Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ebook vs. papírkönyv

• Please log in to reply
578 hozzászólás érkezett eddig

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.01, 11:48

Egyrészt az ismerősödnek az amazon is sok $ért küldi ki. Az ismerősöd pedig ugyancsak perkál pk hogy neked elküldje.
A vámon a csomagokat fel is bontják szóval 50-50 h mi lesz vele. Ha elkapják a vámon akkor ~+27% fizetsz rá. Trükközni nem lehet szerencsén múlik mi megy át mi nem.

Tudom, hogy régi, de visszakanyarodnék rá :)

Szóval ismerősöm idén, nem is olyan rég berendelte külföldről a Kindle Paperwhite-ot, és bezony megakadt a vámon, úgyhogy perkálhatott is szegényem rendesen.

Én tavaly (ezek után a postok után) inkább vettem itthon egy Kindle 5-öt, amit nem is bántam meg, mert nagyon jó kis gép, és azóta már visszahozta az árát is.
Megmondom őszintén, hogy én ennek az e-book dolognak nagyon ellene voltam, és még most is szívesen olvasnék rendes könyvet, de be kellett magamnak vallanom, hogy a pénztárcám nem bírja azt az iramot, amiben általában olvasok (könyvtári könyvet meg nem olvasok - nem tudom miért, ez nálam mindig így volt, hogy inkább vártam egy hónapot, és megvettem a saját példányt). És igazából ezen az e-papíron nem is olyan szörnyű olvasni.

Most úgy vagyok, hogy lehet veszek egy Paperwhite-ot, csak nem tudom mennyivel jobb ez, mint az 5-ös Kindle. Pl. az oldalsó led világítás néha jól jönne, amikor asszony már szunyókál mellettem, és ne kelljen felkapcsolnom az olvasólámpát, ami zavarja. Meg persze azért nagyon izgat az is, hogy menyivel világosabb a "papírja".

Nagash

Nagash

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.13, 17:52

Nem mintha különösebben eldöntene bármiféle vitát, de vicces adalék ahhoz:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/196656_492793020786775_947787190_n.png

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 795 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.29, 18:18

Egy kérdés (kicsit visszaolvasgattam, de nem találtam választ), akkor az eldőlt, hogy nem lesznek ebook kompatibilsebbek a letöltések?

És miért az extra meló miatt? Ebook ellenség? Jogi okok?

Ez a Kazamata magazint örömmel pakoltam át a karácsonyra kapott kindle-re, és szembesültem a konverterek hibáival, gondolom, ha rtf-ból indul a konvertálás akkor jobbat is el lehet érni...
(amig nem volt ilyenem persze nem érdekelt az egész :aboci: )

Ha a nemleges válasz ok az extra meló akkor igyekeznék segíteni ebben.

Üdv
Kavics

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 10:02

Egyrészt az ismerősödnek az amazon is sok $ért küldi ki. Az ismerősöd pedig ugyancsak perkál pk hogy neked elküldje.
A vámon a csomagokat fel is bontják szóval 50-50 h mi lesz vele. Ha elkapják a vámon akkor ~+27% fizetsz rá. Trükközni nem lehet szerencsén múlik mi megy át mi nem.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 09:46

szvsz ha osszeghatar felett van, akkor tokmind1 ki kuldi.
az aktualis osszeghataroknak utana tudsz nezni a nav honlapjan.

Tegyük fel, hogy ismerős elküldi postán, akkor azon nem lesz rajta az áru értéke, csak a postaköltség, nem? Vagy ezeket felbontják? rá kell írni, hogy mit tartalmaz stb?

(bocsi, az Off miatt)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 08:49

Amazonról pay-pal nélkül tudok rendelni, ill. fizetni?

igen.

Mekkora esélye van, hogy a vámon megakad? Vagy szerencsésebb lenne amerikai ismerőssel megvetetni, és ő meg elküldené postán?

szvsz ha osszeghatar felett van, akkor tokmind1 ki kuldi.
az aktualis osszeghataroknak utana tudsz nezni a nav honlapjan.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 08:11

Hali!

Lassan én is szeretnék beruházni egy e-book olvasóra (anyagi megfontolásból), és akkor már szeretnék egy jobbat venni.

Az amazonon nézegettem a Kindle Paperwhite-t. Szerintetek?

Meg még egy kérdés:
Amazonról pay-pal nélkül tudok rendelni, ill. fizetni? Mekkora esélye van, hogy a vámon megakad? Vagy szerencsésebb lenne amerikai ismerőssel megvetetni, és ő meg elküldené postán?

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.10, 11:25

Nem egy létező dilemma az életemben, hogy "e-book, vagy könyv", de találtam ezt a videót és gondoltam, megosztom veletek. Nem maradéktalanul tükrözi az én véleményemet, de mindenesetre érdekes :D

acel

acel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.01.10, 11:18

És bekövetkezé:

Ingyen olvasó újságelőfizetéshez.

http://www.barnesandnoble.com/u/NOOK-Bundle-NYT/379003397?cm_mmc=AFFILIATES-_-Linkshare-_-TnL5HPStwNw-_-10:1

atyaman

atyaman

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.02, 16:13

Ágyban ebaszt olvasni? :normaalis: Ébredtél már az ekönyv olvasód szilánkjaival az arcodban? :aboci:

Olyat láttam már, hogy ha valaki magasról leejtette vagy komolyabb nyomást gyakorolt a kijelzőre az berepedt, de, hogy szilánkosra tört volna, na olyat még ugyan nem. Momentán tegnap nekem is sikerült 1,5 méter magasról leejtenem egy műbőr tokban az olvasóm, de nem vette zokon :)

Amúgy meg mivel én szeretek az ágyban olvasni, ezért van tapasztalatom az e-könyv olvasó feletti elbóbiskolásról is. Az eddigi legdurvább az volt mikor reggel arra keltem, hogy a Sony PRS-300-asom alattam éjszakázott. De ahhoz képest, hogy megvan bennem a kiló rendesen, az elvárásaiddal ellentétben mégsem szilánkokkal a seggemben ébredtem. Az olvasón meg egy karcolás nem volt.
Nem kell ám azonnal mindenféle merénylettel meggyanúsítani szegény e-olvasókat :aboci:

Módosította atyaman: 2011.12.02, 16:14

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.02, 14:12

Van egy olyan érzésem az ebook ige hirdetőivel kapcsolatban, mintha ők sokkal jobban tudnák, mire van szükségem, mint én magam.

Miután előkerült a cikk alatt, hogy ez a "pdf-ellenesség" egy újkeletű őrület,
nelinkelek egy 2003-as cikket, amely leírja ugyanazokat az okokat, hogy miért nem jó formátum ekönyvekre a pdf.

Erre közlöd, hogy a kétszer huszoniksz colos monitorodon semmi gond vele - akkor ki indul ki a saját preferenciáiból?

Még mindig óriási különbséget érzek aközött, hogy valaki vesz egy ekönyvolvasót, és aközött, hogy letölt egy ingyenes programot. Hogy beleolvasson egy ingyenes antológiába. Ami kapcsán az első reakciója a következő odavetett félmondat volt: "Esetleg egy pdf változat?"

Az ekönyv terjedésének következményeiről érdemes és érdekes beszélgetni, de olvasóként egy dolgot tehet az ember: tudatosan vásárol (vagy nem vásárol).

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.02, 12:44

Még egy dolog Rorimack lenti frappáns odamondásához, amely egyébként teljesen elsöprő volt, meg minden, abszolút nem tűnt irritáló majomnak, de tényleg:

Van egy olyan érzésem az ebook ige hirdetőivel kapcsolatban, mintha ők sokkal jobban tudnák, mire van szükségem, mint én magam. Pedig az a helyzet, hogy nem olvasok könyvet ágyban. Papírt sem. Kocsival utazom, tehát nem tudom kihasználni a kisméretű, sok könyvet eltárolni képes ekönyv olvasó előnyeit buszozás/vonatozás közben. Sőt, könyvet többnyire otthon olvasok, így a könyvespolchoz képest számomra kevés előnyt nyújt. És sorolhatnám még az okokat, miért nem vettem olvasót. (Pénzem lenne rá. Ekönyvet már évekkel a kindle megjelenése előtt is vettem. Hangsúlyozottan nem vallási okból nem használok ilyen baszt.)

Tisztában vagyok azzal, hogy másoknak más igényei és körülményei vannak, amihez képest megváltás lehet egy ekönyv olvasó. Ez tök jó, de tényleg. De fogadjátok el, hogy én, személy szerint, utánanéztem a lehetőségeknek, átgondoltam az előnyöket/hátrányokat, mielőtt döntöttem volna. Teljesen feleslegesek ezek a mi-k***ára-jobban-tudjuk stílusú, legalább-a-pdf-verzió-letölthető-lenne-hehehe-csináljuk-mémet jellegű beszólongatások, amiket itt-ott látok. Egy dologra jók mondjuk, plusz érv az ekönyv olvasó ellen: inkább olvasok kibaszott kőtábláról, minthogy összekeverjenek valamelyik tudálékos wannabevel.

Nem túl jó ötlet továbbá a személyes olvasói preferenciákat meg az ekönyv terjedése miatti következményekkel kapcsolatos véleményeket sem összemosni, mégis erősen úgy érzem, ez is történik a k***anagy odamondogatásaitok közepette.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.02, 10:56

Nem akarok veled szkanderozni. Úgy értem, aki este, az ágyban olvasgatva egy huszonvalahánycolos monitort tart az orra elé...

Ágyban ebaszt olvasni? :normaalis: Ébredtél már az ekönyv olvasód szilánkjaival az arcodban? :aboci:

Tehát van esély, hogy megtörjön az Amazon jelenlegi dominanciája, pláne, ha mindezt vásárlói döntések is segítik.

Erre egyre kevesebb az esély, ha meg a vásárlók döntésén is múlik, akkor megette a fene az egészet.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.02, 03:23

Érdekes, én a pc-m huszon-akárhány colos monitorán különösebb probléma nélkül tudok olvasni bármilyen pdf-et.

Nem akarok veled szkanderozni. Úgy értem, aki este, az ágyban olvasgatva egy huszonvalahánycolos monitort tart az orra elé...

Oké, hogy a mellékszál jobban passzintható az ekönyvek diadalmenet-kánonába, de a főszálban emlegetett folyamatok csak nekem aggasztóak egy kissé ?

Igazából azokban nincs semmi új. Évek óta lehet tudni, hogy a kiadók saját maguk alatt vágják a fát a DRM-mel. Évek óta lehet tudni, hogy mi a valódi ára az Amazon alacsony árainak (pl. http://articles.mcall.com/2011-09-18/news/mc-allentown-amazon-complaints-20110917_1_warehouse-workers-heat-stress-brutal-heat ) A legutóbbi jelentéseken látszik, hogy így Kindle, úgy ebook, a növekvő papírkönyv-eladások ellenére is a bevételek egyre kisebb százalékát teszik ki a könyvek.

Ráadásul (pláne ha csak a könyvekről beszélünk) egyre könnyebb akár DRM mentes alternatívát is találni, különösen úgy, hogy a külföldi vásárlások zömét külön megterheli az Amazon.

Ugyanakkor körvonalazódik két olyan dolog, ami megoldást jelenthet: egyrészt, az EU ki akarja harcolni az interkompatibilitást - ez pedig a három nagy Amazon-leányvállalatot (és Kindle-boltot) is érinti: ha minden jól megy, a francia, a német és a spanyol amazonnak is előbb-utóbb epub-kompatibilisnek kell lennie.

A másik Japánhoz kötődik: kb. jövő tavaszra tippelhető a japán kindle-könyvek nyitása, itt az Amazon az összezáró japán kiadói piaccal szemben játszik, akik letették az epub mellett a garast - ugyanaz a helyzet, mint az EU esetében.

Tehát van esély, hogy megtörjön az Amazon jelenlegi dominanciája, pláne, ha mindezt vásárlói döntések is segítik.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.01, 12:15

Téged ismerve ezen nem lepődtem meg :) ettől függetlenül viszont reader-el továbbra sem alkalmas nem ebooknak való formátum.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.01, 11:33

Az ebook olvasóknál jelentős tény h te változtatod a szöveg paramétereit (betűméret sortávolság stb..) és a gép ennek megfelelően újratördeli az egészet. Ezt pdf-el nemigen lehet megcsinálni.

Tudom. :fejsimi: De én nem ekönyv olvasót használok, hanem pc-t, aminek normális méretű kijelzője van, így ez a probléma nem marhára érdekel.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.01, 11:05

Az ebook olvasóknál jelentős tény h te változtatod a szöveg paramétereit (betűméret sortávolság stb..) és a gép ennek megfelelően újratördeli az egészet. Ezt pdf-el nemigen lehet megcsinálni.

Módosította auer: 2011.12.01, 11:05

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.01, 10:39

A pdf-ről, ajánlom a cikk dátumát:

Why PDF Is Not An Ebook Format

http://www.writingonyourpalm.net/column030217.htm

Érdekes, én a pc-m huszon-akárhány colos monitorán különösebb probléma nélkül tudok olvasni bármilyen pdf-et. Ha esetleg mégis méretproblémáim lennének, akkor kijjebb tudom húzni a cuccot a második monitorra.

Szintén egy érdekes eszmefuttatás, egy még inkább mellékszálról (Amazon, DRM), de kiemelek egy részletet:

Oké, hogy a mellékszál jobban passzintható az ekönyvek diadalmenet-kánonába, de a főszálban emlegetett folyamatok csak nekem aggasztóak egy kissé ?

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.28, 23:25

Inkább itt válaszolok, mert nincs köze az antológiához:

A pdf-ről, ajánlom a cikk dátumát:

Why PDF Is Not An Ebook Format

http://www.writingonyourpalm.net/column030217.htm

Az SFmag antológia pdf-változata fáj a szemnek, mert nincs olyan program, ami gombnyomásra elvégzi egy tördelő munkáját. Egy ilyen igénytelen változat olvasása szerint ront a szövegélményen.

Szintén egy érdekes eszmefuttatás, egy még inkább mellékszálról (Amazon, DRM), de kiemelek egy részletet:

"Until 2008, ebooks were a tiny market segment, under 1% and easily overlooked; but in 2009 ebook sales began to rise exponentially, and ebooks now account for over 20% of all fiction sales. In some areas ebooks are up to 40% of the market and rising rapidly. (I am not making that last figure up: I'm speaking from my own sales figures.) "

http://www.antipope.org/charlie/blog-static/2011/11/cutting-their-own-throats.html

Walter

Walter

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.18, 14:31

Egyértelmű az is, hogy a szerző, lektor, korrektor csupán azért nyúl a könyvhöz, mert amúgy unatkozna, vagy legyünk ultra-minimalisták: csupán egyetlen ember, aki nem a szerző, és az a dolga, hogy átnézze a szöveget.

Ne legyünk ultra-minimalisták, ha szabad kérnem. Szerkesztőre, lektorra, korrektorra igenis szükség van, speciális esetben még szaklektorra is. Mivel teljesen más a dolguk és másra kell odafigyelniük a szövegellenőrzés közben, a funkciójuk nem egyesíthető egyetlen munkakörben, pláne nem egyetlen személyben. Ha bármelyik munkafázis kiesik a nyomdai (vagy e-kiadói) előkészítésből, azt óhatatlanul a kiadvány színvonala fogja megsínyleni - pontosan, ahogy az Attila által belinkelt hír alatt mondják azok a kommentelők, akik értenek is a témához, nem csak kinyilatkoztatnak róla.

Félreértés ne essék: egy nevezőn vagyunk. Itt arra gondoltam csupán, hogy az teljesen abszurd elgondolás, hogy a szerző kezéből (mindegy, hogy mennyit csinosít a szövegen) egyből az olvasó elé vándoroljon az irománya.
Szerintem egy kiadvány már annak is kárát szokta látni, ha a lektort kiveszik a képletből, pedig mostanság egyre gyakrabban szokás az ő feladatkörét a korrektoréval összeolvasztani.

Módosította Walter: 2011.10.18, 14:32

0 felhasználó olvassa épp ezen témát

0 tag, 0 látogató, 0 rejtett

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]