Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések & válaszok

• Válasz írásához lépj be
653 hozzászólás érkezett eddig

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.17, 14:52

a light is 20-at.

Darth_Rampageous

Darth_Rampageous

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.17, 08:22

Köszi Árpi! :)

Más:

Nem tudja valaki, hogy a light és a heavy gauss mennyit sebez az internalba ha berobban (critical-t kap)?

Ha jól tudom a "normál" 20-at, de a heavy-ről és a light-ról semmi ilyen infóm nincsen...

rhyan

rhyan

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.12, 16:37

Udv!

Pld. itt talalsz kodokat, es azt, hogyan kell
hasznalni:
http://www.cheatcc.com/pc/mechc.html

Arpi

Darth_Rampageous

Darth_Rampageous

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.12, 14:03

Ohayo minnasan!

Kérdést intéznék a nagyérdeműhöz:

Nem játszott/játszik valaki a MechCommander 1-el?
Elfelejtettem, hogy a cheat-kódokat hogyan kell beírni...
:o)

Aki tud, pls. segítsen!

Hankyaku

Hankyaku

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.28, 17:10

ÜDv!

Akkora fejtegetés megy itt, hogy már én sem maradhatok ki.

ECM: -Egy EMP generátor, amely zavaro jeleket bocsát ki magából elektromágneses úton. A zavaró jelek elvileg egy kis sáv kivételével fehér spektrumot mutatnak, ezért nem zavarja a haverokat. Ebben a kis sávban a spektrum közelít nullához.
Megvalósítás: elvileg végtelen számú váltófeszültség generátor, jó nagy feszejjel, gyakorlatban n db különböző frekvenciamodulált jel. A zavarás megvalósítható pár jel különböző, időben folyamatosan változó modulációjával is, ekkor egy időre nincs ECM hatás az ellenfél egyes rendszereinek, (ez az idő azért persze nagyon kicsi) egyébként igen. A kihagyott frekisáv a haverok rendszereinek sávja.
Ez így még nem is védhető ki, mert adaptív algoritmusok sem képesek az időben folyamatosan változó frekvanciákra ráállni. Amúgyis ebben az időben azt sem tudják, hogy mi az az adaptív algoritmus.
Mért van range: Mert az erőteret gerjesztő generátorok (amelyben a motor is benne lehet!) csak bizonyos energiájú hullámokat képesek gerjeszteni, amelyek által gerjesztett tér erőssége a távolsággal minimum fordított arányban van, de lehet, hogy exp arányban csökken, ezt most nem tudom fejből.
GalCom egyébként szerintem te ezeket úgy is jobban tudod.

NARC:Miért működik a mágneseződés? Azért, mert ha a becsapódáskor egy pár millisecundumra a kémiai rakéta energiáját át tudjuk alakítani elektromos energiává, és meg tudunk vele húzni egy bivalyerős elektromágnest, akkor úgy felcuppan az eszköz a páncélra, ahogy csak kell. Aztán pedig kisebb teljesítménnyel is működhet az a mágnes. Egy ilyen rakéta pedig azért nem olyan rohadt nehéz (200 kg). Kell hozzá teljesítmény az biztos.

ByZ
Scpt A.T.I.
Clan Jade Falcon

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.25, 12:06

Üdv,

Ay ECM valóban nem zavarja a baráti egységeket. Persze ezt ki lehet kapcsolni, gondolom, mivel minden berendezést ki lehet kapcsolni (end phase). Ha valaki Mechwarrior3 alapokra viszi a játékot, akkor erre még lehet, hogy dobni is kell :))) Ott egyébként is more funny a mech vezetése...

Az a bajom, hogy ha az ecm nem széles sávú zavaró (hogy a saját cuccokat ne zavarja), akkor lehet találni olyan NARC vivőfrekvenciát, amit nem fog zavarni, tehát a NARC áthangolásával (mondjuk pl. a csapat kommunikációs hullámsávjára:)))) kivédhető az ECM. Ha viszont mindent zavar, akkor a haverokat is...
Meg lehetne oldani azt persze, hogy olyan periodikusan ismétlődő jelsorozattal zavarjunk, aminek a kiszűrésére felkészítünk mindenkit a saját csapatból. Ez viszont elektronika lenne; és ahol egy targ. comp. több tonna, gondolom ez se lenne két kiló. :Ordog:

Ha célmegvilágítás van Artemisnél, akkor mondjuk indirect fire-nél nem élne az artemis növekménye. (ebben nem vagyok biztos, de nem emlékszem ilyenre)
A TAG-os lézeres megoldást könnyen lehet zavarni pl. egy nyomorult köd vagy füstgenerátorral (van is szinte minden korszerű tankon).
BTW: ami érthető az leginkább az, hogy a TC-t nem zavarja semmi: ezt ugyanis lehet hatékonyan árnyékolni.

A mágneses rögzülés mondjuk elég nagy bénaság; valami beékelődő/belefúródó/ráragadó cucc sokkal hatékonyabb lenne. Ráadásul a BMR-ben ábrázolt kinyíló karmantyús megoldás elég gázos, mert időben kell kinyitni cél előtt őket, ami aktív önirányítást feltételez...

Mondjuk ha mágneses a kapcsolat, akkor túl nagy sebességgel nem mehet a NARC, mert csapódáskor lepattanna. Mondjuk önirányításnál nem lenne gond a NARC rakéta lassú mozgása...

Egyébként ha nagyon reálisak akarnánk lenne, akkor a sűrű erődben is módosítani kéne a becsapódó rakéták számát...(hehe) Gondolom a NARC/Artemis/stb. cuccoknál így volt kevésbé tápos.
(Bár a magyarázat kb. annyira jó, mint a Heavy laser-ek +1-es célszáma...)

Darth_Rampageous

Darth_Rampageous

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.25, 10:49

"szinte mindegy, ha rátapad a célra, akkor az a kérdés, hogy miféle rögzítés tud egy több száz km/ó sebességű repülő tárgyat egy mozgó, nem sík felületre tapasztani, amit még csak az sem biztos, hogy merőlegesen talál el. Ha meg lassú a NARC rakéta, akkor meg mire odavánszorog a célig, az már 3x arrébb ment"

Nem vánszorog az...csak annyira mint a többi (pl. LRM) :)

Ha a mágnesezés nem hihető akkor ez majd az lesz:
belepaszírozódik :Ordog:

_Gzsa (NPC/NJK)

_Gzsa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.25, 09:27

Na utána néztem a BMR-ben egy-két dolognak.

Az ECM nincs hatással a barát egységekre. Ezt a BMR egyértelműen kimondja. (És szerintem is így logikus.)

A NARC mágnessel tapad fel a mechre. Már csak arra lennék kíváncsi, mekkora mágnes kell ahhoz, hogy oda is tapadjon...

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 18:14

Rögzítésre ötlet: kemény magba az elektronikát, a rakéta meg monyjuk vmi "lágyabb" bevoattal ellátva. Mint egy acémagvas töltény. Becsapódáskor a külső héj gyakorlatilag ráhegesztődik a keményebb (pc) felületre,s megtartja az elektronikát rejtő magot.
A könyv ábrája szerint viszont kinyílik a rakéta fej, s azzal tapad fel vhogy.

Artemis kommunikáció: a BMR emleget ilyesmiket...

_Gzsa (NPC/NJK)

_Gzsa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.24, 16:53

Shadowhawk: mi az a "BAP"? Beagle Active Probe?

Igen BAP = Beagle Active Probe

Mit mondasz érdekes...mi úgy játszottuk/játszuk, hogy az ECM 6 hexen belül a baráti egységeket is zavarja...
Ezért igencsak ésszel kell használni.  

Akkor lehet, hogy az ECM egyfajta barát/ellenség felismerőrendszerrel kombinált, adott területen belül ható "pontvédelmi zavaróként" szolgál? Érdekes...  :)?

Nem emlékszem fejből, de szerintem az ECM nem zavarja a barát egységeket. Ha így lenne, akkor az ECM-nek nem sok értelmét látnám, illetve ki/be lehetne kapcsolgatni, mert azért igen érdekes lennem, ha a szakasz ECM-es gépe mindíg külön csavarogna, hogy ne zavarja a többieket.

Gzsa: ez a Narc-elektronika olyasféle lehet, mint egy repülőgép fekete doboza, csak miniben.
A megtapadást elvileg mágnesezéssel éri el a Narc rakéta, nem?  

Háát, nem emlékszem, hogy valahol is említenék, hogy mágnesel rögzül. De szinte mindegy, ha rátapad a célra, akkor az a kérdés, hogy miféle rögzítés tud egy több száz km/ó sebességű repülő tárgyat egy mozgó, nem sík felületre tapasztani, amit még csak az sem biztos, hogy merőlegesen talál el. Ha meg lassú a NARC rakéta, akkor meg mire odavánszorog a célig, az már 3x arrébb ment :D

Darth_Rampageous

Darth_Rampageous

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 14:43

Shadowhawk: mi az a "BAP"? Beagle Active Probe?

Mit mondasz érdekes...mi úgy játszottuk/játszuk, hogy az ECM 6 hexen belül a baráti egységeket is zavarja...
Ezért igencsak ésszel kell használni.

Akkor lehet, hogy az ECM egyfajta barát/ellenség felismerőrendszerrel kombinált, adott területen belül ható "pontvédelmi zavaróként" szolgál? Érdekes... :)

Gzsa: ez a Narc-elektronika olyasféle lehet, mint egy repülőgép fekete doboza, csak miniben.
A megtapadást elvileg mágnesezéssel éri el a Narc rakéta, nem?

_Gzsa (NPC/NJK)

_Gzsa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.24, 13:44

Na akkor tekintsük át egy kicsit a rakéta célrávezető rendszereket:

1. TAG: Lézeres célmegjeleölő rendszer. Van egy egység, amelyik lézerrel megvilágítja a célt, a rakétafejbe épített optikai szenzor és számítógép ezt a lézernyomot követi. Ilyenek léteznek, bár megjegyzem, hogy ha jól emlékszem, pont mostanában vonják ki rendszerből ezeket az eszközöket, pont amiatt, hogy becsapódásig célon kell tartani a lézert, és ez a célpontkijelőlő egységet ez idő alatt sebezhetővé teszi (nem végezhet hirtelen manővereket, nem mehet másik fedezékbe, stb.).

2. NARC: Egy célrávezető adót ragaszt a célpontra, annak adása alapján találja meg a célt a rakéta. Valamiféle rádióhullámot használ. Mondjuk ilyenről még nem hallottam, és érdekelne, hogy egy rakéta miként tud megtapadni egy olyan felületen, amit többek között arra képeztek ki, hogy a lövedékek lepattanjanak róla. Arról nem is beszélve, hogy az elektronikának ki is kellene bírnia a becsapódáskori lassulást. Egy hasonló megoldásról hallottam, amikor is 3, a cél körül elhelyezett rádióadóval jeölték meg a célt, de ez emlékeim szerint a '60-as évek technikája volt, és az interkontinentális rakéták találatát próbálták meg vele javítani.

3. ARTEMIS IV FCS: Az infó, ami itt elhangzott, ami szerint "az Artemis rendszer befogja a célt, egy infravörös sugárral kivilágítja...állandó pályadatokkal szolgál a rakéták számára ", számomra inkább tévedésnek tűnik. Ha egyszer már befogta, akkor minek megvilágítani és még pályadatokat is küldeni a rakétának? Szerintem itt inkább arról lehet szó, hogy a rendszer befogja a célt, mondjuk az infravörös jellemzői alapján, és így követi a célt és pontosítja folyamatosan a rakéta röppályáját.

Mindhárom rendszerrel kapcsolatos szabállyal az az alapvető problémám, hogy csak a becsapódó rakéták számára van befolyással, a célszámra nem (kivéve az Artemis, ha Arrow rendszerrel együtt használják). Ha logikusan gondolkodunk, akkor a célszámot is kellene csökkentenie, és a beszapódó rakéták számát is kellene növelnie. Bár gondolom, nem akarták a rakétákat feltápolni...

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 12:43

Nem csak az ECM-es gép, hanem a teljes baráti oldal le van védve a saját ECM-től. Hogy hogyan, nem tudom.

Az ECM az alábbiakat zavarja:
BAP
Narc
Artemis
C3

Darth_Rampageous

Darth_Rampageous

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 09:35

Nem lehet, hogy az ECM használó gépe "le van védve" a zavarástól?

Mint a Raven és a Loki "prime" esetében...

Ha jól tudom az ECM a Targeting Computert nem zavarja, ugye?

Phoenix_Wolf

Phoenix_Wolf

Törzs-fórumozó

• Moderátor
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 09:23

Üdv,

Az ECM valóban zavarja az Artemis-t, pont most hétvégén került elő a kérdés. (Sajnos:() Egyébként szerintem ez elég nagy ökörség, főleg ahogy a BT-ben le van írva az ECM buborékkal, stb. Főleg, hogy az Artemis-t valóban célmegjelölő rendszerként pozícionálja. Azért is tartom baromságnak, mert pont az Artemist nem, és a NARC-ot kéne zavarnia, hiszen a NARC jeladó, aminek a rakétákat célra kell vezetnie. Na most arról nem is beszélve, hogy ha a zavarás olyan erős, hogy bármilyen sávon megzavar bármit, (Széles sávú fehér zaj) akkor az ECM használó sem fog szerintem semmi elektromos kütyüt használni...Na mind1, ezeket a szabályokat soha nem szerettem, és elég nagy f*szságok vannak is bennük IMHO. (Nem az objektív tényszerű hibák miatt (lőtávolságok, stb. de ezt már +beszéltük), hanem a nem önkonzisztens módon felépített dolgok miatt) :,-(

Darth_Rampageous

Darth_Rampageous

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.24, 09:17

Köszönet nektek a részletes válaszokért. :)

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.23, 22:48

Én is megnéztem, azt írja, infravörössel jelöli meg a célt, s folyamatosan helyesbít a rakéta a röppályán, ehhez kell a kommunikáció.Indiekteben nem műkszik, a leírás végén olvasható. Legalábbis a BMR-ben.

Kavefozo

Kavefozo

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.23, 14:15

Szoráj, hogy belepofázok, de tudtommal a (mai) mikrohullámú kommunikáció alapfeltétele, hogy az adó és a vevő tisztán rálásson egymásra. Így egy, a mikrohullámú sugáron átrepülő, madárraj is rendesen bezavarhat. Lásd mikrohullámú internetes kapcsolatok.

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.23, 14:01

Megnéztem, az ECM zavarja az Artemis-t.
Az Artemis leírása szerint a rendszer folyamatosan kommunikál a rakétákkal; ezt zavarhatja az ECM.
Az indirektben nem működik dologra nem találtam utalást. Azt írja, hogy valami mikrohullámú sugárral jelöli meg a célt. (Bár nem vagyok valami jó angolból.) Ez talán "átlát" a hegyen, erdőn. (Bár fizikából sem vagyok valam,i jó.) :)

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.22, 21:47

Igen, azt tudom, de az Artemis is vmi sugárral megy, látnia kell a célt. Indirektben nem is műkszik.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]