Ugrás tartalomhoz

Fotó

Sabrina Online

• Válasz írásához lépj be
349 hozzászólás érkezett eddig

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.29, 12:05

Sziasztok. Nyár van, gondolom mindenki észrevette. :D És persze azt is észrevehettétek, hogy még nincs fenn friss hasáb, nos egy fő oka van, 
Szezon van, sajna nincs rá időm, esküvőket, meg egyéb fotózások képeit dolgozom ki.

Amint tudok időt szakítani rá, pótolom a lemaradást, (ami 6 oldal) és folytatom a munkát.

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.04, 14:41

"Endora nem szereti, ha pizzát eszem." => "Endora nem szereti, ha pizzát eszek."    Véleményem szerint ez ikes ige. Ezért az: eszem  a helyes.

Határozott/határozatlan ige, Endorának nem azzal van a baja, ha Warren egy konkrét pizzát eszik, hanem általánosságban a pizzaevéssel. Szerintem. "Eszem a pizzát." "Eszek egy pizzát."

Bocs de nincs igazad. Mert konkrétan az angol szövegben az van hogy Endora azért nem szereti ha koleszterindús kajákat eszik Warren, mert baja lehet belőle. 

De amúgy ja az ikes ige talált köszi :)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 08:31

"Endora nem szereti, ha pizzát eszem." => "Endora nem szereti, ha pizzát eszek."    Véleményem szerint ez ikes ige. Ezért az: eszem  a helyes.

Határozott/határozatlan ige, Endorának nem azzal van a baja, ha Warren egy konkrét pizzát eszik, hanem általánosságban a pizzaevéssel. Szerintem. "Eszem a pizzát." "Eszek egy pizzát."

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 314 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.24, 05:54

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.23, 20:26

Sabrina részek aktualizálva, 6 oldalnyi fordítás feltöltve.

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.23, 20:18

Hello. A legutóbbi csomagban elég sok elírás van. :(

28 (comicID=261)

"Daniella rámhányt, és rajta kívül még ketten is míg a Parabola Meneten voltunk." => "Daniella rám hányt, és rajta kívül még ketten, míg a Parabola Meneten voltunk."

"Engem két ott dolgozó vitt le, a hullám vasútról." => "Engem két ott dolgozó hozott le a hullám-<br />vasútról."

"ezekér" => "ezekért"

"Gondolom már egyikünk se olyan fiatal és bohókás, mint amilyenek szoktunk lenni mi?" => "Gondolom már egyikünk se olyan fiatal és bohókás, mint amilyenek voltunk, mi?" (a "szoktunk" az jelen idő btw.)

"Szóval egyébként, mi a helyzet veled és Zig Zag al" => "Szóval, egyébként mi a helyzet veled és Zig Zaggal?"

29 (comidID=262)

"Barátok" => "barátok", "hónapik" => "hónapig" "Mi?" (ez gondolom az angol "What?") => "Tessék?/Mi van?"

"Úgy értem te és Zig teljesen mások vagytok." => "Úgy értem, te és Zig teljesen mások vagyok."

"Nem vártam volna hogy ti ketten, így össze bandáztok már kezdetektől." => "Nem vártam volna, hogy már a kezdetektől így összebandáztok."

"Ezek után, azt hittem csak egy múló szeszély." => "Ezek után azt hittem, csak egy múló szeszély."

"Nem tudom mit mondjak neked." => "Nem tudom, mit mondjak neked."

"Röviden az esküvő után már kezdtünk összejönni." => "Röviddel az esküvő után már kezdtünk összejönni."

"Tulajdonképpen, sokat beszéltünk rólad. Zig Zag ot teljesen lenyűgözted, aranyom. Ó?" => "Tulajdonképpen sokat beszéltünk rólad. Zig Zagot teljesen lenyűgözted, aranyom." (Esetleg az "Ó?" helyett valami modernebb meglepődő szót lehetne használni, "Tényleg?" "Ez komoly?" "Kajakra?")

"Gondolom csak talán, szeret beszélni olyannal, aki olyan megfontolt mint én, és én meg nagyon érdekesnek és mókásnak találom, a vele folytatott beszélgetést." => "Gondolom olyannal szeret beszélni, aki hozzám hasonlóan megfontolt, és nagyon érdekes és mókás vele beszélgetni."

"Nem tudtam hogy ennyire okos, és kedves tud lenni. Sokat segített rajtam, az esküvő után." => "Nem tudtam, hogy ennyire okos és kedves tud lenni. Sokat segített rajtam az esküvő után."

"[...], Te akartál, pont a ceremónia előtt le akartál beszélni a házasságról." => "[...]", "pont te voltál, aki a ceremónia előtt akart lebeszélni a házasságról."

30 (comidID=263)

"RC t" => "RC-t"

"Szó szerint, kampányoltál, a házasságunk ellen." => "Szó szerint kampányoltál a házasságunk ellen."

"[...] és csak bajt hoz rád családra. Ebben hittem én." => "[...] és csak bajt hoz rád és a családra. Ebben hittem."

"Tudtad e" => "Tudtad-e", "Tigris" => "tigris"

"[...] nem olyan amit szégyelni kéne." => "[...] nem olyan, amit szégyellni kéne."

"Tudom hogy rosszallottam, hogy hozzámentél, és gyereket szültél egy Mosómedvének, [...]" => "Tudom, hogy rosszallottam hogy hozzámentél és gyereket szültél egy mosómedvének, [...]"

"RC nek" => "RC-nek"

31 (comidID=264)

"Legközelebb, az én játékaim közül, választunk." => "Legközelebb az én játékaim közül választunk."

"[...]Unreal, vagy Quake 3[...]" => "[...]Unreal vagy Quake 3[...]"

"Nem tudom hogy menni fog e. Alig ment a játék, a Kaboom al." => "Nem tudom, hogy menni fog-e. Alig ment a játék a Kaboommal."

"Szóval Sabrina szokott még játszani, Atarin?" => "Szóval Sabrina szokott még Atarin játszani?"

"Endora nem szereti, ha pizzát eszem." => "Endora nem szereti, ha pizzát eszek."

Ha gondolom küldd el nekem privátban a szöveget, és átnézem. A legtöbb vesszőhiba. Mondatonként egy (rejtett)alany és egy állítmány lehet, ha összetett mondatban kettő van valamelyikből, akkor közéjük vessző kell.

Köszi az észrevételt :) 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.24, 13:43

Hello. A legutóbbi csomagban elég sok elírás van. :(

28 (comicID=261)

"Daniella rámhányt, és rajta kívül még ketten is míg a Parabola Meneten voltunk." => "Daniella rám hányt, és rajta kívül még ketten, míg a Parabola Meneten voltunk."

"Engem két ott dolgozó vitt le, a hullám vasútról." => "Engem két ott dolgozó hozott le a hullám-<br />vasútról."

"ezekér" => "ezekért"

"Gondolom már egyikünk se olyan fiatal és bohókás, mint amilyenek szoktunk lenni mi?" => "Gondolom már egyikünk se olyan fiatal és bohókás, mint amilyenek voltunk, mi?" (a "szoktunk" az jelen idő btw.)

"Szóval egyébként, mi a helyzet veled és Zig Zag al" => "Szóval, egyébként mi a helyzet veled és Zig Zaggal?"

29 (comidID=262)

"Barátok" => "barátok", "hónapik" => "hónapig" "Mi?" (ez gondolom az angol "What?") => "Tessék?/Mi van?"

"Úgy értem te és Zig teljesen mások vagytok." => "Úgy értem, te és Zig teljesen mások vagyok."

"Nem vártam volna hogy ti ketten, így össze bandáztok már kezdetektől." => "Nem vártam volna, hogy már a kezdetektől így összebandáztok."

"Ezek után, azt hittem csak egy múló szeszély." => "Ezek után azt hittem, csak egy múló szeszély."

"Nem tudom mit mondjak neked." => "Nem tudom, mit mondjak neked."

"Röviden az esküvő után már kezdtünk összejönni." => "Röviddel az esküvő után már kezdtünk összejönni."

"Tulajdonképpen, sokat beszéltünk rólad. Zig Zag ot teljesen lenyűgözted, aranyom. Ó?" => "Tulajdonképpen sokat beszéltünk rólad. Zig Zagot teljesen lenyűgözted, aranyom." (Esetleg az "Ó?" helyett valami modernebb meglepődő szót lehetne használni, "Tényleg?" "Ez komoly?" "Kajakra?")

"Gondolom csak talán, szeret beszélni olyannal, aki olyan megfontolt mint én, és én meg nagyon érdekesnek és mókásnak találom, a vele folytatott beszélgetést." => "Gondolom olyannal szeret beszélni, aki hozzám hasonlóan megfontolt, és nagyon érdekes és mókás vele beszélgetni."

"Nem tudtam hogy ennyire okos, és kedves tud lenni. Sokat segített rajtam, az esküvő után." => "Nem tudtam, hogy ennyire okos és kedves tud lenni. Sokat segített rajtam az esküvő után."

"[...], Te akartál, pont a ceremónia előtt le akartál beszélni a házasságról." => "[...]", "pont te voltál, aki a ceremónia előtt akart lebeszélni a házasságról."

30 (comidID=263)

"RC t" => "RC-t"

"Szó szerint, kampányoltál, a házasságunk ellen." => "Szó szerint kampányoltál a házasságunk ellen."

"[...] és csak bajt hoz rád családra. Ebben hittem én." => "[...] és csak bajt hoz rád és a családra. Ebben hittem."

"Tudtad e" => "Tudtad-e", "Tigris" => "tigris"

"[...] nem olyan amit szégyelni kéne." => "[...] nem olyan, amit szégyellni kéne."

"Tudom hogy rosszallottam, hogy hozzámentél, és gyereket szültél egy Mosómedvének, [...]" => "Tudom, hogy rosszallottam hogy hozzámentél és gyereket szültél egy mosómedvének, [...]"

"RC nek" => "RC-nek"

31 (comidID=264)

"Legközelebb, az én játékaim közül, választunk." => "Legközelebb az én játékaim közül választunk."

"[...]Unreal, vagy Quake 3[...]" => "[...]Unreal vagy Quake 3[...]"

"Nem tudom hogy menni fog e. Alig ment a játék, a Kaboom al." => "Nem tudom, hogy menni fog-e. Alig ment a játék a Kaboommal."

"Szóval Sabrina szokott még játszani, Atarin?" => "Szóval Sabrina szokott még Atarin játszani?"

"Endora nem szereti, ha pizzát eszem." => "Endora nem szereti, ha pizzát eszek."

Ha gondolom küldd el nekem privátban a szöveget, és átnézem. A legtöbb vesszőhiba. Mondatonként egy (rejtett)alany és egy állítmány lehet, ha összetett mondatban kettő van valamelyikből, akkor közéjük vessző kell.

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.13, 11:30

Boldog új évet minden tag nak!
Ma töltöm fel ezévi első oldalt :)

*°*”˜˜”*°•.¸☆ ★ ☆¸.•°*”˜˜”*°•.¸☆
╔╗╔╦══╦═╦═╦╗╔╗ ★ ★ ★
║╚╝║══║═║═║╚╝║ ☆¸.•°*”˜˜”*°•.¸☆
║╔╗║╔╗║╔╣╔╩╗╔╝ ★ NEW YEAR ☆
╚╝╚╩╝╚╩╝╚╝═╚╝ ♥¥☆★☆★☆¥♥ ★☆❤♫❤♫❤
.•*¨`*•..¸☼ ¸.•*¨`*•.♫❤♫❤♫❤

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 14:17

Holimoli... Én angolul olvasom/olvastam, és azt hittem, a patreonra költözéskor teljesen megszűnt az ingyenes olvashatósága. Mi mindenről maradtam le? Megyek is és bepótolom :)

Szia. Hááát van mit pótolni :D Én mikor megláttam hogy Patreon on is van ingyenes hasáb sőt ahogy látom, először kirakja Eric a friss képregényt teljes felbontásba és azt lehet megvenni, és egy hétre rá kirakja a tömörített, kissebb felbontású ingyenes 'változtatot' a nagyérdeműnek. Neki is jobb így, és nekem / nekünk is. Főleg hogy nekem bőven elég a kissebb felbontású, mert a szöveg még így 1280x1790 es felbontásba is sokkal jobban kiolvasható mint régebben a kis 3 hasábos FF be.

És most fejeztem be a 22. oldalt, szóval mostmár ugyanaddig van magyarul mint a Patreon on.

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.27, 03:02

Holimoli... Én angolul olvasom/olvastam, és azt hittem, a patreonra költözéskor teljesen megszűnt az ingyenes olvashatósága. Mi mindenről maradtam le? Megyek is és bepótolom :)

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.14, 00:25

Szerintetek is túl gyorsan nő kicsi Daniella?

Attól függ mennyi idő telik el az egyes részek között. Egy konkrét időugrásra emlékszem, amikor 8 hónapot ugrottak Japán és a Baby Steps között. De Timmy is nő, IRL 10 év alatt kb. 3-4 évet, (+ a 9 hónap), ha jól emlékszem kb. a 800. résznél már beszélt (ha nem vesszük figyelembe Sabrina jövőbeli haluzását).

Hmm. Jogos

Továbbá, az elején még a Windows 98-cal poénkodtak (asszem mikor RC bemondta, hogy a tech supportnál dolgozik), most meg RC pólóján Windows 10 logó van. Úgyhogy kicsit el van csúszva az idő múlása.

Hehe. Nem kicsit.

Eltelt pár hónap, lement pár meló, de végre valahára vissza tudok térni a képregényfordításhoz, és bepótolom a lemaradást :) 14 oldalnyi vár lefordításra :D Ojj!

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.10, 10:03

Attól függ mennyi idő telik el az egyes részek között. Egy konkrét időugrásra emlékszem, amikor 8 hónapot ugrottak Japán és a Baby Steps között. De Timmy is nő, IRL 10 év alatt kb. 3-4 évet, (+ a 9 hónap), ha jól emlékszem kb. a 800. résznél már beszélt (ha nem vesszük figyelembe Sabrina jövőbeli haluzását).

Hmm. Jogos

Továbbá, az elején még a Windows 98-cal poénkodtak (asszem mikor RC bemondta, hogy a tech supportnál dolgozik), most meg RC pólóján Windows 10 logó van. Úgyhogy kicsit el van csúszva az idő múlása.

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.26, 15:12

Hmm. Jogos

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.25, 16:44

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.25, 15:54

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.23, 10:20

Sok értelme nem volt az eddig módszer hogy egyszerre kiadta a teljes felbontásút meg a tömörítettet. Így nem vette jórészt senki.
Így viszont jó lesz. Kiadja a teljes felbontásút, és 1 hétre rá a tömörítettet amit le tudok fordítani :)

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.23, 10:15

(OFF)Oldalanként ~350 Ft. Az kemény.(/OFF)

Jah, de jó hír hogy Eric folytatja a jól bevált módszert hogy csak a teljes felbontású tömörítetlen oldalakért kéri a jutányos árat. (Amire amúgy sincs szükség mert a képregényfeltöltőbe max 1125px szélességűt kezel)

Ééés a tömörített átméretezett oldalakat meg kiadja. (Lehet ment az üzenőfalán a hepaj)

"Welcome back!

We begin a new story I hope you will enjoy. I'll be trying out a new distribution model this time around. For this comic, each page will start out accessible only to patrons, and will open up to the public one week later. Hopefully this will work out for you all without much difficulty.

Enjoy!"

AnBhgvu.png

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.20, 09:35

(OFF)Oldalanként ~350 Ft. Az kemény.(/OFF)

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.17, 13:49

Srácok, nagyon rossz hírem van :'( Ne legyen igazam, de én úgy látom hogy Eric megszüntette az ingyenesen megnézhető képregények sorát, mostmár nem csak a nagyfelbontásúakért kell fizetni hanem minden egyes oldalért. Ez így nem jó, ugyanis vállaltam hogy lefordítom, de nem fogok fizetni érte.  Remélem meggondolja magát és lesz kisfelbontású kép amit szabadon lehet letölteni és akkor tudom folytatni amit 10 éve csinálok, de nem úgy tűnik:
https://www.patreon.com/SabrinaOnline/posts

Ha itt a vége, akkor örültem hogy fordításaimmal örömet okozhattam, minden jót srácok.

7k4hfIk.png

sztewe

sztewe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.10, 09:47

Véget ért a Sabrina Online (na nem a sorozat) Hazaérkezés fejezete.
Folytatásban mi jöhet, még kiderül, és remélem még sokáig fog futni a sorozat

:bravo:  :bravo:  :bravo: 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]