Ugrás tartalomhoz

Fotó

CHIT-CHAT #14

• Válasz írásához lépj be
2598 hozzászólás érkezett eddig

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.25, 10:55

Félvézáróról vmi élménybeszámoló? Létszám, kiadói bejelentések, meta, stb?

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 11:37

Sziasztok!

Ha igény van rá, akkor 9 zsebes fóliákat tudok vinni a lellei versenyre, de az igényeket előre mondjátok, mert csak annyi pluszt viszek, aminek lesz gazdája is. :)

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.09, 19:13

Na, ez végre egy izgalmas licitzárás volt.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.10, 13:47

Nem használható pihenő vagy sérült pozícióban. 

6.01. Cselekedet

Lapidézés, képesség/laphatás aktivizálás, Sorelhagyó manőver kezdeményezése, Raktárból csatolás Sor fázisban. Ha kalandozó is kell a cselekedethez (képesség aktivizálás, akciólap idézés, sorelhagyó manőver kezdeményezése), akkor annak ébernek kell lennie.  

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.10, 12:52

Sziasztok

Lestem egy kicsit a szabalyt s ezt lattam:

• D./ egyszeri.png Fordulónként egyszeri: A lap képessége/laphatása egy fordulóban legfeljebb egyszer aktivizálható, és ehhez nem kell elforgatni. Ha ilyen képességet/laphatást már korábban aktivizált a kalandozó, vagy az adott lap, akkor azt már nem aktivizálhatja az adott fordulóban. (Kivétel, ha a Hivatkozás szabály F./ pontja alapján már nem számít ugyanannak.) Nem jelöl sem fázist, sem sebességet.
Jelen esetben hasznalhato elforgatva / serulten is ezen kepesseg ami elott ez all?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6533 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 17:26

2 demo pakli az eddigi kiegekkel (de foleg a crantai kieggel ) kooperalo az igenigen erdekelne. :)
fokent gy-a, de nehany egyedi + 1-2 mitik lapos. :)

Simán összejön. Én 15 Crantából húztam be annyi gyakori kalandozót, ami bármire elég. Ha nem fajpaklit csinálsz, hanem vegyesen, akkor gyakoriból megvannak a kalandozók. Ehhez biztos húzol elég átlagost is. Akciólapból nekem jött vagy 8-10 Fellökés, 5-7 Szélroham(?), ezeket szinte bárki használhatja. A növény bestiából is van, mint a szemét (elfek kombóznak is vele egy kicsit). Egyedi-mitikus vagy bejön, vagy nem. Én kábé mindet cserélem, mert nem izgatnak.

Szerintem ha egy 10K-t befektetsz (ha még 818 a kieg a DV webshopjában) abból lesz elég lapod, gyakori-átlagoson alapnak, egyedi-mitikuson cserélni.

Ha sok a 10K, akkor 2-3 este a ketmagus.hu/termekeink oldalon és összeraksz magadnak 2 dekket max 2K HuF bekerülési áron. (Itt a fórumon rajtam kívül bárki tud eladni szerintem. :) )

Bulldy

Módosította Bulldy: 2016.06.07, 17:27

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 17:20

JogiBear: Hagyományos formátumon minden lap játszható (kivéve a tiltott lapok). A 10+ éves lapok azok más formátumba nem nagyon férnek bele. Az AKU formátum az 2006-tól indul (Zászlóháború). Az UH formátum pedig az utolsó 5 év lapjaiból gazdálkodik.

Sors keze, Haditervek játszahtóak, Őselemek mostanra már lassúnak számítanak, azokra építeni nem nagyon érdemes (egy-egy speciális esettől eltekintve).

JogiBear

JogiBear

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 15:20

Sziasztok! Előkerült a szekrény mélyéből egy cipősdoboznyi régi lap (10+ éves). Az a kérdésem, hogy lehet még ezeket használni, pl. versenyen? Van egy paklim pl. nagy varázslókkal, sok őselemmel, lehet ezzel kezdeni valamit, vagy kvázi újra kell kezdeni? Az olyan standard tápok, mint Sors keze, Haditervek, stb. ezek játszhatóak? :-) Bocsi ha nagyon buta kérdések voltak...! :-)

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 15:13

Kihozhato 16 kiegbol 1-1 korrekt demo pakli? :D pl ork - sniles?
Merjek kockaztatni? :D

16 kiegészítőből lesz 128 gyakorid, az majdnem két embernek is elég. Átlagosokból 2-4 darabod lesz, és átlagosan bontasz 14 egyedi és 2 mitikust. Hogy az a 16 értékesebb lap jó-e paklidba, vagy elcserélhető-e olyanokra, csak a szerencse kérdése. De lentebb leírtam, hogy kis lapkészlettel vagy a játékkal csak most ismerkedve mi a jobb megoldás: 16 kiegészítő árából tudatosan vásárolva, nem a szerencsére bízva a dolgot jobban jársz, hiszen a megszerzett lapok mennyisége még fontosabb.

Tudom, lehet venni GY-A lapokat fillérekért, de abból ti nem sok pénzt láttok.

Ez egy kis "téveszme", aminek pont az ellenkezője igaz. A kezdőknek én legszívesebben "megtiltanám" a csomagok vásárlását (kivéve ha játszott már más CCG-vel, és tisztában van az anyagi lehetőségeivel). A kiadó ugyanis nem abban érdekelt, hogy minden forint elsősorban hozzá fusson be. Egy kezdő vagy lapkészletet gyűjtő játékos akkor elégedett, ha minél olcsóbban minél nagyobb lapmennyiséghez jut. Ez mindig a másodlagos piacról a leginkább költséghatékony. A kiadónak az az érdeke, hogy minél több és minél elégedettebb új játékos legyen.

Ha a GY-Á-t és az olcsó egyediket a piacról szerzik be, az a már régóta játszóknak is jobb. Hiszen ha dobozszám tudják elpasszolni - igaz, csak párezer forintént - a felesleges GYÁ-t, ha nem áll rajtuk halomban az egyedi, az nekik is csak érdekük. És így természetesen a kiadónak is, mivel közvetetten a csomagbontást támogatja.

ragyoti

ragyoti

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 14:57

16-ból szerintem is simán. Az ork-snil pakli 90%-a gyá soron van.

A pesti bontotton főként elfeket húztam, de még így is szépen jöttek az ork-gyíklény lapok, és az csak 6 kiegészítő volt.

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 14:40

Kihozhato 16 kiegbol 1-1 korrekt demo pakli? :D pl ork - sniles?

Merjek kockaztatni? :D

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 14:33

2 demo pakli az eddigi kiegekkel (de foleg a crantai kieggel ) kooperalo az igenigen erdekelne. :)

Az tulajdonképpen nem lenne más, mint 8-16 darab Cranta öröksége kiegészítő  :aboci:

Módosította Tekozlo_fiu: 2016.06.07, 14:33

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 13:58

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6533 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 12:03

A crantaiak érdekesek, de nem látom elsőre milyen dekket lehetne rájuk építeni.

Ha meg mered kockáztatni, hogy a barátaid többet nem hívnak le kártyázni, válogass a crantai GY-Á lapokból hármasával, tegyél be 12 szettelemet, wirget és ostromigyenesítést, majd ha meguntad a hisztijüket, hogy a mitikus hegyekkel telepakolt paklijuk gőzzé ég ellened, keress másik paklit :sherlock:

Versenykörnyezetre kell bele néhány egyedi is, illetve ott valószínűleg találkozol komolyabb ellenszerekkel, de ár/hatékonyság arányban magasan a "legjobb" pakli (játékélményt ne keverjünk az egyenletbe, mert az csak az egyik félnek lesz :aboci: ).

Nem mondtam, hogy nem frankó, illetve alapvetően piszkálja a fantáziámat ez a fókuszos dolog. :)

Rájuk épülő küldetéseket nem igazán láttam, sejtettem, hogy a fókusszal lehet nagyot domborítani és ha más nem, ostromolni.

De ha már itt vagy: tudom pofátlanság a kieg megjelenése után egy héttel megkérdezni, de mi újság a korábban belengetett induló/kezdő szettel? Én nagyon vennék belőle, de nincs mit. (Tudom, lehet venni GY-A lapokat fillérekért, de abból ti nem sok pénzt láttok.)

Bulldy

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 11:54

Ez már nem fért bele a szerkesztési időkeretbe.

Én nulla lappal vágtam bele, igaz keveset vettem (15), de alapvetően jó. Én a helyedben a korábbi kiegek GY-A vonalából azért behúznék Begyakorolt Döfést és hasonlókat. Fillérekből megvan.

Maximálisan egyetértek, csomagvásárlás előtt minden kezdőnek az Új Hullám GY-Á szekció beszerzését javaslom. A GY-Á-k ára az ingyen és a minimális költség között mozog, teljes szettek is elérhetők emberi áron. Remek paklialapnak szolgálnak, mellesleg telis-tele vannak versenykártyákkal, az ár-érték arányuk kiemelkedő! A korábbi egyedik közül amire feltétlenül szükség van, be lehet szerezni licitről szintén nyomott áron, de az új egyedik sem drágák a csomagár-bontásiesélyhez viszonyítva. Aki nem rendelkezik kiterjedt lapkészlettel, annak ez a fajta célzott vásárlás sokkal költséghatékonyabb a csomagok bontogatásánál.

Módosította Tekozlo_fiu: 2016.06.07, 11:55

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 11:39

A crantaiak érdekesek, de nem látom elsőre milyen dekket lehetne rájuk építeni.

Ha meg mered kockáztatni, hogy a barátaid többet nem hívnak le kártyázni, válogass a crantai GY-Á lapokból hármasával, tegyél be 12 szettelemet, wirget és ostromigyenesítést, majd ha meguntad a hisztijüket, hogy a mitikus hegyekkel telepakolt paklijuk gőzzé ég ellened, keress másik paklit  :sherlock:

Versenykörnyezetre kell bele néhány egyedi is, illetve ott valószínűleg találkozol komolyabb ellenszerekkel, de ár/hatékonyság arányban magasan a "legjobb" pakli (játékélményt ne keverjünk az egyenletbe, mert az csak az egyik félnek lesz :aboci: ).

Módosította Tekozlo_fiu: 2016.06.07, 11:44

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6533 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 11:10

Sziasztok,

Mi az osszetett velemeny, errol a crantai kiegrol? Erdemes befizetni ra? Esetleg ujrakezdoket vonzo?
Utos paklik keszithetok pusztan ezen lapokkal? (ertem ez alatt h. mas lapod nincs)

Thx

Én nulla lappal vágtam bele, igaz keveset vettem (15), de alapvetően jó. Ha csak a laphatásokat nézed, akkor a távolsági támadásos elfek kivételével minden működik. A távtámadások gondja, hogy csak egyedi ritkaságban vannak, GY-A gyakoriságon semmi. Én 15 pakkból egyet sem bontottam, elfből viszont rengeteget.

Csak ebből a kiegből dolgozva szerintem az orkok és a gyíkok "önjáróak". A crantaiak érdekesek, de nem látom elsőre milyen dekket lehetne rájuk építeni. Elfektől nekem hiányzik bár "ha más nincs, akkor ez" GY-A távtámadás, de lökdösődni ők is tudnak (Fellökés akciólap).

Én a helyedben a korábbi kiegek GY-A vonalából azért behúznék Begyakorolt Döfést és hasonlókat. Fillérekből megvan. Én raktam össze két dekket korábbi GY-A lapokból, teljesen jó lett. Ha kell feldobom ide a laplistákat, bekerülési költségük 500-750 HuF/dekk.

Bulldy

ragyoti

ragyoti

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 10:44

Szia!

Nagyon friss még ez a kiegészítő, gyakorlatilag szinte csak bontott versenyek voltak vele. Szerintem el kell telnie egy kis időnek, hogy kiderüljön, melyik formátumon, hogyan muzsikálnak ezek a lapok.

Az eddigiek alapján szerintem van olyan téma, amihez csak ez a kiegészítő fog lapokat hozni. Ez pedig a FÓKUSZ. Komplex elemzés, gyakorlati tapasztalat híján óvatosan nyilatkoznék, de szerintem 4-5 pakliváz fog kisarjadzani ebből a kiegből:

Allrin - neki távtámadás lapok kb. nincsenek is UH-n, talán még pár tárgyra (íj) is lehet szüksége más kiegészítőkből. Pedig nagyon erős paklit lehet vele összerakni.

Falánk - neki orkok kellenek, pár ütés, szerintem simán megél ebből a kiegből is.

Amt-Nar - nagyrészt elég lehet neki a CÖ lapjai, bár pár akciólap jól jöhet ide korábbról.

gyíklényes küldetés (Snillel vagy nélküle) - pár akciólap jól jön korábbról, de így is konzisztens lehet.

Tajtékherceg - sajnos neki kell majd sok-sok akciólap korábbról, de neki is nagy jövőt jósolnak.

Lunír/élőfém dobatós - sajnos ide nagyrészt korábbi lapok kellenek.

Emellett még sok korábbi téma kapott pár izgalmas lapot.

Egyébként erre a kérdésre szerintem a tesztelők tudnak reális választ adni, gondolom, kipörgették a kiegészítőben rejlő kombókat. Érdemes lehet megkérdezni egyiküket erről holnap: http://ketmagus.hu/news/message/view?id=1976

Sziasztok,

Mi az osszetett velemeny, errol a crantai kiegrol? Erdemes befizetni ra? Esetleg ujrakezdoket vonzo?

Utos paklik keszithetok pusztan ezen lapokkal? (ertem ez alatt h. mas lapod nincs)

Thx

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.07, 09:48

Sziasztok,

Thx

kezso

kezso

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.06, 16:38

Elírás: Levegőég fejedelemének követe.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]