Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szuperhősös szerepjátékok (Marvel Super Heroes, DC Adventures, M&M stb.)

• Válasz írásához lépj be
169 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 18:41

(OFF)Természetesen a dátumot is nézzétek. :)(/OFF)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 16:42

Új kiadást kap a Mutants & Masterminds, de a Green Ronin elhagyja a szokásos alaprendszerét és ezúttal a Champions 3. kiadására vált.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.02, 09:56

Marvel Super Heroes játékot lefordíthatná valaki. Tudom 100 oldal, de mégis. Rengeteg karakter van hozzá, a tagság/ a scene életben tartja - készül hozzá modul is. :)
És a DC Heroest is.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.07, 23:44

City of Mist-el van valakinek tapasztalata?
A Starter csomagot most olvastam, de elsőre kicsit zavaros volt - gondolom, egyébként baromi egyszerű lenne a gyakorlatban, csak nekem nehéz a felfogásom.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.06, 21:01

Hello

A Marvel heroic rpg szabályáról kérdeznék, hogy ha stress alá kerül a karakter az pontosan milyen hátránnyal jár neki? Ezt egyszerűen nem találom a könyveben az adott résznél leírva :( ( vagy csak nem értem az angolját

Ha jól emlékszem, nem a játékos kap hátrányt, hanem a mesélő használhat + kockát.

Köszi

Nekem is ez jött le, de nem találtam rá konkrét szabályt vagy példát hogyan működik. De ezt a módszert használtuk mi is amolyan alternatívként. Szóval nagyot nem tévedtünk akkor :)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.06, 17:04

Hello

A Marvel heroic rpg szabályáról kérdeznék, hogy ha stress alá kerül a karakter az pontosan milyen hátránnyal jár neki? Ezt egyszerűen nem találom a könyveben az adott résznél leírva :( ( vagy csak nem értem az angolját

Ha jól emlékszem, nem a játékos kap hátrányt, hanem a mesélő használhat + kockát.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.06, 09:53

Hello

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.02, 14:10

Sorry, azt hittem npc :) . Ez esetben részemről sztornó a tipp :) .

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.02, 12:16

Másik kérdés: Astral Projection + Illusion + Telekinesis -> Hogy izzasztanál meg egy ilyen karit? (Ott sincs, mégis bármit csinálhat.( OK -2vel)

Nem teljesen tiszta a kérdésed után, hogy játékos karakterről van-e szó.

1. Képregényekben elég gyakoriak a cuccok amik blokkolják a telepatikus képességeket. Játszd el vele egyszer-kétszer, hogy a kulcsfontosságú helyet gadgetek, ellenséges telepaták/ pszichikus entitások, akármi védik. "Nem tudsz beprojektálni? Hát akkor úgy néz ki be kell menni. Ja hogy 500 mérföldre ülsz a panelban? Szívás." Ne félj, pár ilyen alkalom után menni fog a partival.

2. Egy superman jellegű powerhousenak is hasonló kaliberű ellenfél kell hogy megizassza, ugyanez igaz a mentális képességekre is. Kell kreálni egy saját kis nemezist a karinak, egy riválist aki képes a mentális kivetülését szívatni.

3. Vidd olyan helyszínekre a karikat, ahova veszélyes beprojektálni. "Hát igen, megpróbálhatsz besunnyogni Dr. Strange Sanctum Sanctorumába, de ha a rossz asztrális sarkon fordulsz be a pokolban találod magad."

4. Az ellenfelek ne legyenek hülyék. Ha az első alkalommal rájönnek a trükkjére, második alkalommal már készülhetnek azzal hogy megkerressék és túszul ejtsék a heverésző testét,miközben a parti épp egy kamu-questet csinál.

Az fontos, hogy ne büntesd a játékost csak mert olyan képességeket válogatott össze amilyet. Ha tényleg sarkalatos pontját adja az általa elképzelt karakternek hogy "tök menő, hogy ezt meg ezt csinálja, és még csak ott sincs!!" akkor nem biztos hogy mindig ki kell játszani a képessége gyengéit.

Módosította Baka: 2014.04.02, 12:16

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.02, 09:17

Másik kérdés: Astral Projection + Illusion + Telekinesis -> Hogy izzasztanál meg egy ilyen karit? (Ott sincs, mégis bármit csinálhat.( OK -2vel)

Projekció bebörtönzése, esetleg megvakítása?

Kellene egy összehasonlító ismertető a szuperhősös RPG-kről. (Bár a DC valójában a M&M 3rd edition)!

Nem rossz ötlet :) . Nekem úgyis múlt héten jött meg a DCA.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.02, 08:40

Az ICONS inkább a FATE engine-jére hasonlít: 2d6-ot dobsz, az egyik + a másik - ként számít (vagy 2d6-7) és az eredményt hozzáadod a tulajdonsághoz.

Kellene egy összehasonlító ismertető a szuperhősös RPG-kről. (Bár a DC valójában a M&M 3rd edition)!

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.02, 07:36

Az utolsó kérdésedre tipp, nem tudom megvalósítható-e: Ha van teleport és telepátia a rendszerben, lenyomozod az utóbbival, és ráteleportálsz annyi robbanószert vagy katonát amennyit elbírsz. :-) Esetleg elég masnit kötni a kis mocsokra egy acélgerendával. Meg hacsak a telekinézis nem ad valami érzékeket is, láthatatlant sem lát a fickó.

Mondjuk MHRP-ben egy ilyen jellegű ellenfél lenne az, ami ellen megengedem a játékosoknak, hogy a hősük szövetségeseihez forduljon. Ott némelyik karakternek saját szuper-fejlett országa van.

Dolgozom egy Marvel Civil War "élménybeszámolón" csak lassan haladok, a valószínű szombati folytatásra is készülnöm kell. :)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.02, 07:26

Fogalmam sincs arról a rendszerről, de az elmondásod emlékeztet kicsit a MHRP koncepciójára.

Ott az alábbiak szerint működnek az attack powerek, bár hozzá tenném, hogy D12-es fegyvert még nem láttam. Wolverine karmai, Cyclops Optic Blastja és maga a Mjolnir is csak D10-esek. Utóbbinak van féltucat másik képessége mellé, de ez mellékes.

Spoiler

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.31, 14:39

Valaki segítsen lszi:

ICONS RPG-hez keresek páncél és fegyver leírásokat. Vagy csak simán a fegyverek strike X vagy blast X tulajdonságot, a páncélok meg invulnerability X tulajdonságot kapnak?

Ha ez a megoldás, mennyit adnátok egyes közelharci-távolsági fegyvereknek?

Másik kérdés: kezdeményezés: hogy határozzuk meg? A super-speed nem ad kezdeményhez?

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 19:02

Én holnap mesélek Pesten Marvel Heroic RolePlaying, Civil War-t. :-)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 14:56

...és meg is érkezett :) . Ugyan nem olyan gyorsan, mintha Flash hozta volna és itt-ott úgy néz ki, mintha összefutott volna egy rossz hangulatban lévő Batmannel, de legalább itt van :) .

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 11:05

Yep :) . És mivel (sajnos) a DCA csak 4 könyves szerződés (DCA core book, H&V 1-2, DC Universe), így ügyes lépés, hogy a M&M aktuális kiadásával teljesen kompatibilis :) .

Amúgy pont most hétvégén meséltem MM-t, igaz, még az első kiadás alapján.

Erről nagyon szívesen olvasnék bővebben :) :) :) !

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 10:26

Fontos infó, hogy a DC Adventures valójában megegyezik rendszerileg a Mutants & Masterminds harmadik kiadásával, amelyik megjelent külön is.

Amúgy pont most hétvégén meséltem MM-t, igaz, még az első kiadás alapján.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 09:58

BePének köszönet az átfogóbb topic címért :) :sor:

Bookdepository-n ismét akciós a DC Adventures.

Nagyon egyszerű és gyors, teljesen lecsupaszított d20-as rendszer. A tulajdonságok -5 és 20 között lehetnek és a dobások során ezt az értéket használja, vagyis a hagyományos d20-as rendszerktől eltérően nincsenek tulajdonsá módosítók. Gyors, egyszerű.

Bármilyen típusú és erősségű hős létrehozható, a szabadság nagyon nagy, egyedüli hátrány, hogy első (és második olvasatra is) nekifutásra rengeteg lapozgatást és tervezést igényel, ha bonyolult vagy szerteágazó képességű hőst szeretnénk létrehozni.

A két fontosabb kiegészítőben (Heroes & Villains 1-2) több száz DC hős és gonosz pontos leírása.

Komoly hozzáértőt esetleg az zavarhajta, hogy a 2010-es megjelenés miatt, minden leírt infó mondhatni "már nem aktuális", hiszen nem sokkal később jött a The New 52 és a DC reboot.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.24, 20:39

Ahogy a szuperhősök, remélhetőleg ez a topic is visszatér :) . Marvel, M&M, DCA :) .

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]