Ugrás tartalomhoz

Fotó

CHIT-CHAT #14

• Válasz írásához lépj be
2598 hozzászólás érkezett eddig

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.09, 13:13

Annó pont a játék komplexitása miatt szerettem meg a kártyát. Nem a kezdők legjobb barátja (sőt, bevallom még én is sokszor gondban vagyok gyakorlatlanságom miatt), de aki kicsit is szereti a MAGUS világát, az azért rászánja az időt, hogy legalább 1 általa használt mechanizmust normálisan kitanuljon, aztán meg játékokkal, versenyekkel úgyis jön a tapasztalás. Én is sok mindent élesben versenyeken tanultam meg, de nincs ezzel semmi baj. Bár sokszor csak meccs után mondják meg az ellenfeleid, hogy ezt így vagy úgy használhattad volna, de abból is lehet tanulni. Ugyanúgy versenyen kitanulhatod az ellenfeleid játékmechanizmusát, és ha nem értesz valamilyen mechanizmust a biztonság kedvéért még mindig hívhatsz egy bírót is, nem fogják leharapni a fejed. Azaz elmész 1-2 versenyre és sokkal többet fogsz tudni a pakliépítésről, játékról.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.09, 11:39

Igen, valami "M*K light" szabálykönyv lehetne. :)

Bulldy

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.09, 08:19

Szia galu22!

Ezt a témát már sokszor körbejártuk és agyaltunk rajta, hogy mi lenne a legjobb. Arra jutottunk, hogy alapvetően egy full kezdő játékosnak csak egy vonalat érdemes bemutatni. Ez az egy vonal pedig az ostrom, első nekifutásnak. Bőven elég információt tartalmaz egy ostrompakli megértése is, nem szabad túlterhelni a játékost. ha belekevered a küldetést, akadálylapokat, páncélokat, harcokat, hadrendet és mindent,akkor az lesz az eredmény, hogy - Guldor szavait idézzem - az ember leönti magát benzinnel és felgyújtja magát. Egyszerűen megég az agya. És ez nem lebecsülés senkivel szemben, az MK szabályrendszere rettentő bonyolult és éppen ezért nem örvend olyan nagy népszerűségnek, mert egész egyszerűen már a betanuláskor kirostálódik sok ember (és most a más elvonó hatásokat nem is vettem számba).

A lapok:

Kalandozók: képesség nélkül lehetőleg(pl. ehhez tökéletesek az elvadultak). Ne legyen páncélja!

Akciólapok: Ne legyen extra képességük! Lehetőleg ne legyen rajtuk kasztjel (azt ráér később elmagyarázni). (ilyen pl a Döfés, Cikázó szúrás, Begyakorolt döfés esetleg, bár a múltidézés már lehet sok)

Harc: nem érdemes elmagyarázni a hadrendet. Csak egy pozíció legyen elsőre(front).

Pakli: bőven elég először maximum 30 lap és 2 toronyszint, hogy ne húzódjon el a játék, ne váljon unalmassá.

Így elsőre ennyi, ha valami van még akkor egészítsetek ki. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.09, 08:11

Galu:

Amennyire emlékszem, a régi küldetések közül a könnyen oldhatóak alig adtak DP-t, így sok kell belőlük a pakliba. Amik többet adnak, azokra specializált kalandozó kell, ha nem kalkulálod bele a dekkbe, akkor sok siker nem lesz. Két ilyen dekk küzdelmében jó eséllyel állóháború lesz...

Szerintem érdemes egy kis pénzt rászánni és összerakni a legutóbbi 5 kiegészítő GY-A lapjaiból két vegyes dekket, ahol a húzástól függ, hogy küldetésre vagy ostromra megy. Előny, hogy több segítő lap azonos lesz, így mindkét oldalról lehet látni működés közben. Kalandozó választással pedig meg lehet adni a dekk feelingjét. :)

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.09, 06:43

Azon gondolkoztatok már, hogy olyan leendő játékosok számára, akik még nem ismerik a szabályokat, milyen paklit érdemes csinálni?

Amikre én gondoltam:

- ne legyen túl sok lapos (hogy mindenképp legyen nála egy kalandozó lap az első húzásban)

- a lapok képességei egyszerűek legyenek (pl. ellana-papnő)

- ne nagyon kelljen kombinációkat lerakni, hanem viszonylag egyszerű ostrom/küldetésmegoldás legyen (tegyük le a toronyszintet, tegyük mellé a rendházat, majd az egyházfőt a rendházba, és így...)

- ne legyen bonyolultabb akciólap (pl. őselem formázás)

- ne legyen "unalmas" (régen volt ez az ellana-papnő/godorai kirurgus + kard testvér paplovag)

- szerintem jó lenne, ha lehetne nyerni ostrommal és küldetéssel is (ez nyilván azt jelenti, hogy egyáltalán nincs optimalizálva, de szerintem kezdőként izgalmasabb így, hogy mindent ki tud próbálni)

Ez alapján, csak alapelv szinten, van valami ötletetek? (főleg régi lapjaim vannak)

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.02, 18:18

Ha nem versenyre készül egy pakli, akkor bármire érdemes építeni, ami tetszik. Ha az ellenfeleid is hasonló szellemben készülnek a játékra, akkor nem lehet gond. :)

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.02, 09:24

Szia! :)

A kombó a következő: NEM Lóurakra kell behozni Shackallort! :) Könnytelen öreg és Consularok. Az Öreggel ugye 1 Consulart helyettesíthetsz az már elég nagy MP spórolás. Ha van 2 Consularod + az Öreg, akkor behozod Shackallort. És most jön a csodakombó! :) Shackallor Klónozza magát 2MP-ért. Aztán megint, aztán megint, aztán megint. Így tudsz 5 Shackallort irányítani mindössze 8MP-nyi klónozással. Az annyit tesz, hogy 5 Shackallor + 2 Consular + 1 Öreg lesz az irányításod alatt. Így már ugye 8MP-t kapsz körönként.... ;)

(Magyarázat: Miért 2Mp a Klónozás? Azért, mert a szövetséges MP-értéke 0MP!)

Módosította enriquel77: 2016.08.02, 09:25

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.02, 08:55

Sziasztok!

Újra ismerkedni kezdtem a M*K játékkal, és végigböngésztem a régebbi kiegészítők lapjait is. Felmerült bennem a kérdés, hogy kráni varázsló urakra érdemes e paklit építeni.? 

Mert Shackallor szövetséges lap + consular kombó megbojgatta a fantáziám. És melléjük képzelném el a 13-ak többi tagját. 

Csak a probléma hogy shackallor is csak akkor termel manát ha több varázsló úr is a jelenben van. Viszont azok játékba hozása (még az oldschool Lépés a Critai táblán lappal is) írdatlan mennyiségű mana befektetését igényli, és akkor még nem védekeztem egy gyors ostrom vagy küldetés megoldó pakli ellen sem. 

Van valakinek ötlete hogy lehetne ezt a problémát áthidalni? Nem versenyre szeretnék vele menni, hanem csak a fun kedvéért, összerakni (ha van értelme, és megéri egyeltalán ráforditani ennyi egyedi lapra a pénzem :D)

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 21:28

Sztem ha izgalmas játékot akartok, játsszátok az alábbit. Mindenki bead a közösbe 60 tetszőleges, saját maga által választott lapot, amit nem sajnál. (esetleg lehet szabályozni, hogy laptípusonként mennyit)

Ezt összekeveritek.

Ebből mindenki húz 60 lapot a közösből. Ez a deckje, amivel játszik.

Toronyszinteket külön, hasonlóan, csak ott figyelni kell, hogy ne legyenek azonosak (de a tornyok  akár fix sajátok is lehetnek).

Módosította Daneelprophet: 2016.07.28, 21:29

alans

alans

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 17:03

Vannak ilyen formátumok. 60/1 ès gyakori -átlagos. Ezek hivatalos formátumok. De lehet olyat is, hogy összevonod a kettőt. Még ki lehet találni minden fèlèt. Egyèbkènt mi sokat játszottunk hasonlókat règen. Sőt olyat is, hoy öten játszottunk egyszerre mindenki mindenki ellen. Jó hosszú játékok voltak.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6551 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 16:42

Ne aggódj Galu, ha lesz egri verseny én is valami űbertáp GY-A paklival megyek! :)

Lehetne valami olyan formátum, hogy minimum 60 lap, egy lapból max 1db lehet benne. ;)

Bulldy

Módosította Bulldy: 2016.07.28, 16:44

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 14:05

Ha lesz egri verseny valaha, és eljössz oda kártyázni adok 4-4 sor gy-á lapot pár újabb kiegből... :D

Versenyre, én? :D

Kábé a Geofrámiával bezárólag ismerem a játékot (az azóta kiadott dolgokat semennyire)

A kártyáim úgy emlékszem három dobozban voltak, ebből kettő van meg. Az a kettő, amik éppen nem voltak beépítve optimalizált paklikba. Ezt azért gondolom, mert az utolsó épített paklijaim egy tűzvarázslós-lávafolyamos, meg egy 9 Tharr szerzetes+rőtcsuklyásos valami volt, amilyen kártyákból egy sincs meg, de egy darab törpés kalandozót sem találtam pedig úgy emlékszem volt pár. De találtam például nevesített elf bárdokat meg ilyesmit.

Gondolom azóta vannak olyan eredeti lapok, amik elavultak. Vagy nem adták ki újra, vagy már eredetileg is használhatatlan volt (shadoni zsoldos?)

De egyébként sem voltam sose jó a versenyeken, klubokban. Általában mindenki az új ötleteit tervezgette és tesztelgette, nem nagyon szerettek olyan gagyi módon játszani, ahogy a haverok meg én (gyakori + átlagos + minimum 60 lap + legfeljebb két egyforma lap)

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 13:44

Ha lesz egri verseny valaha, és eljössz oda kártyázni adok 4-4 sor gy-á lapot pár újabb kiegből... :D

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 13:37

Köszi szépen a gyors választ!

ragyoti

ragyoti

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 13:30

Szia!

Itt találod: http://ketmagus.hu/szabalykonyv/12.00

Üdv!

Szobafestés-glettelés előtt, a kirámolás során találtam kb. 500 mágus kártyát, nem gondoltam, hogy megvannak még. (kb. két teli "észak lángjai" doboznyi)

Tesómmal ki is találtuk, hogy játsszunk pár partit, de csak ilyen mindent bele, 60-80-100 lapos, optimalizálatlan paklikkal. (sokkal jobban élveztem az olyan játszmákat, ahol a gorviki siedon és a barbár sámán ment ostromolni, mint mikor elkezdtünk 40 lapra és gyors nyerésre optimalizált paklikat kitalálni. Ezért is hagytam anno abba)

Az lenne a kérdésem, hogy emlékszik-e valaki a 2 vs 2 játékszabályra (szabálykönyvet ugyanis nem találtam). Tehát két csapat, két-két fő, közös torony.

Amire emlékszem, hogy több, azt hiszem 5 toronyszint volt, mindenkinek saját sorral, de lehetett társulni a csapattárs manővereihez.

Ez a szabály megvan valahol online? (nem találtam) Persze az is jó, ha valaki emlékszik, és ír ide egy összefoglalót :)

Köszönöm!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 13:21

Üdv!

Szobafestés-glettelés előtt, a kirámolás során találtam kb. 500 mágus kártyát, nem gondoltam, hogy megvannak még. (kb. két teli "észak lángjai" doboznyi)

Tesómmal ki is találtuk, hogy játsszunk pár partit, de csak ilyen mindent bele, 60-80-100 lapos, optimalizálatlan paklikkal. (sokkal jobban élveztem az olyan játszmákat, ahol a gorviki siedon és a barbár sámán ment ostromolni, mint mikor elkezdtünk 40 lapra és gyors nyerésre optimalizált paklikat kitalálni. Ezért is hagytam anno abba)

Az lenne a kérdésem, hogy emlékszik-e valaki a 2 vs 2 játékszabályra (szabálykönyvet ugyanis nem találtam). Tehát két csapat, két-két fő, közös torony.

Amire emlékszem, hogy több, azt hiszem 5 toronyszint volt, mindenkinek saját sorral, de lehetett társulni a csapattárs manővereihez.

Ez a szabály megvan valahol online? (nem találtam) Persze az is jó, ha valaki emlékszik, és ír ide egy összefoglalót :)

Köszönöm!

Módosította galu22: 2016.07.28, 13:23

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.28, 12:14

LOL :D :D

Na jó, legközelebb javítom :D