Ugrás tartalomhoz

Fotó

CHIT-CHAT #14

• Válasz írásához lépj be
2598 hozzászólás érkezett eddig

ZomBee

ZomBee

Az Élőhalott

• Fórumita
  • 1477 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.06, 16:12

Guldor: ezmiez?

Sápadt égbolt viszálykeltői 5000/6000

ragyoti

ragyoti

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.03, 08:06

Igen, látszik, ez egy jó kiegészítő lett. Mindenki gyűjtögeti a lapjait.

Egyébként annak is lenne értelme, ha a Rualanos lapoktól szabadulnának páran. Abban az esetben, ha az ottani koncepciók (pl. Lesath) már nem lennének életképesek. Ezt pedig még csak a tesztelők láthatják igazán...

alans

alans

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.02, 16:37

Cranta. Crantára gondoltam.

szabee

szabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.02, 16:13

Srácok! Hol vannak a rualanos licitek??? :ninja:

Rualanos? :O

aquir

aquir

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.02, 15:59

Lehet mindenki meg akarja tartani.

alans

alans

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.02, 09:49

Srácok! Hol vannak a rualanos licitek??? :ninja:

Nekrodin

Nekrodin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.05, 16:59

Nem a pénz volt a lényeg, hanem hogy Ágyas nélkül a deck játszhatatlan.

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.05, 14:03

6,5K-val olcsóbb a deck, mint hittem. Köszi a pontosítást.

Módosította Daneelprophet: 2016.02.05, 14:04

ComEcon

ComEcon

Vén Kandúr

• Fórumita
  • 1457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.05, 08:28

MK: Manifesztációs Abul, Szang Pa, Rahim Bankháznál mindenki azt mondta hogy rendben van az MKnál és nincs semmilyen mp-spirál. Sőt pl Ashi maga volt a tökély.

Én úgy emlékszem Ashi nem a tökély volt, hanem a durva táp.... :)

Viszont a dzsad bankházas pakli azért nem volt atom durva csak elég erős, mert pár jókor elsütött akadálylap megette a paklit.. :)

bye: ComEcon

oldWhiteWolf

oldWhiteWolf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 21:39

Cobin...Bernie,Subi es Kovacs Zsolti elerhetoseget meg tudnad adni? Nem talaltam meg oket FB-on sem :-(
Esetleg barki mas tud segiteni?

Nekrodin

Nekrodin

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 21:30

Kis pontosítás:

3 Acélszarvú sarlatán (3*3500) kulcslap, nehezen szerezhető
4 Alidari ágyas (4*3000) kihagyhatatlan

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 19:08

bubmac, hosszabban is reagálhatnék, de mivel neked ez a játék nem teszik (ahogy többször is írtad), részemről könnyes sorry.

Nem a játék nem tetszik, hanem az, ahova jutott az elmúlt 5-6 évben.
És részemről az a könnyes, hogy százakat vesztett el a játék emiatt...

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 18:04

bubmac, azt még hozzáteszem, hogy szabee egy 1000 fős kistelepülésen szervez évek óta 20 fős versenyeket, tehát az ő hozzáállását ilyen módon minősíteni eléggé ormótlan és primitív dolog, sok más hiányosság mellett komoly tájékozatlanságot is tükröz.

Módosította Daneelprophet: 2016.02.04, 18:04

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 17:55

bubmac, hosszabban is reagálhatnék, de mivel neked ez a játék nem teszik (ahogy többször is írtad), részemről könnyes sorry.

Módosította Daneelprophet: 2016.02.04, 17:59

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 17:53

Akkor majd Neked egyénileg összerak egyet a DV. :lmao: (Ha az elmúlt X kiegből nem tetszett neked semmi, akkor valószínűleg az újak sem fognak tetszeni.) :fejsimi:

Igen, én is attól tartok, hogy nem fog tetszeni, de majd meglátjuk. Akár még változhatnak is a dolgok. :)
Amúgy, meg nem kell érteni, amiről beszélek, ha nem akarod! Pontosan az ilyen hozzáállás miatt jutottunk idáig...

szabee

szabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 17:46

Daneelprophet!

Azért 10K-ért egy 40 lapos vagy 8K-ért kettő 60 lapos pakli nem egészen ugyanaz. A Kiadó ugynannyiért állítja elő az 1. szintű Bélát, mint a 100-as szintű Balrogot, ha érted mire gondolok. A DV-nek semmi plusz költségbe nem kerül erős lapokból összerakott Core Setet elkészíteni. (Most a tesztelés, meg grafika költséggel nem foglalkozom. Ez csak elmélkedés.) Szerintem lenne rá igény kezdők/újrakezdők részéről.
A cikkek jók, amiket írsz, szívesen olvasgatom őket, annak ellenére, hogy egy ideje nem játszok. Venni pedig azért nem veszek lapokat, mert ahogy lentebb már írtam az elmúlt pár évben nem tetszettek amik megjelentek. Természetesen az általam szorgalmazott Core Setben nekem tetsző lapok és szabályváltozások lennének. :)

Akkor majd Neked egyénileg összerak egyet a DV.  :lmao: (Ha az elmúlt X kiegből nem tetszett neked semmi, akkor valószínűleg az újak sem fognak tetszeni.) :fejsimi:

ZomBee

ZomBee

Az Élőhalott

• Fórumita
  • 1477 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 15:26

HS : van olyanuk ,hogy nerfelés, ami ugye azt jelenti hogy átírják a lapot. Az MKban ez errata de ott a lap fizikai szövege nem változik.  Elég érdekes lenne, ha egy lap errátázás után oda lehetne menni és kicseréltetni. Bár a nerfelés is néha vicc kategória lásd Patron Warrior. Basic/standard lapok fele használható, ez tény. 

MK: Manifesztációs Abul, Szang Pa, Rahim Bankháznál mindenki azt mondta hogy rendben van az MKnál és nincs semmilyen mp-spirál. Sőt pl Ashi maga volt a tökély.

Remigen

Remigen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1148 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 03:44

Én csak azon röhögök, hogy ezt az "alappaklit" lehet használni folyamatosan az UH-n mi javasoltuk a KM-nek. Csak ők nem akartak egy több 100 lapot tartalmazó kieget készíteni.

Amúgy egy ilyen alappakli kiadása és a következő kiegek összhangja csak gondolkozás és tesztelés kérdése.

A HS-t azért hagytam abba, mert az egész csak egyszerű matek. Szerezd be a kasztnak megfelelő legdurvább lapokat és egészítsd ki a megfelelő manáju lapokkal vagy képességaktivizálással.

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.03, 23:26

Egy 30 millió játékossal operáló  játékban egy ilyen formátum bevezetése csak idő kérdése volt, az új belépőknek ez csalogató lesz. A játék bár látszólag ingyenes, valójában bődületes kasszasiker. A kérdés mi a valódi cél a formátummal? Mennyire tolják majd ezt, mi lesz a preferáltabb? A "standard" vagy a "wild" format lesz a nagy versenyeken és rankeden az elfogadott? Ha marad "hagyományos" (nevezzük így az MK után a wildot) dominanciája, akkor szerintem nincs gond. 

A HS-től várja mindenki, hogy megoldást ad majd a power creep problémára és 10 év múlva is erősek lesznek a basic lapok is. (assszem ezt Tekozlo fiu pont Te említetted). Ehhez még túl fiatal a játék, hogy megítéljük, de jelzem az MK is nagyon sokáig megoldotta ezt a problémát (amiért le a kalappal), mielőtt beadta a derekát és megindultak a lapok erősségben felfelé kiegről-kiegre(lefelé?) a lejtőn. Ezt a folyamatot az ÚH igen erősen és direkt módon katalizálta. Ha ezt elszúrják a HS-ben szerintem sokat fog veszíteni a vonzerejéből.

Az viszont hogy a basic és standard lapok (azaz a midnenkori alapkiadás) az UH ("standard" ) formátum részese azt jelzi, hogy ők komolyan gondolják, hogy ezek a lapok 10 év múlva is ugyanoylan erősek lesznek. Nem mindegy. Próbálnátok mostanin ÚH-ba beintegrálni az egykori premier vagy alapkiadást... Az egykori manával operáló eseménylapokon kívül (amik a manaspirál miatt csak erősödtek, sőt brokenné váltak) nem tudom mit lehetne bepaszírozni, talán a dorani nekromantát és még néhány lapot... Amúgy ez nem tudom, hogy saját ötlet, vagy lopták, de nagyon szép gondolat, hogy van egy alaplapkészlet, az új formátummal pedig deklarálják, hogy ezen örökös lapkészlet laperejéhez fognak alkalmazkodni a jövőben is. Tetszene nekem is egy ilyen (többszázlapos) örökös alapkiadás az MK-hoz,  a leghíresebb nevesekkel, stb.

Módosította DiN: 2016.02.03, 23:36

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.03, 11:07

Tekozlo_fiu:

Az hogy egy ingyenesen (vagy csekély anyagi ráfordítással) játszható online játék az új játékosok érdekében bevezet egy új játék típust nem tudom mért tenné elfogadottabbá a magus ÚH formátumot.

Az MK -ra bizony kellett költeni (nekem pl minden lapból meg volt a 3 db, de a legtöbből 4 is.) „az örülünk, hogy megvetted, de ne használd” kiadói hozzáállás sokaknak nem jött be. A másik, hogy bizonyára elkerülte a figyelmedet az új játékosok érdekében teszik. Sajnos új játékosból már akkoriban is elég nagy hiány volt, akárcsak mostanában. Lássuk be, ez egy hatalmas húzás volt, a szállingózó bizonytalan új játékosok mellöl elkergetni egy csomó régi bevált vásárlót. A kétmagus az egykori valhallás játékos bázisra és az általuk be vonzott újakra épült gyakorlatilag. Emiatt volt rossz döntés az ÚH formátum az mk-nál, mert a játékosbázis túl nagy részét szívatta meg, viszont csak kevés embernek volt előnyös.

Amellett nem elhanyagolható tény, hogy a játékosra bízzák azt a döntést, hogy melyikkel is akar játszani.

Az elmagicesedés ha nem is annyira jellemző azért van rá példa:

• Az időfonal és gyorshatások szerintem túlzott erőltetése.

• Múltidézés (ez mondjuk nem zavaró annyira)

• 8 kiegészítőben 1 mitikus, ami azért elég messze van a valhallás ritka/egyedi gyakoriságtól.

• Nevesítés eltörlése (mondjuk ez inkább a rossz kiadói döntések eredménye.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]