Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések & válaszok

• Válasz írásához lépj be
654 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.11, 21:13

Nem igazan tudok bovebbet mondani, egy nemet BT fan oldalan talatam kb fel eve. Kis szerencsevel oda is be van linkelve, ahonnan a Linkin Park atdolgozast lehet letolteni. (Bocs, de nem tettem el a cimet, bar otthon talan meg van... :aboci: csak az kicsit messze van most. :aaaaa: )

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 22:35

Fattyú !

Vizsgamovie ? :gyagya: Ez érdekel, írnál valami bővebbet ?! Please ! :pirul:

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 21:30

Valoban az a cime, bocs. Viszont gyonyormenyes ismertetot irtam rola anno... :gyagya:
A klipben pediglen latszott hogy arena. Sot, mivel en ezt csak egy vizsga moviekent ismerem, ott hallattszott a tomeg moraja es ujjongasa.
Jatek:

www.oldgames.nu
irsz par gemhez amit ismersz, ezert kapsz x MB letoltest. Azt hiszem a kaland szekcioban van amit keresunk, az MW1 meg a szimulatoroknal.

_Gzsa (NPC/NJK)

_Gzsa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.10, 12:58

Aztan volt kalandjatek is, Vmi Revenge of Crescent Hawk vmi cimmel, az www.oldgames.nu - rol letoltheto.

Pontosabban: BattleTech 1: The Crescent Hawk's Inception

Ugyan erről az oldalról le lehet tölteni a Mechwarrior 1-et is.

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 12:42

Ja és az a Revenge of Crescent Hawk az nem a Battletech 2 nevezetű játék, ahol szerencsétlen módon landolok egy bolygó tavában a játék elején ? Az első részben pedig a New Avaloni egyetemen kellett megbírkózni néhány teszttel az elején ?

Hankyaku

Hankyaku

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 07:20

Fattyú, írj lécci pontos linket arra a Revenge izére, mert én nem találtam meg!!! thx

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.09, 22:30

Fattyú !

Bocs, O.K., hogy Solaris 7, de az bolygó és rajta van egy olyan, hogy Solaris city, tehát az a végén miért ne lehetne város ?

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.09, 21:50

Volt MW1, de Gzsanal a pont.
Aztan volt kalandjatek is, Vmi Revenge of Crescent Hawk vmi cimmel, az www.oldgames.nu - rol letoltheto. Teljesen jogtiszta, mara mar freeware.
Az emlitett klipprol: nem varos. Mond vkinek vmit az a nev, hogy Solaris 7 ???;)
Es valoban Mad Dog az uldozo.

Drone

Drone

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 828 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.05, 14:30

Volt első rész, 89-ben készült, szintén az Activision adta ki, de a 2. részhez képest nem sok vizet zavart...

_Gzsa (NPC/NJK)

_Gzsa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.05, 14:28

Lenne egy kérdésem ! Már megint.

Egyesek most nekem azzal jöttek, hogy a számítógépre megjelent Mecwarrior 2 című FPS/szimuláció volt az első Mechwarrior nevű játék a számítógépekre, de viszont azért kapta a 2-es számot utótagnak, mert a Mechwarrior RPG 2. edition szerint készítették. Én ellent mondtam, ugyanis tudtommal készült egy ma MW1-ként kezelt játék is a számítógépekre. Nos szerteném tudni, hogy ki hogyan tudja ? Esetleg, ha más vélemény, elmélet is előfordúl ezen játékok címezésénél, az is érdekel. Előre is köszönet.

Van Mechwarrior I, illetve Mechwarrior (mert akkor még nem számozták :nemertem: ), tudtommal PC-re és Amigára is volt verzió. A PC-s meg is van, de a mai PC-ken játszhatatlanul gyors :punny:

Bizonyítéknak még itt a Sarna.net MW1-el foglalkozó oldala:

http://www.sarna.net/btech/bt-mw1.shtml

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.05, 13:38

Lenne egy kérdésem ! Már megint.

Egyesek most nekem azzal jöttek, hogy a számítógépre megjelent Mecwarrior 2 című FPS/szimuláció volt az első Mechwarrior nevű játék a számítógépekre, de viszont azért kapta a 2-es számot utótagnak, mert a Mechwarrior RPG 2. edition szerint készítették. Én ellent mondtam, ugyanis tudtommal készült egy ma MW1-ként kezelt játék is a számítógépekre. Nos szerteném tudni, hogy ki hogyan tudja ? Esetleg, ha más vélemény, elmélet is előfordúl ezen játékok címezésénél, az is érdekel. Előre is köszönet.

_Ca3sar (NPC/NJK)

_Ca3sar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.02, 11:42

Chia.
Keshik, én is láttam (asszem valami elektronikus stílusu műsorban volt). Igen, az határozottan egy eredeti klános Vulture volt. Lehet hogy ez egy film előszele??? (VÉGRE VALAHÁRA???) A szám se volt vészes, de a mech kidolgozása szerintem rohadt jó volt. a mech4 introjához méltó részletességgel, és élethűséggel megcsinált klipp...
Caesar Smith hadnagy, Wolf Dragonyosai

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.31, 23:06

Nos!

A VIVA+on most láttam egy klippet, Anne Clarke-nak hívták az előadót és a szám címe pedig Sleeper in Metropolis. Ha jól megfigyeltem a csajszit egy Vulture Mad Dog üldözte, vagy legalábbis egy olyan mechszerű robot, amit a Mad Dogról mintáztak. Egy kissé értetlenül állok a dolog előtt ,ugyanis nem illet valahogy a környezethez. Egy Mad Dog üldöz egy terroristát, vagy mit a sűrű erdő közepén, ami közvetlenül a város falain kívül van. Érdekes, de furcsa. :rohog:
Ha valaki tud magyarázatot adni az egész jelenségre, kérem tegye meg, mert hálám örökké üldözni fogja. :virag:

_Ca3sar (NPC/NJK)

_Ca3sar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.24, 15:49

Üdv.
Phoenix, az én üzenetem sincs sehol, pedig az nem volt warez!!!!!
Ez miért van?
Caesar Smith hadnagy, Wolf Dragonyosai

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.22, 07:22

Grrrr.

Két üzenetet töröltem a szabályok megsértése miatt:
Indok: No Warez. :(
Nem kell gondolom magyaráznom. Nektek pedig válaszolni sem kell erre az üzenetre. :D

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 21:54

Nem tudja valaki, hogy a light és a heavy gauss mennyit sebez az internalba ha berobban (critical-t kap)?

Fattyú, öregszel. :(

A light 16-ot sebez, a heavy-t en se tudom. A Heavay Metal Pro-ban benne van a HGR reszletes leirasa a Steiner Field Manualbol, de abbol ez pont kimaradt. Ugye tudjatok, hogy a Mech osztalyatol fuggo Piloting-ot kell dobni minden HGR lovesre (Fafnirnal tehat kettot)? Alacorn Mk V rulz...

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 07:59

üdv,

Amit a többiek elmondtak, az nagyjából jól lefedi a helyzetet. Az, hogy milyen kategóriájú gépet kapsz, és ez tényleg a tied-e, legjobban a Mechwarrior RPG-ben van az életút részen kifejtve, ha szabályokat keresel erre. Ott ugyanis kaphatsz az életút generálás során vehicle trait-eket, amelyek szintje meghatározza, hogy a gép milyen kategóriába esik. (Ezután kell a master rules vagy még inkább az adott field manual táblájában dobni) Ha a vehicle trait-hez van own vehicle-öd is, akkor ez a cucc a tied is, nem csak úgy kaptad a unit-tól használatra. Ha van hozzá custom vehicle-öd is, akkor a custom vehicle trait szintjétől függően először választhatsz a táblázatban, majd esetleg nagyon magas custom veh. trait-el egyéni gépet is csinálhatsz. Mondanom sem kell, hogy az ilyen kombináció ritka, mint a fehér holló. (ritkább) :virag: [Egy magasabb custom vehicle-ért nagyon sok minden be kell áldozni]

Bye,

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.04, 14:20

Az IS-ben rengeteget számít a hagyomány. Tehátha az apád, a nagyapád és a dédapád ugyanazzal a Locusttal harcolt végig több háborút, te is azzal mész majd, mert a gép a család büszkesége, és nem adnád oda a legújabb Atlasért sem.
Ha disposessed leszel, akkor azzal mész, amit kapsz...
Vannak egységek, ahol limitált a géppark, azokból ültetnek rá egyre. (Kedvecem Barber Marauder II-i... :Ordog:)
És ha ez sem megy, ott a kocka és az assigment tábla a Master Rulesben... :virag:

Hankyaku

Hankyaku

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.04, 11:58

Üdv Keshik!

Hát a kérdés jó, de nagyon sok szempontot kell figyelembe venni.
Ad1: Klános, vagy IS? Mert ha klános, akkor általában szeret 1 fajta echet vezetni, de néha ez a helyzettől függően változik. A Mecheket meg lehet szerezni harcok során (Trial of Position talán? Vagy Posession? - attól függ, hogy honnan nézzük), de ha kilövik alólad, akkor az van, ami marad, vagy amiért megint csak megküzdesz.
A személyes véleményem az, hogy egy pilótat tuti, hogy nem egyfajta Mechet vezet egész élete során. Meg aztán itt ugye függ a származásodtól (tiszta/szabad), attól, hogy a kadétkiképzésen milyen teljesítményt nyújtasz (egy kalap azzal, hogy megharcolsz érte), talán még attól is, hogy milyen tesközből jöttél (mert a tesközöknek gondolom más a gépállományuk.. Jó persze a Sólymoknál a Summoner is majdnem secline).
Aztán meg ha különböző rangot elérsz, akkor is felajánlhatnak neked Mechet, akkor nem tartom valószínűnek, hogy harcolnod kéne érte. Vagy ha igen, akkor veled egyező rangú emberrel. De inkább a gyárból tolnak alád egyet, ha közel vagy a homeworldhöz, és persze ha szükségét érzed.

Az IS aztán egészen más tészta. Ott az "ez van, ebből gazdálkodjunk" működik. Számít az, hogy honnan jöttél, mutatsz-e valamilyen különleges tehetséget. Nem kell feltétlenül kitűnnöd a harcban a Withworthoddel ahhoz, hogy kapj egy Catapultot. Csak látnia kell a parancsnokodnak, hogy marha jól használod a rakétáidat. A fő döntés itt a parancsnokok kezében van, meg az ő parancsnokaiéban. A zsoldosoknál megint más a helyzet, mert azok ugye időnként (gyakran) saját Mechekkel is nyomulnak, és egy zsoldoscsapatban jobban megvan az "egy mech egy pilóta" hagyomány. Ez persze nem azt jelenti, hogy egész életedben egy géped lesz, csak azt, hogy nem lesz nagy valószínűséggel reassignolva.

Szóval főként a rendelkezésre álló Mechek szabják meg a géped, és valószínűleg nem csak egy gépet fogsz vezetni életed során.

A véleményem ennyi, többiek véleményét is várom.
(Tudom, a Góliát Skorpióknál úgy dől ez el, hogy ki mennyi drogtól nem dől ki :Ordog:)

ByZ
Scpt A.T.I.
Clan Jade Falcon

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.04, 11:26

Lenne egy elméleti kérdésem.

A regényeket olvasva az a kép alakult ki bennem, hogy a pilóták legtöbb esetben egész pályafutásuk alatt egy típusú mechet vezetnek. Van e valami szabály, hogy ki milyen mechet kap? A pilóta választ, vagy attól függ mi van a raktáron ? Vagy valamilyen egyéb módszer, vagy tény dönti el ?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]