a történetet, aztán mostanában ismét, a kötetet olvasván.

Íme, itt meg lehet nézni mind a 25 epizódot (rövidek, hangulatosak (és enyhén cthuluidok)):

http://www.simonandschuster.com/specials/stephen-king-nishere/

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 19:04

Nekem összességében bejött a kötet, az N, az Állomás és a Néma nagyon jól sikerült darabok. Az Amiket hátrahagytak viszont elég ócska, az egyik leggyengébb novella, amit Kingtől olvastam.

Vonszul

Vonszul

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 18:21

Hogy őszinte legyek, én belekezdtem, de rettentő lassan haladok vele, pedig rajongok King műveiért.
Valahogy rettentő lassú lett a történetvezetése. Eddig se volt gyors, de az utóbbi időkben nem voltak kiemelkedő munkái (A Duma Key-t például kínszenvedéssel olvastam csak végig). Legalábbis szerintem. De ettől még maradok rendületlen híve... :D

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 11:39

A novelláskötetei nekem mindig mesterművek, igaz nem is keresem bennük a hibát. (Egyébként a Setét Tornyot nem szeretem, nekem olyan mindent beleszecskázunk feeling.)

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 11:13

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Azzal, hogy King lejött a piáról és megtalálta Istent, nagyon rosszat tett az írói énjének (nyilván egyéb vonatkozásokban hasznos volt, persze, nade az olvasó már csak ilyen önző dög, hogy inkább igyon igyon az író és adja el a lelkét a Sátánnak, de élvezetes műveket tegyen le az asztalra).

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 10:34

Na erre kíváncsi leszek. Meggyőződésem, hogy mióta lejött a tudatmódosító szerekről, nem írt a Setét Tornyon kívül jó szöveget.
És már azt is a múlt lendülete vitte előre.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.31, 10:34

Stephen King Just After Sunset című novellaválogatása 2008-ban látott napvilágot, és egy-két kivételtől eltekintve 2000 utáni írásai szerepelnek benne. A kötet magyar megjelenésére Napnyugta után címmel alig két évet kellett várni, így viszonylag friss darabról van szó. Stephen King: Napnyugta után

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]