Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések & válaszok

• Válasz írásához lépj be
654 hozzászólás érkezett eddig

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.22, 13:03

Jól mondja Fattyú, a Mennydörgés (Decision at Thunder Rift) az első magyarul is megjelent könyv. (a Gray Death Legion trilógia, vagy Keith egyébként is ajánlott irodalom Battletechben).

Utána Warrior trilógia, és a két Charrette könyv. (Sajnos a Heir to the Dragont nem jelentették meg magyarul, ha jól tudom. Kár, mert nagyon jó kis könyv és feltárja a Draconisok ügyeit.)

A Jade Főnix és a Kerensky Vére simán felcserélhető egymással, mert párhuzamos eseményeket ír le. (Én a Kerensky's Blood-al kezdeném, annak ellenére, hogy a Jade Phoenix első kötete korábbi eseményekről is szól.) Ezek jó könyvek, és alapműnek is tekinthetők, bár Thurston amolyan "vagy bejön,vagy nem" író; kb. az emberek fele hideglelést kap tőle.

A K. blood utáni könyvek között sajna csak a fősodort feldolgozókat jelentették itthon meg, pedig mind a Wolf Pack, mind a Long féle könyvek, mind a Camacho Caballerosról szóló kötetek (Ha minden igaz, Victor Milan) elég jók. Sőt, szintén nem jelent meg itthon az I'm Jade Falcon (ami egyenes előzménye valójában a ToTC VIII.-nak), az Ideal War, vagy a Initiation to War, pedig ezek között sok sokkal jobb könyv akad, mint a későbbi ToTC vagy Polgárháborús könyvek között. A Dark Age-s szellemi (irodalmi) nyomort most ne is említsük, azok a regények egyszerűen rosszak.

A BT könyvek között szerintem többnyire Keith, Charrette, Stackpole (korai, ToTC előtti) és esetleg (akinek bejön) Thurston jó. Stackie bácsi a ToTC környékén bekattanhatott, azóta nem írt jó BT regényt. Gressmann, Coleman, Pardoe nekem közel olvashatatlan nem is a stílus (bár azzal is van baj), hanem a nagyon egyoldalú "fekete-fehér" történeteik miatt, amelyek kicsit sem korrektek a másik fél felé. (Coleman kapellán b**i, Pardoenál csak ultraherok vannak (akik egy géppel legyaknak egy századot,naná) és minden oldalra jut a csatában egy tűzgömbbé változó mech (a nem játékosok kedvéért: a mech reaktora soha a büdös életben nem robban fel mini-H-bomba módjára), mondjuk Gressman egy kevés whiskyvel olvasható lehet, bár az izomszag erősen áthatja azokat is. Bills és a többi egykötetes író

Amúgy, ha már itt tartunk, olvassátok el a Hazatérést, mert időrendben az a legelső BT regény ! :fejsimi: :bravo: :nyenye: :hedbeng2:

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.21, 19:11

A mennydörgés az első.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.21, 08:21

Én is most kezdtem el olvasni. elég nehezen de a net bugyraiból összeszedtem egy listát:

1.    Szürke halál légiói: William H. Keith: A dicsőség ára
2.    William H. Keith: Mennydörgés
3.    William H. Keith: Zsoldoscsillag
4.    Harcos trilógia: Michael A. Stackpole: En Garde
5.    Michael A. Stackpole: Riposte
6.    Michael A. Stackpole: Coupé
7.    Robert N. Charrette: A határvidék farkasai
8.    Kerenszkij vére trilógia:  Michael A. Stackpole: Halálos örökség
9.    Michael A. Stackpole: A vér szava
10.    Michael A. Stackpole: Elveszett sors
11.    Jáde főnix legendája:  Robert Thurston: A klán törvénye
12.    Robert Thurston: Vérnév
13.    Robert Thurston: Sólyom gárda
14.    Michael A. Stackpole: Farkastörvény
15.    Michael A. Stackpole: Veszélyes feladat
16.    Michael A. Stackpole: Született harcosok
17.    Donald G. Phillips: A csillagok ura
18.    Michael A. Stackpole: Sötét ármány
19.    Blaine Lee Pardoe:A kivonulás útja
20.    Michael A. Stackpole:Kényszerszövetség
21.    Thomas S. Gressman:Vadászok
22.    Robert Thurston:Szabadszülött
23.    Thomas S. Gressman:Kard és tűz
24.    Klánok alkonya: Thomas S. Gressman:A háború árnyai
25.    Michael A. Stackpole:A pusztítás hercege
26.    Robert Thurston:A Sólyom felemelkedése
27.    Kapellán megoldás:  Loren L. Coleman: A becsvágy hálójában
28.    Loren L. Coeman: Harcmezők
29.    FedCom polgárháború: Loren L. Coleman: A győzelem illúziója
30.    Blaine Lee Pardoe: Hősi nagyság
31.    Loren L. Coleman: Gyulladáspont
32.    Loren L. Coleman: Hazafiak és zsarnokok
33.    Blaine Lee Pardoe: A kötelesség szava

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.21, 07:24

Nagyon köszönöm a segítséget!

Ezek szerint a következő állomás számomra a Jáde főnix trilógia. :)

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 09:44

Szia,

Sajnos Endrosz linkje, ahol összeírta ezeket magyarul már nem él. Viszont itt van angolul. Ha nem egyértelmű a megfeleltetés, akkor megpróbálok segíteni a címek magyar nevében...

http://www.stargazerserv.com/csv/btech/battletech_novel_list.htm

és felraktam ide is:

http://battletech.rpg.hu/mechfactory_frame.php?call=mf_content&id=442&preview=1&uid=383

Módosította Phoenix_Wolf: 2014.05.20, 09:57

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.18, 20:11

Segítsetek légyszi!

Most végeztem ki, gyors egymásutánban a Harcos és a Kerenszkij vére trilógiákat és fogalmam sincs, hogy mely regényekkel folytatódik a töténet. Engem elsősorban ezen könyvek szereplőinek a további sorsa érdekel, ha van ilyen. A könyvek között nem találom, hogy mivel kellene folytatnom. :/ Az se baj ha angolul van csak legyen! :)

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 10:25

Bizony :)

A Farkasok Wardenként ugrottak neki az inváziónak, a medvék akkortájt Crusaderek voltak. Az invázió körüli időkben nagyon sokan mutatták crusadernek magukat, és ezek az irányvonalak még az egyébként warden klánokban is megjelentek ekkoriban. (Divat volt Crusadernek lenni, no meg az Outbound Light megjelenése (amiről azóta tudjuk, hogy direkt volt) kiverte a biztosítékot a klánok többségénél). Aztán amikor már mindenkinek tele volt a bugyra az inváziós sz*pással, a warden frakciók visszaerősödtek, illetve addigra (3060 körül) már nem nagyon lehetett tiszta crusader és warden gondolatokról beszélni egy-két keményvonalas klánt kivéve. (pl. WiE, a GhostBear, a NovaCat tisztán Warden, a Wolf és a Falcon tisztán Crusader, de a többinél komoly a keveredés...pl. egy StarAddert nehéz lenne Crusadernek gondolni, de Wardennek is.)

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.07, 02:14

A történelem során változott, hogy ki volt warden illetve crusader. (a Farkasoknál pl biztosan)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.05, 17:22

Hiú remény, de van esetleg valahol lista, vagy cikk arról, hogy mik vannak a regényben ellentétben a világ háttér információival?

Vagy a világ háttér információi a regénnyel?

Az például feltűnő, hogy a klánokat hajlamosak keverni. Lehet csak nekem tűnik így, de fennakadt a szemem azon, hogy a viperák őrzőként vannak írva. Én világ életemben azt hittem, hogy olyan keresztesek mint a jaguárok, meg a Csillagok Urában is azt írták.
A Szellemmedvék-re meg sokszor hivatkoznak őrzőként, a warden sourcebookban vannak, de azt hiszem csak a Pusztítás Hercegében jelentik meg, hogy ők mostantól őrzők. (A nagy visszautasítás próba után.)

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.03, 22:50

Az elementálok puszta kézzel verik széjjel egymást a próbán. Időnként van is kvázi halálos sérülés, de azért ez a ritkább.
A légűrök szimulált légiharcban nyírják egymást. Azaz valódi vadászgép, de nem éles lőszer (ilyen ma is van a vadászpilóták kiképzésénél). A warship nyilván túl ritka és túl drága lenne, hogy bárhol kockáztassák.Cserébe ez csak a Ravenekre érvényesül úgyis, a többieknek nincsenek úgyse külön tenyésztett warshipperjeik.
Az egyes regényekkel ellentétben (naja, regényírás közben sok mindent szabad) a józan ész azt sugallja nekem, hogy a mecheknél sincs ez másképp. Azaz leggyengített fegyverek, nem éles lőszer, stb. Ezzel minimalizálható a veszteség.(Mintha az egyik mérsékeltebben véresszájú klánregényben lett is volna erről szó...mondjuk nem emlékszem már pontosan, ráaásul lehet, hogy soha nem volt magyarra fordítva (én ezeket angolul olvastam))

Módosította Phoenix_Wolf: 2013.09.03, 22:51

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.28, 12:46

Kétlem, hogy lenne itt élet, de ki tudja.

Valaki tudja, hogy az elementálok és a légűrvadászok hogy besorolás próbáznak? Elementálok páncélban nem tudnak egymással úgy harcolni, hogy ne öljék, vagy nyomorítsák meg egymást, a légűrvadász harc is elég drága mulatság lenne. De ők még pusztakézzel sem jeleskednek úgy.
Egyedül a Holló tengerészek próbázásának leírását találtam meg. Szimulátor.

Egyébként ha minden besorolás próbájáért tönkretesznek 4-8 mechet, csoda, hogy volt mivel inváziót indítania a klánoknak.

Kanalasgem

Kanalasgem

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.24, 10:29

Sziasztok!

Sajnos krónikus időhiányban szenvedek, ezért eladom az alábbiakat:

Classic Battletech: Total Warfare szabálykönyv tökéletes állapotban + 12 mech vegyesen minden súlykategóriában kb 2/3 eredeti, a többi mügyanta (by Szaka)
Kérésre listát küldök. Ideális kezdőkészlet egy komplett mechszázaddal, figurák max alapozva.
+ egy üres (tehát szivacstálca nélküli) feldherr mini plusz figuraszállító táska, homokszínű

összesen 15000 Ft.

Érdeklődni, esetleg alkudni PM-ben lehet.

Üdv, KGem

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.27, 18:55

Bocs az offért...

18 db Battletech és 1 db Mechwarrior könyv eladó, összesen 6000 Ft-ért. Használt, de nagyon jó állapotban, a legutóbb megjelentek olvasatlanul. Ha valakit érdekel, privátban jelezze.

- Michael A. Stackpole: Veszélyes Feladat
Született Harcosok
Farkas Törvény
Sötét Ármány
Kényszerszövetség
A Pusztítás Hercege
Szellemháború (Mechwarrior)

- Robert Thurston: A Klán Törvénye
Vérnév
Sólyomgárda
Szabadszülött
A Sólyom felemelkedése

- Thomas S. Gressman: Vadászok
Kard és Tűz
A Háború Árnyai

- Blaine Lee Pardoe: A Kivonulás Útja

- Donald G. Phillips: A Csilagok Ura

- William H. Keith, jr: Mennydörgés

- Robert N. Charette: A Határvidék Farkasai

Leírás a könyvekről a kiadó honlapján:

http://beholder.hu/?m=bolt&in=katalogus.php&akcio=&spec=&tipus=5&kiado=&iro=&allapot=&termek_tipus=&k_kereses=&k_keresestipus=&oldal=0

janosch

janosch

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 13:50

Köszönöm a Tippeket a magam és többiek nevében. A mechsheet-eket szerencsére már sikerült beszereznem az viszonylag az egyszerűbb része volt az alapkönyvekkel együtt. Igaz digitális és angol formában de így legalább pár játékos nem olvas túl sokat a világról és "túl okos" a karatere.

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.08, 09:29

Üdv,

Kis segítség:

A Heavy Metal Pro csak record sheet nyomtatásra és mech összerakásra lesz jó. Megjegyzem a Mech Factory tud nyomtatni mech, jármű, légűr és gyalogsági (BA és protomech) recsheeteket is, bár tény, hogy a HMP-s sheet jobb felbontású (de már dolgozunk az ügyön, nyár végéig szeretnék valami megoldást a mostani helyett legalább a mechekre).

Térképet a Heavy Metal Map-al tudsz ugyan nyomtatni, de a tapasztalatok szerint ez az egyetlen, amin nem szabad spórolni. 6db A4-esből fogja egyébként kinyomtatni a térképet; nyilván valami tápos A1-es nyomtatóval lehetne rendes méretben nyomtatni, de szerintem nem éri meg. A gyári ebben az esetben jobb (vastagabb, strapabíróbb) anyagra készül, szebb a képe, és jobb az időtállósága. (A legelején mi is megfutottuk ui. ezt a "nyomtassunk térképet, olcsóért" kört, de aztán a vége az lett, hogy sok szenvedés, ragasztgatás után elmentünk, és vettünk egy mapset compilation-t.)
Ha mégis vennétek, akkor a Mapset Compilation 1 és 2-t érdemes megvenni; ez fajlagosan elég olcsó és elég sok térképet eredményez. Esetleg érdemes utánanézni ebay-en, hátha árul valaki használtan. (nem lesz drága a szállítása, az egész nincs akkora, mint egy a4-es könyv, Amazonon most néztem a 2-es set $20.19+ $3.99shipping, 5-6000Ft-ból meglenne szerintem)

Ha nincs keret figurára (az elején nekünk se volt), akkor érdemes lehet felvenni a kapcsolatot az egyik öntő emberrel (küldj PM-et). Olcsóért (bolti ár töredéke) beszerezhető tőlük néhány egész jó minőségű műgyanta figura, ami fényévekkel jobb lesz, mint a dobozokban levők. EZEN érdemes spórolni, semmi értelme fémfigurákat venni, amíg az ember nem tör profi figurafestői babérokra. (és még akkor is kérdőjeles...)

Ejecting

Ejecting

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.05, 16:17

Keress rá a HeavyMetal Pro nevű programracsomagra.

Sziasztok!

Most kezdtünk Battletechet játszani szóval talán ez felmenthet ha túl banális lenne a kérdésem.
Figurákra nem ruháztunk be, papír countert használunk.
BME programal csináltam térképet csak abban nincs a4re jó nyomtatási mód kész térképem túl kicsi lesz a játékra quater és half méretet választok, ha normalt akkor a negyedét nyomtatja csak. Tudnátok valami programot ajánlani amivel a4re tudok használható térképet készíteni?

janosch

janosch

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.30, 08:24

Sziasztok!

Most kezdtünk Battletechet játszani szóval talán ez felmenthet ha túl banális lenne a kérdésem.
Figurákra nem ruháztunk be, papír countert használunk.
BME programal csináltam térképet csak abban nincs a4re jó nyomtatási mód kész térképem túl kicsi lesz a játékra quater és half méretet választok, ha normalt akkor a negyedét nyomtatja csak. Tudnátok valami programot ajánlani amivel a4re tudok használható térképet készíteni?

Módosította janosch: 2012.04.30, 08:24

Ejecting

Ejecting

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.03.28, 08:17

Vannak Battletech képregények amiket érdemes elolvasni?

Én nem tudok róla.

The Spider and The Wolf

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.24, 07:40

Én nem tudok róla.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.03.17, 20:11

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]