Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Rapture - The Second Coming: bibliai szerepjáték a Jelenések Könyve alapján

• Válasz írásához lépj be
42 hozzászólás érkezett eddig

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.30, 09:40

Van 2 oldal az eredeti Raptureben ahol sok varázslat fajta van. Mindegyik egy képzettség és van mindegyikről 3-4 mondat. Pl: hatodik érzék, szellemek látása vagy hallása, telepátia. stb. De semmi konkrétum.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.30, 09:39

Tehát hangulatilag ott sem nagyon mélyedtek el a dologban. Köszönöm, ez megerősített abban, hogy szerencsésebb a csodák/áldások vonalon maradni, és esetleg egy-egy rituálét néha bedobni.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.30, 02:21

Van 2 oldal az eredeti Raptureben ahol sok varázslat fajta van. Mindegyik egy képzettség és van mindegyikről 3-4 mondat. Pl: hatodik érzék, szellemek látása vagy hallása, telepátia. stb. De semmi konkrétum.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 16:36

Noro: Az eredetiben a kasztok nem kasztok.
Vannak világi rendek: Kolombusz lovagjai, Szent Szék Ügynökei, Szent György Rendje, Szent Patrick Lovagrendje, Svájci Gárda és a Máltai Rend.
Monasztikus Rendek: Jezsuiták, Ferencesek, Krisztus Légiósai és a Karmeliták.
Protestáns ikonok: Lutheránusok, Kálvinisták, Az Egyesült Front, A Fundamentalista
Zsidó ikonok: Zsidó Védelmi Liga, Salamon Kincsének Őrzői, Torah Gyermekei
Iszlám ikonok: Hezballah, Allah Kardjai
Pogány ikonok: Druidák, Wikkák, Kabbalisták és Agnosztikusok.

Mindegyiknek van 3 speciális képessége (pl.: félelem elleni immunitás vagy gyengébb démonok ne érzik meg, stb. Remélem segített.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 16:19

Noro: csak blessing / cursokök (áldások és átkok) vannak, valamint a szent tárgyak.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 15:44

Pett-moondevil: nekem még most sem igazán tiszta, hol húzod meg a határt. Azt sztem nem lehet felhánytorgatni, ha egy szabálykönyv leírja, hogy eddig mi történt. Ha mesélőként nem ebben a világban akarsz mesélni, akkor nyilván rossz könyvet vettél. Ha játékosként meg akarsz lepődni, akkor pedig ne olvasd el :P Egy ilyen okkult játéknál ez nemhogy megengedhető a játékosoknak, de kifejezetten előnyös. Persze ezt csak egyszer lehet eljátszani, a második életútban már ismerős lesz a szitu, de ez melyik játékban nincs így?
Más lapra tartozik nyilván egy high fantasy, ahol a JK-knak ár kezdettől rutinosan kell(ene) mozogniuk a világban.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 13:27

Noro, megnézem csak ki kell túrnom az ágy alól a könyvet... :)

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.28, 16:29

Pett-moondevil: tehát kell egy általános rendszer, a világot pedig találja ki a mesélő. Nyilván ez is egy felfogás, csak nem az enyém...

Nem. Csak az a tapasztalatom, hogy ha megpróbáljuk többszáz oldalban leszögezett világleíráshoz tartani magunkat, akkor abból aligha lesz hiteles és saját történet. A legtöbb szerepjáték ismételgeti a világleírását és ezt hívja történetnek. Meg szeretnék lepődni.
Talán jó példa, amikor a hagyományos játékokon (mi máson, ugyebár...) megcsontosodott mesélők azt tapasztalják, hogy kezdőknek milyen jó mesélni. Igen, mert ők még újdonságnak élik meg azt, amit a mesélő szajkóz (pl. hogy a ronda vámpír neve nosferatu, a bolondé malkavita). Nem értem, hogy ez miért meglepő, hiszen minden benne van a szabálykönyvben. A legjobb az, amikor egy Kedves Mesélő elvárja, hogy elolvasd a könyvet aztán elvárja, hogy meglepődj, amikor elismétli a könyvből már nyilvánvaló dolgokat a játék során.

Nem baj, ha érdekes egy szetting, de számomra sokuk jóval összetettebb annál, mintsem ihletként szolgálhasson. Ilyenkor pedig korlátként szolgál. Emellett lehetségesnek tartom, hogy egy olyan csapatban, ahol a téma mindennapos (pl. teológia hallgatókból álló játékoscsapat), a Second Rapture is csak ihlet és nem korlátozó. Nem tartom valószínűnek, hogy a játéknak ez lenne a célpiaca.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.26, 09:20

Noro, ha érdekel nekem valahol megvan az eredeti Rapture, szívesen odaadom megnézni mi változott.

Kösz az ajánlatot, de nekem az is elég lenne, ha meg tudnád mondani: van-e benne ember által használható mágia (a megidézésen kívül), vagy nincs?

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.24, 21:09

Noro, ha érdekel nekem valahol megvan az eredeti Rapture, szívesen odaadom megnézni mi változott.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.24, 00:52

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.22, 19:59

Nemtom, nekem tetszik a setting. Szerintem meg evekben sem feltetlen erdemes gondolkodni, hanem tenyleg, ezek az utolso napok. Szoval nem voltak evek, hogy olyan sok angyal/demon szulessen, csak volt nehany szules meg az artatlanok ota, ami olyan lett, amilyen. Szoval olyasmi jellegunek tudom elkepzelni, hogy "van kb. 4-5 nap a vegig, mit csinalsz?" Par jatekot a hangulat biztos elvisz a hatan.

_navaratna (NPC/NJK)

_navaratna (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.09.22, 19:18

Hijjnye, az áldóját! Regényként elolvasnám - érdekes fikció, Pett-moondevil után -, játékként nem játszanám :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.22, 09:28

Pett-moondevil: tehát kell egy általános rendszer, a világot pedig találja ki a mesélő. Nyilván ez is egy felfogás, csak nem az enyém...

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 23:23

Mindig azt különbözteti meg a komoly próbálkozást a rókabőrtől, hogy a Játékos, vagy a kiadó bök rá és magyarázza a Pecséteket, Jeleket, harsonaszót, stb.

Én is szeretem, ha én magyarázhatom meg a dolgokat és unom, ha a mesélő szájába adnak egy mesét, hogy aztán ő is továbbadhassa a csoport többi tagjának. Ennyi erővel olvashatnák is. Nem csodálom, hogy többen úgy szóltak hozzá, hogy érdekes fikció, de játéknak nem. Ugyanezt gondolom.

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 10:48

@Colton: azért a Warhammer 40000-ben van "normális" hétköznap, egy átlag világon akár évezredekig nem történik semmi "rendellenes", nem jön meg a káosz, nem támadnak eldák a bolygóra, minden megy az egyszerű kerékvágásban. Másrészt szerintem a szerepjáték pont erről szól, hogy a karakterek valami rendellenes, epikus, vagy hasonló dolog részesei. Ettől még a Rapture-t én sem bírom elképzelni, hogy játszam :) Szóval végül is egyetértek veled, csak a WH40K részben nem :) 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 10:00

Noro:

Az kérdéses, hogy ennyire egyértelmű jelek - nem is jelek, hanem megnyilvánulások mellett hogy lehet a homokba dugni a fejét bárkinek is? Amikor élő adásban meghal majd feltámad valaki, ott már elég nehéz bármit is kimagyarázni. Nem olyan "pitiáner" dolgok történnek, mint egy Vámpír - maszkabálsértés, hogy valaki legyorsult egy sport BMW-t, vagy telibe kapta egy AK-sorozat és csak ment tovább, ráadásul mindez éjszaka, közel sem tökéletes fényviszonyok között.

Gondolom a szülőknek is feltűnik, hogy a gyermekükkel nem stimmel valami - illetve ki vállalna gyermeket ilyen körülmények közé?

Persze nem kell keresni a magyarázatokat, egy "Szent Kommandót" nem érintik ezek a kérdések, de szvsz fontosak, hogy a mesélő a világ realitásához híven adhassa elő az njk-kat. A világ meg kiált érte, hogy Savage Setting legyen. ;)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 08:55

Bulldy: igen, a világ borzasztóan "itt a vég" hangulatú. Az emberek két szélsőség között mozognak. Az átlagember, ha az Egyesült Európa lakója, akkor több-kevesebb sikerrel homokba dugja a fejét, és minden jelet figyelmen kívül hagy, ha pedig máshol él, akkor nem érti, hogyan romlott el ennyire gyorsan minden. Persze van, aki a helyes következtetésre jut, de az Antikrisztus agymosása ez ellen dolgozik. Az a kevés "beavatott" viszont tényleg minden egyes nap érzi, hogy ketyeg az óra. A sorok között olvasva én egyébként biztos vagyok benne, hogy nem évtizedekben kell gondolkodni, hanem sokkal rövidebb időkben. Szerintem még azok a bizonyos gyerekek sem fognak felnőni, elvégre miért kötnék őket az anyagi test korlátai?
A lelküket eladók motivációira pontos ötletem nincs, de gondolom, meg lehet szervezni, hogy legyenek szolgáik. Elvégre, ha a pokol győz mindhárom síkon (úm. Föld, menny és pokol), akkor a veszteseknek a halál sem jelent menekülést

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 07:00

A cikk szerzőjéhez:

Ha a jelenlegi állás szerint nem születnek gyerekek (akik igen, azok gondolom a pokol vagy a menny seregeit fogják erősíteni, mikor ütött az óra, mert azok, amik), az azt jelenti, hogy az emberiségnek úgy 50-60 éve van hátra, amíg kiöregszik és meghal az utolsó is. Persze biztos van, aki eladja a lelkét egy kis halhatatlanságért, de ennek sok értelme nincs, mert a végén csak a hozzá hasonlók maradnak, az meg nem nagy buli.

És persze benne van a pakliban, hogy bármelyik pillanatban felhangzik a harsona...

Ebben a formában gondolom a mindennapi életnek nagy szerepe nincs, az olyanok mint egzisztencia-építés, stb ki is estek Gyakorlatilag mindenki arra vár, hogy vége legyen.

Ha a fönti eszmefuttatásom helyes, akkor kíváncsi lennék, hogy mit írnak, tényleg milyen egy hétköznap, mit érez Random Jóska az egész dologgal kapcsolatban.

Ez nem "fikázás" akar lenni. Ez a szetting nagyon-nagyon "itt a vég" hangulatú, ami nem rossz, ezért lennék kíváncsi a fenti dologra.

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.21, 04:57

Talán a kendőzetlen, ATV-s Vidám Vasárnap hangulat miatt...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]