Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szuperhősös szerepjátékok (Marvel Super Heroes, DC Adventures, M&M stb.)

• Válasz írásához lépj be
169 hozzászólás érkezett eddig

_Titán (NPC/NJK)

_Titán (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.02.06, 23:05

új crossover:
http://www.macguff.fr/goomi/unspeakable/vault250.html

Klambo

Klambo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 503 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.10, 10:06

Most játszunk éppen, pénteken lenne következő játékülés, de sajna elmarad. Lényeg a lényeg a mesélőnk a rendszert hagyta a csudába, leginkább közös megegyezésből, és ráültette a játékot az SR rendszerére. Speciális képesség használatára koncentrációdobás, ha gyakorlott a karakter akkor bónusz kockák a dobáshoz. Gondunk nem volt vele, tény viszont hogy a kockák nem minden percben koppannak az asztalon. Szeretünk játszani...

Érdekes. Mi pont azt kedveljük a Marvel-ben, hogy iszonyatosan fapados a szabályrendszere és illik is a bárgyú comics hangulathoz. Ha pedig valami különleges helyzet adódik, amihez többminden kéne mint zöld, sárga vagy piros, akkor a mesélő kitalál valami próbát és kész. Gyönyörű. :sor:

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.25, 12:03

Off: Cain, küldtem mostanában egy hosszú MM levelet. Megkaptad? Szerintem még valami régi címed van meg.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.27, 10:46

:felvon:

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.27, 10:38

Ha tudok megyek! De ezúttal előtte kicsit majd beszéljük át a rendszert meg a karaktereket, hogy mire is képes egy szuperhős... :felvon:

öööö... lehet hogy nekem se ezt kéne mesélnem ? :ok: :D

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.26, 12:05

Ha tudok megyek! De ezúttal előtte kicsit majd beszéljük át a rendszert meg a karaktereket, hogy mire is képes egy szuperhős... :P

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.23, 15:39

Cain: Nem céloztam semmire. Ha pedig nagyon akarnál, szerintem össze tudnánk hozni egy partyt. Pl. engem érdekelne, talán Santitot is (ha tudna rá időt szakítani), talán némely egykori játékosodat is érdekelné, és talán innen, illetve a kepregeny.net rpg fórumáról is elképzelhető lelkes kíváncsiskodó. Vagy nem. Ki tudja?! ;)

Thirlen : Rád számoltam is... rajtad kivül (tudtommal) most csak DJ ér rá. Santitoval beszéltem pár hónapja, akkor még nagyon úgy tünt hogy nincs ideje játékra.

De szerintem április közepére tudok csapatot szervezni. (+2 játékos fog ráérni)

Addig kérek türelmet :eeek:

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.20, 12:41

Cain: Nem céloztam semmire. Ha pedig nagyon akarnál, szerintem össze tudnánk hozni egy partyt. Pl. engem érdekelne, talán Santitot is (ha tudna rá időt szakítani), talán némely egykori játékosodat is érdekelné, és talán innen, illetve a kepregeny.net rpg fórumáról is elképzelhető lelkes kíváncsiskodó. Vagy nem. Ki tudja?! :eeek:

Khaos

Khaos

A Bundáskenyér...

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.15, 23:58

Most játszunk éppen, pénteken lenne következő játékülés, de sajna elmarad. Lényeg a lényeg a mesélőnk a rendszert hagyta a csudába, leginkább közös megegyezésből, és ráültette a játékot az SR rendszerére. Speciális képesség használatára koncentrációdobás, ha gyakorlott a karakter akkor bónusz kockák a dobáshoz. Gondunk nem volt vele, tény viszont hogy a kockák nem minden percben koppannak az asztalon. Szeretünk játszani...

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.12, 17:09

Na igen, nem is boldogultam a feladattal ha erre célzol.

És igen, ismerős. Szegény mesélőtársaim ! :sor:

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.10, 00:02

Itt is toborozhatnál! :dilis: Pár hónap alatt össze is jönne egy party! :felvon:

A második kiadás szvsz bonyolultabb, de szerintem összességében éppen hogy távolabbra esik a fejlesztésekkel a sima D20 rendszertől (mint pl. a DnD).

Két apró sztori, amelyben talán ismerősnek fog tűnni egy elem:
One Referee's Maze
Bonsai & the Aquarium
Szuperképességekkel rendelkezőknek nehéz mesélni! :)

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.09, 16:29

Hát mesélni kéne, de mostanában nem tudnék összeszedni egy csapatnyi embert... :)

Ezek alapján nem hiányzik a 2. kiadású könyv. Bár a tulajdonságok ilyen átalakítása DnD kompatibilisebb... meg nincs a trükközés a tulajdonságok/szupertulajdonságok között...

De a töbi kicsit zavarosnak tünik, márpedig a játékosaim nagy észe már az első kiadáson is nehezen igazodott ki.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.09, 14:35

Cain: A második kiadással kapcsolatban vegyesek az érzelmeim. A szupertulajdonságok átdolgozása pl. nem tetszik. Egyszerűen eltörölték a régi rendszert, most már egyszerűen a főtulajdonságaidat növeled, akár lehet 40-50-es (stb.) erőd a régi max. 20-szal szemben. Megmaradt talán egyetlenként a Szupererő, mint képesség, de ez csak annyit ad. hogy szintenként asszem 5-tel magasabbnak számít az erőd emelésnél. :)
A tulajdonságok egyébként nem számítanak bele se a támadásba, se az AC-be, pontért kell megvenned őket.
A régi "szintenként duplázunk" rendszert kidobták, van helyette egy új táblázat. Cserébe pl. már lehet egész földre érvényes teleportálást is felvenni PL10-en is.
Általánosságban a karakterek sokoldalúbbak lettek, több Feat, olcsóbb képzettségek, magasabb másodlagos mentők, de cserébe kevésbé áttekinthetőek. Pl. az Alternate Powerek variálása eléggé megkavarhatja a dolgokat, a szupererők is kicsit kaotikusabbak szvsz.
Erőszintben az azonos PL-en lévők nagyjából közelítenek, mivel a max. sebzésbónuszod és sebzés elleni mentődobásod, valamint a támadásod és az AC módosítód egyenlő a PL-eddel (AC-nél persze 10+). Ezt módosíthatod, ha elveszel mondjuk kettőt a sebzésedből, akkor hozzáadhatsz ugyanennyit a támadásodhoz. Ugyanez más számokra és fordítva is, valamint az AC-DMG mentő párosításra is vonatkoztatva. A Power Attack jellegű Feat-ek fontossága ergo nagyon megugrott!

Röviden kb. ennyi, azt hiszem! :dilis:

Újabban egyébként általában már normálisabb kidolgozások születnek, persze elborult emberek ott is vannak... De a fórumon nagyjából lehet látni/tudni, hogy kik csinálnak normálisabb dolgokat.

A könyv megvételéről pedig: Miért, mesélni akarsz? :felvon:

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.09, 10:30

Thirlen :

Nem tudom, én jópár helyről kaptam ilyen előre kidolgozott karikat, Santitotól is vagy 6 félét (pl Pókemberből láttam legalább 4-5 verziót)...

A kedvencem az emlékeim szerint 18-as PL-ü Pókember volt, akinek 8 használat után kifogyott a hálóvetője...

Mondjak annó is csak bele-belenéztem ezekbe, sosem haszánltam fel egyet sem mesében. :)

Egyébként azért kérdeztem a 2. kiadást mert nem tudom megvegyem-e, vannak-e benne olyan érdemi javítások amiért érdemes.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.08, 16:17

Fenébe, már nem tudok javítani. Mindegy, a link:
Mutants & Masterminds - The Atomic Think Tank - Roll Call
Általában a nagyobb fórumoknál az első oldalon vannak linkek minden kidolgozott karakterre.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.08, 10:12

Cain: Szerintem te a NEO-féle színes-szagos rettenetekre gondolsz, azok tényleg eléggé irreálisak voltak. Még egy Megtorlót sem tudott elképzelni tizenvalahányas PL alatt. Vagy a DC-s könyvre, amelyik néha egész eltalált volt, de néha ott is elszálltak a PL-ekkel. Szerencsére ezeken kívül volt még több ezer(!) kidolgozás, ha utánanéztél. Ezek többsége azért kifejezetten jó volt. Persze az ember hajlamos a legszínesebbet-szagosabbat kinyomtatni... :virag:

Nem tudom, 2e-hez ez melyik kupac (külön könyvek vannak már karakterekkel ingyen letölthetően), de a MM weboldal Roll Call fórumcsoportjában megtalálod az említett több ezer kidolgozást.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.04, 14:11

Mi is tervezzük, hogy egyszer marvel-világban jáccunk szuperhősösset..a Mutants&Masterminds 2-es verziója (d20-as rendszer) alapján...elég sok hőst megtaláltunk hozzá a neten kidolgozva..

A legtöbb átírat ami még annó az 1.0-hoz készült elég irreális volt, ezek jobbak ? Apropó,mennyivel más a 2. kiadás mint az első ? mrt nekem még az van ;)

nem tudom, annyira még nem mentünk bele, és az 1.0-ás rendszert sem ismerem..

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.23, 18:07

Mi is tervezzük, hogy egyszer marvel-világban jáccunk szuperhősösset..a Mutants&Masterminds 2-es verziója (d20-as rendszer) alapján...elég sok hőst megtaláltunk hozzá a neten kidolgozva..

A legtöbb átírat ami még annó az 1.0-hoz készült elég irreális volt, ezek jobbak ? Apropó,mennyivel más a 2. kiadás mint az első ? mrt nekem még az van :rohog:

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.23, 15:51

itt elvileg letudjátok szedni

winrarral csomagoltam be..

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 17:44

Nem tudnál pontos címet mondani Shiwo?

Engem érdekelne a M&M 2.0 marvel átirat, mert kipróbáltuk az eredeti Marvel TSR. rendszert, de finoman szólva kissé gyermetegnek találtuk. :)
A Marvel 2003-as RPG próbálkozása, meg egy vicc--> valami színes kockákkal játszani, ami asszem az életerőt stb jelzik :aboci: .

Esetleg tudna valaki MARVEL átiratot más superhero rpg-hez? (Hero system, Silver age sentinels, Heroes unlimited, DC HEROES)

dc-n találtam .. majd ha otthon leszek, nem barátnőmnél, megnézem mennyi, oszt esetleg feltöltöm valahová vagy valahogy elküldöm emílbe..

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]