Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ravenloft - DnD3e

• Válasz írásához lépj be
207 hozzászólás érkezett eddig

Raviel

Raviel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.03, 22:23

Egy sok-sok évvel ezelőtt elkészített töredék itt található: https://okoshonlapok.hu/ingyenrpg/ravenloft/index.html

Köszönöm Szépen :)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.04, 11:45

Egy sok-sok évvel ezelőtt elkészített töredék itt található: https://okoshonlapok.hu/ingyenrpg/ravenloft/index.html

Raviel

Raviel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.03, 19:39

Sziasztok. Valakinek esetleg megvan a Domains of Dread magyar forditása?

Persze! Tessék:

"Domains of Dread" - "A Rettegés Birtokai"

:P

Bocsi, ugyértem a Domains of Dread könyvnek a forditása :)

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.27, 19:48

Persze! Tessék:

"Domains of Dread" - "A Rettegés Birtokai"

:P

Raviel

Raviel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.27, 19:00

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.09, 17:22

Sziasztok!

A Kalandorok Társasága rendezvényén lesz egy jó kis Ravenloft kaland a 2. kiadás alapján. Akit érdekel, itt tud tájékozódni:

http://kalandoroktarsasaga.lfg.hu/ii-felelem-es-reszketes/idegen-csillagok-alatt/

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.20, 14:34

Nagyjából a Ravenloft átokmágiáját adoptáltam a Wirtschafthoz. Van egy százalékos esély, ami egyrészt a karaktertől (kaotikus gonosz cigány varázslónők előnyben, törvényes jó gádzsó férfiak hátrányban), másrészt a helyzettől (megalapozottság, drámaiság, stb.), harmadrészt az átok hatásának súlyosságától függ. Ha ezt a %-ot megdobja, akkor az átok létrejön, ha nem, akkor...
...nálam visszahullik az átok a kimondójára, Ravenloftban ha jól emlékszem felébreszti a Gonosz Hatalmakat.

Köszi, ez izgalmasan hangzik. Tudnád is idézni a pontos szabályokat? Vagy legalább megadni, hogy melyik kiadványban nézhetek utána?

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.20, 14:10

Valaki említette korábban valamelyik D&D fórumon a Ravenloft valamely kiadásának speciális átokmágiáját. Megtudhatnék erről többet?

Nagyjából a Ravenloft átokmágiáját adoptáltam a Wirtschafthoz. Van egy százalékos esély, ami egyrészt a karaktertől (kaotikus gonosz cigány varázslónők előnyben, törvényes jó gádzsó férfiak hátrányban), másrészt a helyzettől (megalapozottság, drámaiság, stb.), harmadrészt az átok hatásának súlyosságától függ. Ha ezt a %-ot megdobja, akkor az átok létrejön, ha nem, akkor...
...nálam visszahullik az átok a kimondójára, Ravenloftban ha jól emlékszem felébreszti a Gonosz Hatalmakat.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.19, 15:55

Valaki említette korábban valamelyik D&D fórumon a Ravenloft valamely kiadásának speciális átokmágiáját. Megtudhatnék erről többet?

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.11, 11:29

Sziasztok,
Eladosorba kerult nemi Ravenloft anyag:

http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=19996

Szia Yam!
(Matyi :)

yam

yam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.11, 09:55

Sziasztok,
Eladosorba kerult nemi Ravenloft anyag:

http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=19996

chipie_ambrosia

chipie_ambrosia

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.24, 10:22

A listából ne maradjon ki a Sötét lelkek leple se, vagy az Éjfél szíve, szerintem mind a kettő nagyon jó hangulatot áraszt.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3646 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.03, 03:38

Hmmm.

Akikkel én találkozom, azok többsége a Fekete rózsa lovagját tartja a legjobbnak.
Nekem annyira nem jött be, ellenben a Ködök vámpírja szerintem kifejezetten jó, az Én, Stradh-ot utána olvasnám csak el (nem a színvonal miatt, hanem mert szerintem így ütősebb).

Bradstreet

Bradstreet

Inquisitor

• Fórumita
  • 977 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.02, 21:52

Köszönöm a választ, antikváriumból sikerült megszerezni az Én, Strahd-ot, ha tetszik akkor még a Félelem Cirkuszát is megveszem, sok jót írnak róla.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.02, 00:12

Hella,

Valaki tudna mondani egy-két jó Ravenloftos regényt? Megtetszett a világ, de nem tudom mit érdemes elolvasni és nem akarok pénzt kidobni.Elsőre az Én, Strahd-ot néztem ki(ha meg tudom egyátalán szerezni valahonnan), valaki vélemény? :)

Szerintem a magyarul megjelent RL regenyek igen gyenge ponyvak, kozuluk az "Én, Strahd" emelkedik ki valamelyest. Ha ez tetszett, akkor "Ködök vámpírja" c. konyvet is erdekes hozzaolvasni, mert bar ez mar joval szarabbul van megirva, es nyalasabb, de (reszben) az elobbi konyv sztorijat mutatja be, egy mas szereplo szemszogebol, ezert egesz erdekes. A "Holtak Tánca"-ra remlik meg, de ez is a tobbi szinvonalan van. Egy szo, mint szaz: vilag- es helyszinismeretet lehet felszedegetni beloluk, ergo, ha kampanyt kivansz meselni, akkor jol johet, egyebek tekinteteben azt tudom csak javasolni, hogy forditsd inkabb erdemesebb olvasmanyokra a figyelmed. :)

Oh, majdnem kifelejtettem a lenyeget: azert egyetlen igazan jo RL regeny jelent meg magyarul, espedig a "Félelem cirkusza". Az elso RL regeny volt, amit annak idejen olvastam, es az egyetlen, amit most is szivesen ujra olvasnek. Siman veri a tobbi szinvonalat, meg mondanivaloja is akad, es el is gondolkodtat egy kicsit - ami egy fantazi ponyvanal mar egesz szep eredmeny. :)

udv

Módosította Nocturna: 2011.02.02, 00:14

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.01, 22:59

Most olvasom az "Én, Strahd"-ot. Nem rossz, de mivel előtte ez volt terítéken, nem érzem olyan nagy dobásnak.

Ravenloft-ból még a "Lord Soth"-ot olvastam. Az akkor tetszett, bár sok köze nincs a világhoz.

Bulldy

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.01, 22:57

Valaki tudna mondani egy-két jó Ravenloftos regényt? Megtetszett a világ, de nem tudom mit érdemes elolvasni és nem akarok pénzt kidobni.Elsőre az Én, Strahd-ot néztem ki(ha meg tudom egyátalán szerezni valahonnan), valaki vélemény? :)

az nem egy túl jó darab, ami nekem bejött:
-A fekete rózsa lovagja
-Az éjfél szíve
-A ködök vámpírja

Bradstreet

Bradstreet

Inquisitor

• Fórumita
  • 977 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.01, 20:54

Mayuda

Mayuda

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.14, 12:14

Annyiban módosítanám a dolgokat,hogy nem csupán új emberkéket várnék frissítés gyanánt. Hanem egyben mesélőket is.:langol:
Valamelyik nap olvastam a Holtak Éjszakája (Night of the Walking Dead)c.modult kíváncsiságból.
Ahhoz képest,hogy kissé limonádé bár jól kimunkált sztori tipikusan azt az érzést hozta elő belőlem amikor először játszottam ravenloft-ot. Ajánlom bárkinek :) Nosztalgia gyanánt ezt a klasszikust
Csáó

Mayuda

Mayuda

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.13, 23:18

Tisztelet az uraknak:)
Bejelenteném,hogy lelkes játékosokat keresek ADandD re.
Ravenloft Dark.Sun Forgotten Realms bármi szóba jöhet.
Itt várom az esetleges jelentkezőket:)
További jó "rettegést":langol:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]