Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mea Culpa

• Zárt téma Téma lezárva
148 hozzászólás érkezett eddig

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.08, 15:29

Morryster: Részemről befejeztem a nácizást. Riszpekt az alábbiakért!

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.08, 13:12

Noh, a tegnapi IRL-flame találkozón (jelen voltak: Redguy, Kiba, Keshik, Ladycrow, Clorel) elhangzottak alapján én is írnék ide néhány sort, ottani ígéretemhez híven.

Legelőször is zárójelben megjegyezném, hogy véleményem szerint várakozáson felül kulturált beszélgetés alakult ki, aminek hosszabb távon is komoly előnyei lehetnek.

Másodszor: az IRL tisztázott flame-es félreértések, amiből kettő az, amit kihangsúlyoznék, és ami miatt ebbe a topikba írok.

Ad1.,Rasszizmus
Senkinek nem kell magyarázni a szó jelentését - emberfajták, csoportok, etnikumok hátrányos megkülönböztetése bőrszín, stb. alapján. Én a Klasszikus flame #2-őn, és #3-on többször rasszistának lettem kikiáltva. Nos, nem, nem utálok embercsoportokat, nem érdekel a bőrszín, és nem érdekel semmifél hasonló marhaság. Én az emberi fajt, az emberiséget utálom, en blocke. Ez pedig nem rasszizmus, hanem mizantrópia. "Árnyalatnyi" különbség, ami a flame-en abszolút nem jött le - ez nagyobb részben az én hibám, kisebb részben azoké, akik minden félmondatba belekötnek.

Ad2.,Politikai nézetek
Gondolom, itt sem kell frissíteni senkinek sem a memóriáját, gőzerővel ment (és néha megy ma is) a nácizás. Ismét szeretném kijelenteni, hogy nem vagyok náci. Családi hátterem (ti. származás) miatt alapvetően németbarát vagyok, és per definitonem monarchista, azaz számos ok miatt, amiket most nem fogok kifejteni, az Osztrák-Magyar Monarchiát, illetve más hasonló berendezkedésű államokat tekintem ideálisnak, és követendő példának. Lehet, hogy elavult szemlélet, és jelen társadalmi/politikai környezetben megvalósíthatatlan - mindkettőt aláírom -, de azért ettől függetlenül meglehetősen távol áll ez a nézet a nemzetiszocializmustól...

Az pedig tény, és ezt is elismerem, hogy beírtam jónéhány f***ságot a flame-re (megjegyzés: szerintem errefelé mindenki elkövetett már hasonlót...), ezeknek az oka a hirtelen felindultság, a düh, az elfogultság, és a korrekt módon át nem gondolt ok-okozati összefüggések voltak.

Ennyi; fel lehet fogni meaculpának.

Kiba

Kiba

Lion-Dancer

• Fórumita
  • 382 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.07, 22:30

Üdvözletem mindenki felé!
Őszite mivoltomat előre hozva, a megértések oldalára írván, hogy a félreértéseket el lehessen krülni írok ide. Flémes benyögáseim 90%-ban IRL behatások eredményére született, ami nem volt kifejezetten tisztességes részemről.
Egyszóval fair játszámát szeretnék, szóval:

MEA CULPA

Kiba

Kiba

Lion-Dancer

• Fórumita
  • 382 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.05, 14:23

Többek kérésére és személyes bűnbánatom végtére szeretnék bocsánatot kérni minden nőtől...
Az érintettek azt hiszem érteni fogják, előre is köszönöm

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 335 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.02, 20:02

Először is elnézést, azért hogy csak ilyen késve tudok elnézést kérni, másrészről elnézést kérek a Konspirációs elméletek olvasóitól, azért, hogy egy feltettem az elméletemet, és megfeledkeztem az ideológiák és politikai nézetek tilalmáról.szóval Mea Culpa

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.31, 21:01

Dínchamion.

rögös és kanyargós a flémerré válás útja, mi? ;) :felvon:

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.31, 20:55

Elnézést óhajtok kérni Akoshtól, akinek - mint megtudtam - igaza volt, ha csak részben is.

Igenis csírlíderkedtem, csak nem vettem észre -- komoly fogalomzavarokkal küszködtem e téren, mint kiderült.

Bocsi.

Ui.: Kösz, Kavics!

Módosította Dínchamion: 2004.03.31, 20:56

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.31, 19:02

Hi

A nagy lángszórózásban véletlenül kapott pár csepp napalmot Kiba avatarja is. Bocs avatar.

Kiba

Kiba

Lion-Dancer

• Fórumita
  • 382 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.30, 22:57

Most komolyan:

Köszönöm, hogy elfogadtad, mert ezért tényleg égett rendesen a képem, enyhe bűntudat szikrályával

A jó tanácsokat meg köszönöm szépen, de sajnos makacsságom nem ismer határokat :rohog:

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.30, 22:45

Elfogadva. :eeek:

Én a helyedben úgy en bloc mea culpáznék, de hát te tudod... :rohog:

:eeek:

Módosította Dínchamion: 2004.03.30, 22:49

Kiba

Kiba

Lion-Dancer

• Fórumita
  • 382 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.30, 22:35

Korrekt lennék, Dínchamion személyével szemben.
Rühellem a képem amiért figyelmetlen voltam és ama porba hulottam hogy ezzel tényleg önön magamat égettem

Szóval, kedves Dínchamion: Amikor úgy neveztelek hogy Dínchampion az félreolvasás és egyéb figyelmetlenségem oka volt, ezért BOCSÁNATOT szeretnék kérni, bármily meglepő, szoktam én ilyet is tenni.

Módosította Kiba: 2004.03.30, 22:36

_Zhoin'Dar (NPC/NJK)

_Zhoin'Dar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.03.24, 08:59

Hmm-hmm, nos, köszönöm...

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.24, 08:45

Elnézést kérek, amiért ok nélkül (és hülyeséget beszélve) viselkedtem az ACSD-topicon Zhoin'Dar-ral szemben.

Mea Culpa. :leborul:

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.23, 23:00

Émmeg aszontam hogy nincs érdemi hozzászólás a klasszikus flamón, pedig volt.

Ezért levetettem magam a szobám ablakából (családi ház, de azért fájdalmas)...

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 335 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.23, 12:54

Félreértelmeztem Morryster zárójelhasználatát a klasszikus flame#3-ban és így egy feltehetőleg valótlan állítást fogalmaztam meg, ezért Mea Culpa.

box4free

box4free

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 16:24

bocs, hogy előző hozzászólásommal nem megfelelő topicot terheltem

MEA CULPA

box4free

box4free

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.20, 01:52

stargazer: azt hiszem, jó, hogy leírtad ezeket. Olvastam a hozzászólásaidat, és - bocs - de nevetnem kellett rajtuk. Nem akartam ott beleszólni, de mint olvasó ajánlottam Neked egy ACSD-t. Illetve annak a valakinek, aki lehetsz/voltál/vagy az írásaid alapján. Ettől függetlenül jómagam értékelem a gesztust, amit - sokak után Te is - megtettél itt.

stargazer

stargazer

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 775 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.18, 21:16

No, hát, nem is tudom hogy' kezdjem...

Történt itt valami ami életem talán legeselegmélyebb Mea Culpa-jára ösztönöz engem. Hoggyő... nevén nevezzem a gyereket, az irodalmi fórumon belül indított és az "Az kritikáról... - Mibenléte, fajtái, elmélete. Mitől jó, mitől rossz. Ilyenek." címet viselő téma, vagy topic kapcsán általam kezdeményezett - és az én szememben egy ártatlannak tűnő - kis játékkal olyat tettem amit nem lett volna szabad.

Szerintem ha valakit érdekel hogy mi is történt egészen pontosan, akkor érdemes átugrani oda és vetni rá egy pillantást, mert nem mindennapi az a mód, ahogy elvágtam magam mindenki előtt, szóval kemény tanulságok vonhatók le belőle (legalábbis én úgy érzem kemény lecke volt).
Szóval feel free to go there és kövezzen meg aki akar, mert nem tudom hogy volt-e valaha az rpg.hu történetében olyan aki ilyet érdemelt volna, de azt tudom, hogy én most bizony keményen megérdemlem.

Szégyenlem magam.

Módosította stargazer: 2004.01.18, 21:17

Hidogre

Hidogre

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.01.15, 02:16

Haller!

Megabocsesz mindenkitől, akit megbántottam volna véleményem kifejtésével (itt: http://www.rpg.hu/iras/thozzaszol.php?id=3...=3316&commall=1 ). Valószínűleg rosszul artikuláltam gondolataimat. Nem személyeskedni akartam, sem pedig elmarasztalni. Csupán kívüllállóként úgy láttam, hogy nem vita folyik a hozzászólások között, hanem veszekedés, amelyben szerintem mindkét fél hibás. Szerintem. Ezt továbbra is tartom - a bocsánatoskodás a mondandóm rosszul értelmezhető intenciójára és stílusára, és a benne található esetleges elméleti torzszülöttekre (kritikaelmélet, ilyenek) vonatkozik.

De nagyméretű Mea Culpa ezért (főként Attilától). És mellékesen a helyesírásomért is.

Na pattogok tovább, mert bocskérni sajna nem szeretek (ki szeret?), de hát ha itt az ideje, akkor itt az ideje.

Pá:
A Hídogre

Módosította A Hídogre: 2004.01.15, 02:18

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.01.14, 14:25

Emiatt...

Mea Culpa, hogy személyeskedő, útszéli stílusban szóltam hozzá.

Bocsánat.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]