Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dungeon Crawl Classics ingyenes béta teszt

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.17, 12:48

Rövid átfutás után nekem szimpatikusnak tűnik. Igazából ez így tényleg kevés, a teljes könyv kellene egy rendes véleményalkotáshoz (meg rendesen el kéne olvasni, nem csak belenézegetni, ezt-azt elolvasni, ahogy én csináltam), mindenesetre kedvcsinálónak jó ez. A képek zseniálisak. Talán majd beruházok rá, ha másért nem, a jó ötletekért.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.13, 09:09

A GG-ről eddig többnyire pozitív benyomásaim voltak, úgyhogy nagy érdeklődéssel néztem bele a bétába.... viszont ez sem lesz az én játékom.
Vannak benne jó ötletek, de ebben a műfajban a C&C "Siege engine"-jét tartom a legjobb megoldásnak.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.12, 23:40

Ynas_Midgard: Köszi! Sikerült egy olyan brutál karórépa-termesztőt összehoznom vele, hogy csak na! :rohog:

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.12, 19:04

Ha jól értem, akkor az első szintű karakter HP-ja = 1d4 + Class HD + (2*Stamina bónusz).

A feedback fórumban olvasottak alapján a demihumánok más osztályt is felvehetnek.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.12, 18:42

Érdekes játék, az biztos. De Ravenheartnak mindenképpen igaza van, jó része még nagyon nincs megírva. Nyilván pl. érdekesek lehetnek a 2+ szintű varázslatok, esetleg 6-10 szintű karakterek, mindenféle patrónusok, pár ötlet szerencse szerzéséről, kicsit alaposabb szörny rész, pár gondolat mágikus tárgyakról, esetleg csapdákról, zuhanásról, égésről, stb.

Plusz egy pár helyen nem vagyok egészen biztos benne, hogy is működne egy szabály. De hát, gondolom, ezért béta. Például:
  • stamina bónusz valószínűleg minden szinten jön a hp-hoz. Mi a helyzet pl. 0.-ról 1. szintre lépésnél?
  • Vagy pl. a lőfegyverek hatótávolsága milyen mértékegységben van? Yard, láb?
  • Vagy pl. az világos, hogy csak a demihumán hátterűek (foglalkozásúak) választhatják az adott fajt kasztként. De választhat helyette rendes kasztot esetleg? (Pl. egy magas erejű, alacsony intelligenciájú elf dönthet úgy, hogy ő nem az elf kasztot veszi fel, hanem harcos lesz? Vagy akár pap, ha olyan a personalityje.
  • A korrupció hatások véglegesek? (Annak tűnnek, csak kérdezem).
Na, mindegy. Egyébként volt egy kis szabad időm ma, puszta hobbiból összeraktam egy egygombos 0. szintű karaktergenerátort, excelben, magyarul. Akit érdekel, innen letöltheti, a "Save file to your PC: Download" gombra kattintva.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.06.11, 15:03

Kösz a tippeket! :)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.10, 22:32

Közben sikerült alaposabban átrágnom magam a könyvön nekem is, úgyhogy első benyomások pontokba szedve:

• Marha jól néz ki, de a Dungeon Alphabet után nem is vártam mást.
  • Továbbra sem szeretem fajok osztályként kezelését, de igazából ezen a legkönnyebb változtatni, meg elég lazán is van megfogalmazva az első szintre lépésnél a dolog.
  • A 0. szintű indulófelszerelés megoldása tetszik, rengeteg időt spórol meg, ami kell is ha mindenki 2-3 karakterrel indul. Gong farmer rulez!
  • A skill fejezet annyire egyszerű, hogy szerintem fölösleges is külön fejezetet rászánni.
  • Kritikus táblákban tetszik, hogy a különféle osztályok érezhetően más stílusban harcolnak - a tolvaj és elf kritikusok precízek, a harcos és törpe kritikusok brutálisak, a varázslóké inkább szerencsés véletlen, stb. Csak lehetne általánosabb némelyik, mert ahogy legtöbb játéknál, itt is nagyon humanoid centrikusak a táblák... És szörnyeknek sincsenek még táblái.
  • Mágia, paktumok, rontás és az ezekhez kapcsolódó dolgok tetszenek, de pár spellen jó lenne egyszerűsíteni, és a táblázatok perpillanat nagyon randán vannak megoldva. Főleg Bless. Remélem azt is, hogy kapunk még párat.
  • Szörny fejezet egyelőre trehány és kevés.

Nekem az az érzésem, hogy a béta verzió első fele már majdnem kész, a második pedig vázlatos és összecsapott. Ettől függetlenül pofás játéknak ígérkezik, üde színfolt a mostani old-school szerepjátékok közt - új ugyan alig van a nap alatt, de ügyes válogatás. Karaktere is van, bár ilyen téren Kenzerék műve viszi nálam még mindig a pálmát.
Hosszú távon tuti nem fogom használni (arra ott van folyamatosan alakuló S&W és az eljövendő HackMaster nekem), de egy rövidebb kampányra vagy alkalmi játékokra tökéletesnek ígérkezik.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.10, 20:27

Egyrészt köszönjük a hírt és a linkeket!

Másrészt én úgy vagyok vele, hogy érezhetően nagy volt a DCC hypeja, és az már magában gyanús. Az alapelvek mondjuk rokonszenvesek, de alaposan meg kell még ismernem, mielőtt megalapozott véleményt alkotok róla. Első átlapozásra sajnos enyhe csalódás, nem látom benne azt a varázst, amit valamiért vártam. És ezen az se változtat, hogy béta... Remélem, a teljes verzió nem csak szebb, de jobb is lesz!

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.10, 16:48

Jó kérdés. Megjelent már vagy még nem? Ami szörnykönyvvel érdemes mostanság foglalkozni szvsz:
-Random Esoteric Creature Generator (bármi klasszikus D&D, megjelent)
-Tome of Horrors (D&D3e-hez megjelent három könyvben, hamarosan újra megjelenik S&W-hez és Pathfinderhez)
-Hacklopedia of Beasts (első "Advanced HackMaster" könyv, coming soon)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.06.10, 11:14

Nekem tetszik: épp alkalmas egy rövid és jópofa déndzsönözéshez. Szegény PC-k... :rohog:

(OFF: Tudtok segíteni? Melyik is volt az az új, olvasmányos oldschool szörnykönyv, amit pár hónapja nagyon ajánlottatok???)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.06.10, 10:28

Nekem tetszik: épp alkalmas egy rövid és jópofa déndzsönözéshez. Szegény PC-k... :rohog:

(OFF: Tudtok segíteni? Melyik is volt az az új, olvasmányos oldschool szörnykönyv, amit pár hónapja nagyon ajánlottatok???)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.10, 08:44

Igen, Lokerimon the Lawful zseniális. :D

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.10, 08:39

Belenéztem a bétába.

"Lokerimon the lawful" a 49. oldalon mindent visz. ;)

Az illusztrációk gyönyörűek (szvsz) és nagyon hangulatosak, a rendszerben pedig sok a lelkesítő ötlet.

Remélem, a véglegesben hosszabb lesz a "Monsters" fejezet, illetve érdekelne, hogy ott is 5. tapasztalati szint lesz-e a plafon...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.10, 08:34

A grafika dícséretre méltó, Peter Mullen, Stefan Poag és mások műveit bármikor szívesen látom kiegészítőkben. Sajnos magában a játékban nem látom, hogy mit adna, amit más alternatívák nem:
  • a nulladik szintű karakterek hangsúlyozása, ahogy a 2nd edition AD&D-ben is, szerintem tévút (ha valaki a gyorsan hulló JK-k híve, ezt az élményt első szinten is megkapja);
  • a véletlenszerű varázslateffektusok inkább egy/páralkalmas, mint kampányszerű használatra sarkallnak;
  • a d4-d6-d8-d10-d12-d20 szettől eltérő oldalszámú kockák forszírozása értelmetlen, az aktív játék elindítását megnehezítő sallang;
  • ha pedig valaki specifikusan a pörgős-halálos-humoros stílusra vágyik, átgondoltabban és elegánsabban megtalálja ugyanazt a Hackmaster Basic kiadásában.

Még megnézem, mit adnak majd a kalandmodulok; a Goodman ezen a téren korábban mindig a "szódával elmegy" és a "kiábrándító" között ingadozott (nem ért fel a Necromancer Games kiadványaival), tehát a kétségek élnek. Tényleg, igaz, ami igaz: akkor is a profi külcsín volt az elsődleges vonzerő.

Ha valaki arra kíváncsi, hogy mire képes a nemzetközi old school szkéna, annak inkább az Anomalous Subsurface Environmentet ajánlom figyelmébe. Kiválóan megírt, fantáziadús és játékbarát miniszetting + dungeon-szint.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6584 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.10, 08:34

Már letölthető a Dungeon Crawl Classics RPG ingyenes béta verziója a Goodman Games oldaláról! Ha valaki nem ismerné a őket: a kiadó a “d20 boom” idején jelent meg a piacon, azóta is szorgosan adják ki kalandmoduljaikat, játékaikat és kiegészítőiket, melyek közül több díjat is nyert. Dungeon Crawl Classics ingyenes béta teszt

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]