Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

The New 52 - újraindul a DC Comics

• Válasz írásához lépj be
11 hozzászólás érkezett eddig

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.15, 07:03

Nem tudom, hogy a Jonah Hexen mennyit fog dobni, hogy Gothamban játszódik majd, én eddig is teljesen elégedett voltam a sztorikkal. Amire meg majd kíváncsi leszek, hogy a Wildstorm univerzumból mit és hogyan fognak integrálni. Főleg arra, hogy a Midnighter hogy fér majd el Batman mellett :)

HarkonneN1

HarkonneN1

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.14, 21:04

Hálisten Jonah Hex-et is bevették az 52-be, ennek nagyon örülök, a régi, 70-es évekbeli sorozatot rongyosra olvastam. :)
(A videóban kb 1:14-nél látható)

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.14, 12:27

Magyar megjelenés lesz?

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 19:36

Ultimate univerzumot Requiemmel és Ultimates 3. sorozatával elcseszték.

Archnihil

Archnihil

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 18:48

"Ha megnézzük stílusban a kb 2000es évek utáni x-menjét (ezt a sorozatot követem marvelből) akkor azért észrevehető egy gyökeres váltás."

Igen, ez igaz. Szvsz mondjuk az X-mennek (is) jót tett Grant Morrison, az őt követő írók közül jó páran (Mike Carey és Joss Whedon) az ő és Chris Claremont történeteit veszik alapul (mondjuk az Astonishing X-men a New X-men közvetlen folytatása, szóval, ez nem meglepő).

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 18:23

Nem csak az ultimate vonalra gondoltam, hanem általában véve a régi hősök modernizálására. Ha megnézzük stílusban a kb 2000es évek utáni x-menjét (ezt a sorozatot követem marvelből) akkor azért észrevehető egy gyökeres váltás.

Mondjuk tény hogy a DC-ben mindig is a "retros" hősei taszítottak leginkább, úgyhogy kíváncsi vagyok erre a kezdeményezésre hátha sikerül megkedvelnem a szereplőket.

Archnihil

Archnihil

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 16:31

Oké, de egyrészt az Ultimate vonal nem A Marvel Univerzum teljes rebootja volt, hanem egy "mellékvágány", ami mellett ott futott az eredeti.
Másrészt ugye - tudtommal - annak a lényege az is volt, hogy egy egyszeri olvasó, akinek megjött az étvágya a Marvel-filmek után, kedvére lekaphasson egy olyan történetet, aminek a megértéséhez nem kell betéve tudnia több évtized kontinuitását... ilyen szempontból hasonló volt az All Star vonulat a DC-nél, és megkockáztatom, az All Star Superman (Grant Morrison írta az is), magasan veri az összes Ultimate címet.
Harmadrészt meg mellékvágány lévén az Ultimate Univerzum az utóbbi években már csak fáradtan vonszolja magát (többek között saját kontinuitásába is belefulladva), és az egyetlen nagy dobás, amit megléptek hosszú ideje, Pókember lecserélése volt. Lassan időszerű lenne lelőni ezt a világot, talán Pókember kivételével, de az ottanihoz hasonlót meg megjátszhatnának a fősodorban is.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 16:17

Hjah, Marvel egy gyenge 10 évvel beelőzte ebben a DC-t.

Cito_mors_Ruit

Cito_mors_Ruit

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 15:39

jajj ez időszerű volt már. a marvel azért hamarabb felismerte a dolgot pedig nem volt rá ekkora szüksége... a végén még spermant is megtanulom kedvelni (bár azért hatalmas reményeim nincsenek)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 15:01

Yep, a blogon már "fel van mindenki ötlözve" :) . Egyik Marveles ismerősöm is ezzel kezdte, hogy végre mindenki ott hordja a gatyáját, ahol kell.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 14:53

Superman csak Action Comics első néhány számában fog bakancsban és farmerben feszíteni, viszont aki látta a Superman #1 borítóját, az tudja már azt is, hogy fog kinézni az új gönce (nincs kívül hordott piros alsógatya, éljen). Az 52 sorozat nagy részét kihagytam, amiket eddig megnéztem azok vagy jók (Detective Comics, Action Comics), vagy nagyon jók (Swamp Thing, Animal Man) voltak.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6530 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.13, 14:53

The New 52 címen "indul újra" a DC Comics. A címben szereplő szám arra az 52 képregénysorozatra utal (Batmantől kezdve a Green Lanternen át Aqua Manig), amit újragondolnak vagy itt-ott valamilyen szinten megváltoztatnak, ahogy a DC főszerkesztői mondják soft rebooton esnek át... The New 52 - újraindul a DC Comics

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]