Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mea Culpa

• Zárt téma Téma lezárva
148 hozzászólás érkezett eddig

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 22:48

Herbie:

Most már a te véleményed is elhangzott.

Amúgy moderátorkodással kapcsolatban nem hiszem, hogy nekem kéne föltalálni a spanyolviaszt. Szépen létre kell hozni egy világosan és érthetően megfogalmazott moderálási elvrendszert, és kivétel nélkül mindenkit moderálni, aki az elvek ellen sért. Ennyi.
Ha mérlegelsz, na _az_ már ízlésdiktatúra.

Akit meg zavar, annek elküldeni azt a pontot, amit megsértett, és akkor ugrálhat.

U2U megy.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 22:18

Amennyiben lenne rá energiám, indítanék egy topicot 'Kampány a kultúrált és civilizált RPG.HU-ért!' címmel, amiben kiállhatnánk a terjedő, - és mint tapasztaltam, még a moderátorok által is tolerált - trágárság és alpáriság ellen.

Innen pedig már csak egy lépés az ízlésdiktatúra, a kihalt fórumok, ahol csak a szél fütyül, a negédes-körmondatos-jajmegnebántsunkvalakit-mivanhafélreérti körmondatos, szórványos kommunikáció, amitől rügybe borulnak a fórumok... nem is beszélve arról, hogy hol kezdődik és hol ér véget a trágárság, illetve ki szabja meg, az illető mennyire prűd/vallásos/lelkileg érzékeny/látens diktátori hajlamokkal rendelkező egyed...

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 22:10

iceride:

U2U megy

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 22:08

Linket elolvastam, ajánlom mindenki figyelmébe. Nemutolsósorban az itt elhangzottak fényében. :Ordog:

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 22:05

Douwe, rendben, te csak a chat-en vagy moderátor.
Linket nézem. Ettől függetlenül álláspontod elkeserítő számomra, de ezt másr mondtam.

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 21:55

iceride:

Igaz, hogy ez a Mea Culpa, de beírásod felkérés egy táncra(név szerint vagyok említve vagy mi), és itt reagálnék.

1. Keversz két külön dolgot.
Ez egy fórum, és ezen kívül van az rpg.hu-nak több csetszobája.

2. Én csak a webchaten vagyok moderátor, itt nem.
A cset és a fórum teljesen különböző dolgok, az általános beírásod inkább a fórumra vonatkozik, csetre kevésbé.(fórumon való törekvésed tisztelendő, eszközeid nem annyira, cseten pedig.....)

3. ...Ajánlom figyelmedbe az alábbi linket, kérlek olvasd el figyelmesen, hogy miről ír, van-e benne szó trágárságról?

http://www.irc.hu/page2.html

Az én olvasatomban az ot szereplő 2. és 3. fejezetek pont azt fejezik ki, amiről többen győzködtünk téged cseten, vagyis, hogy egy bejáratott szoba hangulatát egy "újfiú" elfogadhatja, megváltoztatnia elég reménytelen.

"Az irc (cset)a beszélgetésről, kommunikációról, buliról szól, és nem arról hogy mindenkit legyőzzünk, meggyőzzünk! A kommunikáció kétoldalú dolog. Mindenütt úgy viselkedj, ahogy a többiek teszik, ne próbáld egymagad megváltoztatni egy csatorna arculatát, mert nem fog menni! Ha valahol nem találod meg a helyed, menj tovább, vagy alapíts saját csatornát! "

Ezek alapján kérlek gondold végig magadban, hogy mennyire tudod elfogadni álláspontomat, és mennyire igazak azok a kijelentéseid, amiket rám alkalmaztál a cseten.

Köszi.

További értekezés részemről U2U-ban, vagy személyesen

Tisztelettel

:KV:

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 21:48

Köszönöm véleményed, ez nem a megfelelő fórum a megvitatására. Majd minden olvasó levonja magának a következtetést.

Lac

Lac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 21:38

Iceride:

Te tenyleg ennyire prud vagy? Kicsit nezz mar a felszin ala, nem lehetsz ennyire alszent! A kulturaltsagot az alapjan mered, hogy hany ronda szot talalsz egy-egy bejegyzesben? Az alparisag neked az, ha valaki karomkodik? Talan egy kicsit jobban szem elott kene tartani a forumok funkciojat: velemeny-, informaciocsere es utkoztetes. Valoban, a stilussal lehetnek gondok, de bazmeg, nem arrol szol a dolog, hogy mennyi csunya szot talaltal (kicsit abszurd ez a helyzet, 5 eves Marika rohan haza a mamihoz, mert Petike lehulyezte :P ). Minek akarod megfeleltetni a forumokat? Az angol kiralyi etikettnek? Miert nem veszed eszre, hogy ez teljesen felesleges kotozkodes a lenyeg szempontjabol... Inkabb az olyanokat abajgatnad, akik teljesen megfejelnek egy forumot idiotasagok kinyilatkoztatasaval, floodolassal, stb

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.12, 21:25

Nos, a Netikettben foglaltaknak és BePének tett ígéretemnek megfeleve elnézést kérek mindazoktól, akiket megzavart, hogy trágár szájú fórumtársam stílusát nem a moderátorok figyelmeztetésével, hanem Flame bait-el akartam rendbehozni.

Nem állhatom viszont meg, hogy ne adjak hangot elkeseredésemnek, mivel bizonyos moderátor urakkal(konkrétabban Herbie-re és Douwe-ra emléxem) történt eszmecserém során egyértelműen bebizonyították, hogy ők az adott viselkedésformát nem találják moderálandónak.

Amennyiben lenne rá energiám, indítanék egy topicot 'Kampány a kultúrált és civilizált RPG.HU-ért!' címmel, amiben kiállhatnánk a terjedő, - és mint tapasztaltam, még a moderátorok által is tolerált - trágárság és alpáriság ellen.

Iceride

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]