Ugrás tartalomhoz

Fotó

Modern

• Válasz írásához lépj be
454 hozzászólás érkezett eddig

kensey66

kensey66

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 31 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.24, 23:29

Sziasztok!

Naya burnnel játszom és itt Egerben rendszeresen össze kell mérnem az erőmet egy 8 seas merfolkkal, ami folyton elken, találkoztam már vialos merfolk deckel is, amit le tudok küzdeni, de ezzel nem bírok akármilyen trükkel is próbálkozom pl path. Ahogy olvastam elég nehéz ellenfél számomra, de nem tudom van e valami mód arra, hogy legyőzzem. Illetve készülőben van egy big zoo deckem az is hasonlóan gyenge a merfolk ellen?

Előre is köszönöm.

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.01, 13:03

Az a baj hogy nem akarok a spagetti szornnyel liderckedni... De egy alternatíva amit találtam helyette: Hostility Lorwyn (kirantom Nahirivel, snapcaster, Jace gondoskodik hogy egy pár burnt ellovok és gg)
Szerintem a SB terv pedig pont ezért mukodhetne, mert úgyis több controllra fog számítani az ellen...

a control 4 celestial colonade, 25föld-et játszik, a delver/midrange 18-20-at. side után az a terved, hogy kiveszel 5 földet? mit tudsz még kivenni, hogy a mana görbe viselje a manabázist. olyan szokott lenni, hogy 19-20 manás uwr combo pakli, side után delver-t játszik, de ez meg tudja oldani.

http://decks.tcgplayer.com/magic/modern/tino/jeskai-ascendancy-ascension/1269860

mbvash89

mbvash89

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.30, 08:18

Az a baj hogy nem akarok a spagetti szornnyel liderckedni... De egy alternatíva amit találtam helyette: Hostility Lorwyn (kirantom Nahirivel, snapcaster, Jace gondoskodik hogy egy pár burnt ellovok és gg)
Szerintem a SB terv pedig pont ezért mukodhetne, mert úgyis több controllra fog számítani az ellen...

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.29, 18:43

meglepő side stratégia régóta létezik a control paklinál:

4 gifts ungiven

1 elesh norn

1 iona shield of emeria

régen sokat játszották, pl delver pakli side-jában, mert a paki először tempo, utána side-olt az ellenfélel szemben, esetleg "paklit cserélt". így 1-1 nél az ellenfél nem tudta mi ellen játszik 3. játékot, vagy akár 2-0 és 2 különféle paklitól kapott ki.

All_in

All_in

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.29, 16:31

Üdv ismét!

Én valami ilyesmire gondoltam:
http://decks.deckedbuilder.com/d/240175
2 lapnak ki kéne még jönnie, de az ötlet hogy a SB-be 4 Mantis, 2 Stormchaser, 2 Swiftspear hogy egy váratlan aggroval lepjem meg az ellenfelet, illetve Leyline, Stony Silence, Ratchet bomb, pár counterspell... Meg talán Narset is jobb helyen lenne SB de egyszerűen imádom azt a lapot... Kár hogy a Dig meg mindig bannolt ;D
Meg jut eszembe hogy elfelejtettem az anger of the gods, sphinx revelation, supreme verdictet... Melyiket, mire, mennyit...

Nem vagyok nagy modern mester, de nekem cinkesnek tűnik 8 lapot a side-ba rakni csak azért, hogy meglephesd az ellenfeled egy viszonylag lassú aggro stratégiával (3 mana modernben nem kevés). Sokkal hasznosabbnak azok a slotok pl. graveyard hate számára.

Ahogy azt a többiek írták Nahiri egyik legnagyobb előnye, hogy ideális esetben kirakod, majd három kör után előránt egy Emrakult és megnyeri a játszmát. A Goblin Dark-Dwellers, ami a legnagyobb lényed lenne, egyszerűen nem összehasonlítható vele. Ha 4 Nahirit raksz a paklidba, akkor szerintem mindenképp szoríts helyet a spagetti szörnynek.

Egyébként meg érdemes lehet pl. Cocaktrice-en összerakni a paklit meg néhány másik népszerűbb modern paklit és megnézni, hogy mi az ami működik és mi az, ami nem.

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.29, 14:29

jeskai nahiri control, ami nagy versenyen jót ment, és tesztelt:

http://magic.tcgplayer.com/db/deck.asp?deck_id=1269504

ennél többet nem tudok érted tenni, saját listám nincs, én is ezt (1-2 lap változtatással tanlán) építeném meg

mbvash89

mbvash89

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.28, 15:42

Üdv ismét!

Én valami ilyesmire gondoltam:
http://decks.deckedbuilder.com/d/240175
2 lapnak ki kéne még jönnie, de az ötlet hogy a SB-be 4 Mantis, 2 Stormchaser, 2 Swiftspear hogy egy váratlan aggroval lepjem meg az ellenfelet, illetve Leyline, Stony Silence, Ratchet bomb, pár counterspell... Meg talán Narset is jobb helyen lenne SB de egyszerűen imádom azt a lapot... Kár hogy a Dig meg mindig bannolt ;D
Meg jut eszembe hogy elfelejtettem az anger of the gods, sphinx revelation, supreme verdictet... Melyiket, mire, mennyit...

Módosította mbvash89: 2016.09.28, 15:44

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 16:13

jeskai nahiri. ez kompetitív, keress rá, viszont ahogy a modern minden paklija, ez is drága.. 4 snapcaster, 4 scalding tarn ésatöbbi. ha kérdésed van szívesen segítek.

Erdekes lista, de kedvemre valo... Persze kb 1000$ lenne a meg nem levo lapok beszerzese _ :D

Emrakul miert is van a listaban? 

Meg mivel tudnam cserelni a high end lapokat? Celestial, Snapcaster (GDD talan?),Arid Mesa...

emrakul - nahiri ulti

cserélni. semmire, sajnos. ha modern versenypaklikban gondolkozol, akkor az 1000$ egy átlagos árnak mondható. Snapcastter és a celestial colonade pillér lapok. a colonade 10ből 6 meccset megnyer, mert wincon a pakliban. a snapcaster hasonló képen nélkülözhetetlen.

vannak olcsóbb modern paklik (living end, infect, burn) de ezek a paklik ára is magas, ha versenyre építed.

adofo

adofo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 15:39

Erdekes lista, de kedvemre valo... Persze kb 1000$ lenne a meg nem levo lapok beszerzese _:D
Meg mivel tudnam cserelni a high end lapokat? Celestial, Snapcaster (GDD talan?),Arid Mesa...

Emrakult megtalálja Nahiri pw. Minden strong kártya cseréljető olcsóbb nem annyira strong kártyára, ám ezekkel a változtatásokkal gyengül a pakli. Azonban, ha nagyon olcsóbbítani akarsz, akkor talán CC helyett jöhet Glacial fortress / Prairie stream.

mbvash89

mbvash89

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 10:51

jeskai nahiri. ez kompetitív, keress rá, viszont ahogy a modern minden paklija, ez is drága.. 4 snapcaster, 4 scalding tarn ésatöbbi. ha kérdésed van szívesen segítek.

Erdekes lista, de kedvemre valo... Persze kb 1000$ lenne a meg nem levo lapok beszerzese _:D

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.17, 07:49

mbvash89

mbvash89

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.16, 17:35

Sziasztok Srácok

Egy jó fel év után visszaternek a játékba, de a penznyelo standard helyett inkább egy modern pakliba fektetnek be....
Amire gondoltam az egy jeskai control (bolt, spell snare, lighting helix, flippy jace etc)
Szerintetek mennyire lehet competitive egy ilyesmi deck? Meg mi lenne jó finisher hozzá? Eléggé járatlan vagyok modernbe, csak standerdelek nyx óta :P

aliensk

aliensk

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 10:03

ez így elég tág. jelenleg verseny kombó paklik modernen: ..... kiki twin....

Hát, az már annyira nem, mióta a splinter twin banolva lett.

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.28, 00:20

Hali!

Látom nagyon pörög a forum. :(

Nekem egy olyan combo kellene aminek minden lapja 3 manánál drágább, de még modernben játszható (max 4-5 mana) combo kellene. Van ötlet, hogy merre találok. Találtam egy ilyen oldalt, de ez nem nagyon kereshető az én szempontom szerint http://www.mtgcombos.com/

Egyéb ötlet?  

ez így elég tág. jelenleg verseny kombó paklik modernen: abzant company, elves, storm, ad nauseum, kiki chrod, kiki twin, infect?!, esper rally. egyenlőre ennyi jutott eszembe ami fixen combo pakli, és "a combo a célja". ha valami "random"/egyedi ötletre vágysz, azt különböző pakli építő honlapokon keresd.

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.26, 07:49

Hali!

Látom nagyon pörög a forum. :(

Nekem egy olyan combo kellene aminek minden lapja 3 manánál drágább, de még modernben játszható (max 4-5 mana) combo kellene. Van ötlet, hogy merre találok. Találtam egy ilyen oldalt, de ez nem nagyon kereshető az én szempontom szerint http://www.mtgcombos.com/

Egyéb ötlet?  

Nutso

Nutso

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 651 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.13, 22:24

Sziasztok!

Nem volt még módom kipróbálni a Burn-öm D&T ellen. Tudtok esetleg tippeket adni, hogy miként foghatom meg esetleg még Kor Firewalkerrel is?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Meg kell várni, amíg blokkol a Firewalkerrel, és lőni rá egy Skullcrack-et, hagy haljon meg a Kor :)

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.13, 21:39

használatos lapok burn side-jában:

rain of gore

volcanic fallout - bár ez nem viszi a firedancer-t

darkblast/path to exile (fekete ill fehér spalsh esetén)

smash to smithereens

ancient grudge - (1 rg földel side-ban, láttam már ilyet)

shattering spree

wear//tear (fehér splash esetén)

ill firewalker ellen ha lényesebb paklit építesz lehet esélyed, pl ilyenekkel:

hellspark elemental (trample miatt átüt)

vexing devil (3 seb, vagy egy lény amivel nem tud sok mindent csinálni)

adofo

adofo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.13, 19:50

Sziasztok!

Nem volt még módom kipróbálni a Burn-öm D&T ellen. Tudtok esetleg tippeket adni, hogy miként foghatom meg esetleg még Kor Firewalkerrel is?

Akár még Everlasting torment is jó lehet. :-)

kensey66

kensey66

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 31 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.13, 19:45

Sziasztok!

dendrobatidae

dendrobatidae

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.23, 18:49

bref tegyél bele 22-24 földet! kérlek. túlbdokszor fogsz káromkodni hogy földet halsz 20 földel

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]