Ugrás tartalomhoz

Fotó

CHIT-CHAT #14

• Válasz írásához lépj be
2598 hozzászólás érkezett eddig

memento

memento

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 446 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.16, 13:43

Jolvan na, de lehet hogy az otodkorban meg csak fopapok voltak, (kispapok nem) igy jart a szfera neki.

Vallas II re egy Kétláma KFT válasz: Lehetsz te a Teologia Atyauristene, meg akkor is ha nem vagy vallásos :D

Trombita

Trombita

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.16, 13:40

És nem ez a furcsa. Hanem hogy volt 5. korban szféra van a mostaniaknak szféra, lehet hogy a 7. korban durcás volt Amhe Ramun?
Vallás2 -őt nem kap az "ember" csak úgy. Főleg egy Amund.

memento

memento

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 446 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.16, 13:37

Bar Hichem Hat-nebje
Taba el ibarai amund, hetedkori Amhe-Ramun-hívő

Se Szféra, Se Szféra megjelölés.

Hanameth
Ötödkori amund, Amhe-Ramun főpapja

Szférái: Lélek, Halál

2 kor alatt ennyi minden valtozik? :D

Trombita

Trombita

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.16, 13:37

Remélem lesz errata.
Ha nem kap szférát akkor a vallás2 is elég furcsán mutat a lapon...

cobin

cobin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.16, 13:06

Itt a legnagyobb gond az, hogy (ha jól sejtem) a km nem akar erratát egyetlen lapnak sem.
Így ennél is fenn áll az esélye annak, hogy inkább lesz egy használhatatlan gyakori lap, de akkor nem kell erratázni. Persze tévedhetek, és nem akarok rossz indulatú sem lenni.

Részemről is inkább kapjon erratát, vagy gyíkot, mert szféra nélkül nem fogják használni, és tulajdonképpen akkor az egész amundokra épülő törzsszövetséges koncepció megy a kukába.

Trombita

Trombita

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.16, 12:47

Sztem ne a kártyaversenyekhez írjuk, hogy miért nincs szférája a papnak. Csak most vettem észre.:(
Amhe-Ramun hívő és pap, mindenképpen járna neki a szféra sztem ez nem kétséges.
Ezt elég nehezen lehetne elvitatni tőle... Ráadásul hetedkori és addigra a főistenük hívőit már "mind" lemészárolták a Dzsennek és Amhe Ramunt imádták de már nagyon rég foglalkoztam ezzel a témával :P
De véleményem szerint Amhre-Ramun hívő papoknak kötelező a szfára.
Vagy a 7. korban Amhre Ramun még fiatal Isten volt? Mert akkor lehet hogy nem volt még elég hívője és nem ruházott fel szférával senkit bár akkor meg nem igazán hittek volna benne. Kilehet magyarázni de nagyon nehéz.

Módosította Trombita: 2011.06.16, 12:48

Imrus

Imrus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.15, 09:29

Holnap délután lenne kedve valakinek játszani a Sárkánytűzben? Fél 5, 5 körül érnék oda.

Módosította Imrus: 2011.06.15, 09:29

Trombita

Trombita

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.15, 05:33

Hát nem is tudom de a 4+2 nálam 6...
De lehet tévedek és a 4+2 az 3:P

60lapos pakliban 4 a limit igaz? akkor Birak barátommal már 6 igaz?
Vagy csak szivatsz?:)

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.15, 05:29

És hogyan teszel bele 6 sámánt?

Trombita

Trombita

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.14, 20:14

60 lapost akartam írni:P
Csak elírtam..

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.14, 19:45

A verekedőspakli készül a verekedésre.
A sorban álló pakli készül a sorban állásra.
Szerintem csak az nem készül ilyesmi ellen, aki szereti, hogy sorból lekőhajíthatják az akárhanyadik szintű kalandozóját.

A "6 lapos pakli" mint olyan, viszonylag ritka a versenyeken, de persze Birak mellett 5 előfordulhat, az majdnem uaz. Bár, hogy egy kicsit kössem az ebet a karóhoz: a 6 TNG-s pakli is szép látvány, őt aztán ütögethetik, kb körönként fog visszajönni.

Nyilván érdekes felsorolást eredményezne, hogy ha mindenki megírná, ki mit választana egy olyan formátumú versenyen, ahol a paklijában 1 db lapnak a laplimitje 4 helyett 6.

Trombita

Trombita

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.14, 17:16

igen sok ellenszere van.
De azért a paklit többsége nem rak bele 4 dellát meg sok minden mást ami fogja.
Ha 6 lapos paklival játszunk 6 vércsetotem sámán is belekerülhet a pakliba én úgy játszottam:)
De nekem tetszenek játszok velük is:)

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.14, 14:10

A vércsetotem-sámán gusztustalan, egyetértek. De nem megverhetetlen és nem játékegyensúlyt veszélyeztető lap. (nagyakalandozók ellen azért félelmetes, bár én az Új TNG-t még mindig erősebbnek tartom.)

Amik közül legalább az egyikkel érdemes játszni, hogy jó legyél ellenük:
Megvesztegetés, Elmeszipoly, Özönvíz, el Dzsiah...

Ha verexünk, akkor a Porvihar, Zivatar, Kitérés, Della akarat, Megfutamodás lapok közül érdemes választani valamit. Ezek sok minden más ellen is jók, tehát nem csak a "célcsoport" ellen használhatóak.

Trombita

Trombita

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.14, 08:37

Üdv

Főleg ha gyors hatással üt túl végső csapással egy gaug pl vagy egy másik aki megkapja az őrzőt és még csak meg sem hal:)

mate_t

mate_t

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.13, 23:34

Cobinnal értek egyet.
A túlütés alapvetően nálam még a belefér kategória, de a 100-ig növelt túlütés már nem olyan tetszetős.
Az igazán bicskanyitogató szerintem az akaratátvitel. Egy olyan játékban ahol alapvetően a saját magad által összeállított lapokkal játszol abszolút kerülendő minden "lopós" képesség, de legalábbis nem kéne tömegével megjelentetni ilyet. Mióta visszajöttem játszani csak 2 "hagyományos" versenyen voltam, mindkettőn földrengővel indulva, így nem zavart az akaratátvitel, de más paklival inkább kezet nyújtanék, ha valami akaratátviteles baromarcú érkezne a pástra, mert annyit nekem nem ér meg, hogy felmenjen a vérnyomásom.

És még szép, hogy nem a régi lap a hibás ha valami új mechanizmus túl erőssé teszi...(Krig)

cobin

cobin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.13, 21:28

Törzsi kötelékkel elég jól lehet szopatni a túlütést/akaratátvitelt. Hagyományoson meg az ork törzsszövetség inkább csak hangulatos.

Nagyjából félútig benne is volt a pakliban, csak közben rájöttem, hogy nem tartalmazhatott a pakli eseménylapot :D

Vércsetotemmel a fő gondom, hogy mindezt ugye még megszakítóban is csinálja. Tehát, nyugodt szívvel manőverezhet a játékos bárkivel, hiszen még az 1. szintű kacagók is simán túlüthetnek ha nehagyisten még nem lőtték el a képességeiket. (pl 2 sámán esetében). Ha simán körönként egyszer csinálná, nekem teljesen megfelelne, de így érthető, hogy akkor fogja adni a túlütést, mikor kell/akadályozok

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.13, 21:07

Törzsi kötelékkel elég jól lehet szopatni a túlütést/akaratátvitelt. Hagyományoson meg az ork törzsszövetség inkább csak hangulatos.

cobin

cobin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.13, 20:45

cobin: klassz volt a beszámoló! :ok:

Azért én a Kriget inkább tartom irreálisnak, mint az általad utált gyakoriakat. :)

Köszönöm :)

Hát nem tudom, nem vagyunk egyformák, de számomra nagyon ellenszenves ez a két kulcsszó, egyrészt nagyon erős lett, másrészt nagyon játékromboló lett. Harmadrész, hogy gyakori lett. :) Ha még agyalnék biztosan jutna egyéb dolog is eszembe, de az tény, hogy sajnos mára már, nagyon megerősödött, mint a túlütés, mind az akaratátvitel.
Pláne egy gyak/átlagos versenyen, (ok nincs rejtett város, de Birakkal 5db vércsetotem)
Mellé még pl kacagók, Túlütéses glad ork, meg a bárd ork. (gl aréna, köhajítás, kardrántás, és Guten Abend. Második körtől fog szinte minden paklit.
(és túlütés ellen, jóformán csak egyedi lappal lehet védekezni.)
Akaratátvitel ellen még nem jöttem rá.

Tudom jól, hogy minden kieg hoz valami vazze paklit ami ellen lázadnak páran, nálam ez vezet...

Krig, azt nem mondom, hogy ez a lap tökéletes lett, de azért nagyobb feelingje van, mint a fenti két lapnak. Persze ez szubjektív. :)

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.12, 17:01

Folyt. köv.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]