Ugrás tartalomhoz

Fotó

CHIT-CHAT #14

• Válasz írásához lépj be
2598 hozzászólás érkezett eddig

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.02, 21:24

Én meg már azt hittem, hogy maguk az idióták a riasztóak, akik minden létező témából flamelést akarnak gyártani minden áron.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.02, 21:06

Ez mostanában valami elcseszett marketing taktika, hogy felfoghatatlanul bonyolultnak (kezdő számára szinte elsajátíthatatlannak) próbáljátok beállítani az M*K-t?
Új játékosokat nem a bonyolult szabályrendszer riasztja el, hanem az, hogy idiótának nézitek őket. 

Arleth

Arleth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 22:46

Köszi, rájöttem, hogy csak a Safarival nem műkszik a kereső. Chrome-al már megy. Azért köszi a tippeket !

Ahoj Srácok !

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a ketmagus lapkereső hogyan működik - márha működik icon_e_smile.gif

Én próbáltam használni, de sem a címszavas keresés, sem pedig a részletes keresés nem működik. Konkrétan bármit írok be, bármire kattintok, megjelenik a betöltés sávja és aztán.............na aztán semmi sem történik........

Lehet, hogy nálam van a hiba, de baromi idegesítő, hogy nem lehet lapokra szűrni, gondoltam, hátha vki el tudja magyarázni röviden mi lehet a gond.

Köszi a segítséget előre is !

Nekem sem működött rendesen vagy 3-4 napig, de most jó.

A "rendesen" alatt azt értem, hogy elkezdett homokórázni, ha a kért szűrés eredménye, több szűrés után is nagy halmaz lett volna (pl. összes halál jellemű, harcos)

Ilyenkor is működött azonban, ha tudtam a lap nevét, vagy ha emlékeztem a kiegészítőre (és erre szűrtem először)

A régi lapkereső szerintem gyorsabb, és nem csak 108 találatot bír, használhatod azt is. (bár küldetés keresés feltétel alapján nincs benne)

Módosította Arleth: 2016.08.28, 22:48

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 13:17

Ahoj Srácok !

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a ketmagus lapkereső hogyan működik - márha működik icon_e_smile.gif

Én próbáltam használni, de sem a címszavas keresés, sem pedig a részletes keresés nem működik. Konkrétan bármit írok be, bármire kattintok, megjelenik a betöltés sávja és aztán.............na aztán semmi sem történik........

Lehet, hogy nálam van a hiba, de baromi idegesítő, hogy nem lehet lapokra szűrni, gondoltam, hátha vki el tudja magyarázni röviden mi lehet a gond.

Nekem sem működött rendesen vagy 3-4 napig, de most jó.

A "rendesen" alatt azt értem, hogy elkezdett homokórázni, ha a kért szűrés eredménye, több szűrés után is nagy halmaz lett volna (pl. összes halál jellemű, harcos)

Ilyenkor is működött azonban, ha tudtam a lap nevét, vagy ha emlékeztem a kiegészítőre (és erre szűrtem először)

A régi lapkereső szerintem gyorsabb, és nem csak 108 találatot bír, használhatod azt is. (bár küldetés keresés feltétel alapján nincs benne)

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 11:57

Én még egy dologra tudok gondolni: nincs semmilyen probléma, egyszerűen csak nem egyértelmű a lapkereső kezelése számodra. (kell egy kis idő megszokni)

Amikor szűrsz, akkor alapvetően minden be van kapcsolva, ilyenkor feketék az opciók, pl. ha fajokra mész. Na most, ha kyr fajra akarsz keresni, akkor hiába böksz rá a kyr szócskára, mert ilyenkor az zöld színű lesz a többitől eltérően, ilyenkor pont az ellenkező hatást érted el: kikapcsoltad a kyr fajt. Én úgy szoktam, hogy ha mondjuk fajra keresek, akkor megnyomom az "Egyik sem" gombot (ilyenkor mind zöld lesz) majd rákattintok a "kyr" opcióra (ami ilyenkor fekete lesz) és ekkor bedobja a keresett fajú kalandozókat.

ha nem ez a probléma, akkor bocsi, csak egy próbálkozás volt. :)

ComEcon

ComEcon

Vén Kandúr

• Fórumita
  • 1457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 10:54

Ellenőriztem, működik a kereső, így a hiba nálad lehet. Lehetséges, hogy nem minden telefonon illetve tableten működik megfelelően. Asztali gépen próbáltad?

Guldort tudom megerősíteni. Laptopon működik, a telefonomon (huawei) is működik. Volt pár éve egy régi sony Xperia minim, na azon nekem sem ment a kereső...  És én is úgy tudom (pláne hogy tapasztaltam is), hogy van pár telefon amin valamiért nem megy.

Bye: ComEcon

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.27, 17:55

Ellenőriztem, működik a kereső, így a hiba nálad lehet. Lehetséges, hogy nem minden telefonon illetve tableten működik megfelelően. Asztali gépen próbáltad?

Arleth

Arleth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.27, 13:19

Ahoj Srácok !

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.23, 09:50

Azoknak a lapoknak csak előnye van, hátránya nincs (hacsak külön ezt nem írják rá). :)

Köszi a választ! :)

Van még egy kérdésem tapasztaltabb játékosokhoz. Szerintetek mennyire életképes/egyoldalú egy olyan ikerjáték, ahol a párosok a következő kalandozókat kapják, nagyjából ugyanazokkal a tárgyakkal, akciólapokkal, eseménylapokkal?

Side1:

A) Abasziszi falanxharcos + Medron + Rowoni nehézlovas + Q fegyverforgató

B) császári gárdista + toroni ezüstkard bajnok + császári sorkatona + Q fegyverforgató

Side2:

A) Dwoon vértes gyalogos + Gianagi alabárdos + Erigowi talpas + északi szabad harcos

B) Ranil-paplovag + Vörös lovag + északi szabad harcos + Ranil-pap/Shadoni kékacél lovag/Krad-paplovag közül valamelyik

Igazából a falanxharcos ebben a közegben szinte halhatatlan. Ezért gondoltam, hogy a Ranil-paplovag+Ranil-pap kombó, 2-3 sebző varázslattal (ennyivel kevesebb közelharci támadással) talán nem túlzás a szövetségiek oldalán.

Pröbálta ezt valaki?

edit: arra is gondoltam, hogy kitesszük középre a küldetéseket, összesen 12 db-ot, amiket lehetne oldani sorban (felmentő sereg hívása, zászlóháború csatájának megnyerése, határvillongás elfojtása, határerőd ostroma)

Módosította galu22: 2016.08.23, 09:51

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.21, 18:00

Azoknak a lapoknak csak előnye van, hátránya nincs (hacsak külön ezt nem írják rá). :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.21, 08:56

A rivális paklit is ugyanígy, "családi" stílusban kell összeállítani, és akkor az Átkelés az Elátkozott Vidéken küldetés kifejezetten izgalmas lesz. Ha rosszul pörögnek a kockák, Gyógyítással még lehet korrigálni. :)

Ha tényleg poén játék, akkor érdemes is nélkülözni a hatékonyságot.

A tavalyi nagykiegben amúgy két gyakori küldetést is tudnak oldani ezek a sogroniták, de ha jól sejtem kizárólag valhallás lapokból folyik a pakliépítés.

http://ketmagus.hu/kiegeszito/menekules_rualanbol/gyakori11.jpg

http://ketmagus.hu/kiegeszito/menekules_rualanbol/gyakori12.jpg

Végülis tehetünk egy próbát :)

Ha már feljött a gyógyítás, lenne egy kérdésem. Vannak azok a lapok, amiknek a hatása "annyival nő, amennyivel több toronyszintet irányít a játékos az ellenfélnél".

Ha kevesebbet irányítok, akkor csökken, vagy túlbonyolítom?

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.21, 06:22

A rivális paklit is ugyanígy, "családi" stílusban kell összeállítani, és akkor az Átkelés az Elátkozott Vidéken küldetés kifejezetten izgalmas lesz. Ha rosszul pörögnek a kockák, Gyógyítással még lehet korrigálni. :)

Ha tényleg poén játék, akkor érdemes is nélkülözni a hatékonyságot.

A tavalyi nagykiegben amúgy két gyakori küldetést is tudnak oldani ezek a sogroniták, de ha jól sejtem kizárólag valhallás lapokból folyik a pakliépítés.

http://ketmagus.hu/kiegeszito/menekules_rualanbol/gyakori11.jpg

http://ketmagus.hu/kiegeszito/menekules_rualanbol/gyakori12.jpg

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.20, 20:39

"családi" játékra kellene összeraknom megrendelésre egy sogronita paklit, amivel lehet ostromolni is, meg küldetést megoldani is. (nem vérre megy, poén játék).

Van ötletetek, hogy milyen küldetést tudnak egyáltalán megoldani?

Fix emberek (9, a fehér asszony kell, hogy olcsóbb legyen a főnix/lángőr):

főnix, paplovag, hajózás-lefegyverzés-taktika
ordani lángőr, harcos, alkímia-élettan-vakharc
tűzkobra asszonya, pap, herbalizmus-orvoslás-élettan

választható:

ordani tűzvarázsló, tűzvarázsló, alkímia-hajózás-térképészet
Tűz táplálója, pap, alkímia-orvoslás-vallás
tűz hordozója, tűzvarázsló, ékesszólás-legendaismeret-vallás
Ordani szerafista, tűzvarázsló, asztrológia-élettan-térképészet

Ki legyen a negyedik kalandozó, és mi legyen a teljesíthető küldetés?

Valójában a "zarándoklat" ad nekik 2 DP-t, de nevesített küldetés, azon kívül pedig csak az elátkozott vidék jut eszembe (herbalizmus - orvoslás - legendaismeret), de egy tűz hordozója+fehér asszony kettőst elkergetni az elátkozott vidékre azért nem túl hatékony.

Módosította galu22: 2016.08.20, 20:40

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.19, 02:52

Jelenleg nincs ilyen lap.

Sziasztok!

Jó pár év eltelt már, mióta letettem a Kiválasztottakat a polcomra. Azóta sok változás történt, amennyire olvastam, főként a használható lapkészletekben. Olyan információk érdekelnének, mik azok a sablon lapok, amik jelenleg szinte minden pakliból kihagyhatatlanok (mint például korábban Sors keze, Hatodik érzék, stb.). Vannak most ilyen lapok?

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.18, 23:54

Olyan információk érdekelnének, mik azok a sablon lapok, amik jelenleg szinte minden pakliból kihagyhatatlanok (mint például korábban Sors keze, Hatodik érzék, stb.). Vannak most ilyen lapok?

Csak az elmúlt 5 év lakészletét használó Új Hullám (ÚH) lapkészletét és versenypaklijait pörgettem végig a fejemben, és elkezdtem összeírni a jellemzően használt, rendszeresen előforduló lapjaikat. Már első nekifutásra olyan hosszú lett a lista, hogy nem volt kedvem begépelni :aboci: Csak érzékletesség kedvéért a tavalyi kiegészítő leghasználtabb lapjai:

A Legendás taverna neves paklik alap tornya, a Térképszoba a küldetéseké, az Árnyjárók sziklaerődje akadálylap kontrollé. Átkelés az árnyjárók birodalmán, Kijutás a káosz dzsungeléből, Menekülés a Tinolok bércein át, Behatolás Orwella főszentélyébe egy erős rohamküldi deck alapjai, mellé a kalandozók Charysi lesath, Kobranyelv fanatikusa, Goblin hullarabló. A Holtak parancsolója sokáig fontos szereplő volt, amíg a formátumról el nem tűnt egy kulcslapja, Lyennara és Daík nevét mindig érdemes félni. Akadálylapok közül a Rombolás varázsjel ostrom deckek visszatérő eleme, a Testvérek gyakran bukkan fel, a Feledés lehelte csak bizonyos paklinak kulcsfontosságú, az Ébredő holtak jelentősége csökkent. Akciólapok közül a Telepítés a kontroll, a Túlélési ösztön néhány nagykalandozó bevált fegyvere, a Kockázatos merénylet felívelőben van, a Rejtőzés köpenye igazi spoiler. Burjánzás eseménylappal több pakli is játszik, Tízválasztó fel-fel bukkan, a Morten Flammus néha játékokat fordít meg, a Kasquen (eddig) nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, az Elveszett lelkek kórusa említésre méltó. 

És ez még csak egyetlen kiegészítő, de minden felsorolt lap ott van minden nagyverseny mezőnyében, sőt, sok olyan is, amit most itt nem említettem. Valószínűleg lehetne írni egy "all star top10"-es listát az ÚH kiegészítő lapjairól, de ha még bele is férnénk a 10 helybe, garantálom, hogy vita tárgyát képezné. A formátum ugyanis rendkívül változatos, az agresszív (ostrom vagy küldetés), kontroll, a kettő között húzódó "közepes sebességű" és kombó paklik egyaránt jelen vannak a legjobb versenydeckek között, majd' mindegyiknek létezik kiskalandozós, nevesített kallerra épülő és vegyes verziója is. Nem is beszélve a legjobbak mögött feltörekvő paklik sokaságáról, amiket néha csak nagyon kevés választ el a versenyeket meghatározó mezőnytől.

A játék a Cranta Öröksége kiegészítő megjelenése óta szerintem épp a "felfedezés" állapotában van, ahol a legfeszesebb verziók még nincsenek kialakítva, senki nem fogadna nagy tétbe, mik a legjobb deckek, még mindenki csak kotyvaszt, próbálkozik, tesztelget.

Módosította Tekozlo_fiu: 2016.08.19, 00:00

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.18, 21:55

Igen, vannak, bár nem olyan erősen, mint régen volt a sors keze. Viszont jelenleg 3 formátumból van relatíve sok verseny, gyakori-átlagos (ősi vér 1-től kezdve), arany-középút (2006-tól megjelent lapok) és új hullám (2011-től kiadott lapok). Ezekre más-más lapok a most wanted-ok.

Mondok példákat. Ha ostromra játszol, több, mint érdemes használni 40 lapra 8-9, 60 lapra 10-12 ostromingyenesítést. Hogy melyik formátumra melyikek a legjobbak, az nem fedi egymást.

Counter lapnak én az égi hajók kora feledés homálya párt tartom leguniverzálisabbnak, ez 2 gyakori illetve átlagos kártya, akadályokat, akció- és eseménylapokat is tudsz velük semelgesíteni. De vannak hatékonyabb lapok, csak azok specializáltabbak, vagy drágák.

Módosította Daneelprophet: 2016.08.18, 21:56

AnatAkhan

AnatAkhan

Yllinori mortel

• Fórumita
  • 1616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.18, 08:51

Sziasztok!

Jó pár év eltelt már, mióta letettem a Kiválasztottakat a polcomra. Azóta sok változás történt, amennyire olvastam, főként a használható lapkészletekben. Olyan információk érdekelnének, mik azok a sablon lapok, amik jelenleg szinte minden pakliból kihagyhatatlanok (mint például korábban Sors keze, Hatodik érzék, stb.). Vannak most ilyen lapok?

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.17, 19:54

Hali! :)

Gyógyítás nem ment meg halált okozó hatástól. Tha'ushur őrzője tud megmenteni pl. vagy gyógyír.

A játék figyeli, hogy mennyi sebet kap a kalandozó. A gyógyításnál annyit kell figyelni, hogy ha gyógyítani akarod, akkor ne legyen az aktuális szintje 0 vagy kisebb. A többi már csak attól függ, hogy csak meg akarod menteni, vagy le akarod róla gyűjteni az összes sebet. Ettől függ mennyi MP-t kell áldoznod.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.17, 19:35

Üdv!

Ha egy karakter halált okozó hatást szenved (instant kill, nem sebzés, pl. Umich, Toroni ködfivér), akkor meg lehet-e menteni gyógyítással, és ha igen hány szintet kell kifizetni?

Ugyanígy, ha valaki annyi sebzést kap, hogy meghal, mennyit kell gyógyítani, hogy túléljen? Konkrétabban, ha egy második szintű kalandozót lenyomnak egy hármat sebző fejszecsapással akkor -1 vagy 0 szintje van éppen, és ez alapján 2 vagy 1 szintet kell gyógyítani, hogy túléljen?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.09, 15:02

Szia galu22!

Ezt a témát már sokszor körbejártuk és agyaltunk rajta, hogy mi lenne a legjobb. Arra jutottunk, hogy alapvetően egy full kezdő játékosnak csak egy vonalat érdemes bemutatni. Ez az egy vonal pedig az ostrom, első nekifutásnak. Bőven elég információt tartalmaz egy ostrompakli megértése is, nem szabad túlterhelni a játékost. ha belekevered a küldetést, akadálylapokat, páncélokat, harcokat, hadrendet és mindent,akkor az lesz az eredmény, hogy - Guldor szavait idézzem - az ember leönti magát benzinnel és felgyújtja magát. Egyszerűen megég az agya. És ez nem lebecsülés senkivel szemben, az MK szabályrendszere rettentő bonyolult és éppen ezért nem örvend olyan nagy népszerűségnek, mert egész egyszerűen már a betanuláskor kirostálódik sok ember (és most a más elvonó hatásokat nem is vettem számba).

Szerintem annyira nem vészes az alap mechanizmus. A fiúk-lányok akik fognak játszani, azért veterán társasjátékosok, páran szerepjátékosok (mondjuk pont nem mágus, így az "ismerős szereplők" nem vonzerő, de sebaj).

A küldetésen azért gondolkodtam, mert hangulatos, és egyszerűbb vele nyerni, mint ostrommal. (talán azzal a legnehezebb) De valszeg igazatok lesz, és csak harmadik-negyedik lépcső lesz a küldetés.

Kicsit kívülről szemlélve a kártyában inkább az alrendszerek nem igazán logikusak, bár hűek a forrásanyaghoz. Talán jobb lett volna, ha nincsenek őselem formák, szférák, külső síkok jelölve a kártyán, hanem egyszerűen csinálnak egy varázslatot, ahová a szövegdobozba beírják, hogy "csak élet jellemű pap" vagy "legalább negyedik szintű varázsló" használhatja.

(esetleg, a Bang! megoldásával: bármilyen lapot eldobhat, ami kitérésnek minősül)

Kalandozók: képesség nélkül lehetőleg(pl. ehhez tökéletesek az elvadultak). Ne legyen páncélja!
Akciólapok: Ne legyen extra képességük! Lehetőleg ne legyen rajtuk kasztjel (azt ráér később elmagyarázni). (ilyen pl a Döfés, Cikázó szúrás, Begyakorolt döfés esetleg, bár a múltidézés már lehet sok)
Harc: nem érdemes elmagyarázni a hadrendet. Csak egy pozíció legyen elsőre(front).

A páncél, pajzs nem jutott eszembe, de tényleg jobb lesz kivenni ezeket.

Pakli: bőven elég először maximum 30 lap és 2 toronyszint, hogy ne húzódjon el a játék, ne váljon unalmassá.

Így elsőre ennyi, ha valami van még akkor egészítsetek ki. :)

Akadálylapok, és küldetések nélkül 30 lap már majdnem egy egész pakli amúgy is :)

Amennyire emlékszem, a régi küldetések közül a könnyen oldhatóak alig adtak DP-t, így sok kell belőlük a pakliba. Amik többet adnak, azokra specializált kalandozó kell, ha nem kalkulálod bele a dekkbe, akkor sok siker nem lesz. Két ilyen dekk küzdelmében jó eséllyel állóháború lesz...

Igazából a másik topicban emlegetett Yien-Yiel hegység + Titkos szekta vonalra gondoltam, amit a gyakori-átlagos harcművészek egyedül megoldanak. Ugyanígy vannak ezek az egyserűen teljesíthető sivatagi küldetések (3* harcos, dzsad+kráni, stb.), amiket még ostrompaklival is meg lehet csinálni. (oké, a kráni szabados helyett teszek be dzsad hadzsit vagy bahradát, és ezzel kicsit romlik az ostrom, de cserébe tud szerezni 9+6 DP-t)

Szerintem érdemes egy kis pénzt rászánni és összerakni a legutóbbi 5 kiegészítő GY-A lapjaiból két vegyes dekket, ahol a húzástól függ, hogy küldetésre vagy ostromra megy. Előny, hogy több segítő lap azonos lesz, így mindkét oldalról lehet látni működés közben. Kalandozó választással pedig meg lehet adni a dekk feelingjét. :)

Az első ötletem amúgy egy nem hordázós, 3-4. szintű, klasszikus ostrom pakli volt, a retró jegyében (kráni légiós, shien gorr mortel, haláltánc, kettős vágás) ezt lehet megcsinálom, mert elég egyszerű vele játszani, bár nyerni nem könnyű egy modern koncepció ellen. Ez viszont nem lesz baj, ha az "ellenpakli" is retró (dartonitás vagy ellana-papnő+adeptus+bárdok).

Módosította galu22: 2016.08.09, 15:03

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]