Ugrás tartalomhoz

Fotó

CHIT-CHAT #14

• Válasz írásához lépj be
2589 hozzászólás érkezett eddig

Jabbah

Jabbah

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.04.21, 08:05

Kis segédlet az Egri versenyhez:

http://mk.deltavision.hu/palinkas-emlekversenyre-keszulve-1/

Mirko1974

Mirko1974

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.04.06, 23:07

Sziasztok !

Szeretném megkérdezni hogy egy első kiadású gyülytemény és a premier elötti "fehérkeretes" lapok jelenleg képviselenek e valami értéket mert gondoltam túl adnék rajta.

Válaszaitokat előre is köszi !

aquir2

aquir2

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.03.06, 12:02

Sziasztok!
En vettetem fel dokinak az emlekversenyt. Par napon belul irok az uj hivatalos oldalra ez ugyben egy cikket.

Weila

Weila

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.05, 11:05

Csáki Doki!

Hát a jelszóval nálam is gondok voltak :D

No de, abszolutli benne vagyok, én is tuti ott leszek ha tartunk egy ilyen Pálinkás úr emlékversenyt!

A formátummal kapcsiban, jó lenne vmi old school feelinget előhozni, mint ezt a überdurva mitik egy körs izét.

Nyugodjék békében a LEGENDA!

Csáó

Arleth

Arleth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.05, 10:51

Kedves játékosok!

Mint tudott a játék egyik legnagyobb legendája elment közülünk. Béke Poraira!

Mindenki Pálinkás Ura egy olyan ember és játékos volt, akivel mindenkinek van legalább egy sztorija, amit valószínűleg mindig fel tud idézni (talán érdemes is lenne összegyűjteni ezeket).

Felkeresést kaptam (több személytől is), hogy egy un. Pálinkás Úr emlékkupa sorozat egyik (első?) állomását én szervezzem Egerben. Bár már régen nem kártyázom aktívan, versenyt sem szervezek, de egy ilyen felkérésre nem lehet nemet mondani.

Azt gondoltam -amennyiben szabad kezet kapok e téren- a formátum mindenképpen valami rendhagyó legyen, valami méltó a nagy legendához. Valami fun, valami ami mindenkit megmozgat, ami reaktiválja  a régi nagyokat is, akik anno még anno az Orczy kertben is zsugáztak Pálinkás Úrral.

Konkrét ötletem, javaslatom nincs, ezeket tőletek várnám! Lehetőség szerint ide. Tudom nem túl aktív a fórum mostanság (és nagyon finoman fogalmaztam) meg van csudálatos fészbuk is, de a téma is azt kívánja, hagyománytiszteletből ha lehet itt beszéljük meg a dolgokat.

Jelenleg is kitartó fanatikus játékosok, oldszkúl lantosok, új zsugások! Mindenki véleményére, ötletére kíváncsi vagyok.

Szeva Din

olyan régen nem logoltam be ide, hogy kellett egy jelszóváltoztatás, de erre reagálni akartam...

utóljára a 2013-as évzárón indultam versenyen, de ha lesz Pálinkás úr emlékverseny - garantáltan ott leszek !

Ami a fun formátumot illeti, nem vinném túlzásba, lehetne régi hullám/AKU, mert old school verseny illik Pálinkás úr emlékére azzal a specialitással, hogy kötelezően legyen minden pakliban egy Őrző :-)...aki ismerte Pálinkás urat az tudja, hogy a a lap elterjedése után minden paklijába beletette és azt mondogatta, hogy minden pakliba kell (legyalább egy!!!) Őrző. :)

Na ciao

Adrián

ZomBee

ZomBee

Az Élőhalott

• Fórumita
  • 1477 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 14:52

Ha nem lenne fészbukod:

http://mk.deltavision.hu

ComEcon

ComEcon

Vén Kandúr

• Fórumita
  • 1456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.25, 21:51

szia DiN!

Az ötlet jó, tényleg valami extrém/fun dolog illene Pálinkás úrnak, mint valami mítik dömpinges első körben nyerek paklik versengése....Sajna most itt hirtelen semmi kézzelfogható nem jut eszembe,de ha lesz jelezem....

Story:

Egyik versenyen (tizensok évvel ezelőtt) még Bittó Zsoltival beszéltük, hogy milyen paklival ment Pálinkás úr: "A hét mesterlövész" Ez úgy nézett ki, hogy fogott 7 (szerintünk random) nevesített (ebben nem vagyok már biztos) kallert akinek volt mesterlövészete ééés nagyjából ennyi.. :) Szegény panaszkodott, hogy nem mükszik a pakli, mert távtámadást egy kallerrel nem tud nyomni, ha kettőt lehoz addigra körbeugrálják, ha mégsem akkor az ellenfél azzal kezd hogy lezúzza a frontemberét, és megint csak lesi a kezében a távtámadásokat..... :)

Nyugodjék békében!

bye: ComEcon 

Módosította ComEcon: 2017.02.25, 21:52

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1597 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.25, 10:40

Kedves játékosok!

Mint tudott a játék egyik legnagyobb legendája elment közülünk. Béke Poraira!

Mindenki Pálinkás Ura egy olyan ember és játékos volt, akivel mindenkinek van legalább egy sztorija, amit valószínűleg mindig fel tud idézni (talán érdemes is lenne összegyűjteni ezeket).

Felkeresést kaptam (több személytől is), hogy egy un. Pálinkás Úr emlékkupa sorozat egyik (első?) állomását én szervezzem Egerben. Bár már régen nem kártyázom aktívan, versenyt sem szervezek, de egy ilyen felkérésre nem lehet nemet mondani.

Azt gondoltam -amennyiben szabad kezet kapok e téren- a formátum mindenképpen valami rendhagyó legyen, valami méltó a nagy legendához. Valami fun, valami ami mindenkit megmozgat, ami reaktiválja  a régi nagyokat is, akik anno még anno az Orczy kertben is zsugáztak Pálinkás Úrral.

Konkrét ötletem, javaslatom nincs, ezeket tőletek várnám! Lehetőség szerint ide. Tudom nem túl aktív a fórum mostanság (és nagyon finoman fogalmaztam) meg van csudálatos fészbuk is, de a téma is azt kívánja, hagyománytiszteletből ha lehet itt beszéljük meg a dolgokat.

Jelenleg is kitartó fanatikus játékosok, oldszkúl lantosok, új zsugások! Mindenki véleményére, ötletére kíváncsi vagyok.

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1597 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.15, 11:24

Bármi hír a kiadótól az tavalyi év első felére ígért alapcsomaggal (vagy bármi távlati tervvel) kapcsolatban esetleg elhangzott a záróversenyen?

Megkésve: BÚÉK minden valahai, jelenlegi és leendő M*K-snak!

Reméljük idén ez utóbbi csoport is tovább gyarapodik!

Módosította DiN: 2017.01.15, 11:27

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 470 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.27, 16:12

Minden zsugásnak boldog karácsonyt és boldog, kártyában gazdag új évet kívánok!

wex

wex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.31, 21:41

Sziasztok!

Az ősidőkben játszottam magus kártyával (manifesztációs háború után hagytam abba) és már nincs meg egyetlen lapom sem. Tudtok esetleg valakit, aki az Új hullámban is használható, átlagos-gyakori lapokat árul? Nagyobb tételben vennék lapokat. :)

Módosította wex: 2016.10.31, 21:41

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1597 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.31, 10:47

Bármi hír a kiadótól az idei év első felére ígért alapcsomaggal (vagy bármi távlati tervvel) kapcsolatban esetleg elhangzott az októberi versenyen?

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.26, 18:34

Sziasztok!

Szeretném felmérni, van-e igény nosztalgiajátékra. Amire gondoltam, 2006 előtt kiadott kártyák (vagyis AKÚ formátumnál is öregebbek). Az egyszerűség kedvéért jelenlegi szabályokkal és erratákkal, vagyis lehet szemben két azonos neves lap, a haditervek 1mp, 1-1 passz után kör vége, stb.

Első körben a jelenlegi hagyományos tiltott lapokkal, de ha valaki nem bírja ki Talavrai csodaművés, Huri meg Ranagol-paplovag nélkül, akkor valahogy előkukázzuk a 11 éves tiltólistát. :)

Mint tudjuk, "régen minden jobb volt"! :D

Nem trollkodni akarok, komolyan szeretném, ha lenne lehetőségünk kiélni a nosztalgikus hajlamainkat, illetve akár összehasonlítani a jelenlegi és a 11 éves játékot.

Szándékom komolyságát alátámasztom azzal, hogy a most pénteki sárkánytüzes klubnapra viszek magammal ilyen, 2006 előtt megjelent kártyákból álló paklit, akinek van kedve, jöjjön el régi paklival nosztalgiázni, vagy készülni a szombati UH nagyversenyre, illetve csak lapokat cserélgetni.

Módosította Guldor: 2016.10.26, 18:35

• Cranta és valdemar kedveli ezt.

AnatAkhan

AnatAkhan

Yllinori mortel

• Fórumita
  • 1611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.15, 07:46

Köszi! Így gyakorlatilag az ÚH az már deck protector kompatibilis. :)

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.14, 21:37

Kötelékektől. De az ŐÉ-től még kisebbek lettek (és a nagyképes, újranyomott kötelék, kSz, IT kisebb, mint a korábban kiadott verzió).

AnatAkhan

AnatAkhan

Yllinori mortel

• Fórumita
  • 1611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.14, 16:04

Melyik kiegészítőtől kezdve kisebb méretűek a lapok, hogy a standard ultra pro deck protectorba beleférjenek?

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.25, 13:37

Kiírtam a face-csoportban publikba, hogy vegyenek fel, remélhetőleg előbb-utóbb előkerül a 2 ottani moderátor.

rasenrengan

rasenrengan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.24, 20:35

A játék hibát ír ki a csoportba meg nem vesz be senki.

rasenrengan

rasenrengan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.20, 09:08

Köszi a választ. Kipróbálom :)

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 470 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 09:02

Szia! :)

Nagyon örülök, hogy belevágtál! :) Ha esetleg ott helyben nincsenek is játékosok, azt tudom neked javasolni, hogy gyakorolni a neten is lehet (http://mk-mws.atw.hu/). Van egy átalakított szoftver, amin tudsz játszani online. Ha ide a chit-chatbe beírsz, vagy a facebookon (amennyiben használod, van egy csoport oda kérj felvételt https://www.facebook.com/groups/258815160892374/ ), akkor tuti lesz, aki szívesen játszik veled.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]