Ugrás tartalomhoz

Fotó

CHIT-CHAT #14

• Válasz írásához lépj be
2598 hozzászólás érkezett eddig

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.31, 10:47

Bármi hír a kiadótól az idei év első felére ígért alapcsomaggal (vagy bármi távlati tervvel) kapcsolatban esetleg elhangzott az októberi versenyen?

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.26, 18:34

Sziasztok!

Szeretném felmérni, van-e igény nosztalgiajátékra. Amire gondoltam, 2006 előtt kiadott kártyák (vagyis AKÚ formátumnál is öregebbek). Az egyszerűség kedvéért jelenlegi szabályokkal és erratákkal, vagyis lehet szemben két azonos neves lap, a haditervek 1mp, 1-1 passz után kör vége, stb.

Első körben a jelenlegi hagyományos tiltott lapokkal, de ha valaki nem bírja ki Talavrai csodaművés, Huri meg Ranagol-paplovag nélkül, akkor valahogy előkukázzuk a 11 éves tiltólistát. :)

Mint tudjuk, "régen minden jobb volt"! :D

Nem trollkodni akarok, komolyan szeretném, ha lenne lehetőségünk kiélni a nosztalgikus hajlamainkat, illetve akár összehasonlítani a jelenlegi és a 11 éves játékot.

Szándékom komolyságát alátámasztom azzal, hogy a most pénteki sárkánytüzes klubnapra viszek magammal ilyen, 2006 előtt megjelent kártyákból álló paklit, akinek van kedve, jöjjön el régi paklival nosztalgiázni, vagy készülni a szombati UH nagyversenyre, illetve csak lapokat cserélgetni.

Módosította Guldor: 2016.10.26, 18:35

AnatAkhan

AnatAkhan

Yllinori mortel

• Fórumita
  • 1616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.15, 07:46

Köszi! Így gyakorlatilag az ÚH az már deck protector kompatibilis. :)

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.14, 21:37

Kötelékektől. De az ŐÉ-től még kisebbek lettek (és a nagyképes, újranyomott kötelék, kSz, IT kisebb, mint a korábban kiadott verzió).

AnatAkhan

AnatAkhan

Yllinori mortel

• Fórumita
  • 1616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.14, 16:04

Melyik kiegészítőtől kezdve kisebb méretűek a lapok, hogy a standard ultra pro deck protectorba beleférjenek?

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.25, 13:37

Kiírtam a face-csoportban publikba, hogy vegyenek fel, remélhetőleg előbb-utóbb előkerül a 2 ottani moderátor.

rasenrengan

rasenrengan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.24, 20:35

A játék hibát ír ki a csoportba meg nem vesz be senki.

rasenrengan

rasenrengan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.20, 09:08

Köszi a választ. Kipróbálom :)

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 09:02

Szia! :)

Nagyon örülök, hogy belevágtál! :) Ha esetleg ott helyben nincsenek is játékosok, azt tudom neked javasolni, hogy gyakorolni a neten is lehet (http://mk-mws.atw.hu/). Van egy átalakított szoftver, amin tudsz játszani online. Ha ide a chit-chatbe beírsz, vagy a facebookon (amennyiben használod, van egy csoport oda kérj felvételt https://www.facebook.com/groups/258815160892374/ ), akkor tuti lesz, aki szívesen játszik veled.

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 08:57

Bocsánat, áthelyezve a megfelelő helyre:

rasenrengan:

Heló. Vannak játékosok Szolnok vagy Békés megyében? Most vettem meg az első paklimat és kiszeretném próbálni.

Módosította enriquel77: 2016.09.19, 18:46

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.08, 12:40

Elsősorban a  játék hangulatosabbá tétele miatt lett a cselszövés, ez volt a hivatalos válasz . Valószínűleg a cselezésre izguló lapokat nem akarták tovább  erősíteni így.  

http://ketmagus.hu/acel_es_armany.htm

AnatAkhan

AnatAkhan

Yllinori mortel

• Fórumita
  • 1616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.08, 12:03

Az csak a véletlen szüleménye, hogy az akciólapok altípusai között vannak cselezések és cselszövések is?

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.07, 18:50

Azért halkan megemlítem, hogy  egy pakliépítős kártyánál a startégia lényeges része, hogy miből mennyit teszünk a pakliba. Ha ezt kiegészítő szabályokkal könnyítjük, szterintem egy örömforrástól megfosztjuk magunkat.

Természetesen ezt nem cáfoltam. Az 0-ért 3-at, 2-ért 6-ot, stb sebző akciólapokat nem fogja kiszorítani, az "1 mp-ért sebzek 1-et sikeres kockadobásra" típusú képesség.

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.07, 17:36

Azért halkan megemlítem, hogy  egy pakliépítős kártyánál a startégia lényeges része, hogy miből mennyit teszünk a pakliba. Ha ezt kiegészítő szabályokkal könnyítjük, szterintem egy örömforrástól megfosztjuk magunkat.

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.07, 14:33

galu:

A beépített ütés szerintem nem rossz, ha kockadobással társul (ami a MAGUS egyik egyedisége). Az akciólapokat persze nem lenne szerencsés kiszorítani, de sokszor a sebző akciólapok szorongatása öli meg azt, hogy feljöjjön egy elképzelt koncepció (ezért nem is volt soha divat az ilyesmi, csak a lecsatolható-kipörgethető (tárgyak, balada, árnyékháború stb), vissza és kikereshető dolgok(pl. múltidézés ami nagyon jó ötlet).

Mi baráti játékban próbálgattuk a fix beépített sebzést, amit minden kalandozó a főkasztjának megfelelő statra dobhat (PAP, BOSZI - asztrál, többi VARÁZSHASZNÁLÓ - mentál, HARCOS, HM - fizu). A sebzésen és manaköltségen el lehet merengeni  (talán legegyszerűbb csak simán 1 manáért 1-et sebez kockadobásra, amit esetleg szintjének megfelelő alkalommal ismételhet (vagy 1/kör), ez megegyezés kérdése, a képesség: harci jel, elfordulós lenne). 0 manás képességgel is ki lehet próbálni, a játékot egészen felpörgetheti, sok lesz a hentelés, stb. Így a kalandozók nem csak egymást nézegetik harcban hanem ütnek is alapból. Más kérdés hogy így minden kaller minimum sérülten menne haza a manőverekből ami nem biztos hogy jó (erre lehet alternatív szabály, hogy neves kallert csak neves kaller sebezhet be ilyen "beépített" módon). Szigorúan alternatív baráti játékokról beszélek, nem versenyjátékról természetesen. De ha nem is alapszabályként, de egy új kulcsszóként el tudom képzelni a dolgot akár az új alapkiadásba (így nevezzük?), amivel a képességbox nem veszít jelentős helyet. 

Módosította DiN: 2016.09.07, 14:40

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.07, 05:44

Én az orkos paklikat durvábbnak tartom. Múltkor sikerült kihozni 4-es Túlütést (4 és az alatti aktuális szintű kalandozókat azonnal megöld, amikor támadás-dobást tenne) úgy, a birodalmi légiósokat a beépített ütésével gyilkolta halomra... A Halálhozó Bömbölő és Vércsetotem Sámán kettőse hozta ezt a szép eredményt. Lekerült még egy Acélmaszkos fegyverkovács is, de mire a Cranta Örökségés gaug szaporulat beindult volna a Birodalmi Légiónak híre-hamva sem volt.

Készülőben van egy Uwellita paklim is. Abban ugyan van pár egyedi lap, de azok nélkül is működik. Ha le tudok hozni egy Mithrill csatabárdot, akkor Hősies Csapással 1MP-ért 5-öt ütök. Mivel küldetéses paklinak tervezem, így némi szerencsével ingyen el tudom hozni a csatabárdot. :)

Mi kipróbáltuk a régi Feketerend vs új Gyíkemberek és Óriások (a fantáziadús Gyíkkirály Szigete nevet kapta tőlem a dekk :) ) meccset. A Feketerend csak azért nem nyert, mert régen voltam olyan buta, hogy nem tettem bele ostrom-ingyenesítést. Pedig ez egy ostrompakli...

Bulldy

Egyébként a beépített ütés a másik dolog amit nem nagyon értek. Ez koncepció, hogy ki akarják szedni a kockadobásokat/támadás akciólapokat a játékból?

Ráadásul elveszi a helyet más képességek elől :)

Pl.

Bahúb kincsvadász (annyival rosszabb a helyzet, hogy kábé ugyanez a képesség másik ~10 kalandozónak)

Kincskeresés 2
[1☯⦿] Támadásdobást kell tennie. Ha sikeres, akkor célpont ellenséges frontember sebződik 2 szintet. Zúzás típusú Közelharci támadás akciólap leidézésének minősül.

Egy más típusú képesség, KV-ból

Lionachryss

[egyszeri] [ismételhető] ] Irányítója feláldozhatja egy szegénynegyedbeli kalandozóját. Ekkor Múltjából/Mélységéből visszakeverhet legfeljebb a kalandozó MP-értékével egyező számú lapot Jövő paklijába.
[ [állandó] [egyszeri] ] Ha egy kalandozó a Jelenből a Múltba/Mélységbe kerül, akkor a következő Sor fázisú MP-kötött manőver joga irányítójáé, és irányítója kap 1 MP-t.

Mondjuk olyan szempontból nem teljesen fair, hogy a KV szerintem a legötletesebb kiegészítő. A kedvencem is lenne, ha nem lenne két hibája: a kígyószektások szerintem túl erősek, a KV-s gorviki alvilág pedig játszhatatlan, pedig hangulatos lenne.

Visszatérve az újabban bevezetett dolgokra (kincskeresés, túlütés, elvadult, stb.). A legtöbb szerintem rendben van, nem nyomja el a többi módszert, kiteszteltnek tűnik. Én egyedül az egy karakterrel megoldott expedíciókat és kincskeresést nem szeretem, mert az viszont a több kalandozós küldetésmegoldás ellen dolgozik, ami a legjobb dolog a kártyában.

Módosította galu22: 2016.09.07, 05:46

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.06, 20:19

Én az orkos paklikat durvábbnak tartom. Múltkor sikerült kihozni 4-es Túlütést (4 és az alatti aktuális szintű kalandozókat azonnal megöld, amikor támadás-dobást tenne) úgy, a birodalmi légiósokat a beépített ütésével gyilkolta halomra... A Halálhozó Bömbölő és Vércsetotem Sámán kettőse hozta ezt a szép eredményt. Lekerült még egy Acélmaszkos fegyverkovács is, de mire a Cranta Örökségés gaug szaporulat beindult volna a Birodalmi Légiónak híre-hamva sem volt.

Készülőben van egy Uwellita paklim is. Abban ugyan van pár egyedi lap, de azok nélkül is működik. Ha le tudok hozni egy Mithrill csatabárdot, akkor Hősies Csapással 1MP-ért 5-öt ütök. Mivel küldetéses paklinak tervezem, így némi szerencsével ingyen el tudom hozni a csatabárdot. :)

Mi kipróbáltuk a régi Feketerend vs új Gyíkemberek és Óriások (a fantáziadús Gyíkkirály Szigete nevet kapta tőlem a dekk :) ) meccset. A Feketerend csak azért nem nyert, mert régen voltam olyan buta, hogy nem tettem bele ostrom-ingyenesítést. Pedig ez egy ostrompakli...

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.06, 19:36

Újrakezdőként lenne kérdésem...

Nézegettem a "későbbi" (de ÚH előtti) kiegészítőket, és vannak benne elég ... zord gyakori-átlagos kalandozók. Ilyenekre gondolok:

Birodalmi messor:
7 MP/5 szint
védőküszöb 10, SFÉ 1
ha meghal, akkor sérülten visszakerül sorba

Birodalmi mortel:
6 MP/4 szint
ha az eltalált kalandozónak nincs veszélyérzéke, sikertelen szintmentővel meghal

A kedvenc kiegészítőm (k/r) kalandozói:

A-A mortel
7 MP/4 szint
dupla szám dobásnál +1 sebzés

Fekete özvegy saggitor
5 MP/3 szint
ha talál, tehet egy újabb támadásdobást +1 sebzésért

1.
Nem nagyon értem az okát, hogy néhány kiegészítővel később ennyivel erősebbek lettek a kalandozók. (főleg annak tükrében, hogy Premier - K/R vonalon nagyjából rendben volt a dolog: a jobb kalandozók több - 8-12 - MP-be kerültek)

2.
ha a két korszak kalandozóit egyszerre használjuk, lehet-e nyerni a régiekkel?
Nehezen tudom belőni friss tapasztalat, élő tudás nélkül. Egyrészt ott van az, hogy négy szintet egy mara-saquor-ral a régi A-A is simán tud sebezni (ergo az új birodalmi mortel képessége felesleges általában). Másrészt talán körbe lehet ezeket játszani (7 MP-ért két olcsó kalandozóval körbe lehet játszani a messort, aztán kinyírhat egyet 2-3 MP-ért)

Az egybe engedés azért merült fel, mert hangulatosabbnak tartjuk a régi kártyák képességeit, viszont van néhány koncepció (kráni fejvadászok, birodalmi légió, nomádok, stb.) amit újabb lapok nélkül össze sem lehet rakni. De egyáltalán jogos-e, hogy tartok a 7/5-ös kalandozók játékba engedésétől?

Módosította galu22: 2016.09.06, 19:38

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.02, 22:09

ami azt illeti, ha üres szövegdobozos (nincs ilyen) magus kártyákkal játszanánk az is nehezebb lenne, mint magicezni. 

Képességek és laphatások nélküli lapokkal játszani? De tudod mit igazad van az idióták tényleg riasztóak (110 fős ranglista te is büszke lehetsz rá )

[Flame-et ide mozgattam, itt folytassátok, vagy inkább sehol, köszi- D. ]

Módosította DiN: 2016.09.03, 15:13

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.02, 21:38

Én meg azt hittem hogy amiből pénzt húzunk arról nem írogatunk hülyeséget. De hát hinni a templomban kell ugye.

Ha már úgyis itt vagy akkor megkérdezem. Ugye nem azért nincs kezdő csomag az új játékosoknak mert azt nem tudod jó áron eladni soronként?  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:   

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]