Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A hét kérdése: eredeti vagy új Star Wars trilógia?

• Válasz írásához lépj be
60 hozzászólás érkezett eddig

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.24, 18:06

Nekem a klonok tamadasa, es a birodalolm visszavag vetelkedik az elsösegert. Bar, inkabb a birodalom / de nem biztos/. Edemhez kapcsolodva, a latvany központusag engem is befolyasol.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.22, 18:11

Ja, és számomra az a különbség a két trilógia között, hogy a régi verzióban valahogy nem számított a látvány, így is élvezetes kis kalandfilmet sikerült rittyenteni, míg az új trilógiában valahogy sok volt a csillivilli effekt, de... nem tudom, volt pár olyan dolog, ami nálam nagyon arcpálma díjasra sikerült (pl. midiklórionok), illetve a történet valahogy... lapos volt. Az első filmben nagyon jól működött a klasszikus mentsük-meg-a-hercegnőt-a-gonosztól séma, viszont ez az anakinos lávsztori nekem nem tetszett.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.22, 18:08

A lightsaber különben is könnyűszablya. :troll:

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.22, 13:14

Nekem a régi trilógia bejött, az újban nem sok emlékezetes elem volt számomra...

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 12:43

A teljes filmek törölt jelenetekkel, kommentárokkal, folyamatos háttérinfókkal, színfalak mögötti jelenetekkel:

Ep. IV.:

Ep. V.:

Ep. VI.:

Bladex

Bladex

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 56 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 12:00

A régi részek felnőtteknek készült drámai elemekkel, volt hangulata. Az új részek meg sajnos látványos mesefilmnek készültek. Néhány jó részt leszámítva egy kalap sz@r az egész. A harmadik rész már kezdte megközelíteni a kellő szintet. Ha az első rész lett volna olyan mint a harmadik, és onnan mutatott volna még egy javuló tendenciát akkor az már ért volna valamit. Persze ez az én magán véleményem akinek nem inge ne vegye magára.:)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 08:25

@Azael:

Nekem két nagyon fontos dologban jött be jobban a régi:

1. a rendező személye
Az újakat Lucas rendezte (sajnos) és látszik is az eredményen. A legjobban a nyálas jeleneteken (Anakin és haldokló anyja, Anakin és Padmé), ami összevetve az eredeti trilógia ilyesmi részeivel (Han és Leia évődése) sokkal kevésébé hatásos, de legalább giccses.

2. forgatókönyv
Erre példa: az eredeti trilógiában Han és Luke az elején nem kedvelik egymást, és az együtt átélt élmények hatására lesznek haverok kábé az első film végére. Ez így hihető. Az új trilógiában meg ott van Kenobi és Anakin, akik mindenféle sztorikat mesélnek offscreen megtörtént közös kalandokról, de valójában amit látunk az az, hogy van egy k.csög, akit nem érdekel a barátja. Teljesen hihetetlen.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2413 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 08:23

Azael:

Itt van róla egy jó cikk a 2005 júliusi számban (A császár új ruhája), az szépen elmond mindent:

http://filmvilag.hu/xereses_frame.php?&ev=2000&mod=tartalom

Módosította Marvin: 2011.09.21, 08:24

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 08:08

@Azael:

1. a rendező személye
Az újakat Lucas rendezte (sajnos) és látszik is az eredményen. A legjobban a nyálas jeleneteken (Anakin és haldokló anyja, Anakin és Padmé), ami összevetve az eredeti trilógia ilyesmi részeivel (Han és Leia évődése) sokkal kevésébé hatásos, de legalább giccses.

2. forgatókönyv
Erre példa: az eredeti trilógiában Han és Luke az elején nem kedvelik egymást, és az együtt átélt élmények hatására lesznek haverok kábé az első film végére. Ez így hihető. Az új trilógiában meg ott van Kenobi és Anakin, akik mindenféle sztorikat mesélnek offscreen megtörtént közös kalandokról, de valójában amit látunk az az, hogy van egy k.csög, akit nem érdekel a barátja. Teljesen hihetetlen.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 07:56

@Azael:

1. a rendező személye

2. forgatókönyv

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 07:53

Azael: Az új trilógiával semmi baj sincs azon kívül, hogy Lucas megerőszakolta, felhigította és cukormázzal vonta be a SW mítoszt.
-Valódi embereket mészárolni nem PC, hát legyenek robotok az ellenfelek, amiket morális kérdések (ld: Hány ártatlan civil munkás pusztult el a Halálcsillagon?) nélkül lehet halomba hentelni.
-Midikloriánok. A megfoghatatlan, minden élő szervezetet átjáró misztikus varázserő egyszer csak holmi intelligens sejthalmazzá avanzsált, amit egy hordozható vércukorszintmérővel ki lehet mutatni. Az, hogy ezekről az izékről soha, semmilyen említés nem történt azelőtt, nem számít.
-A bombázó, felnőtt hercegnők az olyan kisfiúkba szoktak halálosan beleszeretni, akiket annak idején ők vezetgettek kézen fogva. Ó, igen. Mikor ezt a rajongók szóvá tették, kiderült, hogy a Baljós Árnyak idején Anakin 9 éves volt, Padme pedig 14 (!)-biztos korán érő kislány volt. Bravó, így már nem is olyan bizarr!
-Jar-jar Binks. Kell még mást mondanom?

Napokon át tudnám sorolni, miért kéne Lucast szanatóriumba zárni, de ezt már megtették helyettem mások.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 07:33

@Azael:

1. a rendező személye

2. forgatókönyv

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 00:01

Szóval akkor se nem fény (bocs, zaethus, de a plazmának tényleg nem sok köze van a fényhez), se nem szablya...
Plazmakard?

Sugárpallos? :)

Szerintem mind a hat film jól sikerült, nem is igazán tudnék kedvencet mondani közülük. Én sose értettem, hogy mi ez a nagy ellentét a két trilógia között. Valaki elmagyarázná, mitől olyan hú de jobb a régi?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.20, 22:01

nekem tetszik az eredeti is, meg az új is, főleg a "Sithek bosszúja" az nagyon bejött nekem, illetve pár dolog a második részből:
-párbaj (Jango Fett vs. Kenobi) az aszteroidamezőben, meg a bolygón is, illetve a Jango Fett hajója :cool:
-a Jedik végre harcoltak is
-valamint Palpatine mondata a II.rész végén: "Minden a terveink szerint alakul, ifjú tanítványom." :hc:
-az I.részben a fogatverseny is pofás.

a technikai megoldások nyilvánvalóan modernebbek, látványosabbak, nekem bejöttek

Módosította Orastes: 2011.09.20, 22:03

adamsky

adamsky

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 58 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.20, 18:43

Érdekes, hogy azon vitatkoztok, hogy lézer<STRONG>kard</STRONG> vagy fény<STRONG>kard</STRONG>, miközben leírjátok, hogy lightsaber.... tehát fény<STRONG>szablya</STRONG>.

Igaz, szablya, hiszen ívelt pengéje csak az egyik oldalán vág. :P
Szóval akkor se nem fény (bocs, zaethus, de a plazmának tényleg nem sok köze van a fényhez), se nem szablya... Plazmakard?
Elnézést a sorozatos offért, de ez mindig is bökte a csőrömet.

Témához: csak az eredeti, fapados moziban, középen szünettel.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1756 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.20, 13:01

Én viszonylag régen láttam az eredeti trilógiát (úgy 14 éve), de már akkor sem nyűgözött le. Az új egy fokkal jobb, de még így sem túl érdekes. Az eredetiben is sok effekt volt a korához képest, szóval maximum a nosztalgia miatt tűnik tartalmasabbnak. Szerintem. Szóval egyik sem. Meg a star trek sem.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.20, 09:57

barcas

barcas

A Sherwoodi Erdő

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.20, 07:43

Az új valami szörnyű csalódás, és nem feltétlen a története miatt, azzal nem lenne semmi baj. A gond a story feltöltésével van, az ifjú Skywalker a II.-III. részben egy hisztis nyálgép, a történet fonala pedig úgy robog át mindenen, mint egy hánytatós hullámvasút, mielőtt még tényleg ráhangolódna az ember egy helyszínre, puff, már vége is. Kicsit kevesebb, de jobban kibontott helyszínnel, egy kicsit lassabb történetmeséléssel, és nem orrvérzésig erőltetett számítógépes grafikával jobb lett volna szerintem.

Dor

Dor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.20, 07:42

Blob: ezek szerint tévedtem, de belenéztem azért a régi videóba. Valószínűleg ez 1980 utáni verzió lehet akkor, mert ebbe kiírták hogy New Hope, viszont magyarul csak a Csillagok Háborúja van kiírva. :nos:
Túl sokat kavartak már a film körül... :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.20, 07:40

Igen-igen. Teljességgel egyetértek Mr. Pinklettel :D (redlettermedia.com)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]